Zatoka Dubajska

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najlepszych widoków z Zatoki Dubajskiej

Zatoka Dubajska, czyli Al Khor po arabsku, to ponad 14-kilometrowy odcinek wody wychodzący z Zatoki Perskiej i dzielący Dubaj na 2 części: Dejrę i Bur Dubaj. Wyrusz w rejs połączony z kolacją i przekonaj się, co ciekawego można wypatrzyć z wody.

 • Park nad zatoką

  1. Park nad zatoką

  Położony nad brzegiem Zatoki Dubajskiej Creek Park to drugi największy park miejski w Dubaju. Możesz w nim urządzić grilla, wędkować, jeździć konno i podziwiać wspaniałe ogrody.

 • Rezerwat dzikiej przyrody Ras Al Khor

  2. Rezerwat dzikiej przyrody Ras Al Khor

  Odpocznij od splendoru i przepychu Dubaju i odwiedź położony na środku pustyni rezerwat o powierzchni ponad 6 km², w którym żyje ponad 65 gatunków ptaków. Karmienie flamingów odbywa się o godz. 15.00.

 • Abrakadabra!

  3. Abrakadabra!

  Zatokę Dubajską możesz pokonać abrą – unikalną dubajską pływającą taksówką, z której można podziwiać wspaniałe widoki. Albo wyrusz w rejs na statku dau połączony z kolacją i obejrzyj Dubaj nocą.

 • Heritage Village

  4. Heritage Village

  Atrakcja ta otwarta jest od października do kwietnia. Poznasz w niej historię Dubaju i kulturę Beduinów, posłuchasz o lokalnym przemyśle (np. o poławianiu pereł) i zobaczysz tradycyjne domy.

 • Kurort Dubai Creek

  5. Kurort Dubai Creek

  Idealne miejsce na wypoczynek nad brzegiem Zatoki Dubajskiej. Zjedz posiłek godny szejka, zagraj w golfa, zregeneruj się w spa albo spędź noc w luksusowym parku Hyatt Dubai.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy można zwiedzać Zatokę Dubajską?

  Przez cały rok.

 • Godziny otwarcia

  Pierwsza abra odpływa o godz. 5.00 rano. Łodzie kursują do północy. Weź to pod uwagę, planując zwiedzanie atrakcji przy Zatoce Dubajskiej.

 • Ceny rejsów abrą

  Rejs abrą w jedną stronę kosztuje 1 AED. Pozostałe koszty zależą od wybranych atrakcji.

 • Jak dotrzeć do Zatoki Dubajskiej

  Stacja metra „Creek” jest obsługiwana przez linię zieloną i znajduje się dość blisko wody. Linia zielona przebiega nawet pod Zatoką Dubajską!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Abry kursują po Zatoce Dubajskiej od godz. 5.00 do północy. Sprawdź godziny otwarcia innych atrakcji.
 • Cena
  Koszt rejsu abrą w jedną stronę to 1 AED. Ceny innych atrakcji są różne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zależy to od danej atrakcji, ale jeśli interesuje Cię wycieczka z przewodnikiem, polecamy lot helikopterem.
 • Jak tam dotrzeć?
  Aby dotrzeć do Zatoki Dubajskiej, przyjedź zieloną linią metra na stację „Creek”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Planując zwiedzanie, weź pod uwagę czasy trwania rejsów abrą.

Zatoka Dubajska: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zatoka Dubajska? Kliknij tutaj.

Zatoka Dubajska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 12 899 opinii

Fawad był naszym przewodnikiem i był niesamowity! Miał BARDZO dużą wiedzę na temat miasta, jego historii, meczetu i jego znaczenia. Wyjaśnił wszystko bardzo dobrze i upewnił się, że jesteśmy nawodnieni i nie jest zbyt gorąco przez cały dzień, nawet w palącym słońcu. Zrobił dla nas niesamowite zdjęcia i wskazał świetne obszary fotograficzne! Ta wycieczka była punktem kulminacyjnym mojej podróży tutaj w Dubaju?

Bardzo wygodna przepustka, szczególnie przy korzystaniu z aplikacji działającej bez połączenia. Łatwość rezerwacji na zajęcia wymagające wcześniejszej rezerwacji (pustynne safari i rejs). Rezerwacja przez WhatsApp, aby uniknąć braku pakietu.

Początkowo myślałam o tej przepustce i w końcu myślę, że w Dubaju nie można się bez niej obejść… Wszystkie atrakcje są jakościowe i oczywiście kumulują się, byłoby znacznie drożej… Śmiało z zamkniętymi oczami

Świetne zajęcia oferowane w przełęczy, uwielbialiśmy safari z posiłkiem na pustyni i kolację Marina Cruise to było niesamowite! ! !

Trochę strachu na początku nie znając systemu… ale wszystko działa dobrze !!