Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kilkenny

Kilkenny – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Dublina: góry Wicklow, Glendalough i Kilkenny

1. Z Dublina: góry Wicklow, Glendalough i Kilkenny

Wyrusz z Dublina na całodniową wycieczkę z przewodnikiem pośród bujnych pastwisk Irlandii. Przemierzaj rozległe pasmo górskie Wicklow i zobacz klasztor w Glendalough. Spaceruj po średniowiecznych uliczkach w Kilkenny. Wyjedź z Dublina luksusowym autobusem w kierunku Glendalough. Opuszczając miasto, wysłuchaj przewodnika opowiadającego wiele ciekawych faktów i zabawnych historii o Dublinie. Pierwszym przystankiem wycieczki jest dolina Glendalough, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych zakątków Irlandii. Weź udział w opcjonalnej wycieczce z przewodnikiem po osadzie klasztornej. Poświęć nieco czasu wolnego na zwiedzanie okolicy lub odpoczynek w lokalnej kawiarni. Osoby żądne przygód mogą zawędrować nad jezioro Glendalough Upper Lake i powrócić promenadą (około 2,5 km). Trasa prowadzi przez przepiękną ścieżkę przyrodniczą obok jeziora Glendalough Lower Lake, którą dotrzesz w głąb doliny i aż do jeziora Glendalough Upper Lake. Kontynuuj podróż przez góry Wicklow. Podczas jazdy przewodnik opowie Ci o ich geologii oraz historii. Zobacz miejsca, gdzie kręcono sceny do słynnych filmów „P.S. Kocham cię” i „Braveheart. Waleczne serce”. Zatrzymaj się na 10-minutową sesję zdjęciową przy przełęczy Wicklow Gap, a następnie wyrusz na malowniczą przejażdżkę do Kilkenny. Po dotarciu do Kilkenny wykorzystaj czas wolny na spacer po wąskich uliczkach i przy zabytkowych budynkach. Zobacz niezwykły zamek, na terenie którego możesz zrobić piknik, lub zjedz lunch w jednym z lokalnych pubów. Następnie weź udział w opcjonalnej wycieczce z przewodnikiem po mieście. Na koniec udaj się w podróż powrotną do Dublina.

Dublin: Kilkenny, Wicklow i Glendalough z wystawą owczarków

2. Dublin: Kilkenny, Wicklow i Glendalough z wystawą owczarków

Zobacz wieżę Glendalough, dzikie piękno gór Wicklow i średniowieczne miasto Kilkenny w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Dublina. Udaj się z Dublina bezpośrednio do Kilkenny, miasta, które było średniowieczną stolicą Irlandii. Spaceruj po brukowanych uliczkach i odwiedź Czarne Opactwo oraz katedrę św. Kanizjusza. Następnie wyrusz w dalszą podróż przez góry Wicklow do następnego przystanku. Odwiedź klasztor w Glendalough. To właśnie tutaj były kręcone hollywoodzkie hity, takie jak „P.S. Kocham Cię" i „Braveheart". Odkrywaj ten obszar znany z ruin, wspaniałych jezior i wodospadów. Wreszcie udaj się do hodowli psów pasterskich i obserwuj je w towarzystwie swoich panów. Zobacz, jakich taktyk do zaganiania owiec używają psy rasy Border collie. Obserwuj pasterza i jego psa w pracy i zobacz, w jaki sposób wypasają stado owiec.

