Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym z lunchem

1. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym z lunchem

Po odebraniu z Warszawy wyjazd do Kazimierza Dolnego. Tam odkryj rynek miejski, główny punkt miasta, w którym znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków. Powstały tu kamienice braci Przybyłów w stylu renesansu holenderskiego i włoskiego, jedne z najcenniejszych przykładów architektury świeckiej w Polsce z pierwszej połowy XVII wieku. Kazimierz Dolny jest domem dla wielu malarzy i poetów, zainspirowanych pięknem otaczającego krajobrazu. Miasto to także miejsce bogate w historię. Okres świetności miasta rozpoczął się w XIV wieku, kiedy to kupił go król Kazimierz Wielki i zapoczątkował jego rozwój. Dzięki Wiśle miasto mogło handlować zbożem i drewnem z Gdańskiem – ważnym miastem portowym. Społecznością, która najbardziej przyczyniła się do rozwoju miasta, byli Żydzi, aw Kazimierzu Dolnym można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego. Podobno mieszkali tam już od XI wieku, a podczas zwiedzania można zobaczyć starą synagogę żydowską i dawną dzielnicę żydowską. Jeśli masz trochę więcej czasu i sił, możesz wspiąć się na pobliskie Wzgórze Trzech Krzyży i podziwiać Wisłę wijącą się przez wsie, lasy i łagodne wzniesienia. Okolice Kazimierza Dolnego znane są również z lessowych wąwozów, które warto odkryć. Najpopularniejszym jest Korzeniowy Dol, którego wystające, poskręcane korzenie drzew tworzą surrealistyczny, baśniowy krajobraz. Na zakończenie wycieczki wycieczka kończy się spróbowaniem tradycyjnego koguta z ciasta – symbolu Kazimierza Dolnego.

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

2. Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Weź udział w tej wycieczce prywatnej i zwiedź Kazimierz, Lublin, Majdanek oraz Kozłówkę w niezwykle komfortowy, wyjątkowy sposób. Zwiedź jedne z najpiękniejszych miast w Polsce w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, podróżując klimatyzowanym pojazdem.  Wyrusz na spacer po średniowiecznym Starym Mieście w Lublinie, które pełne jest krętych uliczek i fascynujących legend. Zwiedź Kazimierz – perłę polskiego renesansu i popularną miejscowość wypoczynkową. Podczas tej wycieczki prywatnej odwiedź także Majdanek. Będąc w Lublinie, zwiedź imponujący zamek i zobacz wspaniałe bizantyjskie freski zdobiące kaplicę zamkową. Odwiedź również najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce i poznaj historię lubelskiej społeczności żydowskiej. Malowniczy Kazimierz przyciąga wielu artystów poszukujących inspiracji. Odwiedź obóz koncentracyjny na Majdanku i zobacz znajdujące się tam baraki, komorę gazową oraz krematorium. W Kozłówce wiedź wyjątkowe miejsca, takie jak Galeria Sztuki Socrealizmu.

