Dodaj daty

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

1. Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

To idealna okazja, aby dostosować własną wycieczkę, możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym przystanku, aby odkrywać Zagrzeb w wolnym czasie. Dzięki tej usłudze możesz wybrać swoją podróż i odkryć wszystko, co można zobaczyć w historycznej stolicy Chorwacji. Z jednym biletem możesz wsiadać i wysiadać na dowolnej liczbie przystanków. Na pokładzie dostępna jest bezpłatna sieć WIFI. Wykorzystaj w pełni wszystkie zalety i rabaty, które oferuje broszura Zagreb City Tour, po prostu przedstaw ją przy zakupie wymienionych usług i zaoszczędź pieniądze. Dzięki kuponom otrzymasz zniżki w wybranych atrakcjach, sklepach i restauracjach w Zagrzebiu. Hop On Hop Off Zagreb City Tour działa codziennie i jest najlepszą (i najtańszą) opcją, aby zobaczyć główne atrakcje Zagrzebia w jak najkrótszym czasie.

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

2. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

3. Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

Rozpocznij wycieczkę od placu Ban Jelačić i podróżuj przez przeszłość i teraźniejszość Zagrzebia. Najpierw zatrzymaj się przy historycznym wejściu do Starego Miasta, XIII-wiecznej Kamiennej Bramie. Odwiedź plac św. Marka i zobacz kultowy kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny z różowym sufitem. Przejdź przed wieżę Lotrščak i zobacz słynny wystrzał armatni w południe! Przejedź się jedną z najkrótszych kolejek linowych na świecie - słynną zagrzebską kolejką linową ze spektakularnymi widokami. Przejdź się tunelami zbudowanymi przez faszystów podczas II wojny światowej i odwiedź Krwawy Most, miejsce wielu konfliktów na przestrzeni wieków burzliwej przeszłości Zagrzebia. Zatrzymaj się na Dolac, największym zielonym targu w mieście i rozkoszuj się kolorami i aromatami tego tętniącego życiem targu. Zobacz wielką katedrę w Zagrzebiu w pobliżu, największy kościół w Chorwacji. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić.

Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

4. Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

Kuchnia chorwacka jest różnorodna, reprezentując każdy region, jego tradycję i korzenie od starożytności do współczesności. Różnice w doborze żywności i jej przygotowaniu są najbardziej zauważalne między kontynentem a wybrzeżem. Dołącz do wycieczki kulinarnej, aby mieć wyjątkową okazję skosztowania ich wszystkich za jednym razem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pomnikiem Bana Jelačicia na głównym placu miasta i upewnij się, że rozpoczniesz wycieczkę z pustym żołądkiem. Dowiedz się o chorwackiej tradycji i historii Zagrzebia od swojego przewodnika, spacerując od restauracji do restauracji. Podczas wycieczki skosztuj do sześciu tradycyjnych chorwackich potraw i wypij do czterech win. Zapoznaj się z charakterystycznymi smakami każdego z pięciu regionów, delektuj się najbardziej typowymi próbkami wina, które najlepiej pasują do tradycyjnych chorwackich potraw i poznaj znaczną część lokalnej historii i kultury.

Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

5. Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

Odkryj podstawowe zabytki i atrakcje, jakie Zagrzeb ma do zaoferowania swoim gościom. Lokalni przewodnicy opowiedzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć o współczesnym Zagrzebiu oraz o tym, jak ludzie żyją i spędzają czas. Wybierz poranną lub popołudniową wycieczkę. Rozpocznij swoją przygodę w sklepie dostawcy, gdzie będzie czekał na Ciebie przewodnik i rower. Poznaj wspaniałe stare budynki Górnego Miasta i nagrodź się przyjemnym zjazdem w kierunku Dolnego Miasta. Poznaj szczegóły niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy ukształtowali Zagrzeb jako piękną stolicę Europy Środkowej. Zatrzymaj się na przerwę w połowie wycieczki, aby napić się darmowego espresso jak miejscowi i z miejscowymi! Dowiedz się o najlepszych miejscach na kolację, zakupy, romantyczne spacery, modne miejsca i inne możliwości zwiedzania.

