Dodaj daty

Katedra w Salisbury

Katedra w Salisbury

Katedra w Salisbury – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Port Southampton: Londyn przez Salisbury, Stonehenge i Windsor

1. Port Southampton: Londyn przez Salisbury, Stonehenge i Windsor

Po podróży przez oszałamiające krajobrazy i wioski Wiltshire, docieramy na krótki przystanek fotograficzny w uroczym mieście Salisbury. Spacerujemy przez średniowieczną bramę St Ann's Gate i katedrę w pobliżu, widząc imponującą kolekcję zabytkowych budynków, a następnie poświęć trochę czasu na podziwianie imponującej wieży i iglicy - 404 stóp najwyższej w kraju - zbudowanej w krótkim czasie od 1220 do 1258 roku. Następnie wejdziemy do krużganków, zbudowanych w 1261 roku i największych w kraju, aby zakończyć nasz spacer. Niestety, podczas tej wycieczki nie ma wystarczająco dużo czasu, aby wejść do katedry Salisbury. Przed przybyciem do Stonehenge przewodnik opowie Ci o wielu mitach, legendach i faktach otaczających tę prehistoryczną strukturę. Stonehenge zostało opisane jako jedna z największych tajemnic prehistorycznego świata. Czy była to świątynia, zegar, miejsce pochówku, czy coś innego? Po przyjeździe będziesz mieć czas na zwiedzanie i audioprzewodnik z przewodnikiem po słynnych na całym świecie kamieniach lub czas na przeglądanie sklepu z pamiątkami. Po 90 minutach w Stonehenge wyruszysz do Royal Windsor, gdzie dotrzesz na czas na późny lunch. Następnie będziesz mieć trochę czasu na zwiedzanie miasta i zamku. Zamek Windsor jest największym nieprzerwanie zamieszkałym zamkiem na świecie, a Twój przewodnik opowie Ci o jego historii od Wilhelma Zdobywcy do obecnej królowej (zamek Windsor jest zamknięty we wtorki i środy). Autokar odjeżdża z Windsoru o godzinie 16:00, a pasażerowie zostaną wysadzeni w głównych hotelach Heathrow od godziny 16:45. Podczas rezerwacji podaj swój hotel i terminal, jeśli dotyczy. Odwóz jest również możliwy z terminali 1-5. Następnie przejedź do Londynu, który znajduje się niecałą godzinę od Heathrow. Przewodnik będzie zarządzał transportem powrotnym do hotelu, gdzie mogą być używane dodatkowe pojazdy lub taksówki (wliczone w cenę), aby zapewnić jak najszybsze zakończenie transportu powrotnego do hotelu. Opcje transportu powrotnego do hotelu obejmują 250 londyńskich hoteli i wybrane główne londyńskie stacje kolejowe.

Z Londynu: Stonehenge, Windsor i Salisbury z przewodnikiem

2. Z Londynu: Stonehenge, Windsor i Salisbury z przewodnikiem

Zanurz się w pięknym krajobrazie zachodniej Anglii podczas 10-godzinnej wycieczki z Londynu i poznaj bogate dziedzictwo pogańskiej przeszłości i królewskiej historii w Salisbury, Stonehenge i Windsor. Wyjeżdżając z centrum Londynu, jedź na zachód do monolitów Stonehenge, które wprawiają ludzi w zakłopotanie od ponad 5000 lat. Po zdumieniu historyków i archeologów, jak został zbudowany, poznaj niektóre z teorii. Kontynuuj do miasteczka targowego Salisbury, najbardziej znanego z XIII-wiecznej katedry. Zbudowany za panowania Henryka III, szczyci się najwyższą iglicą kościoła w Wielkiej Brytanii o wysokości 123 metrów i jest jednym z najwspanialszych przykładów wczesnogotyckiej architektury angielskiej. Odwiedź katedrę w Salisbury i zostań powitany przez specjalistycznego przewodnika po katedrze w Salisbury i wysłuchaj przemówienia wprowadzającego przed wycieczką. Podziwiaj Magna Carta, słynną umowę zawartą między królem Janem a jego baronami w Runnymede w 1215 roku, która obecnie mieści się w kapitularzu. Poznaj historię królewską, odwiedzając oficjalną rezydencję królowej, zamek Windsor: zobacz zmieniające się gusta w wystroju apartamentów reprezentacyjnych na przestrzeni wieków mieszkających tam monarchów; zobacz obrazy Leonarda Da Vinci i Rembrandta; podziwiać domek dla lalek Queen Mary, najsłynniejszy domek dla lalek na świecie; i zobacz kaplicę św. Jerzego, miejsce spoczynku kilku monarchów.