Z Dublina: góry Wicklow, Glendalough i Kilkenny

3. Z Dublina: góry Wicklow, Glendalough i Kilkenny

Wybierz się na całodniową wycieczkę do najpiękniejszych miejsc w Irlandii, w tym XII-wiecznego zamku w Kilkenny, pofałdowanych gór Wicklow i VII-wiecznego klasztoru Glendalough. Pierwszym przystankiem jest majestatycznie położony nad rzeką Nore zamek Kilkenny (wstęp nie jest wliczony w cenę). W rzemieślniczej stolicy Irlandii możesz odwiedzić Centrum Sztuki i Wzornictwa Kilkenny i dowiedzieć się więcej o tradycjach złotników, rzeźbiarzy, malarzy i innych. Przejdź się po wybrukowanych uliczkach i odwiedź najstarszy irlandzki browar – Saint Francis. Podziwiaj wspaniałą posiadłość Rothe House należącą do kupca jedwabiu i zobacz bezcenne artefakty Wikingów. Wybierz się na spacer po średniowiecznych ogrodach i zobacz historyczne różnorodne odmiany owoców i warzyw, takie jak kapusta Gortahork i jabłka Blood of the Boyne. Zjedz lunch w jednej z miejskich kawiarni rzemieślniczych. Piesza wycieczka jest wliczona w cenę. Po drodze do Glendalough wjedziesz wprost w dziką przyrodę gór Wicklow w hrabstwie Carlow. Zobaczysz jak zmieniają się krajobrazy, przechodząc z bujnych zielonych pastwisk i łagodnych dolin w polodowcowe doliny przełęczy Wicklow, która stanowiła tło zdjęć do takich filmów jak „Braveheart. Waleczne serce” i „PS. Kocham Cię”. Następnie udasz się do klasztoru Glendalough (co oznacza dolinę dwóch jezior), gdzie po wiekach ciemnych Irlandia na nowo przyjęła chrześcijaństwo. Tu dowiesz się więcej o Świętym Kewinie, założycielu VII-wiecznego klasztoru. Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem i zobacz nienaruszoną architekturę, w tym słynną kuchnię, kościół oraz wieżę św. Kewina. Ostatnią częścią tej wycieczki jest wizyta w najwyżej położonej irlandzkiej wiosce, Roundwood. Zobaczysz tu góry Sugarloaf, które przed epoką lodowcową były wyższe od Alp. W drodze do Kilnacanogue przejedziesz obok Powerscourt Estate i Doliny Imaal. Wracając do Dublina, posłuchasz opowiadanych przez przewodnika faktów o historii Irlandii i posłuchasz tradycyjnej irlandzkiej muzyki.

Z Dublina: Kilkenny i góry Wicklow – wycieczka całodniowa

4. Z Dublina: Kilkenny i góry Wicklow – wycieczka całodniowa

Podróżuj przez hrabstwo Kildare do historycznego miasta Kilkenny w trakcie tej całodniowej, malowniczej wycieczki z Dublina. Jako stolica Irlandii z okresu średniowiecza Kilkenny może pochwalić się najznakomitszym, normańskim zamkiem w Irlandii. Będziesz mieć tu też możliwość spróbowania kufla piwa Kilkenny w mieście, w którym jest ono produkowane! Wejdź na pokład komfortowego i klimatyzowanego autobusu w Dublinie i rozpocznij swoją całodniową wycieczkę. W trakcie odprężającej podróży do Kilkenny miniesz błyszczące jeziora, gęste lasy i szumiące strumienie.  Po dotarciu do Kilkenny skorzystaj z czasu wolnego na zakup tradycyjnego, irlandzkiego rękodzieła, w tym unikatowych dzianin, ceramiki i szkła. Spaceruj po urokliwych uliczkach lub wejdź do lokalnego pubu, aby wypić pyszne piwo Kilkenny. Jedź dalej do klasztornego miasta św. Kevina w Glendalough, najlepiej znanego jako lokalizacja sceny ślubu w filmowym hicie „Braveheart. Waleczne serce” oraz zdjęć do filmu „PS. Kocham Cię”. Odwiedzisz też megalityczne grobowce Brownshill Dolmen, aby odkryć, jak starożytni przodkowie Irlandczyków grzebali swoich zmarłych i świętowali ich przejście do następnego świata. Pod koniec całodniowej wycieczki wróć do miejsca zbiórki w Dublinie. 

