Katowice – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

1. Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau był największym z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Znajduje się w okupowanej przez Niemców południowej Polsce, wzięła swoją nazwę od pobliskiego miasta Oświęcim, położonego około 25 kilometrów (15,5 mil) od Katowic. Kompleks składał się z trzech głównych obozów: Auschwitz I — centrum administracyjne; Auschwitz II (Birkenau) — obóz zagłady; i Auschwitz III (Monowitz) — obóz pracy. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Auschwitz II-Birkenau odkryj przerażające, ale wzruszające miejsce, w którym zginęło co najmniej 1,1 miliona ludzi, w tym 90% Żydów z niemal wszystkich krajów europejskich. Zobacz komory gazowe, w których zdecydowana większość została zamordowana przy użyciu Cyklonu B, i dowiedz się więcej o Holokauście ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Posłuchaj o najważniejszych oryginalnych przedmiotach w Birkenau i odwiedź stałą ekspozycję oraz oryginalne budynki na terenie obozu macierzystego (Auschwitz). Złóż wyrazy szacunku i poświęć chwilę na refleksję w miejscu pełnym historycznych horrorów. Ta wycieczka obejmuje zarówno bilety wstępu bez kolejki, jak i odbiór i dowóz do hotelu w Katowicach. Jeśli jednak zatrzymujesz się w hostelu, Airbnb lub innej prywatnej rezydencji, aby rozpocząć wycieczkę, musisz udać się do miejsca zbiórki w biurze lokalnego partnera w centrum miasta .

Lotnisko Katowice: Transfer autobusem do/z Krakowa

2. Lotnisko Katowice: Transfer autobusem do/z Krakowa

Matuszek zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne do iz lotniska w Katowicach oraz Krakowa. Unikaj kłopotów związanych z poruszaniem się po środkach transportu publicznego przed lub po długiej podróży, zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki Katowic z wygodnego fotela z klimatyzacją na pokładzie. We wszystkich naszych autobusach jest miejsce na bagaż wielkogabarytowy. Wsiądź do nowoczesnego autobusu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas na lotnisko lub do miasta w zaledwie 2 godziny bezpośrednie połączenia bez przerw i bezstresowych połączeń

Lotnisko Katowice (KTW): Transfer autobusem do/z Katowic Sądowych

3. Lotnisko Katowice (KTW): Transfer autobusem do/z Katowic Sądowych

Matuszek zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne do iz lotniska w Katowicach oraz Katowic Sądowej. Unikaj kłopotów związanych z poruszaniem się po środkach transportu publicznego przed lub po długiej podróży, zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki Katowic z wygodnego fotela z klimatyzacją na pokładzie. We wszystkich naszych autobusach jest miejsce na bagaż wielkogabarytowy. Wsiądź do nowoczesnego autobusu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas na lotnisko lub do miasta w zaledwie około 35 minut.

Katowice: piesza wycieczka po atrakcjach starego miasta

4. Katowice: piesza wycieczka po atrakcjach starego miasta

Wybierz się na wycieczkę pieszą po Katowicach i odkryj miasto położone na najbogatszych ziemiach w całej Polsce. Dowiedz się o podziemnych złożach cennych minerałów oraz metali szlachetnych, i nie tylko. To właśnie dzięki nim lata temu niewielkie miasteczko szybko rozwinęło się i stało się dzisiejszym dużym miastem bogatym w kulturę i historię. Wyrusz wraz z przewodnikiem na 2-godzinną wycieczkę pieszą po starym mieście i odkryj interesujące atrakcje Katowic. Zacznij od Teatru Śląskiego, gdzie wystawiane są liczne znakomite sztuki i widowiska. Potem pójdź zobaczyć fantastyczny pomnik Harcerzy Września, symbolizujący męczeństwo młodych harcerzy, którzy walczyli w II wojnie światowej. Odwiedź Rynek i zachwyć się Pałacem Goldsteinów oraz filharmonią. Następnie przejdź przez pełen spokoju plac Przyjaciół z Miszkolca i odkryj pomnik Powstańców Śląskich, słuchając jego fascynującej historii. Na koniec dotrzyj do dumy Katowic – Spodka. Zobacz jeszcze więcej, wybierając opcję wycieczki 3-godzinnej. Zobacz wszystkie atrakcje wymienione powyżej, a potem udaj się na odkrywanie Strefy Kultury (obejmującej Spodek), innowacyjnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego i fantastycznego budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Idź dalej wzdłuż ulicy Mariackiej, żeby zobaczyć wspaniały kościół Mariacki.  Możesz też wybrać 4,5-godzinny program zwiedzania, którego trasa przebiega również przy archikatedrze Chrystusa Króla, kolejnym symbolu miasta. Ta opcja obejmuje niepowtarzalną okazję wjazdu na śląski taras widokowy i podziwiania wspaniałej panoramy Katowic. Dodatkowo zobacz cudowne budynki Akademii Muzycznej i pomnik Józefa Piłsudskiego – słynnego polskiego bohatera.