Z Londynu: Windsor, Stonehenge i katedra w Salisbury

3. Z Londynu: Windsor, Stonehenge i katedra w Salisbury

Zobacz jedne z najważniejszych atrakcji Anglii w ramach tej wycieczki z przewodnikiem z Londynu do Windsoru, Stonehenge i Salisbury. Zobacz zamek w słynącym ze swej historii mieście Windsor, poznaj tajemnice stojące za Stonehenge i cofnij się w czasie, zwiedzając wnętrze katedry w Salisbury. Windsor  Położony nad Tamizą Windsor to wspaniałe angielskie miasto bogate w historię. Słynie ono ze związków z rodziną królewską. Tu właśnie znajduje się zamek Windsor, będący oficjalną rezydencją królowej. Otoczone pięknym, wiejskim krajobrazem miasto jest mieszanką historii, kultury i dziedzictwa narodowego. Stonehenge Nigdy nie zapomnisz wizyty w Stonehenge z wyróżniającymi się na tle nieba monolitycznymi kamiennymi kręgami, które znajdują się na wzgórzu Salisbury. Istnieje coraz więcej teorii na temat tych tajemniczych kamiennych formacji. Czy miała ona stanowić świątynię? Zegar astronomiczny? Cmentarzysko z czasów epoki brązu? Salisbury Doświadcz splendoru Salisbury. Sięgająca nieba iglica katedry w Salisbury ma imponującą wysokość 123 metrów. Ta rewolucyjna iglica wzniesiona 800 lat temu jest uważana za jeden z czołowych przykładów wczesnej architektury angielskiej. W wolnym czasie odwiedź tętniący życiem rynek.

Southampton: Transport do Londynu z 3 przystankami na zwiedzanie

4. Southampton: Transport do Londynu z 3 przystankami na zwiedzanie

Zanurz się w pięknym krajobrazie zachodniej Anglii podczas całodniowej wycieczki z Southampton. Poznaj bogate dziedzictwo pogańskiej przeszłości i królewskiej historii w Salisbury, Stonehenge i Windsor. Zakończ wycieczkę, wysiadając w Londynie. Wyruszając z Southampton, pojedź do monolitów Stonehenge, które wprawiają ludzi w zakłopotanie od ponad 5000 lat. Posłuchaj od swojego przewodnika niektórych teorii na temat tego, jak został zbudowany. Kontynuuj podróż do miasta targowego Salisbury, najbardziej znanego z XIII-wiecznej katedry. Zbudowana za panowania Henryka III, szczyci się najwyższą iglicą kościelną w Wielkiej Brytanii o wysokości 404 stóp (123 metry) i jest jednym z najlepszych przykładów wczesnogotyckiej architektury angielskiej. Po przybyciu do katedry zostaniesz powitany przez wyspecjalizowanego przewodnika po katedrze Salisbury i otrzymasz wykład wprowadzający przed rozpoczęciem zwiedzania z przewodnikiem. Podziwiaj Magna Carta, słynną umowę zawartą między królem Janem a jego baronami w Runnymede w 1215 roku, która obecnie znajduje się w kapitularzu. Następnie poznaj królewską historię, odwiedzając oficjalną rezydencję królowej, zamek Windsor. Zobacz zmieniające się gusta monarchiczne w wystroju apartamentów państwowych na przestrzeni wieków i zobacz obrazy Leonarda Da Vinci i Rembrandta. Podziwiaj domek dla lalek królowej Marii, najsłynniejszy domek dla lalek na świecie, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, miejsce ostatniego spoczynku kilku monarchów. Po zakończeniu zwiedzania udaj się do Londynu, gdzie zostaniesz odwieziony do wybranego miejsca.

