Dodaj daty

Katedra w Mediolanie

Katedra w Mediolanie

Katedra w Mediolanie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

1. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

2. Katedra w Mediolanie: Bilet na tarasy Duomo (bez wstępu do kościoła)

Uniknij kłopotów z zakupem biletu wstępu do mediolańskiej katedry Duomo w dniu zwiedzania, odbierając go z wyprzedzeniem. Zdecydowanie najbardziej wyjątkową cechą katedry są jej rozległe tarasy, zapewniające panoramiczny widok na Mediolan i perspektywę z lotu ptaka na sam kościół. Dzięki możliwości pokonania 250 schodów na tarasy lub przejażdżki wygodną windą, tarasy są dostępne dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten kultowy widok. Gdy znajdziesz się na tarasie, spójrz na miasto z wysokości ponad 150 stóp (około 46 metrów) nad poziomem ulicy, podziwiając charakterystyczne rzędy białych marmurowych iglic. Katedra, będąca trwałym symbolem Mediolanu, rozpoczęła budowę w 1386 roku, a zakończyła w 1965 roku. Zbudowana z oszałamiającego marmuru wydobywanego w regionie Candoglia, istnieje niewiele lepszych przykładów włoskiej architektury gotyckiej.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

3. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

4. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza". Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

5. Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Ciesz się 1,5-godzinną wycieczką po kompleksie katedry w Mediolanie, w tym po tarasach i obszarze archeologicznym pod katedrą. Odkryj historię tego słynnego zabytku z doświadczonym przewodnikiem. Będziesz mieć również dostęp do Muzeum Duomo i kościoła San Gottardo. Co najlepsze, możesz wybrać wycieczkę w małej grupie lub prywatną, w zależności od preferencji. Omiń kolejki po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj ten wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią jej wnętrze. Kontynuuj podróż windą na tarasy, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto. Następnie odkryj obszar archeologiczny pod Duomo, gdzie znaleziono ruiny baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odwiedzić Muzeum Duomo i kościół San Gottardo.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

6. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Wybierz się na wycieczkę autobusową po Mediolanie z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach i podziwiaj wspaniałą panoramę tego miasta. Dzięki temu biletowi możesz korzystać z 4 różnych, ale połączonych tras i wysiadać przy interesujących Cię atrakcjach. Wybierz w audioprzewodniku komentarz dostępny w 10 językach i posłuchaj informacji na temat wartych uwagi budynków, takich jak opera czy Castello Sforzesco. Dowiesz się również o lokalnych potrawach, w tym poznasz przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Linia A:  Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Corso Magenta Przystanek 5 – Duomo Przystanek 6 – Manzoni-Scala Przystanek 7 – Manin Przystanek 8 – Moscova Linia B: Przystanek 1 – Duomo Przystanek 2 – La Scala Przystanek 3 – Manin Przystanek 4 – Repubblica Przystanek 5 – Palazzo Lombardia Przystanek 6 – Stazione Centrale Przystanek 7 – Buenos Aires Przystanek 8 – Porta Venezia Przystanek 9 – San Babila Linia C: Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Triennale Przystanek 3 – Arco della Pace Przystanek 4 – City Life Przystanek 5 – Casa Milan Przystanek 6 – centrum konferencyjne MiCo Przystanek 7 – Lotto-Montebianco Przystanek 8 – Lido Przystanek 9 – Ippodromo Przystanek 10 – stadion San Siro Przystanek 11 – Lotto-Monterosa Przystanek 12 – Buonarroti Przystanek 13 – Pagano Przystanek 14 – Conciliazione Przystanek 15 – Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Navigli Przystanek 5 – Via Olona Przystanek 6 – Corso Magenta Przystanek 7 – Duomo Przystanek 8 – La Scala Przystanek 9 – Brera

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po dachach katedry i Duomo z biletami wstępu

7. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po dachach katedry i Duomo z biletami wstępu

Nasza wycieczka z przewodnikiem na tarasy na dachu i do Duomo to idealna okazja, aby odkryć najważniejszy zabytek Mediolanu z każdego punktu widzenia! Duomo szczyci się ponad siedmioma wiekami historii. Rozpoczęty w 1386 roku i ukończony dopiero w XX wieku, jest obowiązkowym przystankiem podczas pobytu w Mediolanie: jego imponująca prezencja i czyste piękno są nie do zignorowania. Spotkaj się przed katedrą i wjedź windą na zapierający dech w piersiach taras na dachu o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych. Można tam podziwiać 135 iglic, szczytów, latających przypór i wiele posągów. Trudno w to uwierzyć, ale w Duomo znajduje się około 3400 posągów! Zaprojektowane i rzeźbione na przestrzeni wieków przedstawiają szeroką gamę postaci biblijnych i historycznych, gargulców, zwierząt, małych potworów, smoków, twarzy i zagadkowych sylwetek. A jeśli myślisz, że Duomo jest już ukończone, mylisz się! W ostatnim czasie wyrzeźbiono i zainstalowano nowe posągi, które przedstawiają współczesną historię miasta. W drugiej części wycieczki wejdziesz także do katedry, która jest absolutnym arcydziełem, oszałamiającą architekturą, której ukończenie zajęło wieki. W 1386 roku pierwszy książę Mediolanu, Gian Galeazzo Visconti, zlecił budowę tej katedry na ruinach dwóch poprzednich kościołów, Santa Maria Maggiore i Santa Tecla. Od samego początku katedra była dedykowana Santa Maria Nascente i zaprojektowana jako architektura gotycka. Odkryjesz miejsce pełne historii, sztuki i wiary, podziwiając fantastyczne witraże, wybitne dzieła sztuki, czczone relikwie i niezrównane rozwiązania architektoniczne. Dziś Duomo jest największym kościołem we Włoszech i szóstym co do wielkości kościołem na świecie. Ta trasa jest jak żadna inna. Pozwoli Ci to głęboko doświadczyć Duomo, zabierając Cię na sam szczyt i do wnętrza katedry.

Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

8. Mediolan: bilet do katedry, strefy archeologicznej i muzeum

Odkryj historię i skarby jednej z najbardziej znanych katedr na świecie dzięki wstępowi bez kolejki do katedry w Mediolanie oraz jej strefy archeologicznej i muzeum. Poznaj historię 600-letniej organizacji Veneranda Fabbrica del Duomo oraz ciągłej konserwacji i rozwoju tego niezwykłego dziedzictwa sztuki, kultury i historii, które stanowi symbol Mediolanu. Zwiedź katedrę w Mediolanie. Przyjrzyj się ruinom baptysterium San Giovanni alle Fonti w strefie archeologicznej. Dowiedz się więcej o historii bazyliki św. Tekli z IV wieku. Wejdź do katedry i zachwyć się bogactwem sztuki oraz wiary, które splatają się ze sobą. Prześledź wszystkie etapy budowy katedry poprzez rzeźby, witraże, drewniane modele i gobeliny – od muzeum po kościół San Gottardo in Corte. Planując zwiedzanie, pamiętaj, iż muzeum i kościół San Gottardo są zamknięte w środy.

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

9. Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem na Piazza del Duomo i udaj się do wejścia do windy, skąd wjedziesz windą, aby cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami spaceru po dachu wspaniałej katedry Duomo. Całkowity rozmiar tej gotyckiej architektury jest imponujący, a latające przypory i biały marmur czynią ją jedyną w swoim rodzaju rodzaju. Wejdź po prawie 50 stopniach, aby dotrzeć na najwyższy poziom na dachu i być gotowym do podziwiania wspaniałych widoków na panoramę Mediolanu, w tym zupełnie nowe nadchodzące drapacze chmur. Z dachu największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie podziwiaj ekscytujące widoki na Mediolan. W pogodny dzień zobacz włoskie Alpy, góry oddzielające Włochy od Szwajcarii. Ponad 3.400 posągów i 135 iglic czeka na odsłonięcie i zdecydowanie najlepiej widać to z góry! Zakończ swoją wizytę, podziwiając złotą figurę Matki Boskiej, która świeci jasno na szczycie Wielkiej Iglicy. Następnie skorzystaj z niewiarygodnego przywileju ominięcia kolejki przed katedrą i wejścia bez dalszego czekania, bezpośrednio ze specjalnego wejście z dachu (zejście można wykonać schodami). Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia niezliczone posągi, dekoracje i kolorowe witraże, które niezmordowani rzemieślnicy projektowali na przestrzeni wieków. Zachwyć się, słuchając opowieści o „Świętym Gwoździu” z Prawdziwego Krzyża Jezusa lub Szlaku Zegara Słonecznego i jego znakach zodiaku.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

10. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Liczba znalezionych atrakcji: 128
Sortuj wg::

Katedra w Mediolanie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra w Mediolanie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Mediolanie? Kliknij tutaj.

Katedra w Mediolanie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 31 476 opinii

Świetna cena za wejście do katedry i spacer po tarasie. Wpis był łatwy do znalezienia i można było poświęcić trochę czasu na spacer we własnym tempie. Proszę, nie jest tam kilka stopni w górę, więc jeśli masz z tym problem, warto o tym wcześniej wspomnieć. Widoki z góry są niesamowite, a katedra w środku jest oszałamiająca. Zdecydowanie polecam zakup biletu, jeśli jesteś w Mediolanie. To trzeba odwiedzić.

Łatwy dostęp na tarasie katedry, weszliśmy około 4:30, nawet jeśli nasze bilety były na 5:30. Właściwie nie było wtedy żadnej kolejki! Jednakże zdecydowanie polecam odwiedzić katedrę około zachodu słońca, ponieważ kolory na niebie i widok są spektakularne! Cieszyć się!

Zalecane 100 × 100, aby uzyskać dostęp do katedry bez czekania. Przewodnik okazał się bardzo udanym sukcesem, wszystkie wyjaśnienia są łatwe, przystępne i łatwe w użyciu, możesz wybrać, czego chcesz słuchać, czy jesteś w środku, czy na dachu.

Widoki z dachu katedry są spektakularne. Wchodzenie po schodach jest bardzo przystępne. A katedra jest bardzo piękna. Jedyną wadą jest to, że nie podchodzi się zbyt blisko ołtarza i nie widać z bliska wielkiego witrażu za ołtarzem.

Tarasy są spektakularne, a katedra w środku bardzo mnie zaskoczyła