Dodaj daty

Katowice
Zwiedzanie

Zwiedzanie
Liczba znalezionych atrakcji: 5

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Katowice: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Katowice Zwiedzanie

Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

1. Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau był największym z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Znajduje się w okupowanej przez Niemców południowej Polsce, wzięła swoją nazwę od pobliskiego miasta Oświęcim, położonego około 25 kilometrów (15,5 mil) od Katowic. Kompleks składał się z trzech głównych obozów: Auschwitz I — centrum administracyjne; Auschwitz II (Birkenau) — obóz zagłady; i Auschwitz III (Monowitz) — obóz pracy. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Auschwitz II-Birkenau odkryj przerażające, ale wzruszające miejsce, w którym zginęło co najmniej 1,1 miliona ludzi, w tym 90% Żydów z niemal wszystkich krajów europejskich. Zobacz komory gazowe, w których zdecydowana większość została zamordowana przy użyciu Cyklonu B, i dowiedz się więcej o Holokauście ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Posłuchaj o najważniejszych oryginalnych przedmiotach w Birkenau i odwiedź stałą ekspozycję oraz oryginalne budynki na terenie obozu macierzystego (Auschwitz). Złóż wyrazy szacunku i poświęć chwilę na refleksję w miejscu pełnym historycznych horrorów. Ta wycieczka obejmuje zarówno bilety wstępu bez kolejki, jak i odbiór i dowóz do hotelu w Katowicach. Jeśli jednak zatrzymujesz się w hostelu, Airbnb lub innej prywatnej rezydencji, aby rozpocząć wycieczkę, musisz udać się do miejsca zbiórki w biurze lokalnego partnera w centrum miasta .

Prywatny transfer z Katowice-Pyrzowice do centrum Krakowa

2. Prywatny transfer z Katowice-Pyrzowice do centrum Krakowa

Pomiń kolejki do taksówek na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Skorzystaj z najbezpieczniejszego, najbardziej ekonomicznego i najwygodniejszego sposobu podróżowania do centrum Krakowa. W tej ofercie, oprócz wysokiej klasy usługi, otrzymujesz stałą cenę za podróż w każde miejsce w granicach Krakowa. Uniknij wygórowanych opłat i skorzystaj z najlepszej oferty pod względem kwestii obsługi, jakości oraz ceny. Podczas rezerwacji otrzymasz informację o kosztach usługi, dlatego nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe opłaty w późniejszym terminie. Po rezerwacji otrzymasz pełne wsparcie, więc nie musisz się o nic martwić. Twoja podróż rozpocznie się i zakończy tak bezstresowo i wygodnie, jak to możliwe. Dostępne są różne pojazdy w zależności od rozmiaru grupy, począwszy od taksówek i minibusów dla mniejszych grup, skończywszy na 65-osobowych autokarach dla większych. Możliwy jest także transfer z Twojego hotelu w centrum Krakowa na lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW) i jest on dostosowany do godziny Twojego odlotu. Uwaga: lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się 90 km od Krakowa. Podróż zajmuje około 1,5 godziny w normalnych warunkach drogowych.

Atrakcje katowickiej starówki - prywatna wycieczka piesza

3. Atrakcje katowickiej starówki - prywatna wycieczka piesza

Katowice są jednym z najbogatszych miast w Polsce pod względem zasobów naturalnych, co znajduje odzwierciedlenie w ich bogatej historii i kulturze. Podczas tej prywatnej wycieczki pokażemy Ci prawdziwe Katowice i to, jak zmieniły się z małej śląskiej wioski, poprzez germanizację, rewolucję przemysłową, II wojnę światową i komunizm, w różnorodne i tętniące życiem globalne miasto. Odkryj to, co najlepsze w Katowicach z profesjonalnym prywatnym przewodnikiem! Zarezerwuj 2-godzinną prywatną pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Katowicach. Zaczniemy przed Filharmonią Śląską, która od 1945 roku jest jednym z najważniejszych miejsc życia kulturalnego na Śląsku. Spacerujemy po Placu Wolności, jednym z najstarszych placów w mieście, przy którym znajduje się piękny Pałac Goldsteinów, a następnie udamy się na Rynek ulicą 3 Maja, która jest jedną z najdroższych ulic w Polsce. Na każdym kroku nasz przewodnik-ekspert pomoże Ci wyobrazić sobie Katowice w okresie ich rozkwitu przemysłowego, kiedy ulice Starego Miasta były ozdobione jasnymi neonami. Będziemy podziwiać wielki Teatr Śląski oraz inne zabytkowe i nowoczesne budynki otaczające Rynek, a przewodnik udzieli Ci spersonalizowanych wskazówek na temat najlepszych lokalnych restauracji, kawiarni, pubów i sklepów, które warto odwiedzić podczas pobytu. Zanurzysz się również głęboko w historii, ponieważ wycieczka przejdzie obok Pomnika Harcerzy Września z II wojny światowej i Pomnika Powstańców Śląskich. Ostatnim przystankiem będzie Spodek, kultowa budowla o niezwykłym kształcie latającego spodka. Zarezerwuj już teraz i zakochaj się w Katowicach! Zarezerwuj 3-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć katowicką starówkę, katowicką strefę kultury i dawną kopalnię węgla kamiennego. Miejska Strefa Kultury składa się ze Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, siedziby nowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i podziemnego Muzeum Śląskiego (bilety nie są wliczone w cenę). Nasz przewodnik poprowadzi Cię przez teren dawnej kopalni węgla kamiennego, gdzie poznasz przemysłową historię śląskiego górnictwa i zobaczysz zabytkowy szyb wieżowy "Warszawa II", starą infrastrukturę i szyb kopalniany. Latem istnieje możliwość zakupu biletów na taras widokowy na szczycie szybu wieżowego, z którego roztacza się wyjątkowy widok na centrum miasta. Zarezerwuj 5-godzinną wycieczkę po Katowicach, aby odwiedzić katowicką starówkę, katowicką strefę kultury, dawną kopalnię węgla kamiennego i historyczną dzielnicę Nikiszowiec. Nikiszowiec to najwyższej klasy atrakcja, uznana za pomnik historii i część Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Dla Twojej wygody zapewniamy bilety autobusowe w dwie strony z centrum miasta do XX-wiecznego osiedla robotniczego zbudowanego dla rodzin miejscowych górników. Odkryj kultową architekturę z czerwonej cegły i urok Nikiszowca z lokalnym przewodnikiem!