Prywatny transfer z Katowice-Pyrzowice do centrum Krakowa

5. Prywatny transfer z Katowice-Pyrzowice do centrum Krakowa

Pomiń kolejki do taksówek na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Skorzystaj z najbezpieczniejszego, najbardziej ekonomicznego i najwygodniejszego sposobu podróżowania do centrum Krakowa. W tej ofercie, oprócz wysokiej klasy usługi, otrzymujesz stałą cenę za podróż w każde miejsce w granicach Krakowa. Uniknij wygórowanych opłat i skorzystaj z najlepszej oferty pod względem kwestii obsługi, jakości oraz ceny. Podczas rezerwacji otrzymasz informację o kosztach usługi, dlatego nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe opłaty w późniejszym terminie. Po rezerwacji otrzymasz pełne wsparcie, więc nie musisz się o nic martwić. Twoja podróż rozpocznie się i zakończy tak bezstresowo i wygodnie, jak to możliwe. Dostępne są różne pojazdy w zależności od rozmiaru grupy, począwszy od taksówek i minibusów dla mniejszych grup, skończywszy na 65-osobowych autokarach dla większych. Możliwy jest także transfer z Twojego hotelu w centrum Krakowa na lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW) i jest on dostosowany do godziny Twojego odlotu. Uwaga: lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się 90 km od Krakowa. Podróż zajmuje około 1,5 godziny w normalnych warunkach drogowych.

Katowice Prywatna polska degustacja piwa

6. Katowice Prywatna polska degustacja piwa

Skosztuj najlepszego polskiego piwa popularnego, regionalnego i rzemieślniczego podczas tej prywatnej degustacji piwa w Katowicach. Zdobądź wnikliwe wprowadzenie do świata historii, tradycji i zwyczajów polskiego piwa, a także sceny piwa rzemieślniczego w Katowicach podczas tego zabawnego i kulturalnego wieczoru. Podczas wycieczki spędź czas tylko z grupą przyjaciół lub rodziny na tym prywatnym doświadczeniu i skorzystaj z usług przewodnika, który osobiście się tobą zaopiekuje i wyjaśni każde piwo, które wypijesz. Próbuj piw z największych polskich browarów, a także regionalnych piw regionalnych z regionu Śląska i piw rzemieślniczych z minibrowarów. W pierwszym miejscu delektuj się polskimi przystawkami. Każde odwiedzane miejsce zapewni inne wrażenia, w tym inną atmosferę i wybór piw do wyboru. Ta trasa ma 3 różne opcje. W opcji 2-godzinnej skosztuj zestawu 7 piw i kilku przekąsek w 3 różnych miejscach. Jeśli chcesz spróbować więcej piwa, wybierz opcję 3-godzinną i spróbuj 11 piw w 4 różnych lokalach z idealnie dobranymi przystawkami. Alternatywnie wybierz opcję 4-godzinną, aby uzyskać najlepszą kombinację polskiego piwa i tradycyjnego jedzenia w 5 lokalach. Ciesz się 13 piwami i więcej jedzenia, które jesteś w stanie zjeść.

Kraków podkreśla prywatną wycieczkę z Katowic z transportem

7. Kraków podkreśla prywatną wycieczkę z Katowic z transportem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Zaczynając w Katowicach dotrzesz do historycznego Krakowa! Ciesz się czymś więcej, niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym lokalnym przewodnikiem, wspaniałymi widokami i niesamowitymi historiami. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Katowice są dobrze skomunikowane z Krakowem pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań odebrany przez lokalnego przewodnika po Krakowie. Zabierze Cię na urocze Stare Miasto, gdzie zobaczysz Krakowski Barbakan, Brama Floriańska, Sukiennice i Bazylika Mariacka. Podążaj Traktem Królewskim, którym przed laty spacerowali polscy królowie i zobacz wspaniałe Wzgórze Wawelskie. Spaceruj po dziedzińcu i poznaj wspaniałą historię tego budynku. Wejdź także do najważniejszej katedry w Polsce, dawnego miejsca koronacji królów Polski i miejsca pochówku wielu znanych osobistości. Powoli zmieniaj klimat miasta, by dotrzeć do dzielnicy Kazimierz, która kiedyś była dzielnicą żydowską. Teraz zachwyca swoim pięknem, spokojem i urokliwymi alejkami, w których można odpocząć. Odwiedź Synagogę Tempel, podziwiaj jej architekturę i posłuchaj długiej historii dawnej lokalnej społeczności. Odkryj wszystkie ukryte klejnoty! W końcu przewodnik zaprowadzi Cię na dworzec kolejowy, skąd odjedzie pociąg z powrotem do Katowic. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Krakowie, aby pokazać Ci najlepsze atrakcje Krakowa.

