Dodaj daty

Kawiarnia Els Quatre Gats

Kawiarnia Els Quatre Gats – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Barcelona: spacer śladami Picassa i zwiedzanie Muzeu Picasso

1. Barcelona: spacer śladami Picassa i zwiedzanie Muzeu Picasso

Zanurz się w świecie Picassa, odkrywając barcelońską bohemę artystyczną podczas tego 2-godzinnego zwiedzania. Odkryj dzielnicę, w której mieszkał Pablo Picasso, wyobrażając sobie jak wyglądała na początku ubiegłego wieku. Poznaj historię tego słynnego ekscentrycznego malarza hiszpańskiego, słuchając anegdot o przyjaciołach Picassa i wydarzeniach, które wpłynęły na jego życie i karierę artystyczną. Odwiedź restaurację Els Quatre Gats, miejsce spotkań ówcześnie żyjących intelektualistów. Podziwiaj fryzy na fasadzie budynku Stowarzyszenia Architektów, jedynego dzieła sztuki publicznej wykonanego przez Picassa. Zobacz Llotja de Mar, szkołę artystyczną, w której studiował. Zwiedź także Muzeum Picassa i odkryj najważniejszą kolekcję dzieł pochodzących z okresu młodości artysty i czasu, kiedy kształtował się jego styl. Druga godzina wycieczki poświęcona jest zwiedzaniu Muzeum Picassa z przewodnikiem. Zobacz najważniejszą na świecie kolekcję dzieł z okresu młodości Picassa i okresu, w którym kształtował się jego styl. Zobacz na własne oczy, jak ewoluował on od stylu bardziej klasycznego aż do wynalezienia kubizmu. Muzeum Picassa mieści się w zabytkowej rezydencji w pobliżu ostatniego studia, w którym pracował artysta, zanim przeniósł się Paryża. W muzeum znajdują się także najważniejsze dzieła Picassa z późniejszego okresu jego twórczości, takie jak seria interpretacji Las Meninas Velázqueza z 1957 r., a także ceramika i ryciny.

Barcelona: piesza wycieczka Picassa z biletem wstępu do muzeum

2. Barcelona: piesza wycieczka Picassa z biletem wstępu do muzeum

Odkryj szczególny związek Picassa z Barceloną i zobacz, jak miasto zmieniło się i ukształtowało jego sztukę. Po drodze poznaj miasto ze swoim przewodnikiem, a następnie wybierz się na wycieczkę do Muzeum Picassa.Rozpocznij pieszą wycieczkę przed restauracją Els Quatre Gats, modernistycznym budynkiem, który kiedyś był tawerną Picasso mieszkał w Barcelonie. Zobacz miejsce spotkań artystów i pierwsze miejsce, w którym wystawił swoje obrazy.Kontynuuj zwiedzanie Picassa w Sala Parès, najstarszej galerii w Hiszpanii, w której Picasso po raz pierwszy pokazał swój geniusz. Wejdź do galerii, która działa do dziś i zobacz, jak zmieniła się na przestrzeni lat. Następnie zatrzymaj się przy Carrer d'Avinyó 44, gdzie Picasso często bywał w znajdującym się tam burdelu. Kobiety, które tam pracowały, zainspirowały jego słynne dzieło, Les Demoiselles d'Avinyó, obecnie jeden z najwspanialszych przykładów jego twórczości kubistycznej.Zakończ pieszą wycieczkę Picassa, mijając La Llotja, historyczny budynek, który kiedyś gościł Akademię Sztuk Pięknych, w której studiował Picasso i uzyskał wejście do Muzeum Picassa. Twój przewodnik powie Ci, czego szukać podczas samodzielnej wizyty w muzeum.

Barcelona: literacki spacer śladami powieści „Cień wiatru”

3. Barcelona: literacki spacer śladami powieści „Cień wiatru”

Światowy bestseller hiszpańskiego autora Carlosa Ruiza Zafóna „Cień wiatru” urzekł tysiące czytelników na całym świecie, a podczas tej 2-godzinnej pieszej wycieczki wejdziesz na jej strony i odkryjesz części Barcelony tak żywo uchwycone w powieści. Zamieniając fikcję w rzeczywistość, wycieczka rozpoczyna się od słynnej Ramblas Sta. Moniki w Arc del Teatre, a następnie udaj się na Placa Reial i Baixada de la Llibreteria. Odwiedzicie miejsca, które jeszcze na początku XX wieku przesiąknięte były magią Barcelony. Przejdź się po mrocznej Dzielnicy Gotyckiej i Riberze, przeżywając na nowo wydarzenia, których doświadczyli Daniel Sempere, Julian Carax, Fermín Romero de Torres i inne postacie z powieści. Odkryj labirynt tajemnic, podczas gdy uczestnicy wycieczki wcielą się w postacie na cmentarzu Forgotten Books i Santa Maria del Mar. Wędruj wzdłuż Calle Montcada i odkryj Santa Lucia Asylum, bar tapas Xampanyet i restaurację Els Quatre Gats. Zobacz dom i księgarnię „Sempere and Sons” i przejdź obok starej biblioteki Ateneu Barcelonès.