Kilkenny: doświadczenie piwa Smithwicka

5. Kilkenny: doświadczenie piwa Smithwicka

Rozpocznij swoją podróż od mnichów franciszkańskich, którzy jako pierwsi zaczęli warzyć piwo w tym miejscu w XIII wieku i których pomysłowość zapoczątkowała tradycję warzenia piwa w opactwie św. Franciszka. Kontynuuj, aby poznać historię rodziny Smithwick, opowiedzianą tak, jak tylko oni wiedzą. Dowiedz się, jak John Smithwick założył swój browar w 1710 roku i przez ponad 300 lat rodzina wyrobiła sobie markę w Kilkenny i poza nią jako browarnicy, przedsiębiorcy, innowatorzy i dobroczyńcy. Na warzelni doświadcz reprodukcji procesu warzenia, aż do zapachu chmielu i smaku słodkiej brzeczki. Dowiedz się o 4 składnikach, które znajdują się w każdym kuflu Smithwick's, w tym o tajnym składniku, który jest trzymany pod kluczem. Ostatni etap wycieczki jest dla wielu najlepszy - wypróbuj kufel swojego ulubionego piwa Smithwick's w barze degustacyjnym lub ulepsz do Tasting Paddle, gdzie możesz spróbować 3 różnych piw w ofercie. Dowiedz się, co sprawia, że Smithwick's jest jednym z ulubionych irlandzkich piw typu ale, które jest znane na całym świecie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się tą zabawną i pouczającą wycieczką.

Kilkenny: Historyczna i histeryczna piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem

6. Kilkenny: Historyczna i histeryczna piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem

Cofnij się w czasie, odkrywając bogatą w historię średniowieczną milę miasta Kilkenny podczas fascynującej i ekscytującej pieszej wycieczki opracowanej przez jednego z czołowych irlandzkich magików i gawędziarzy. Ze swoim pełnym pasji przewodnikiem Nevinem Codym wyrusz w podróż, aby odkryć cuda ukryte w jednym z najbardziej historycznych miejsc w Irlandii. Wycieczka rozpoczyna się przy głównych bramach zamku Kilkenny , gdzie będziesz przedzierać się przez malownicze uliczki średniowiecznej mili, słuchając unikalnych anegdot i opowieści o tej krainie. Posłuchaj, jak Twój przewodnik łączy historię, magię, kapryśną zabawę i kupę lekceważącego humoru, który zapewnia rozrywkę od początku do końca. Na tle słynnej irlandzkiej średniowiecznej mili obserwuj, jak podnoszona jest zasłona historii i odkrywane są ukryte tajemnice miasta. Wycieczka trwa około 75 minut i obejmuje nieco ponad jedną milę spaceru. Grupa utrzymuje umiarkowane tempo marszu, po drodze jest dużo przystanków. Wycieczka przebiega w deszczu lub w słońcu, więc przygotuj się na wszystkie prognozy pogody.

Kilkenny: piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

7. Kilkenny: piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

Poznaj fascynującą przeszłość Kilkenny podczas pieszej wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem. Spaceruj po zabytkowych ulicach miasta, słuchając opowieści o zamku Kilkenny, klasztorze św. Jana i nie tylko, stojąc przed tymi imponującymi zabytkami. Rozpocznij swoją historyczną przygodę w sklepie z kryształami Kilkenny. Następnie przejdź przez rzekę Nore w kierunku Kilkenny County Hall, gdzie dowiesz się o najsłynniejszym uczonym w historii Kilkenny. Stamtąd udaj się do St. John's Priory i Butler Gallery. Jedź dalej do Biblioteki Hrabstwa Kilkenny i Pomnika Wielkiej Wojny. Przejdź do Irishtown i katedry św. Canice, gdzie rozpoczęła się historia miasta. Zobacz wiele innych fascynujących zabytków podczas wycieczki, w tym ulice Kieran i Parliament, Black Abbey i nie tylko. Zakończ wycieczkę przed oszałamiającym zamkiem Kilkenny, w którym od 600 lat mieszka rodzina Butlerów.