Z Londynu: Stonehenge, Windsor i Salisbury

5. Z Londynu: Stonehenge, Windsor i Salisbury

Zanurz się w pięknym krajobrazie zachodniej Anglii podczas 10-godzinnej podróży z Londynu i poznaj bogate dziedzictwo pogańskiej przeszłości i królewskiej historii w Salisbury, Stonehenge i Windsor. Wyjeżdżając z wybranej lokalizacji w Londynie, jedź do monolitów Stonehenge, które wprawiają ludzi w zakłopotanie od ponad 5000 lat. Po zdumieniu historyków i archeologów, jak został zbudowany, twój przewodnik wyjaśni niektóre z teorii. Kontynuuj do miasteczka targowego Salisbury, najbardziej znanego z XIII-wiecznej katedry. Zbudowany za panowania Henryka III, szczyci się najwyższą iglicą kościoła w Wielkiej Brytanii o wysokości 123 metrów i jest jednym z najwspanialszych przykładów wczesnogotyckiej architektury angielskiej. Odwiedź katedrę w Salisbury i zostań powitany przez specjalistycznego przewodnika po katedrze w Salisbury i wysłuchaj przemówienia wprowadzającego przed wycieczką. Podziwiaj Magna Carta, słynną umowę zawartą między królem Janem a jego baronami w Runnymede w 1215 roku, która obecnie mieści się w kapitularzu. Poznaj historię królewską, odwiedzając oficjalną rezydencję królowej, zamek Windsor: zobacz zmieniające się gusta w wystroju apartamentów reprezentacyjnych na przestrzeni wieków mieszkających tam monarchów; zobacz obrazy Leonarda Da Vinci i Rembrandta; podziwiać domek dla lalek Queen Mary, najsłynniejszy domek dla lalek na świecie; i zobacz kaplicę św. Jerzego, miejsce spoczynku kilku monarchów

Wycieczka i pobyt w Londynie i kultowej Anglii - 6 dni

6. Wycieczka i pobyt w Londynie i kultowej Anglii - 6 dni

Dzień 1 (niedziela) Przylot do Londynu Zamelduj się w 4* hotelu Thistle Marble Arch (lub podobnym). Dzień 2 (poniedziałek) - Cały dzień w Londynie Spotkaj się z przewodnikiem na poziomie 1 hotelu o godzinie 8:45. Nasza panoramiczna wycieczka po Londynie wyruszy niezwłocznie z hotelu o 9 rano. Następnie udaj się bezpośrednio do Tower of London i ciesz się wolnym czasem na lunch w jednej z wielu kawiarni. Następnie zapoznaj się z Tower of London z przewodnikiem i zobacz klejnoty koronne. Odpręż się podczas spokojnego rejsu po Tamizie z komentarzem przewodnika na żywo. Twój dzień zakończy się oglądaniem stolicy z wysokości 135 metrów na London Eye. Wieczór należy do Ciebie. Dzień 3 (wtorek) Londyn - Stonehenge - Salisbury - Bath Spotkaj się z dyrektorem wycieczki na poziomie 1 hotelu Thistle Marble Arch o 8:15, a następnie wyrusz z hotelu o 8:30. Twoim pierwszym przystankiem jest Stonehenge - obowiązkowy symbol Wielkiej Brytanii i jeden z prawdziwych cudów świata. Twoja wycieczka daje Ci czas na zwiedzenie pomnika i cieszenie się światowej klasy centrum dla zwiedzających. Po przybyciu do Salisbury będziesz zachwycony rozmiarem i spektakularnością katedry. Ciesz się pieszą wycieczką po mieście z przewodnikiem i wolnym czasem na lunch. Późnym popołudniem odwiedzimy oszałamiającą scenerię Bath i dom na następne dwie noce podczas Twojej wycieczki. Zamelduj się w 4* hotelu położonym w samym sercu miasta i ciesz się wolnym wieczorem. Dzień 4 (środa) Bath - cały dzień Po śniadaniu wybierz się na spokojny spacer z przewodnikiem, aby odwiedzić Łaźnie Rzymskie - w najspokojniejszej porze dnia, przed tłumami. Podążaj śladami Rzymian i odkryj jedno z najlepszych uzdrowisk starożytnego świata. Znajdując się poniżej poziomu ulicy, zejdziesz do miejsca świętego źródła - gorąca woda unosi się tutaj każdego dnia, tak jak przez ponad 2000 lat. Wyrusz na pieszą wycieczkę po Bath z przewodnikiem, aby zobaczyć główne atrakcje, w tym Pulteney Bridge, Sydney Gardens i miejsca wykorzystane w filmie "Bridgerton". Popołudnie i wieczór spędzisz w Bath w wolnym czasie. Dzień 5 (czwartek) Bath - Lacock - Windsor - Londyn Twój dzień rozpocznie się od wyjazdu z Bath do wioski Lacock - miejsca, które zainspirowało wiele produkcji filmowych i telewizyjnych. Ciesz się pieszą wycieczką z przewodnikiem po niektórych z jego atrakcji. Do Windsor dotrzesz w samą porę na lunch. Odwiedź jedną z wielu kawiarni lub restauracji w urokliwych brukowanych uliczkach, serwujących wszystko, od kremowych herbat po gorące lunche. Następnie ciesz się pełnym popołudniem w majestatycznym zamku Windsor, mając czas, aby zobaczyć apartamenty państwowe, kaplicę św. Zamek jest najstarszym i największym zamkiem na świecie i był domem dla 40 monarchów. Podziwiaj jego dekoracyjne wnętrze, zobacz oryginalny obraz Van Dycka i odkryj życie w miniaturze w Domu Lalek Królowej Marii. Opuszczając Windsor około 17:15, dotrzemy z powrotem do Thistle Marble Arch w Londynie około 18:30. Dzień 6 (piątek) - Wylot z Londynu Wymelduj się z hotelu Thistle Marble Arch (11:00) po śniadaniu.

