Katedra w Grenadzie

Katedra w Grenadzie

Katedra w Grenadzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

1. Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

Odkryj najbardziej fascynujące zabytki Granady na pokładzie pociągu miejskiego. Stwórz własny plan podróży, wysiadaj i wróć w wolnym czasie i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Wskocz na Trasę Alhambra w ciągu dnia, aby odwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Zbliż się do imponującego pomnika Alhambry, podziwiaj widoki z Mirador de San Cristóbal lub podziwiaj między innymi katedrę w Granadzie. Wybierz jedną z dwóch oferowanych opcji biletu i wybierz się w podróż w jedną stronę lub ciesz się możliwością wsiadania i wysiadania tyle razy, ile chcesz na dowolnym z naszych przystanków. Zobacz miasto i odkryj ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu przystanków. Pociągi Alhambra Route (zielona linia) kursują co 30 – 45 minut: 1A Alhambra Generalife/Taquillas 1B Alhambra Palacios Nazaríes/Puerta Justícia 2 Cuesta Gomerez Plac Nueva 3 4 Paseo de los Tristes 5 Mirador de San Cristóbal/Albaicín 6 Monasterio de la Cartuja 7 Plaza de Toros 8 Katedra/Plaza Romanilla 9 Calle Alhóndiga/Recogidas 10 Plaza Mariana Pineda/El Corte Inglés 11 Calle Molinos/Campo del Principe 12 Hotel Alhambra Palace/Carmen de los Mártires

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

2. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Granada: Katedra, Kaplica Królewska i 4 zabytki - bilet łączony

3. Granada: Katedra, Kaplica Królewska i 4 zabytki - bilet łączony

Doświadcz tego, co najlepsze w Granadzie dzięki biletowi łączonemu i zanurz się w kulturalnych i architektonicznych wspaniałościach miasta. Ciesz się dostępem do pięciu monumentalnych miejsc: majestatycznej katedry w Granadzie, historycznie ważnej Kaplicy Królewskiej, barokowego arcydzieła, jakim jest klasztor La Cartuja, duchowej przystani opactwa Sacromonte i spokojnego klasztoru San Jeronimo. Podziwiaj katedrę w Granadzie, lśniącą latarnię hiszpańskiego renesansu, z monumentalną fasadą i skomplikowanym ołtarzem. Wejdź do Kaplicy Królewskiej, gdzie ostatnie miejsca spoczynku katolickich monarchów szepczą opowieści o potędze i oddaniu. Spaceruj po klasztorze kartuzów, arcydziele hiszpańskiej i andaluzyjskiej architektury barokowej, i pozwól, aby jego mury opowiadały historie wiary i artyzmu. Wejdź do opactwa Sacromonte, położonego na szczycie wzgórza Valparaiso i zanurz się w jego duchowej atmosferze i historycznym znaczeniu. Wejdź do klasztoru San Jeronimo, gdzie spokój łączy się z architektoniczną wielkością, oferując spokojne odosobnienie pośród miejskiego zgiełku. Rozkoszuj się elastycznością, jaką zapewnia ten bilet łączony, zapewniając delektowanie się każdą chwilą i szczegółami bez poczucia pośpiechu, rozkładając wizyty na trzy wciągające dni. Zakończ swoją podróż w kultowym Iglesia de San Nicolás i jego wysokim miradorze. Wpatruj się w zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Alhambrę, Albayzín i Sierra Nevada z tego punktu widokowego, jednocześnie chłonąc czarującą atmosferę tej historycznej dzielnicy

