Atrakcje i wycieczki
Keukenhof

Naciesz oczy oszałamiającymi wystawami kwiatów w największym na świecie ogrodzie wiosennym.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 rzeczy, które można zrobić i zobaczyć w Ogrodzie Keukenhof

W Lisse, małym miasteczku leżącym na południe od Amsterdamu i Haarlem, znajduje się ogród tulipanów Keukenhof, przyciągający co roku setki tysięcy turystów z całego świata.

 • Zamek Keukenhof

  1. Zamek Keukenhof

  Ten wybudowany w 1642 r. zamek to najbardziej wyróżniający się budynek w okolicy. W odróżnieniu od ogrodów, jest otwarty przez cały rok – zdecydowanie warto się tam zatrzymać!

 • Wystawa „Tulpomania”

  2. Wystawa „Tulpomania”

  W Pawilonie Juliany znajduje się wystawa, która opowiada o historii tulipanów w Holandii. Dowiedz się, jaki miały wpływ na tamtejszą gospodarkę i kulturę – od Złotego Wieku po dzień dzisiejszy.

 • Wycieczka rowerowa

  3. Wycieczka rowerowa

  Wycieczka rowerem przez niekończące się pola tulipanów... czy istnieje coś bardziej holenderskiego? Jeśli zwiedzać Keukenhof, to tylko w ten sposób!

 • Naleśnikarnia

  4. Naleśnikarnia

  Holendrzy nazywają naleśniki „pannenkoeken”. Są one jednym z charakterystycznych dań tamtejszej kuchni. Zrób sobie holenderski dzień na całego – wpadnij na podwieczorek do lokalnej restauracji!

 • Sklep z tulipanami

  5. Sklep z tulipanami

  Jeśli zdjęcia to za mało, możesz kupić parę tulipanów w miejscowym sklepie. Pamiętaj tylko, żeby sprawdzić, czy możesz je wwieźć do następnego kraju, w którym zamierzasz się zatrzymać.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej się tam udać?

  Keukenhof jest czynny tylko od marca do maja, więc możliwości są ograniczone. Sprawdź dokładne daty przed podróżą – każdego roku są inne!

 • W jakich godzinach można zwiedzać?

  Ogród jest czynny w godz. 8.00-19.30, ale pamiętaj, że kasa biletowa jest zamykana o godz. 18.00.

 • Ile kosztuje bilet?

  Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 16 EUR, ale możliwe, że dla grupy powyżej 20 osób uda Ci się wynegocjować zniżkę.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Keukenhof jest czynny od marca do maja w godz. 8.00-19.30.
 • Cena
  Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 16 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno nie zaszkodzi! Rzuć okiem na dostępne wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Keukenhof leży niedaleko Amsterdamu – polecamy dojazd autostradą A4 lub A44. Dostępne są również wycieczki odjeżdżające z Amsterdamu.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dokładne daty otwarcia i zamknięcia Keukenhof każdego roku są inne – zanim zaplanujesz podróż, sprawdź je online!

  • Można wejść z psem (o ile jest na smyczy). Na miejscu dostępne są darmowe przechowalnie i Wi-Fi!

Keukenhof: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Keukenhof? Kliknij tutaj.

Keukenhof: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 1959 opinii

Ogrody wspaniałe, urocze wioski, jazda kanałem bardzo przyjemna. Wycieczka dobra

Kierowca autobusu i przewodnik bardzo dobrze. Podczas naszej trasy było wiele grup językowych, które zabierały jej czas na mówienie w 3 językach, kiedy mogła poświęcić więcej czasu na dzielenie się historią Holandii. Chociaż większość pól tulipanów została już przycięta lub zaorana, starali się znaleźć obszar, w którym pozostało jeszcze kilka rzędów tulipanów. Wycieczka była na czas. Podobał nam się nasz rejs po kanałach. Czułam narrację poprzez nagranie z rejsu po kanale mogła być bardziej pouczająca.

Miejsce warte zobaczenia, najlepiej na przełomie kwietnia i maja. Mimo wielonarodowego tłumu, nie czuć przytłoczenia. Na terenie ogrodu restauracja, punkty sprzedaży sadzonek, placyk zabaw dla dzieci, mini-zoo, labirynt... Dobra organizacja - wjazd na 2 parkingi: główny i zapasowy (położone po dwóch stronach ogrodu), płatność w automatach przy wyjściach, należy zachować paragon, który jest skanowany przy wyjeździe. Polecam nie tylko dla miłośników tulipanów :-)

Nawet jako mieszkaniec Holandii: zaskakująco interesujący

Pojechałem na wycieczkę z kolegą z zagranicy, który to zasugerował. Pomyślałem, że to trochę zabawne, ponieważ mieszkam w Holandii. Ale byłem naprawdę zaskoczony, jakie to wszystko było interesujące i rozważałbym to przy przyszłych wizytach zagranicznych przyjaciół. Ostatnim razem, kiedy odwiedziłem Keukenhof, było ... 25 lat temu i widzę, dlaczego przyjeżdżają tu ludzie z całego świata, chociaż dla większości kwiatów był to koniec sezonu. Ładny!

Unikalne doświadczenie dla miłośników kwiatów

Jeśli lubisz kwiaty i kolory, ten park jest koniecznością. 32 hektary lasów, parków i kwiatów. Setki różnych tulipanów i innych kwiatów na zewnątrz i wewnątrz w pawilonach wystawowych. Masz również miejsca do odpoczynku, jedzenia lub wypicia kawy w całym parku. Lepiej przyjść w kwietniu, kiedy wszystkie rodzaje tulipanów zostaną otwarte. W maju wiele rodzajów zostało już wyciętych, ponieważ jest to już koniec sezonu.

Doskonała organizacja

W porządku, przepraszam, że zaplanowałem wizytę w okresie, w którym na polach nie było tulipanów. W każdym razie podziwialiśmy różne wystawy w środku. Niesamowity krajobraz z młynami