Dodaj daty

Katedra wawelska

Katedra wawelska

Katedra wawelska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

1. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

Podziwiaj wszystkie atrakcje w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Zwiedź Zamek Królewski na Wawelu – rezydencję polskich królów. Od 1930 roku jest to jedno z najważniejszych polskich muzeów. Przyjrzyj się imponującym zbiorom obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Dzięki nim przekonasz się, jak wyglądały oglądane pomieszczenia w epoce renesansu i baroku. Zajrzyj do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, w których warto zwrócić uwagę na słynne arrasy zamawiane przez Zygmunta II Augusta oraz znakomite obrazy włoskich mistrzów epoki renesansu z kolekcji Lanckorońskich. Podziwiaj również zbiory sztuki wschodniej, które wyróżnia najważniejsza i największa w Europie kolekcja namiotów. Odwiedź katedrę wawelską. Zachwyć się tą gotycką budowlą, która stanowiła niegdyś miejsce koronacji królów Polski.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

2. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

Zwiedź z przewodnikiem dawną rezydencję polskich królów i symbol państwowości, czyli Zamek Królewski na Wawelu. Odkryj zamek, który w 1930 r. stał się muzeum. Znajduje się w nim ogromna kolekcja obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz wnętrza komnat, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe włoskie obrazy z kolekcji Lanckorońskich. Obejrzyj wawelskie zbiory dzieł sztuki wschodniej, jedną z największych i najważniejszych kolekcji namiotów w Europie. Poznaj znaczenie zamku jako ważnego ośrodka konserwacji sztuki. Przenieś się do czasów renesansu i baroku, zwiedzając wystawy stałe.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

3. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

Zamek Królewski na Wawelu był rezydencją rodziny królewskiej do 1795 roku. Jest źródłem wielkiej polskiej dumy i stoi jako jeden z najbardziej spektakularnych budynków na szczycie Wzgórza Wawelskiego. Podczas zwiedzania zamku będziesz miał okazję być świadkiem wspaniałej przeszłości Polski, przechodząc przez wspaniałe sale zamku. Obecnie w zamku mieści się również muzeum, które zawiera piękne artefakty zachowane z czasów historycznych, kiedy królowie i królowe rządzili krajem. Podczas wycieczki możesz również odwiedzić prywatne apartamenty królewskie ozdobione wspaniałymi gobelinami, obrazami i żyrandolami. Zamek służy jako główne muzeum sztuki i obejmuje również sekcję sztuki orientalnej z największą kolekcją namiotów osmańskich na kontynencie europejskim. Ten XIV-wieczny zamek zbudowany przez króla Kazimierza II Wielkiego był u szczytu swojego bogactwa w XVI wieku, kiedy to król Zygmunt Stary zlecił rozbudowę i budowę zamku do dzisiejszego wyglądu. Gdy znajdziesz się w zamku, zostaniesz przeniesiony do epoki królów i królowych, podczas gdy twój przewodnik podzieli się informacjami o królach, którzy kiedyś mieszkali w zamku i mitach otaczających to piękne miejsce. Możesz także zobaczyć wystawę wawelską, która prezentuje przedmioty odkryte podczas wykopalisk archeologicznych w regionie. Obejmuje ona również modele budynków i innych elementów architektonicznych. Zamek Królewski na Wawelu jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i ma ogromne znaczenie kulturowe i historyczne w Polsce.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle

4. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle

Swój rejs po Wiśle rozpoczniesz w Krakowie od podnóża Wzgórza Wawelskiego (blisko Starego Miasta). To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą podziwiać piękno Krakowa z perspektywy wyjątkowej „Wisły”. Podczas wycieczki zobaczysz najbardziej reprezentatywne zabytki „Miasta Królów”, Krakowa. Wyruszysz z przystani „Ogród Wiślany” obok Mostu Dębnickiego, przed wypłynięciem obok najważniejszego symbolu Krakowa; Wzgórze Wawelskie i Zamek Królewski. Miniecie także Archikatedrę św. Stanisława i Wacława, po czym przepłyniecie przez zakole, na którym znajduje się zespół klasztorny sióstr norbertanek wiślanych. Inne atrakcje, które zobaczysz podczas tej wycieczki, to Bazylika św. Piotra, św. Michał Archanioł, Stanisław Biskup i Męczennik oraz Kościół na Skale. Na końcu wycieczki dotrzesz do Kładki Ojca Bernatki, łączącej krańce dwóch dzielnic: Kazimierza i Podgórza. Ta słynna krakowska kładka nazywana jest także „Mostem Miłości” i jest bardzo ceniona zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Na zakończenie tej wycieczki popłyniesz z powrotem na Wzgórze Wawelskie, gdzie wysiądziesz ze statku.

Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

5. Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Kraków we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki po polowaniu na padlinożercę na urządzenie mobilne (poprzez link i dane logowania otrzymane na booking), skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Krakowa. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Wieży Ratuszowej! Odwiedź kultowe krakowskie Sukiennice z wyjątkowymi eksponatami i zwiedź cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zgub się na zabytkowym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Dowiedz się o pionierskim Mikołaju Koperniku i jego życiu. Przejdziesz także obok wyjątkowego kościoła św. Piotra i Pawła, nie zapomnij zrobić zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i drżyj z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, pomnik-symbol, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i wycieczka z przewodnikiem po katedrze

6. Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i wycieczka z przewodnikiem po katedrze

Zobacz wspaniałe zabytki Krakowa z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Odwiedź Katedrę Wawelską i Zamek Królewski na Wawelu. Dowiedz się o polskich królach i królowych podczas wizyty w Komnatach Królewskich. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu, który od 1930 roku stał się jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Zobacz bogatą kolekcję obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli, odtwarzając wygląd pomieszczeń z okresu renesansu i baroku. Odwiedź komnaty królewskie, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta oraz wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierają największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do katedry wawelskiej i podziwiaj gotycką budowlę, która była niegdyś sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Skarbcu Koronnym na Wawelu

7. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Skarbcu Koronnym na Wawelu

Odkryj bogate dziedzictwo polskich królów i królowych podczas wycieczki z przewodnikiem po Skarbcu Koronnym na Wawelu w Krakowie. Odkryj tajemniczy świat historii i splendoru na Wawelu! Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do serca polskiej królewskiej przeszłości - Skarbca na Wawelu! Odkryj niezwykłe skarby, które od wieków błyszczą w koronach królów i królowych, emanując mocą i pięknem. Ta wspaniała wystawa przedstawia klejnoty, które przetrwały wieki, aby opowiedzieć swoją historię o chwale i potędze. Rozpal wyobraźnię blaskiem diamentów, kamieni szlachetnych i złota, które wciąż są żywą częścią naszego dziedzictwa. Przygotuj się na ekscytującą podróż do historii, podczas której spotkasz arcydzieła kunsztu i piękna, które wciąż zadziwia. Nie przegap szansy, by w mgnieniu oka zanurzyć się w epoce królów i królowych, w odświętnym otoczeniu Wawelu – jednej z najważniejszych i najpiękniejszych polskich twierdz. Skarbiec na Wawelu czeka na Ciebie Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem przed zamkiem i omiń kolejkę, aby odwiedzić Skarbiec Koronny. Odkryj wspaniałe dzieła sztuki, klejnoty koronne, kule i nie tylko. Podziwiaj królewskie odznaczenia honorowe, w tym płaszcz Kawalera Orderu Ducha Świętego, oraz kolekcje rzadkiej biżuterii. Wybierz wycieczkę z biletem lub bez do Królewskiej Zbrojowni. Oszczędzaj czas dzięki dostępowi bez kolejki do skarbca. Następnie odwiedź Królewską Zbrojownię podczas wycieczki z przewodnikiem (jeśli wybrałeś taką opcję). Poznaj kolekcję bogato zdobionej broni, podarowanej polskim królom przez średniowiecznych władców z całej Europy. Zobacz oryginalną zbroję i broń słynnych skrzydlatych polskich husarii. Zobacz wspaniałe eksponaty karabinów, arkebuzów, patrynałów i pistoletów ze średniowiecznych europejskich fabryk. Zobacz najcenniejszą w kraju kolekcję beczek z herbami polskich królów, hetmanów i szlachciców.

Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

8. Stare Miasto w Krakowie: wycieczka audio z przewodnikiem

Zanurz się w średniowieczną przeszłość Krakowa, z opowieściami o starożytnych królach i smokach ziejących ogniem, podczas tej wycieczki po zabytkowym starym mieście i zamku. Posłuchaj, jak Kraków został przekształcony w miasto królewskie i stolicę Polski do 1596 r., po tym, jak zaczynał jako skromne miasto kupieckie. Rozpocznij spacer po średniowiecznym rynku miasta i poruszaj się po mieście, aby poznać jego długą historię, od najazdu wojowników Czyngis-chana i historii Zamku na Wawelu podczas II wojny światowej oraz powstania papieża Jana Pawła II, krakowskiego najsłynniejszy były mieszkaniec. Czekaj na najważniejsze wydarzenia z czterech, takie jak historia trębacza Mariackiego, legendarnego krakowskiego smoka ziejącego ogniem, i wybierz się na spacer po Zamku Królewskim na Wawelu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z całym Krakowskim Starym Miastem, i zobacz Pałac Królewski. Posłuchaj opowieści o Bazylice Mariackiej i Katedrze Wawelskiej oraz posłuchaj opowieści o krakowskim Barbakanie, średniowiecznej fortecy. Zapraszamy na krótką wizytę w Pałacu Biskupim, dawnym domu papieża Jana Pawła II. Ciesz się dwugodzinną pieszą wycieczką po mieście i ciesz się swobodą zatrzymania się na przerwę w kawiarniach i przekąskach po drodze. Zakończ wycieczkę na Wawelu, w odległości krótkiego spaceru od rynku.

Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

9. Kraków: Wawel, Katedra, Podziemia Rynku i lunch

Odwiedź centralny plac Królewskiego Krakowa i znajdź najciekawsze ślady minionych wydarzeń na Rynku Głównym. Wybierz się na spacer po jednym z najpiękniejszych placów w Europie z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Dungeon Market. Spaceruj po placu, znajdź najciekawsze artefakty dawnych czasów i odkryj ich przeznaczenie. Dowiedz się, jakie wydarzenia miały tu miejsce i jakie legendarne osoby tu były. Zejdź 4 metry pod ziemię do Muzeum Dungeon Market, aby znaleźć się na tym samym poziomie co brukowane drogi Krakowa z XII-XIII wieku. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu. Zobacz kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich w komnatach królewskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierające najważniejszą i największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do gotyckiej Katedry Wawelskiej, sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Prywatne zwiedzanie komnat Zamku Królewskiego na Wawelu z pominięciem kolejki