6-dniowa wycieczka po południowej Irlandii z Dublina

8. 6-dniowa wycieczka po południowej Irlandii z Dublina

Wyrusz na 6-dniową wycieczkę z Dublina, by odkryć takie miejsca jak Glendalough, Kilkenny, Waterford, zamek Blarney, półwysep Dingle, Cork, Slea Head, Pierścien Kerry, Killarney, Klify Moheru, Galway i Connemara. Dzień 1: Dublin – Glendalough – zamek w Kilkenny – Waterford Twoja wycieczka rozpocznie się w centrum Dublina. Opuść stolicę i przejedź przez pagórkowatą wieś do gór Wicklow. Pierwszy przystanek to ruiny klasztoru w Glendalough, Dolinie Dwóch Jezior. Zachwyć się naturalnym pięknem i spaceruj po lokalnych trasach i szlakach, podziwiając widoki na starożytne krzyże celtyckie i okrągłe wieże. Następnie udaj się do średniowiecznego Kilkenny z brukowanymi uliczkami i słynnym czerwonym ale. Nieopodal portu Waterford, na południowo-wschodnim wybrzeżu, znajduje się Dunmore East, które jest spokojnym miejscem do spędzenia wieczoru w kilku pubach i wspaniałych restauracjach serwujących owoce morza. Dzień 2: Waterford – Waterford Crystal – zamek w Blarney – półwysep Dingle Rozpocznij dzień wizytą w słynnej na całym świecie fabryce Waterford Crystal. Zaopatrz się w finezyjne kryształy w sklepie outletowym lub po prostu zatrzymaj się na chwilę, aby podziwiać artystów podczas pracy. Następnie kontynuuj wycieczkę podczas przejażdżki przez malownicze hrabstwo Waterford i panoramiczną przejażdżkę przez Cork. Atrakcją dla wielu dzisiaj jest znany na całym świecie zamek w Blarney. Po lunchu udaj się na półwysep Dingle i spędź noc w miejscu znanym jako jeden z najbardziej wysuniętych na zachód punktów Irlandii. Dzień 3: półwysep Dingle – Slea Head – Killarney Wybierz się na krótką przejażdżkę do Dingle, uroczej wioski rybackiej, w której mieszkańcy posługują się językiem irlandzkim. Rozsławiona w wielu filmach, takich jak „Za horyzontem" i „Córka Ryana" wioska Dingle znana jest ze względu na to, że ma najwięcej pubów w stosunku do liczby ludności w całej Irlandii. Wioska ma 52 puby i 2000 mieszkańców. Następnie wyrusz na cudowną wycieczkę wokół Slea Head z niesamowitymi widokami na Sleeping Giant Island, wyspy Blasket i Beehive Huts. Dzień 4: Killarney – Pierścień Kerry – Killarney Zachwyć się niesamowitymi krajobrazami Pierścienia Kerry. Dzień rozpocznie się przejażdżką wozem ciągniętym przez konie przez Park Narodowy Killarney (opcjonalnie) lub konną przejażdżką po parku dla osób energicznych i lubiących przygody (opcjonalnie). Twoje popołudnie będzie pełne wielu atrakcji, takich jak przełęcz Moll's Gap, punkt widokowy Ladies View, Leprechaun Crossing, Park Narodowy Killarney, wodospad Torc i wiele innych. Dzień 5: Killarney – Klify Moher – Galway Odwiedź rankiem miasto Killarney i zamek Bunratty. Po południu kontynuuj podróż wzdłuż malowniczej trasy Wild Atlantic Way. Zatrzymaj się przy kultowych Klifach Moheru i w wiosce Doolin. Przenocuj w Galway, znanym jako miasto plemion, stolica kultury Irlandii z szeroką gamą restauracji serwujących dania rybne oraz dom niekończącego się wyboru klubów grających tradycyjną muzykę irlandzką. Dzień 6: Galway – Connemara – Dublin Podziwiaj surowe piękno regionu Connemara, położonego na zachód od miasta Galway. Znajdź odrobinę czasu na wizytę w opactwie Cong, po czym wyruszysz w podróż przez region Midlands do Dublina.