Cuda hrabstwa Wiltshire (Interaktywny przewodnik)

7. Cuda hrabstwa Wiltshire (Interaktywny przewodnik)

Ten internetowy przewodnik turystyczny pomoże Ci stworzyć niestandardową wycieczkę samochodową, która pomoże Ci zaplanować przerwę przed podróżą i podczas przerwy. Odkryj cuda Stonehenge i Avebury, obiektów z listy UNESCO, gdzie starożytne kamienne kręgi i historyczne tajemnice czekają na odkrycie. Odkryj bogatą historię Devizes, gdzie znajdują się takie atrakcje jak Muzeum Wiltshire i tętniące życiem targi, a także pobliskie browary i inne lokalne perełki. Poznaj cuda kanału Kennet i Avon, w tym imponujące śluzy Caen Hill, będące świadectwem inżynierii kanałowej i historii. Zanurz się w uroku miasteczek i wiosek Wiltshire, oferujących tętniące życiem targi, zabytkową architekturę i osobliwe krajobrazy uliczne. Pozwól sobie na zakupy w niezależnych butikach i sklepach rzemieślniczych, a następnie zrelaksuj się w przytulnych pubach lub kawiarniach, delektując się lokalną kuchnią i atmosferą. Wybierz się na malownicze spacery przez malownicze wioski i wzdłuż szlaku Ridgeway lub odkryj spokojną okolicę North Wessex Downs Area of Outstanding Natural Beauty. Odwiedź Swindon, aby cieszyć się połączeniem nowoczesnych udogodnień, atrakcji kulturalnych, takich jak Muzeum STEAM, i łatwego dostępu do wspaniałych przygód na łonie natury. Podziwiaj kultowe białe konie Wiltshire, starożytne figury wyryte na kredowych zboczach wzgórz, prezentujące stylizowane projekty i dziedzictwo kulturowe. Odkryj ponadczasowe piękno Salisbury, z majestatyczną katedrą, historycznymi uliczkami i średniowiecznym urokiem, oferując odwiedzającym urzekające wrażenia. Uzyskaj dostęp do tej trasy Wonder of Wiltshire online na 2 urządzeniach (telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze stacjonarnym) przez 12 miesięcy, aby pomóc w planowaniu przerwy przed podróżą, a także podczas wakacji. Wiltshire: - Sugerowana trasa w przewodniku online jest w pełni elastyczna, co oznacza, że pomoże Ci zaplanować wycieczkę z miejscami do odwiedzenia i rzeczami do zobaczenia i zrobienia, od 3 do 14 dni - Trasa jest w pełni elastyczna i pozwala na zwiedzanie West i East Wiltshire oddzielnie lub razem, w zależności od Twoich preferencji i ograniczeń czasowych. Pokonując całkowitą odległość 128 mil (207 km), połączona trasa oferuje około 6 i pół godziny jazdy. - W zależności od postojów możesz jednak dostosować ten czas do od 3 do 14 nocy. Oczywiście możesz dowolnie modyfikować tę trasę, aby stworzyć własną, idealną trasę. Internetowy i interaktywny przewodnik po miejscach docelowych: - Zaoszczędź godziny, korzystając z naszych inspiracji i drogowskazów, aby zaplanować idealną trasę Wiltshire. - Przewodnik po miejscach docelowych obejmuje 22 miejsca docelowe i przewodniki po najważniejszych miejscach do odwiedzenia, w tym Stonehenge, Salisbury i wiele tradycyjnych miasteczek targowych. Mapa Uncover More zawiera: - 20+ punktów widokowych - Ponad 100 interesujących miejsc - Ponad 30 ukrytych perełek Mapa noclegów zawiera: - 30+ Kempingi - 55+ Przystanki dla kamperów i prawie dzikie miejsca - Ponad 50 hoteli - Ponad 30 pensjonatów, pensjonatów i domków letniskowych

