Dodaj daty

Katedra w Guadalajarze

Katedra w Guadalajarze

Katedra w Guadalajarze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Guadalajara: kultura, architektura i piesza wycieczka po rynku

1. Guadalajara: kultura, architektura i piesza wycieczka po rynku

Zanurz się w fascynującej kulturze Guadalajary podczas wycieczki z przewodnikiem po jej kolorowych uliczkach. Przyjrzyj się historycznym budynkom, skorzystaj z okazji, aby podziwiać słynne murale i zwiedzaj lokalny rynek, aby kupić żywność, słodycze i pamiątki. Zacznij od odkrycia katedry na Plaza Guadalajara, a następnie udaj się do głównych placów miasta, w tym Rotonda de los Jaliscienses Ilustres i Plaza de Armas. Zobacz Palacio de Gobierno del Estado de Jalisco i starożytny Teatro Degollado. Skorzystaj z możliwości wejścia do Instituto Cultural de Cabañas, dawnego sierocińca, i zobacz jego niesamowite malowidła ścienne, wpisane na listę UNESCO. Na koniec odwiedź tradycyjny targ San Juan de Dios, aby poczuć meksykańską kulturę i lokalny styl życia.

Wycieczka krajoznawcza po Guadalajarze i Tlaquepaque

2. Wycieczka krajoznawcza po Guadalajarze i Tlaquepaque

Poznaj dwa najbardziej reprezentatywne miasta w stanie Jalisco. Ciesz się kuchnią, kulturą, rzemiosłem i architekturą, które może zaoferować tylko ta wycieczka. Zwiedzanie rozpoczniesz od zwiedzania współczesnej części Guadalajary, zaczynając od ronda La Minerva, reprezentacyjnego strażnika miasta, które zostało wzniesione w latach 50. Kontynuuj w kierunku łuków starego wejścia do Guadalajary, kilku neoklasycystycznych łuków o wysokości 20 metrów, gdzie można docenić kolory herbu stanu Jalisco. Odwiedzisz także rzeźbę La Estampida i Puente Matute Remus, bardzo stylowy most wiszący w mieście. Następnie udaj się na aleję Chapultepec, korytarz kulturowy i jedną z najbardziej tętniących życiem dzielnic Guadalajary. Kontynuuj swoją podróż po starych domach na Libertad Street, gdzie możesz przenieść się do końca XIX wieku i podziwiać architekturę z najpiękniejszych czasów miasta. Kontynuuj wizytę w gotyckiej świątyni Expiatorio, znanej również jako Krzyż Kwadratów w historycznym centrum miasta. A po zwiedzeniu świątyni Expiatorio będziesz kontynuować panoramiczną wycieczkę po historycznym centrum miasta. Odwiedzisz katedrę metropolitalną i odkryjesz malowidła ścienne Pałacu Rządowego stworzone przez José Clemente Orozco. Przejdź się po Placu Wyzwolenia, zatrzymując się przed teatrem Degollado, w którym co roku we wrześniu odbywają się gale mariachi. Gdy Guadalajara zostanie w pełni odwiedzona, zostaniesz przeniesiony do Tlaquepaque, gdzie Twój przewodnik pokaże Ci najważniejsze zabytki miasta, a następnie da Ci trochę wolnego czasu na spróbowanie tamtejszych potraw, szczególnie polecanych w jednej z restauracji Independencia, a następnie typowe słodycze w lokalnym sklepie.

Półdniowa wycieczka do Guadalajary i Tlaquepaque

3. Półdniowa wycieczka do Guadalajary i Tlaquepaque

Ciesz się panoramiczną wycieczką po głównych alejach Guadalajary; Po przybyciu do historycznego centrum miasta odwiedzimy główne i historyczne zabytki. Później trasa prowadzi do pięknej wioski Tlaquepaque, dobrze znanej ze swojej historii, gastronomii i zawodu rzemieślnika.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Katedra w Guadalajarze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra w Guadalajarze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Guadalajarze? Kliknij tutaj.