Z Malagi i Costa Del Sol: Jednodniowa wycieczka do Granady

4. Z Malagi i Costa Del Sol: Jednodniowa wycieczka do Granady

Wykorzystaj maksymalnie wakacje na Costa del Sol podczas jednodniowej wycieczki do jednego z najbardziej charakterystycznych miast Andaluzji, Granady. Skorzystaj z odbioru z jednego z dogodnych miejsc spotkań i wysadź w centrum miasta, aby zwiedzać we własnym tempie. Po odebraniu z wybranego miejsca zbiórki w Maladze, Torremolinos, Benalmadenie lub Fuengiroli rozpocznij podróż do Granady. Podziwiaj widoki na pasmo górskie Sierra Nevada i zatrzymaj się po drodze na śniadanie (nie wliczone w cenę wycieczki). Po przybyciu do Granady ciesz się maksymalnie pięcioma godzinami wolnego czasu na zwiedzanie miasta we własnym tempie. Można podziwiać renesansową architekturę katedry w Granadzie lub odwiedzić marokańskie herbaciarnie na Calle Elvira na herbatę miętową lub lemoniadę. Alternatywnie, spędź dzień na zwiedzaniu słynnych barów tapas w Granadzie. Ulice otaczające Plaza Nueva i Calle Elvira pełne są tradycyjnych barów, w których do każdego drinka serwowana jest bezpłatna tapa. Jeśli Alhambra jest na Twojej liście życzeń, możesz wykorzystać swój wolny czas na zwiedzenie Pałaców Nasrydów i Generalife. Możesz także wędrować ulicami Albaicin i podziwiać panoramiczne widoki z Mirador San Nicolas lub zgubić się w uliczkach Sacromonte, kolebki kultury cygańskiej, i posłuchać unoszącej się muzyki flamenco w dół wzgórz. Pod koniec dnia spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zbiórki i wsiądź do autobusu, aby pojechać z powrotem do miejsca odbioru.

Grenada: 3-godzinna wycieczka po katedrze i Kaplicy Królewskiej

5. Grenada: 3-godzinna wycieczka po katedrze i Kaplicy Królewskiej

Dogłębny wgląd w chrześcijańską historię Granady, w tym katedrę Encarnación i Kaplicę Królewską. Wycieczka kończy się przejazdem przez historyczne centrum, odwiedzając „La Madraza”, pierwszy uniwersytet stworzony przez Yusufa I.

Grenada: katedra i kaplica królewska bez kolejki

6. Grenada: katedra i kaplica królewska bez kolejki

Jeśli Alhambra jest główną atrakcją muzułmańskiej części Granady, katedra jest sercem chrześcijańskiego miasta. Ta 90-minutowa wycieczka piesza z hiszpańskojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się od wizyty w katedrze, zbudowanej na miejscu meczetu przez królową Izabelę po podboju Granady. Podziwiaj to arcydzieło hiszpańskiego renesansu, z imponującymi fasadami i oszałamiającym wnętrzem, które obejmuje wielki ołtarz i kilka kaplic. Karol V, zawsze szanujący pamięć swoich przodków, zadbał o to, aby katedra została zbudowana zgodnie z życzeniami królów katolickich. Kontynuuj do Kaplicy Królewskiej, która jest otoczona katedrą w Granadzie, kościołem Sagrario i pałacem Madraza. Zbudowana w latach 1505-1517 w stylu gotyku izabelińskiego kaplica poświęcona była św. Janowi Chrzcicielowi i św. Janowi Ewangeliście. Możesz oddać hołd pochowanym tutaj, w tym monarchom katolickim, Joannie Kastylijskiej i jej mężowi Filipowi I Kastylijskiemu.

Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

7. Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

Odkryj najpiękniejsze place w mieście i wejdź do dolnej części dzielnicy Albaicin podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Granadzie. Poznaj wielokulturową historię miasta, oglądając zabytki, takie jak Corral del Carbón, Alcaiceria i Plaza Bib Rambla. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sercu miasta, przy pomniku katolickich królów Ferdynanda i Izabeli. Poznaj fascynującą historię Granady i jej znaczące dziedzictwo islamskie, a także rekonkwistę, która zakończyła się w Granadzie w 1492 r. Przejdź się z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta i zobacz zabytkowe budynki, takie jak Alcaiceria, kościół św. Chancillería i Królewskie Więzienie. Poznaj dolną część dzielnicy Albaicin z jej wąskimi, uroczymi uliczkami, które przywołują wspomnienia z mauretańskiej przeszłości. Zatrzymaj się w zachwycającym punkcie widokowym Alhambry, najsłynniejszego zabytku Granady, aby zrobić spektakularne zdjęcia.