Z Krakowa: przejazd i wstęp do parku rozrywki Energylandia

4. Z Krakowa: przejazd i wstęp do parku rozrywki Energylandia

Udaj się do EnergyLandii, wyjątkowego miejsca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Odkryj ten ogromny kompleks o ogromnej powierzchni 35 hektarów, na którym znajduje się ponad 75 różnych nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, od tych ekstremalnych, przez rodzinne, aż po te dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane są z wykorzystaniem tematycznych, stylizowanych dekoracji i aranżacji, które razem tworzą kompletną, audiowizualną oprawę przygotowaną dla każdego urządzenia indywidualnie. Możesz cieszyć się swoim karnetem i bawić się od otwarcia do zamknięcia, korzystając z prywatnego transferu. Gdy będziesz gotowy, kierowca odwiezie Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania. Podczas rezerwacji możesz dokupić dodatkowy pakiet lunchowy lub kupić jedzenie i napoje w parku rozrywki. Park położony jest w polskim mieście Zator, niecałe pół godziny jazdy samochodem od Katowic czy Krakowa i niecałe 17 km od Wadowic czy Oświęcimia. To największy Park Rozrywki w Polsce, zaprojektowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych.

Polska/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

5. Polska/Europa: Pakiet danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż do Polski dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 43 europejskich regionach (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Większość urządzeń wprowadzonych na rynek po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS nowszych modeli, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi zgodności, aby potwierdzić uprawnienia. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów w kuponie GYG. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Uzbekistan i Watykan. Operatorzy do wykorzystania w Polsce: T-Mobile i Orange Polska

Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

6. Polska: Europa Plan eSim Mobile Data

Ułatw sobie podróż po Europie dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 41 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Obsługa obejmuje również Maltę, Holandię, Macedonię Północną, Norwegię, Portugalię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Turcję, Ukrainę, Uzbekistan, Wielką Brytanię i północną Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. Informacje o lokalnym operatorze: Polska: T-Mobile / Orange Polska S.A. Pozostałe kraje są dostępne w informacji o kuponie w Twojej aplikacji GYG po zakupie

Prywatny transfer z/na lotnisko w Krakowie

7. Prywatny transfer z/na lotnisko w Krakowie

B&B Tours and Transfers to firma założona przez dwóch przyjaciół z doświadczeniem w profesjonalnej obsłudze klienta. Licencjonowany przewoźnik. Oferujemy wycieczki takie jak Auschwitz Birkenau, Kopalnia Soli i Zakopane. Wykonujemy również transfery międzynarodowe i krajowe. To co nas wyróżnia to profesjonalne podejście do klienta, nie traktujemy klienta przedmiotowo. Do każdego klienta staramy się podchodzić indywidualnie. Będziemy czekać na Ciebie w hali przylotów z Twoim imieniem i nazwiskiem na kartce. Możemy również odebrać Cię z Twojego hotelu/apartamentu/hostelu w drodze powrotnej na lotnisko. Ciesz się prywatną przejażdżką z anglojęzycznym szoferem, zadbamy o Ciebie w przyjaznej atmosferze. Jesteśmy licencjonowanym przewoźnikiem i możemy zagwarantować przyjaznego i pomocnego kierowcę.