KTW-Katowice Pyrzowice Air.: Prywatny transfer do/z Krakowa

8. KTW-Katowice Pyrzowice Air.: Prywatny transfer do/z Krakowa

Spotkaj się ze swoim kierowcą przy przylotach na lotnisku Katowice\Pyrzowice (kod lotniska KTW), aby przewieźć Cię do wybranego miejsca docelowego. Znajdź swojego kierowcę łatwo, ponieważ będzie on trzymał tabliczkę z pozdrowieniami z Twoim imieniem i nazwiskiem. Twój kierowca będzie czekał na przyloty 45 minut po wylądowaniu samolotu. Jeśli będziesz potrzebować więcej czasu na spotkanie z kierowcą, poinformuj o tym lokalnego partnera tak szybko, jak to możliwe. Spotkaj się ze swoim kierowcą w holu swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie, aby przenieść się na lotnisko. Twój kierowca będzie musiał czekać w miejscu zakwaterowania 15 minut po ustalonym czasie. Jeśli będziesz potrzebować więcej czasu na spotkanie z kierowcą, poinformuj o tym lokalnego partnera tak szybko, jak to możliwe. W ramach tej usługi zapewniany jest pojazd marki Mercedes-Benz oraz kierowca mówiący po angielsku.

Katowice: Prywatna wycieczka po mieście z historiami i punktami widokowymi

9. Katowice: Prywatna wycieczka po mieście z historiami i punktami widokowymi

Zostań powitany przez swojego przewodnika w hotelu i zaproszony na całkowicie prywatne zwiedzanie. Najwyższy czas na zwiedzanie Katowic – stolicy Górnego Śląska. To jedno z najbardziej niedocenianych turystycznie miast w Polsce. Niegdyś centrum największego zagłębia węglowego w Polsce. Dziś tętniące życiem miasto, centrum życia kulturalnego i biznesowego. Co roku odbywają się tu liczne imprezy sportowe i kulturalne, konferencje i koncerty. W 2015 roku Katowice zostały oficjalnie ogłoszone Miastem Muzyki UNESCO w ramach inicjatywy UNESCO Creative Cities. Rozpocznij swoją wycieczkę na Rynku Głównym - jednym z punktów orientacyjnych miasta. Po drodze zobacz odrestaurowany stary dworzec kolejowy i Teatr Śląski. Udaj się w stronę Strefy Kultury, na którą składają się: Spodek (arena w kształcie UFO), Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie. Muzeum zlokalizowane jest na terenie dawnej kopalni „Katowice”, a jego głównym symbolem jest wieża szybu Warszawa II (wieża widokowa). Wszystkie te budynki to perełki architektury, które otrzymały wiele nagród za swój wyjątkowy projekt. Na koniec zwiedzaj Nikiszowiec - historyczne osiedle robotnicze Katowic. Dzielnica ta słynie z charakterystycznych górniczych budynków z czerwonej cegły. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Z Krakowa: przejazd i wstęp do parku rozrywki Energylandia

10. Z Krakowa: przejazd i wstęp do parku rozrywki Energylandia

Ruszaj do Energylandii, wyjątkowego miejsca, w którym każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Odkryj ten rozbudowany kompleks położony na ogromnej powierzchni 35 hektarów, oferujący ponad 75 różnych nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji dla amatorów rozrywki ekstremalnej, a także rodzin oraz dzieci. Każda atrakcja charakteryzuje się tematycznymi, stylizowanymi dekoracjami i scenografią dobraną indywidualnie do danego urządzenia, dzięki czemu całość tworzy przemyślany koncept audiowizualny.   Wybierz przejazd autobusem lub prywatny transport z miejsca zakwaterowania. Możesz spędzić w parku do 8 godzin.  Park znajduje się w miejscowości Zator w odległości poniżej 30 minut jazdy samochodem z Katowic lub Krakowa i mniej niż 17 km od Wadowic czy Oświęcimia. To największy park rozrywki w Polsce, zaprojektowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Katowice

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

Katowice: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Katowice

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Katowice?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Katowice

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Katowice to:

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Katowice: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katowice? Kliknij tutaj.