Grenada: samodzielne zwiedzanie i polowanie na padlinożerców

8. Grenada: samodzielne zwiedzanie i polowanie na padlinożerców

Poznaj Grenadę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozszyfruj zagadkę, podążając za wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Zobacz miasto z nowej perspektywy, rozwiązując każdą zagadkę. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Zwiedzaj miasto we własnym tempie i poznaj interesujące fakty o swoim otoczeniu. Aktywność możesz rozpocząć w dowolnym momencie, harmonogram jest orientacyjny. Rozpocznij swoją wycieczkę w Fuente de las Granadas, w centrum miasta! Odwiedź Bazylikę Ntra. Ms. de las Angustias ze swoją wyjątkową architekturą i odkryj Fuente de las Batallas z jej wyjątkowym pięknem. Zrób zdjęcie ratusza w Granadzie i zgub się na historycznym Plaza de Bib-Rambla. Poznaj historię katedry w Granadzie zbudowanej nad meczetem. Nawet słynny Palacio de la Madraza zapełni pamięć twojego telefonu komórkowego. Podziwiaj Plaza de Isabel la Católica z imponującym posągiem z brązu. Puerta de las Granadas przeniesie Cię do innej epoki, a Pilar de Carlos V będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

9. Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

Wielu odwiedzających Grenadę kieruje się prosto do budzącej podziw Alhambry, ufortyfikowanego kompleksu pałacowego, który wznosi się ponad horyzont. Ale to tętniące życiem i zabytkowe miasto ma o wiele więcej do zaoferowania! Wędrówka po jego brukowanych placach, alejkach i punktach widokowych to doskonały sposób na poznanie jego bogatej 1000-letniej historii. Podczas tej pieszej wycieczki pokażę Ci piękne połączenie architektury mauretańskiej, renesansowej i barokowej, które znajdziesz wokół siebie w historycznym centrum Granady. Rozpoczniesz wycieczkę na Plaza Bib-Rambla, w samym sercu miasta, w pobliżu uroczej sieci uliczek targowych, Alcaicería, znajdującej się w miejscu dawnego głównego bazaru. Pokażę ci imponujący budynek, w którym w XVII wieku przechowywano węgiel drzewny, Corral del Carbón i Plaza Isabel La Católica, gdzie zobaczysz pomnik Izabeli I Kastylijskiej spotykającej się z Krzysztofem Kolumbem. Stamtąd poprowadzę Cię przez labirynt wąskich uliczek Albaicín – dawnej dzielnicy mauretańskiej, obecnie wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udasz się do niektórych atrakcji miasta z epoki renesansu, w tym Monasterio de San Jerónimo w Granadzie (klasztor św. Ferdynand II Aragoński są pochowani. Podczas naszej wycieczki po tym wielowiekowym mieście będziesz miał również okazję: • Odwiedź słynne miejsca, takie jak El Bañuelo (łaźnie arabskie), Puente del Aljibillo – most prowadzący do Alhambry – oraz Palacio de la Madraza, zbudowany jako szkoła prawa koranicznego w XIV wieku • Spaceruj wzdłuż Paseo de los Tristes, znanego również jako Promenada Smutnych Ludzi, i przez place takie jak Plaza de la Trinidad i Plaza Nueva de Granada • Przeglądaj stragany z jedzeniem na centralnym targu w Granadzie, Mercado de San Agustín • Rozkoszuj się widokami na Alhambrę na Mirador Placeta de Carvajales • Zobacz jeden z najlepiej zachowanych mauretańskich domów, Casa de Zafra i Casa Natal de Enrique Morente, miejsce narodzin piosenkarza flamenco Enrique Morente • Dowiedz się o Peña La Platería, stowarzyszeniu kulturalnym poświęconym sztuce flamenco Podczas wycieczki poznasz również odpowiedzi na pytania: • Co się stanie, jeśli 2 stycznia zadzwonisz dzwonkiem na Torre de la Vela w Alhambrze? • Dlaczego katedra ma tylko jedną wieżę, a cesarz Karol V tylko jedno ramię? • Czyj duch nawiedza Kancelarię Królewską? • Dlaczego nie można spacerować po centrum miasta wzdłuż rzeki Darro? Daj sobie co najmniej 75 minut, aby jak najlepiej wykorzystać tę wycieczkę lub zatrzymaj się na chwilę w miejscach, kawiarniach lub barach, które przypadną Ci do gustu po drodze. Opowiem ci o wszystkim, od słynnych bezpłatnych tapas w Granadzie, po dramatopisarza Federico Garcię Lorcę i kilka najbardziej rozpowszechnionych błędnych przekonań na temat aspektów kultury andaluzyjskiej – w tym flamenco. I oczywiście będzie mnóstwo wspaniałych okazji do robienia zdjęć!

