Kazimierz Dolny – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym z lunchem

1. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym z lunchem

Po odebraniu z Warszawy wyjazd do Kazimierza Dolnego. Tam odkryj rynek miejski, główny punkt miasta, w którym znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków. Powstały tu kamienice braci Przybyłów w stylu renesansu holenderskiego i włoskiego, jedne z najcenniejszych przykładów architektury świeckiej w Polsce z pierwszej połowy XVII wieku. Kazimierz Dolny jest domem dla wielu malarzy i poetów, zainspirowanych pięknem otaczającego krajobrazu. Miasto to także miejsce bogate w historię. Okres świetności miasta rozpoczął się w XIV wieku, kiedy to kupił go król Kazimierz Wielki i zapoczątkował jego rozwój. Dzięki Wiśle miasto mogło handlować zbożem i drewnem z Gdańskiem – ważnym miastem portowym. Społecznością, która najbardziej przyczyniła się do rozwoju miasta, byli Żydzi, aw Kazimierzu Dolnym można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego. Podobno mieszkali tam już od XI wieku, a podczas zwiedzania można zobaczyć starą synagogę żydowską i dawną dzielnicę żydowską. Jeśli masz trochę więcej czasu i sił, możesz wspiąć się na pobliskie Wzgórze Trzech Krzyży i podziwiać Wisłę wijącą się przez wsie, lasy i łagodne wzniesienia. Okolice Kazimierza Dolnego znane są również z lessowych wąwozów, które warto odkryć. Najpopularniejszym jest Korzeniowy Dol, którego wystające, poskręcane korzenie drzew tworzą surrealistyczny, baśniowy krajobraz. Na zakończenie wycieczki wycieczka kończy się spróbowaniem tradycyjnego koguta z ciasta – symbolu Kazimierza Dolnego.

Warszawa: Prywatna całodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym

2. Warszawa: Prywatna całodniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym

Twoje doświadczenie zaczyna się, gdy prywatny kierowca odbierze Cię spod Twojego adresu w Warszawie wygodnym samochodem marki Mercedes. Stamtąd udaj się do Kazimierza Dolnego na całodniowe przeżycie. Gdy tam dotrzesz, wybierz się na 3-godzinne miasto, podczas którego Twój lokalny anglojęzyczny przewodnik będzie pod ręką, aby wyjaśnić Ci atmosferę tego pięknego miasta. Kazimierz Dolny to jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miasto znane jest ze swoich związków ze sztuką i artystami, a wielu malarzy ma tam swoje galerie i warsztaty. Większość historycznych polskich miast ma zwykle rynek Starego Miasta, aw Kazimierzu Dolnym można spacerować po wspaniałym rynku, zwanym Rynkiem. Jedną z najbardziej znaczących i popularnych atrakcji w okolicy jest stara studnia, która znajduje się w samym sercu placu. Wokół tej popularnej studni znajduje się kilka uroczych budynków, z których wiele zostało niedawno przekształconych w modne, dobrze rozwijające się bary, galerie sztuki i kawiarnie. Wędruj w wolnym czasie i zatrzymaj się na kawę lub lody, obserwując świat z tego odwiecznego placu. Możesz wybrać się na zwiedzanie imponujących ruin starego zamku, zamku w stylu rzymskim z XIII wieku - obecnie wspaniałego i wnikliwego muzeum. Wiele murów zostało zrekonstruowanych i konserwowanych, na których umieszczono tablice informacyjne w języku polskim i angielskim. Między innymi można zwiedzić dziedziniec zamkowy, platformę widokową, wieżę strażniczą i piwnicę. Jedną z najbardziej unikalnych cech Kazimierza Dolnego jest to, jak dobrze miasto łączy naturę z budowlami wykonanymi przez człowieka. Tuż na obrzeżach miasta można odkryć Wąwóz Korzeniowy Dol, aby zobaczyć malowniczą próbkę polskiej wsi. Będąc tam, rozkoszuj się tą naturalną formacją między drzewami i zielenią. Istnieje kilka szlaków pieszych do naśladowania, z których wszystkie można łatwo zwiedzać podczas wycieczki z miasta bez konieczności transportu. Pod koniec wielkiego dnia zwiedzania kierowca zawiezie Cię do Warszawy, gdzie zostaniesz odwieziony do wybranej lokalizacji.

Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

3. Z Warszawy: Kazimierz Dolny, Lublin, Majdanek i Kozłówka

Weź udział w tej wycieczce prywatnej i zwiedź Kazimierz, Lublin, Majdanek oraz Kozłówkę w niezwykle komfortowy, wyjątkowy sposób. Zwiedź jedne z najpiękniejszych miast w Polsce w towarzystwie profesjonalnego przewodnika, podróżując klimatyzowanym pojazdem.  Wyrusz na spacer po średniowiecznym Starym Mieście w Lublinie, które pełne jest krętych uliczek i fascynujących legend. Zwiedź Kazimierz – perłę polskiego renesansu i popularną miejscowość wypoczynkową. Podczas tej wycieczki prywatnej odwiedź także Majdanek. Będąc w Lublinie, zwiedź imponujący zamek i zobacz wspaniałe bizantyjskie freski zdobiące kaplicę zamkową. Odwiedź również najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce i poznaj historię lubelskiej społeczności żydowskiej. Malowniczy Kazimierz przyciąga wielu artystów poszukujących inspiracji. Odwiedź obóz koncentracyjny na Majdanku i zobacz znajdujące się tam baraki, komorę gazową oraz krematorium. W Kozłówce wiedź wyjątkowe miejsca, takie jak Galeria Sztuki Socrealizmu.

Z Warszawy: Prywatna wycieczka do Kazimierza Dolnego

4. Z Warszawy: Prywatna wycieczka do Kazimierza Dolnego

Spędź wolny czas w Kazimierzu Dolnym – miasteczku artystów i ośrodku wypoczynkowym – podczas całodniowej wycieczki z Warszawy. Miasteczko jest malowniczo usytuowane na brzegu Wisły i stanowi główny przystanek dla turystów podróżujących na trasie Warszawa–Kraków. Po dotarciu na miejsce przewodnik oprowadzi Cię po Starówce, zobaczysz ruiny twierdzy, a także górę Trzech Krzyży. Skorzystaj z okazji, aby zachwycić się panoramicznym widokiem na miasteczko i rzekę. Wspaniała sceneria Kazimierskiego Parku Krajobrazowego to lasy, pola, sady i plantacje chmielu. Kazimierz Dolny znany jest także z artystów, którzy często decydują się na odpoczynek i pracę w miasteczku, ponieważ jego okolica jest dla nich prawdziwym źródłem inspiracji. Podczas wizyty, skorzystaj z okazji, aby przejść przez rynek i obejrzeć lub zakupić dzieła sztuki ludowej sprzedawane na straganach. Po zakończeniu wycieczki wróć do Warszawy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Kazimierz Dolny

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kazimierz Dolny?

Najlepsze atrakcje to:

Kazimierz Dolny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kazimierz Dolny? Kliknij tutaj.