Irlandia: 5-dniowa wycieczka Escape to the Southwest Tour

9. Irlandia: 5-dniowa wycieczka Escape to the Southwest Tour

Odkryj malowniczy blask południowo-zachodniej Irlandii podczas kompleksowej 5-dniowej wycieczki po Burren, Półwyspie Dingle i legendarnym Ring of Kerry. Zatrzymaj się w historycznych zamkach i klasztorach i przemierzaj kolorowe wioski rybackie, aby skosztować świeżych owoców morza. Ciesz się dramatycznymi widokami z Klifów Moheru i spaceruj po rozległym odcinku plaży Inch, obserwując lokalnych surferów. Transport odbywa się małym miniautokarem, z zakwaterowaniem w osobliwych pensjonatach typu bed and breakfast, które zapewniają bardziej intymne wrażenia. Dzień 1: Wyjedź z Dublina i kieruj się na zachód przez pola uprawne i torfowiska hrabstw Kildare i Offally. Zatrzymaj się w destylarni Locke'a, podobno najstarszej legalnej destylarni na świecie. Skosztuj lokalnej whisky, aby doświadczyć prawdziwego ducha Irlandii. Jedź dalej na zachód do potężnej rzeki Shannon i odwiedź wczesnochrześcijańskie miejsce Clonmacnoise. Podziwiaj jego kolekcję kościołów, kamiennych krzyży i okrągłych wież. Po popołudniowym postoju w tradycyjnym pubie w jednej z atrakcyjnych wiosek udaj się do Galway, aby zameldować się w swojej bazie na noc. W tym tętniącym życiem miasteczku studenckim nie brakuje dobrych pubów i restauracji, którymi można się delektować wieczorem. Dzień 2: Z Galway City jest tylko kilka minut jazdy wzdłuż wybrzeża do Burren, jednego z największych skarbów przyrody Irlandii. Podziwiaj wapienne chodniki, jałowe wzgórza i rzadką florę. Zobacz chrześcijańskie osady i starożytne kamienne pomniki. Większość poranka spędzisz na zwiedzaniu tego wyjątkowego obszaru, zatrzymując się w Kilfenorze na lunch. Znane jako „Miasto Krzyży”, będzie również czas na zwiedzenie starej katedry przed jazdą na Klify Moheru. Podziwiaj to naturalne piękno, gdzie klify opadają prawie 700 stóp w rozbijające się fale Oceanu Atlantyckiego. Wybierz się na spacer jednym ze szlaków na szczycie klifu i obserwuj ptaki morskie przy pracy. Możesz też odwiedzić wielokrotnie nagradzaną wystawę środowiskową, aby poznać ekologię regionu. Następnie udaj się na południe przez hrabstwo Clare, mijając słynne pole golfowe i plażę w Lahinch, aby złapać prom przez ujście rzeki Shannon do hrabstwa Kerry. Udaj się do pięknego miasteczka Killarney nad jeziorem, swojej bazy na kolejne 3 noce. Tutejsze puby są świetne na jedzenie, a wieczorami większość z nich ma muzykę na żywo. Dzień 3 Dzisiaj odkryjesz Półwysep Dingle, jedną z najbardziej malowniczych części Irlandii. Twoim pierwszym przystankiem w tym sercu kultury gaelickiej będzie Inch Beach, rozległa przestrzeń piasku z widokiem na Ocean Atlantycki, popularna wśród surferów. Stąd coraz węższe drogi prowadzą na sam półwysep, przez miasto Dingle i dalej do Slea Head. Jest to obszar starożytnych fortów i mieszkań, których historia sięga tysięcy lat. Odwiedź po drodze jedne z najlepszych przykładów. Podziwiaj widoki na wyspy Blasket, które wznoszą się dramatycznie z morza. Podziwiaj góry słynnego Pierścienia Kerry na południe. Jeśli pogoda pozwoli, zostanie przydzielony czas na spacer po plaży lub wzdłuż szczytów klifów. Dowiedz się, dlaczego obszar ten jest ważny w literaturze gaelickiej. Następnie wróć do miasta Dingle z kolorowymi budynkami i ruchliwym portem. Spędź resztę popołudnia w wolnym czasie, zanim wrócisz do Killarney. Jeśli pogoda jest dobra, możesz wybrać się na wieczorny spacer po Parku Narodowym Killarney, na obrzeżach miasta. Dzień 4: Dzisiaj pojedziesz jedną z klasycznych tras na świecie, 100-kilometrowym Ring of Kerry. Wyjedź z Killarney i podziwiaj widoki na Carrauntoohil, najwyższą górę Irlandii. Dołącz do nadmorskiej drogi przez Glenbeigh i Kells do Cahersiveen. Możliwe przystanki po drodze to miejsce urodzenia Daniela O'Connella i fort pierścieniowy Cahersiveen. Udaj się do małej wioski rybackiej Portmagee na lunch składający się z lokalnych owoców morza. Alternatywnie, udaj się na wyspę Walencja i odwiedź Skellig Experience, aby dowiedzieć się o małej społeczności mnichów, którzy kiedyś mieszkali na pobliskiej skalnej wyspie Skellig Michael. Po południu zatrzymaj się w malowniczym Waterville, ulubionym miejscu wakacyjnym Charliego Chaplina. Zatrzymaj się ponownie na szczycie przełęczy Coonmakista, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków w Irlandii. Stąd droga opada do poziomu morza, gdzie odwiedzisz Derrynane House, rodzinny dom Daniela O'Connella. Możesz spacerować po ogrodach i na plażę, a także zajrzeć do samego domu. Jedź dalej wokół Ring, zatrzymując się w Moll's Gap and Ladies View. Będzie też czas na krótki spacer do wodospadu Torc przed powrotem do Killarney. Dzień 5: Ostatni dzień Twojej wycieczki kieruje się na wschód przez góry West Cork i miasteczko targowe Macroom. Następnie przejedź doliną Lee do zamku Blarney. Odwiedź zamek i wybierz się na jeden z leśnych spacerów do mistycznego Rock Close. Poznaj wioskę Blarney, zatrzymując się na lunch i trochę na zakupy. Może być nawet czas na pocałunek słynnego Kamienia z Blarney, chociaż w szczycie sezonu może być bardzo zajęty. Po południu udaj się do Rock of Cashel, aby zobaczyć średniowieczny kompleks klasztorny wysoko nad miastem. Na koniec udaj się do Kilkenny, tętniącego życiem miasta z pięknym zamkiem i parkiem, a także pięknymi spacerami nad rzeką. Odwiedź National Craft Centre lub po prostu spędź czas w jednym z pubów na ostatniego Guinnessa. Ruszaj w drogę na ostatni etap podróży, wracając do Dublina około 19:30.