10. Prywatne zwiedzanie komnat Zamku Królewskiego na Wawelu z pominięciem kolejki

Zamek Królewski na Wawelu to klejnot koronny polskiej historii, królewskiego dziedzictwa i architektury położony na szczycie Wzgórza Wawelskiego. Ta wycieczka z biletami bez kolejki pozwala ominąć tłumy i odkrywać zakamarki tego miejsca światowego dziedzictwa z przewodnikiem-ekspertem, który dostosuje doświadczenie do Twoich potrzeb i zainteresowań. Odkryj legendy Krakowa! Zarezerwuj 2-godzinną prywatną wycieczkę po Pokojach Państwowych i Wzgórzu Wawelskim. Ta opcja obejmuje bilety wstępu bez kolejki na główną wystawę wnętrz zamku, oferującą wgląd w historię polskiej państwowości i monarchii. Wraz z prywatnym przewodnikiem odkryjesz Wzgórze Wawelskie otoczone murami obronnymi, urokliwe dziedzińce zamku i piano nobile - wielkie sale przeznaczone na posiedzenia sejmu i senatu, audiencje królewskie, przyjęcia weselne i bale. Komnaty te wypełnione są wiele pięknych obrazów, zabytkowych mebli i gobelinów, które ilustrują potęgę i bogactwo królów polskich w tamtych czasach. Zarezerwuj 3-godzinną prywatną wycieczkę po komnatach państwowych, katedrze i wzgórzu na Wawelu. Ta opcja obejmuje dodatkowe bilety wstępu do Katedry Wawelskiej, Dzwonu Zygmunta i Muzeum Katedralnego. Ten prawie 1000-letni kościół jest architektonicznym arcydziełem i skarbnicą królewskiego dziedzictwa. Wewnątrz zobaczysz bogato zdobione kaplice boczne i reprezentacyjne mauzolea polskich monarchów, świętych, przywódców wojskowych, pisarzy i innych wybitnych postaci. Wejdziesz również na wieżę katedry, aby zobaczyć słynny dzwon Zygmunta i zapierające dech w piersiach widoki na Kraków. Zarezerwuj 4-godzinną prywatną wycieczkę po komnatach państwowych, skarbcu, katedrze i wzgórzu na Wawelu. Podczas tej rozszerzonej wycieczki możesz odkryć cały kompleks Zamku Królewskiego na Wawelu w ciągu 1 dnia. Dodatkowe bilety wstępu do Skarbca Koronnego umożliwiają dostęp do kolekcji najcenniejszych insygniów gromadzonych z pokolenia na pokolenie lub jako prezenty dyplomatyczne dla polskich monarchów. Korony, berła i miecze to tylko niektóre ze skarbów, które zobaczysz. Zarezerwuj alternatywną 2-godzinną prywatną wycieczkę po Skarbcu i Wzgórzu Wawelskim. Ponieważ Pokoje Państwowe są zamknięte w poniedziałki, oferujemy Ci tę opcję, aby pokazać Ci tylko część zamku. W poniedziałki możesz zwiedzać Wzgórze Wawelskie, podziwiać renesansową architekturę zewnętrzną zamku i dziedzińce oraz odwiedzić niesamowity Skarbiec Koronny z naszymi zarezerwowanymi bezpłatnymi biletami wstępu. Zarezerwuj alternatywną 3-godzinną prywatną wycieczkę po Skarbcu, Katedrze i Wzgórzu Wawelskim. Bilety wstępu są wliczone w cenę. Ta rozszerzona wycieczka łączy zwiedzanie Skarbca Koronnego z wizytą w Katedrze Wawelskiej, ukazując bogactwo i potęgę polskich królów i królowych w Złotym Wieku. Przyjdź i odkryj najważniejsze skarby Zamku Królewskiego na Wawelu!

Liczba znalezionych atrakcji: 105
Sortuj wg::

Katedra wawelska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra wawelska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra wawelska? Kliknij tutaj.

Katedra wawelska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(516 recenzji)

Helen, nasza przewodniczka, była fantastyczna, była tak kompetentna i można było powiedzieć, że kochała swoją pracę, słuchanie jej i dowiadywanie się wszystkiego o tym miejscu było przyjemnością, gorąco polecam, z tego zamku i katedry jest wiele historii do nauczenia się.

Przewodnik był bardzo ciekawy, fascynujący, miły. Zamek jest wspaniały, katedra jest wspaniała. warto dla tych, którzy kochają historię i poznają historię Polski i polskich królów.

Bardzo dużo informacji. Wycieczka trwała nawet dłużej niż planowano, ale tyłka dlatego, że wszystko było odpowiednio opowiedziane i pokazane. Bez nadmiernego pośpiechu. Polecam

Chciałbym zobaczyć więcej w zamku, przewodnik był bardzo pasjonatem historii, która nam się podobała

bardzo interesujące. przewodnik miał świetną wiedzę i kilka dobrych historii.