Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kazimierz

Kazimierz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

1. Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

Rozkoszuj się wizualnymi atrakcjami Krakowa, od majestatycznego Zamku na Wawelu po historyczne dzielnice Zwierzyniec i Kazimierz. Wybierz się na rejs po Wiśle, jeden z najlepszych sposobów na odkrycie wszystkiego, co Kraków ma do zaoferowania. Rozpocznij rejs u podnóża Wawelu, a następnie popłyń malowniczymi bulwarami najpierw w kierunku Podgórza i Kazimierza. Mijając znane zabytki jak Kościół na Skale, Muzeum Mangha, Kładkę Bernatki, Cricotekę, malownicze mostki, kierujemy się w stronę dzielnicy Dąbie. Podróżuj wzdłuż rzeki przepływającej przez serce Krakowa, w którym znajdują się jedne z najbardziej charakterystycznych zabytków w Polsce. Masz szansę zobaczyć główne atrakcje miasta i zanurzyć się w duchu Krakowa dzięki wygodnemu tempu wycieczki.

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

2. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Przyjrzyj się Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i innym zabytkom Krakowa, płynąc wzdłuż Wisły – historycznej drogi wodnej. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wsłuchując się w nagranie audioprzewodnika i ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny i jednocześnie nowoczesny statek. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Krakowa. Zachwyć się urokiem kolejnych krakowskich dzielnic, w tym Salwatora i Kazimierza. Zobacz m.in. most Dębnicki, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika („kościół Na Skałce”) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

3. Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

Odwiedź jedno z najważniejszych i najbardziej popularnych muzeów Krakowa. Fabryka Emalia Oskara Schindlera położona przy ulicy Lipowej 4 stanowi część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tytuł głównej wystawy to „Kraków – czas okupacji 1939–1945”.  Weź udział w wycieczce w towarzystwie profesjonalnego, anglojęzycznego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie szczegóły ekspozycji i opowie historię Oskara Schindlera. Skorzystaj z dodatkowej opcji i zwiedź pieszo w towarzystwie przewodnika dzielnicę Kazimierz (dawną żydowską dzielnicę Krakowa), krakowskie getto lub kopalnię soli w Wieliczce.

Kraków: Wieczorny rejs z lampką wina

4. Kraków: Wieczorny rejs z lampką wina

Wyrusz w rejs po Wiśle i spędź wyrafinowany wieczór w królewskim mieście. Podziwiaj zapierające dech w piersi widoki nocą i wspaniałe miejskie światła, chłonąc wyjątkową atmosferę. Zdecyduj się na lampkę wina podczas rejsu. Wycieczka rozpoczyna się niedaleko Wawelu. Łódź płynie w górę rzeki do klasztoru sióstr norbertanek i domu Jana Pawła II. Następnie udasz się w dół rzeki, mijając zabytkowy Zamek Królewski na Wawelu, kościół Na Skałce oraz piękne dzielnice Kazimierz i Podgórze z charakterystycznymi mostami. Rejs zakończy się przy przystani Kapitan Victor.

Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

5. Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

Po zarejestrowaniu biletu w kiosku poznasz całą załogę, która będzie towarzyszyć Ci w trakcie rejsu po Wiśle. Królewskie miasto Kraków jest pełne ciekawych miejsc – wiele z nich miniesz podczas tej wycieczki. Przepłyniesz obok malowniczych krajobrazów i atrakcji, w tym Wawelu, Mostu Dębnickiego, klasztoru Sióstr Norbertanek, ujścia Rudawy do Wisły, dzielnicy Dębniki i domu rodzinnego Jana Pawła II. Później zobaczysz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kilka innych mostów, muzeum CRICOTEKA, dzielnicę Kazimierz i kościół na Skałce. Ten rejs to doskonały sposób na relaks przy akompaniamencie szumu fal uderzających o burtę łodzi. Po zakończeniu wycieczki łódź wraca do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Kraków: Dzielnica żydowska i dawne getto

6. Kraków: Dzielnica żydowska i dawne getto

Powstając jako miasto na wyspie w bliskim sąsiedztwie Krakowa, Kazimierz miał stać się konkurencją dla sąsiada – Krakowa. Żydzi, którzy w średniowieczu byli prześladowani w Europie Zachodniej, zaczęli osiedlać się na Kazimierzu i wkrótce miasto to stało się miejscem żydowskiego dobrobytu. To tutaj znajdują się żydowskie synagogi, przytulne i maleńkie uliczki, na których przed katastrofą II wojny światowej panował zgiełk żydowskiego życia. Zobacz najstarszą synagogę w Polsce, prześledź miejsca kręcenia „Listy Schindlera”. Dowiedz się, kim są Aszkenazyjczycy i Sefardyjczycy, poznaj Helenę Rubinstein, Romana Polańskiego, Ludwika Zamenhofa i Maksymiliana Faktorowicza. Dołącz do nas na 2,5-godzinną wycieczkę, podczas której odkryjemy żydowskie dziedzictwo Krakowa, poznamy ich tradycje i ekscytujących ludzi, którzy tworzyli żydowską historię w Polsce.