Z Warszawy: Prywatna wycieczka do Kazimierza Dolnego

3. Z Warszawy: Prywatna wycieczka do Kazimierza Dolnego

Wybierz się na rekolekcje do artystycznego centrum rekolekcji w Polsce podczas całodniowej podróży z Warszawy do Kazimierza Dolnego. To ukryta perełka na wschodzie Polski. Położone wysoko nad Wisłą i zamieszkane od wieków przez artystów i rzemieślników, to małe miasteczko ma wielki urok. Po przyjeździe podążaj za swoim przewodnikiem po rynku miejskim z dobrze zachowanymi renesansowymi kamienicami, jednymi z najlepszych w Polsce. Zobacz artystów, którzy zdecydowali się tam zostać i pracować, czerpiąc inspirację z okolic miasta. Podziwiaj sztukę ludową sprzedawaną na straganach. Odkryj żydowskie dziedzictwo miasta, zatrzymując się przy odnowionej synagodze. Posłuchaj historii życia i śmierci Żydów jako przejmującej i ważnej części historii miasta. Odwiedź ruiny zamków z czasów Kazimierza Wielkiego, w których latem odbywają się koncerty muzyczne. Wejdź na słynną Górę Trzech Krzyży, nazwaną tak od drewnianych krzyży, które zdobią tamtejsze zbocze. Skorzystaj z okazji, aby podziwiać panoramiczny widok na rzekę i całe miasto z charakterystycznymi czerwonymi dachami i bielonymi ścianami. Poznaj jeden z przepięknych wąwozów. Pod koniec epoki lodowcowej woda spływająca z Wisły wyrzeźbiła niezwykły labirynt wąwozów, niespotykany w Europie. Najpopularniejszym z nich jest Korzeniowy Doł, wypełniony korzeniami drzew, które wiją się jak węże. Jesteś głodny po tak emocjonującej trasie? Bez względu na to, czy jesteś mięsożercą, czy wegetarianinem, skosztuj słynnych kazimierskich kogutów chlebowych wypiekanych od pół wieku. Podziwiaj piękne polskie krajobrazy wiejskie z lasami, polami, sadami i plantacjami chmielu w drodze powrotnej do hotelu w Warszawie.

Warszawa: 1-dniowa wycieczka do Kazimierza Dolnego, prywatna wycieczka z przewodnikiem

4. Warszawa: 1-dniowa wycieczka do Kazimierza Dolnego, prywatna wycieczka z przewodnikiem

Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w granicach województwa lubelskiego, które może poszczycić się: bogatą historią, urokliwą starówką, dworkami zbudowanymi w stylu renesansu lubelskiego i otaczającymi je lessowymi wąwozami. Przyjdź i zobacz tę małą, ale wielką polską perełkę, do której co roku przybywają tysiące gości, aby ponownie ją podziwiać! Na początku zostaniesz odebrany prywatnym transportem z miejsca zakwaterowania. Nie musisz martwić się o żadną organizację. Twój przewodnik Cię powita. Razem ruszajmy w drogę. Po drodze poznasz historię Polski i zapoznasz się z Kazimierzem Dolnym. Gdy już dotrzesz na miejsce, zobaczysz urocze miasteczko z wieloma atrakcjami i bogatą historią! Poznaj piękny Rynek i zobacz najlepsze kamienice. Z każdą kamienicą związana jest osobista historia dawnych mieszkańców. Twój przewodnik odnajdzie fascynującą historię na każdym rogu. Zobacz także św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Wnętrze świątyni kryje w sobie wyjątkowe skarby, takie jak: najstarsze zachowane w całości organy w Polsce oraz chrzcielnica z 1587 roku prosto z Florencji. Podczas pieszej wycieczki na pewno zobaczysz także Synagogę i usłyszysz o lokalnej społeczności żydowskiej. Ponadto na najwyższym wzniesieniu zobaczysz wspaniałą wieżę zamkową i ruiny zamku! Wejdź do środka – z tarasu widokowego będziesz podziwiać malowniczą dolinę Wisły i ruiny zamku kazimierskiego. W oddali widać także pozostałości Zamku Janowiec. Znakiem rozpoznawczym Kazimierza Dolnego są głębokie (nawet kilkumetrowe) lessowe wąwozy, które otaczają miasto siecią malowniczych szlaków spacerowych. Odwiedź najpiękniejszą z nich! Root Pit wygląda jak z baśniowej scenerii. To idealne miejsce na zrobienie zdjęcia! I na koniec – Ściana Płaczu. Jest to pomnik znajdujący się na dawnym cmentarzu żydowskim, mający upamiętnić okrutny los, jaki spotkał kazimierskich Żydów podczas II wojny światowej. To tutaj odbywały się masowe egzekucje ludności cywilnej pochodzenia polskiego i żydowskiego. Po wycieczce bezpiecznie wrócisz do Warszawy naszymi prywatnymi transferami.

Często zadawane pytania dotyczące: Kazimierz Dolny

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kazimierz Dolny?

Najlepsze atrakcje to:

Kazimierz Dolny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kazimierz Dolny? Kliknij tutaj.