Ekskluzywna wycieczka piesza po starym Zagrzebiu

6. Ekskluzywna wycieczka piesza po starym Zagrzebiu

Spotkamy się na placu Króla Tomisława w godzinach wieczornych, przejdziemy na plac Nikola Zrinjskiego i dalej na główny plac Ban Jelačić. Dowiesz się wszystkiego o lokalnej historii, sztuce, kulturze i architekturze. Odwiedzimy Zagreb Chatedral i stary Kaptol w Zagrzebiu, który jest organem Archidiecezji Zagrzebskiej. Poznacie piękne plenery Dolac i Opatovina, z których przejdziemy do Gradec, starej części miasta Zagrzeb na zboczu Medvednicy, z której wraz z Kaptolem wywodzi się dzisiejszy Zagrzeb. Zobaczysz Kamenita Vrata, port i jeden z najlepiej zachowanych zabytków starego Zagrzebia. Jest to budynek w kształcie prostokątnej wieży, z której dotrzemy do Starego Miasta w Zagrzebiu. Oprócz Rady Miejskiej, Parlamentu i muzeum zerwanych związków zobaczysz zadziwiające pomniki, kościoły i historyczne budowle, które znajdują się na placu św. Marka. Kolejnym celem jest punkt widokowy Gradec, a następnie spacer Strossmayer do punktu widokowego w Zagrzebiu pod starożytną wieżą Lotršćak, gdzie można zrobić ekskluzywne zdjęcia Zagrzebia nocą. Podążając linią kolejki linowej w Zagrzebiu, dotrzemy do najdłuższej ulicy w Zagrzebiu, ulicy Ilica, Zagreb Octogone i na końcu Placu Kwiatowego, gdzie zagrzebska młodzież spędza noc w pubach. Jestem otwarty na wszystkie Twoje pytania, a razem przeżyjemy piękny Zagrzeb.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

7. Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu to najlepszy sposób na poznanie Zagrzebia, ponowne przeżycie jego historii i poczucie pulsu nowoczesnego miasta. Twoi licencjonowani przewodnicy zabiorą Cię na spacer po najstarszych ulicach Zagrzebia, odwiedzając wszystkie główne zabytki, łącząc fakty historyczne z codziennym życiem dużego miasta. Ta wycieczka zabierze gości zarówno do Gradec, jak i Kaptol, dwóch średniowiecznych osad, na których powstał Zagrzeb. Stojąc na dwóch przeciwległych wzgórzach, do dziś opowiadają historię współpracy i konfliktów, które stworzyły Zagrzeb, jaki znamy. Spacerując brukowanymi uliczkami zwiedzający zobaczą XIII-wieczną Kamienną Bramę, kościół św. Marka ze słynnym kolorowym dachem, wieżę Lotrščak, która wciąż wybija południe wystrzałem armatnim, Krwawy Most, który był świadkiem wielu bitew na przestrzeni wieków , monumentalna katedra w Zagrzebiu i wiele więcej. Pod koniec wycieczki goście poczują się, jakby znali Zagrzeb na pamięć, gotowi do odkrywania wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Standardową trasę wycieczki można zmodyfikować, biorąc pod uwagę życzenia i zainteresowania gości, miejsca odbioru i zwrotu.

Zagrzeb: najważniejsze atrakcje i idylliczne miejsca - spacer z przewodnikiem

8. Zagrzeb: najważniejsze atrakcje i idylliczne miejsca - spacer z przewodnikiem

Poznaj Zagrzeb w relaksujący sposób. Ten 2,5-kilometrowy spacer z przewodnikiem zabierze Cię w spokojne 2,5 godziny do najważniejszych atrakcji Górnego Miasta ze wspaniałym punktem widokowym i tętniącego życiem Starego Miasta. Wycieczka rozpoczyna się na głównym placu miasta i prowadzi do katedry w Zagrzebiu, dalej do Dolac, największego chorwackiego targu spożywczego i słynnej Tkalčićeva, lepiej znanej jako ulica pubów. Po drodze odkryjesz małe zielone oazy i idylliczne podwórka. Wiele opowieści o kraju, mieście i jego mieszkańcach wzbogaci Twój spacer. Inne interesujące miejsca na Twojej trasie to: Kamienna Brama, Plac Świętego Marka z kultowym kościołem, 125-letnia kolejka linowa i ukryty tunel pod miastem. Na przystankach czekają na Ciebie zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania. Kto wie, na przykład, co ... ale nie, jeszcze Ci nie powiemy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samodzielnie. To tak, jakbyś był oprowadzany po Zagrzebiu przez dobrego przyjaciela. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej kanapy. Ciesz się czasem spędzonym w Zagrzebiu! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

9. Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

Poznaj Zagrzeb we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki w poszukiwaniu skarbów, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystana jako świetna aktywność integracyjna. Aby rozpocząć, pobierz aplikację na swoje urządzenie, a następnie skorzystaj z aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w Londynie. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejne miejsce docelowe w grze o zwiedzaniu miasta. Rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Pracuj jako zespół i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze możesz zatrzymać się na kawę, zjeść lunch lub zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Gra ucieczki na świeżym powietrzu na Starym Mieście

10. Zagrzeb: Gra ucieczki na świeżym powietrzu na Starym Mieście

Odwiedź kultowe zabytki, takie jak oszałamiająca katedra w Zagrzebiu i zabytkowy kościół św. Marka, podążając za wskazówkami i podpowiedziami, które poprowadzą Cię bliżej romantycznej pogoni. Odkryj sekrety romantycznej przeszłości i teraźniejszości Zagrzebia. Aplikacja oferuje dokładne wskazówki dojazdu po mieście. Graj we własnym tempie. Możesz zatrzymać się i eksplorować otoczenie, kiedy tylko masz na to ochotę. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mail z instrukcjami, jak grać. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie każda osoba może zakupić własny voucher. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub możesz podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może także bawić się samodzielnie, oddzielona od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagrzebiu? Kliknij tutaj.