Kameralna e-rowerowa wycieczka po Barcelonie z Gourmet Tapas & Wine

4. Kameralna e-rowerowa wycieczka po Barcelonie z Gourmet Tapas & Wine

Zwiedź Barcelonę podczas wycieczki e-rowerem z przewodnikiem i zobacz więcej w krótszym czasie, korzystając z roweru napędzanego silnikiem elektrycznym. Szybuj od najpopularniejszych atrakcji w mieście do ukrytych skarbów, w tym tajnych barów i kawiarni. Zrób sobie przerwę z dołączonym winem i tapas. Zaczynając od gotyckiej katedry, Twój przewodnik udzieli Ci krótkiej informacji o rowerach i hiszpańskich zasadach jazdy na rowerze, zanim zaprowadzi Cię do dzielnicy El Born. Miń miejsca takie jak Palau de la Música, El Fossar de les Moreres i kościół żeglarski St. Maria del Mar. Odkryj dawną wioskę rybacką Barceloneta, obecnie jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic miasta. Rozkoszuj się tętniącym życiem plażami miasta. Przejedź obok architektury secesyjnej oraz sklepów i barów z początku wieku. Udaj się do restauracji Els Quatre Gats, do której uczęszczali Pablo Picasso i Salvador Dalí. Delektuj się tapas i winem, doceniając to miejsce, które jest przepełnione historią i echem geniuszy, którzy pili i jedli tu w przeszłości, od Pabla Picassa po Salvadora Dalí. Otwórz swoje zmysły na bogate hiszpańskie smaki i wyrusz ze zdjęciami i wspomnieniami tajemnicy, romansu i przygody na wycieczce idealnej zarówno dla początkujących rowerzystów elektrycznych, jak i dla ekspertów.

Barcelona: Prywatne doświadczenie Picassa

5. Barcelona: Prywatne doświadczenie Picassa

Rozpocznij swoją przygodę w Barcelonie od spotkania ze swoim informacyjnym i przyjaznym przewodnikiem w wyznaczonym miejscu zbiórki w mieście. Po przyjeździe odbędziesz krótkie spotkanie i powitanie ze swoim przewodnikiem przed wyruszeniem w podróż. Twoja wycieczka rozpocznie się w Porxos d’En Xifre, gdzie rodzina Ruiz Picasso miała swoje pierwsze zakwaterowanie w Barcelonie po przyjeździe z Paryża. Przybywając 21 września 1895 roku, gdy Pablo miał trzynaście lat, rodzina osiedliła się w tym miejscu, wyznaczając początek jego podróży jako wielkiego artysty. Kontynuuj odkrywanie tego artysty, wybierając się na wycieczkę do Muzeum Picassa. Tutaj możesz cieszyć się wygodą biletów wstępu bez kolejki, spacerując po pięknym budynku, podziwiając 4251 dzieł, które składają się na stałą kolekcję. Co więcej, otwarte w 1963 roku muzeum Picassa ujawnia również jego głęboki związek z Barceloną: intymny, trwały związek, który ukształtował się w okresie dorastania i młodości i trwał aż do śmierci. Po wizycie w muzeum będziesz miał okazję zwiedzić dzielnicę Born, uważaną przez mieszkańców za jedną z najbardziej artystycznych dzielnic miasta. Jednym z ostatnich przystanków na trasie będzie Sala Parés w Carrer Petritxol, miejscu, w którym w 1901 roku zorganizowano wystawę serii pastelowych rysunków Picassa wspólnie z Ramonem Casasem. Zakończ wycieczkę pyszną kawą lub herbatą w Els Quatre Gats, przy Carrer Montsió, gdzie możesz porozmawiać ze swoim przewodnikiem o wszystkim, co dotyczy Barcelony i Picassa.

Kawiarnia Els Quatre Gats: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kawiarnia Els Quatre Gats? Kliknij tutaj.

Kawiarnia Els Quatre Gats: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 727 opinii

Our guide was Olga and she is awesome. She knows everything about Picasso and his life. Her ability to tell interesting stories is unusual. During the trip she engaged all members of the group.