Kilkenny: Katedra św. Canice i wspinaczka na Okrągłą Wieżę

10. Kilkenny: Katedra św. Canice i wspinaczka na Okrągłą Wieżę

Katedra św. Canice i Okrągła Wieża są istotną częścią dziedzictwa strukturalnego tętniącego życiem średniowiecznego miasta Kilkenny. To miejsce kościelne zostało założone w VI wieku i nazwane na cześć św. Cill Channigh to po gaelicku nazwa kościoła Canice, kościoła, który pierwotnie stał w tym miejscu w VI wieku. Okrągła Wieża to najstarsza stojąca budowla w Kilkenny City. Odwiedzający mogą wspinać się na Okrągłą Wieżę, podziwiając wspaniałe widoki na miasto (przy sprzyjającej pogodzie). Okrągła Wieża St Canice jest jedną z zaledwie dwóch Okrągłych Wież, na które można się wspiąć w Irlandii.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Kilkenny

Kilkenny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kilkenny? Kliknij tutaj.

Kilkenny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 3566 opinii

Wycieczka była wspaniała, jednak zamek i czas spędzony w Kilkenny dały dużo do myślenia, jako że w samym mieście nie ma zbyt wiele do zrobienia.

To było wspaniałe. Niesamowicie miły przewodnik i kierowca, wiele widziałem i doświadczyłem. Dzięki.

Ciesz się tak bardzo Przewodnik pani Elisa dostarczyła tak wiele informacji o tym miejscu.

Tylko jeden problem, brak tłumaczenia na francuski... Szkoda, ale bardzo interesujące

Zróżnicowane i pouczające, niesamowite, ile przewodnik wiedział i wszystko na pamięć.