Z Costa del Sol: Granada, Alhambra i Generalife - jednodniowa wycieczka

10. Z Costa del Sol: Granada, Alhambra i Generalife - jednodniowa wycieczka

Odkryj piękne miasto Granada i kompleks ogrodów Alhambra i Generalife podczas jednodniowej wycieczki z Costa Del Sol. Zacznij od odbioru z centralnych miejsc spotkań w różnych punktach na Costa del Sol. Po przybyciu do Granady dowiedz się więcej o historii Zoco, katedry i Kaplicy Królewskiej. Następnie skorzystaj z wolnego czasu, aby skosztować smacznych tapas; zwiedzaj miasto na własną rękę, idź na zakupy lub zrób zdjęcia przy słynnych zabytkach w Granadzie. O ustalonej godzinie spotkaj się ponownie z przewodnikiem i przygotuj się na Alhambrę. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najsłynniejszym i najlepiej zachowanym budynkiem mauretańskim w Hiszpanii. Będąc na miejscu, zanurz się w wycieczce z przewodnikiem po niesamowitym miejscu i poznaj historyczne znaczenie Alhambry. Odkryj wiele dekoracyjnych detali wokół tego miejsca, zbudowanego w XIII wieku. Podziwiaj bogatą architekturę tego miejsca, dostosowaną do wszystkich zmian, jakie przechodził kompleks na przestrzeni wieków. Spaceruj wzdłuż Ogrodów Generalife i podziwiaj pałac w strefie rekreacyjnej za czasów dynastii Nasrydów. Po wizycie w Alhambrze wróć do miasta wylotu na Costa del Sol.

Liczba znalezionych atrakcji: 41
Sortuj wg::

Katedra w Grenadzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra w Grenadzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Grenadzie? Kliknij tutaj.

Katedra w Grenadzie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(1945 recenzji)

To był piękny dzień! Wycieczka na zewnątrz ok. 2,5 godziny z mnóstwem informacji od przewodnika o otaczającym krajobrazie. Nasz przewodnik był bardzo przyjazny i mówił wszystkie informacje w 4 językach. W Granadzie mieliśmy około 2,5 godziny pobytu. Wystarczająco, aby uzyskać przegląd i zobaczyć kilka świetnych punktów. Godne polecenia jest wejście do kościoła św. Mikołaja! Oczywiście potrzeba więcej czasu, aby naprawdę poznać miasto. Następnie klimatyzowanym i nowoczesnym autobusem pojechaliśmy do Alhambry. Przyjęcie przez lokalnych przewodników i podzielone na różne języki, przejdziesz przez zapierającą dech w piersiach Alhambrę. Nie do wiary!! Wiele informacji od przewodnika, był naprawdę dobry! Pomimo tego, że był pełny, można było zobaczyć wszystko bez tłoku. Wszystko, co mówi przewodnik, usłyszysz dzięki odbiornikowi ze słuchawkami, a przewodnik ma mikrofon. Wspaniały dzień i wrażenia, których nie chciałbym przegapić. Przyjazd powrotny około 19.15. Wyraźna rekomendacja działalności, a także Julia Travel

TO świetna przejażdżka, zabierze Cię do każdej ważnej lokalizacji lub w jej pobliżu. Zasugeruję sprawdzenie zawieszenia i hamulców w tych autobusach, w niektórych miejscach są one trudne. Poza tym jest to świetny sposób na poruszanie się.

Przewodnik Jorge sprawił, że to doświadczenie było niesamowite, ponieważ wyjaśnia wszystko z taką rygorystycznością, ale z takim wdziękiem, że świetnie się bawisz, dowiadując się więcej o historii Alhambry.

Naszym przewodnikiem była Ewa. Bardzo przyjazny i profesjonalny, można powiedzieć, że kocha swoją pracę. Bardzo nam się podobało to doświadczenie.

Bardzo pouczające, bardzo interesujące i wskazówką jest przeczytanie historii przed wizytą, np. Google!