KTW-Katowice Pyrzowice Air.: Prywatny transfer do/z Krakowa

8. KTW-Katowice Pyrzowice Air.: Prywatny transfer do/z Krakowa

Spotkaj się ze swoim kierowcą przy przylotach na lotnisku Katowice\Pyrzowice (kod lotniska KTW), aby przewieźć Cię do wybranego miejsca docelowego. Znajdź swojego kierowcę łatwo, ponieważ będzie on trzymał tabliczkę z pozdrowieniami z Twoim imieniem i nazwiskiem. Twój kierowca będzie czekał na przyloty 45 minut po wylądowaniu samolotu. Jeśli będziesz potrzebować więcej czasu na spotkanie z kierowcą, poinformuj o tym lokalnego partnera tak szybko, jak to możliwe. Spotkaj się ze swoim kierowcą w holu swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie, aby przenieść się na lotnisko. Twój kierowca będzie musiał czekać w miejscu zakwaterowania 15 minut po ustalonym czasie. Jeśli będziesz potrzebować więcej czasu na spotkanie z kierowcą, poinformuj o tym lokalnego partnera tak szybko, jak to możliwe. W ramach tej usługi zapewniany jest pojazd marki Mercedes-Benz oraz kierowca mówiący po angielsku.

Wycieczka prywatnym samochodem z Katowic do Auschwitz-Birkenau i Krakowa

9. Wycieczka prywatnym samochodem z Katowic do Auschwitz-Birkenau i Krakowa

Auschwitz-Birkenau, znany również jako Oświęcim, jest prawdopodobnie najważniejszym miejscem światowego dziedzictwa w Polsce. Oferujemy transfery prywatnym samochodem z Katowic do Auschwitz-Birkenau oraz bilety wstępu bez kolejki na grupowe zwiedzanie muzeum i miejsca pamięci, dzięki którym poznasz prawdziwą historię Holokaustu w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Bądź świadkiem najciemniejszego rozdziału w historii Europy. Zarezerwuj 6-godzinną opcję zwiedzania Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau z Katowic. Ta wycieczka obejmuje transfery prywatnym samochodem bezpośrednio z miejsca zakwaterowania, dzięki czemu dołączenie do Licencjonowanego przewodnika w Oświęcimiu jest łatwe i wygodne. Gwarantowana 3,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem obejmie cały kompleks Auschwitz-Birkenau, w tym stare baraki, komory gazowe, krematorium i miejsca pamięci na terenie masowych grobów. Będziemy mieć maksymalnie 30 uczestników i zapewnimy zestawy słuchawkowe / szepty, abyś przez cały czas wyraźnie słyszał przewodnika. Komentarz eksperta przybliży tragiczny los 1,1 miliona ludzi, którzy zginęli w Auschwitz-Birkenau, wyjaśniając przyczyny i skutki Holokaustu w Polsce i poza nią. Zarezerwuj 12-godzinną opcję zwiedzania Auschwitz-Birkenau i Krakowa w 1 dzień! Ta rozszerzona wycieczka daje Ci możliwość odkrycia dawnej stolicy Polski z Prywatnym Lokalnym Przewodnikiem. Będziesz podążać Traktem Królewskim po historycznym Starym Mieście, z takimi atrakcjami jak Zamek Królewski na Wawelu, Bazylika Mariacka, Sukiennice, Ratusz Staromiejski i wiele innych. Oprócz pieszej wycieczki będziesz mieć czas wolny na lunch i zakupy pamiątek. Po wycieczce z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Krakowie, Twój prywatny kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w Katowicach.

Katowice: Prywatna tradycyjna polska wycieczka kulinarna

10. Katowice: Prywatna tradycyjna polska wycieczka kulinarna

Delektuj się najlepszymi daniami kuchni polskiej w 2 do 4 starannie wybranych lokalnych lokalach w Katowicach. Poznaj silne korzenie kultury kulinarnej Polaków z profesjonalnym przewodnikiem. Próbuj, porównuj i wybieraj z bogatej oferty tradycyjnych potraw i spróbuj zdecydować, które lubisz najbardziej. Przechodząc między obiektami, wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po niektórych z najbardziej znanych zabytków Starego Miasta, w tym Spodku i Pałacu Goldsteinów. Wybierz budżetową opcję 2,5-godzinną, aby spróbować podstawowego zestawu potraw w 2 miejscach, w tym różnych rodzajów pierogów, polskich mięs i innych specjałów. Napój bezalkoholowy, ciasto i kawa/herbata są również wliczone w cenę, ale zupa i piwo nie są wliczone. Lub wybierz standardową 3,5-godzinną opcję, aby spróbować tradycyjnych polskich potraw w 3 miejscach. Spróbuj 3 rodzajów pierogów, różnych polskich mięs, tradycyjnej zupy i innych specjałów. Ciesz się dołączonym piwem, a także napojem bezalkoholowym, ciastem i kawą / herbatą. Dowiedz się więcej o polskich tradycjach i zwyczajach oraz jakie potrawy są związane z różnymi okazjami. Możesz też uaktualnić swoje doświadczenie do opcji premium 5-godzinnej. Po napełnieniu brzucha pyszną ucztą połączoną z degustacją 8 rodzajów wódki lub 8 rodzajów piwa, wybierz się na bardziej rozbudowaną pieszą wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Katowic. Dowiedz się więcej o lokalnej historii i zobacz niektóre z najlepiej strzeżonych tajemnic w mieście. Zobacz niezwykłą Katedrę Chrystusa Króla i ulicę Mariacką.

Katowice

Katowice

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie w: Katowice

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Katowice?

Jakie są najlepsze Zwiedzanie w: Katowice?

Katowice: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katowice? Kliknij tutaj.