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

7. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

8. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Kraków: Karnet miejski z 40 muzeami i atrakcjami

9. Kraków: Karnet miejski z 40 muzeami i atrakcjami

Zwiedzaj Kraków we własnym tempie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami dzięki 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej. Uzyskaj dostęp do 40 muzeów i zabytków. Zobacz tradycyjny dom mieszczański lub usłysz sygnał trąbki w gotyckim ceglanym kościele Bazyliki Mariackiej. Dowiedz się więcej o bohaterze II wojny światowej Oscarze Schindlerze w Fabryce Oscara Schindlera. Odwiedź Aptekę pod Orłem na terenie byłego getta i dowiedz się, jak Holokaust wpłynął na krakowskich Żydów. Udaj się do Podziemnego Muzeum Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do Twojej karty City Pass, a aby ułatwić sobie przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, możesz wybrać kartę z nieograniczoną liczbą przejazdów środkami transportu publicznego w mieście, zarówno w dzień, jak i w nocy. Muzea objęte City Pass obejmują: 1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Muzeum Historii Akademii Górniczo-Hutniczej 18. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 19. Stara Synagoga 20. Muzeum Archidiecezjalne 21. Dom Szołayskich 22. Kamienica Hipolitów 23. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu 24. Gmach Główny Muzeum Narodowego 25. Regionalne Muzeum Polskiego Modernizmu Rydlówka 26. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 27. Ulica Pomorska 28. Celestat 29. MOCAK 30. Wieża ratuszowa 31. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 32. Muzeum Żydowskie Galicja 33. Barbakan 34. Apteka Pod Orłem 35. Pałac Krzysztofory 36. Muzeum Armii Krajowej poświęcone gen. Emilowi Fieldorfowi Nilowi 37. Dom Jana Matejki 38. Muzeum Nowej Huty 39. Legendy Krakowa 40. Kopiec Kościuszki

Kraków: Zwiedzanie samochodem elektrycznym

10. Kraków: Zwiedzanie samochodem elektrycznym

Twoja wycieczka rozpoczyna się obok pomnika Grunwaldu w łatwym do znalezienia miejscu zbiórki. Stamtąd zaczniesz zwiedzać najważniejsze części Krakowa. Rozpocznij od zwiedzania Starego Miasta, w tym Zamku na Wawelu, Bramy Floriańskiej, Barbakanu i Plant. Następnie odkryjesz dzielnice żydowskie, w których znajdują się zapierające dech w piersiach kościoły chrześcijańskie, stare żydowskie synagogi i historyczne budynki dawnego miasta Kazimierz. Następnie odkryjesz pozostałości murów getta i Rynku Głównego Getto, a także Fabrykę Schindlera. Wycieczka zakończy się po 1,5 godzinie przed Fabryką Schindlera, gdzie możesz zdecydować, czy chcesz zostać odwieziony z powrotem do centrum miasta, czy odwiedzić muzeum, a potem wrócić samodzielnie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 185
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Kazimierz

Kazimierz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kazimierz? Kliknij tutaj.

Kazimierz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 6623 opinii

Przewodnik był wspaniały, miał dużą wiedzę. Niektórzy współpasażerowie nie okazali mu zbytniego szacunku, a szkoda i czasami nie do końca słyszałem ścieżkę dźwiękową. Nie ma tu jednak żadnej winy kierowcy ani dostawcy. Okazało się to bardzo pouczające i pozwoliło zobaczyć wiele atrakcji w krótkim czasie.

Uwielbialiśmy wszystkie lokalizacje, do których nas zabrano. Przewodnik audio też był bardzo dobry. Zdecydowanie polecam ich wycieczkę.

Urocza wycieczka łodzią, w cenie koce na bardzo chłodny wieczór! ! Dobrze zalecane.

Krystian był świetnym przewodnikiem, to był wspaniały dzień i polecam każdemu

Absolutnie niesamowite, zdecydowanie zrobiłbym to ponownie