Z Bath: Prywatna wycieczka z odbiorem Stonehenge i Salisbury

8. Z Bath: Prywatna wycieczka z odbiorem Stonehenge i Salisbury

Stonehenge jest największym i najbardziej kultowym cudem prehistorycznej Wielkiej Brytanii i obiektem z listy UNESCO. Ten zabytek wciąż zachowuje swoją moc i poczucie zdumienia nad wszystkimi, którzy się tu gromadzą. Cofnij się w czasie i odkryj, co zainspirowało ludzi z epoki kamienia do wzniesienia tego pomnika 4500 lat temu. Po przyjeździe Twój przewodnik zaoferuje Ci zabawną i pouczającą prywatną wycieczkę z przewodnikiem po tym wyjątkowym Kamiennym Kręgu i dowiesz się o ostatnich odkryciach archeologicznych. Później zjedz tradycyjny lunch w pubie w centrum Salisbury i odkryj to urocze średniowieczne miasto. Zanurz się w blasku i skali katedry Salisbury, która szczyci się najwyższą iglicą w Wielkiej Brytanii, najstarszym działającym zegarem na świecie i najlepiej zachowanym oryginałem Magna Carta z 1215 roku, starożytnym paktem chroniącym wolność jednostki. Dokument ten zainspirował amerykańskich Ojców Założycieli do napisania Konstytucji i Karty Praw. Wróć do zachwycającego georgiańskiego miasta Bath, gdzie zostaniesz wysadzony w miejscu zakwaterowania lub w centrum miasta. Z pewnością będzie to niezapomniany dzień. Pamiętaj, że dzieci w wieku do 12 lat nie mogą brać udziału w tej wycieczce ze względu na brytyjskie ograniczenia dotyczące fotelików dziecięcych. Twój kierowca-przewodnik nie jest ubezpieczony ani licencjonowany poniżej tego progu.

Z Southampton do Londynu przez Sailsbury i katedrę w Winchesterze

9. Z Southampton do Londynu przez Sailsbury i katedrę w Winchesterze

Rankiem w dniu transferu Twój szofer spotka się z Tobą i przywita Cię na wyznaczonym terminalu rejsowym. Z Southampton udamy się do katedry Salisbury, domu Magna Carta z 1065 roku i pierwszego na świecie działającego zegara mechanicznego. Podziwiaj tę oszałamiającą katedrę z ręcznie rzeźbioną iglicą, która jest najwyższa w Wielkiej Brytanii i druga najwyższa w Europie. Przejdź do katedry Winchester, która została zbudowana w 1079 roku i ukończona w 1532 roku, a jej wieża ma wysokość 150 stóp (46 m). Odkryj tę katedrę z ponad 900-letnią historią.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Katedra w Salisbury: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Salisbury? Kliknij tutaj.

Katedra w Salisbury: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(233 recenzji)

Ta wycieczka była bardzo przyjemna. Bath to małe miasto, ale takie urocze, ma tak wiele ładnych rzeczy do zobaczenia, Stonehenge było kolejnym niesamowitym miejscem, zwłaszcza ze względu na jego ogromne legendy za skałami, Windsor to kolejne ładne miasto, szczególnie ze względu na zamek. Przewodnik był tak zabawny i przyjazny, że zabrał nas do niesamowitych miejsc.