Katedra w Funchal

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Katedra w Funchal: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra w Funchal – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Funchal: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Funchal: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Spotkaj się z przewodnikiem w Naturalmente Português – History Tellers w centrum handlowym La Vie, aby rozpocząć tę 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Funchal. Dowiedz się, jak historia Madery i Funchal ukształtowała centrum miasta, odwiedzając najważniejsze atrakcje miasta. Przejdź się XIX-wieczną aleją pomiędzy Teatrem Miejskim i katedrą, gdzie w XV wieku po raz pierwszy posadzono trzcinę cukrową w Maderze. Odkryj średniowieczne centrum miasta, sięgające czasów Złotego Wieku Cukru, i zobacz przepiękne zabytki sztuki sakralnej z XVII wieku. Zwiedź ruiny starego placu z pręgierzem, pozostałości po dawnych powodziach oraz obszar zniszczony podczas Wielkiego Pożaru w Funchal w 1584 r. Wycieczka odbywa się w ramach wsparcia dla studentów Uniwersytetu w Maderze znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.  

Funchal: zwiedzanie miasta w tukxi

Funchal: zwiedzanie miasta w tukxi

Z lokalnym przewodnikiem za kierownicą ta wycieczka stanowi fantastyczne wprowadzenie do historii, kultury i zabytków Funchal. Wycieczka zabierze Cię na XV-wieczne Stare Miasto, z przystankami w fantastycznych punktach widokowych Socorro i Villa Guida. Później docenisz mieszankę zabytków z różnych stuleci w centrum miasta, w tym XV-wieczną katedrę, Mercado dos Lavradores (targ rolniczy) i plac miejski, na którym znajduje się ratusz i klasztor jezuitów. Odwiedź okolicę São Pedro, gdzie można podziwiać najstarszy klasztor na wyspie, Santa Clara, słynne Muzeum Quinta das Cruzes i kościół São Pedro. Aby zakończyć wycieczkę, przejedź obok Ogrodu Miejskiego i parku Santa Catarina, aby posmakować słynnych ogrodów Madery. Tukxi jest mały i wystarczająco zwrotny, by wygodnie podróżować po małych bocznych uliczkach miasta. Ta wycieczka jest idealnym wprowadzeniem do miasta Funchal!

Funchal: poznaj zabytki miasta podczas 2-godzinnej wycieczki tuk-tukiem

Funchal: poznaj zabytki miasta podczas 2-godzinnej wycieczki tuk-tukiem

Zobacz najlepsze strony Funchal podczas wycieczki tuk-tukiem z przewodnikiem. Rejs przez Stare Miasto i nową dzielnicę Lido. Zobacz zabytki, takie jak twierdza Pico, fort São Tiago i katedra w Funchal. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Funchal i podziwiaj scenerię, wjeżdżając na szczyt wzgórza, na którym wznosi się twierdza Pico. Podziwiaj tę fortecę, która niegdyś chroniła miasto przed piratami i francuskimi korsarzami. Jedź dalej do Quinta Vigia, jasnoróżowej rezydencji, w której mieszka prezydent wyspy. Jedź do katedry w Funchal, aby docenić jej wspaniałe elementy stylu manuelińskiego gotyku. Zatrzymaj się na targu rolniczym, gdzie możesz zapoznać się ze świeżymi lokalnymi produktami. Zakończ wycieczkę w barze Barreirinha's na starym mieście, gdzie możesz zatrzymać się na orzeźwiającego drinka lub pyszną przekąskę.

Audioprzewodnik Citywalk Funchal dla gości rejsów

Audioprzewodnik Citywalk Funchal dla gości rejsów

Zwiedzaj miasto Funchal indywidualnie i we własnym tempie, z czasem na zdjęcia, zakupy lub odpoczynek w kawiarni. Usłyszysz informacje o historii, architekturze i życiu w Funchal od doświadczonego przewodnika na swoim smartfonie. Wycieczka dla gości rejsu rozpoczyna się bezpośrednio przy porcie i prowadzi wzdłuż nabrzeża w kierunku centrum miasta. Po drodze poznasz ekscytujące historie o odkryciu wyspy Madera i najazdach piratów. Przechodzi obok Pałacu Sao Laurence do parku miejskiego Funchal. Tutaj możesz zrobić sobie krótką przerwę w cieniu drzew. Tuż obok można kupić słynne Madeira w Blandey's Weinlodge - miłe wspomnienie wyspy. Następnie kontynuujesz podążanie bulwarem miasta i wkrótce znajdziesz się przed katedrą. W drodze do dużej hali targowej wielokrotnie natkniesz się na chodniki Calcada, na których przedstawiono sceny z historii Portugalii i inne motywy. Hala rybna i targ warzywny to dwie atrakcje hali targowej. Rua Santa Maria z jaskrawo pomalowanymi drzwiami zaczyna się tuż pod halą targową. Liczne restauracje i bary zapraszają na krótką przerwę. W wielu barach oferowana jest również poncha, typowy drink z Madery. Trasa obejmuje wiele innych historycznych budynków i placów, a kończy się w parku Santa Catarina tuż nad portem.

Madeira Island Highlights Prywatna wycieczka z przewodnikiem Tuk Tukiem

Madeira Island Highlights Prywatna wycieczka z przewodnikiem Tuk Tukiem

Czy kiedykolwiek chciałeś wybrać się na wycieczkę tuk-tukiem, ale chciałeś czegoś bardziej spersonalizowanego według własnego gustu? Przedstawiamy Myway, wycieczkę tuk-tukiem, w której możesz wybrać nie tylko wyjątkowe miejsca, które chcesz odwiedzić, ale także, jak długo i kiedy. Jakie to niesamowite? Dzięki tej usłudze będziesz mógł wybierać spośród ponad 25 unikalnych miejsc, aby zaprojektować własną ekskluzywną przejażdżkę z jednym z naszych gawędziarzy/przewodników. Niezależnie od tego, czy chcesz odwiedzić Pałac Monte, punkt widokowy Cabo Girão, czy nawet katedrę w Funchal, podaj nazwę, a my to zrobimy. Nie tylko będziesz mógł poznać jedne z najpiękniejszych krajobrazów, najlepsze miejsca i najbardziej spektakularne drogi, ale przedstawimy Ci również historię miejsc, które zdecydujesz się odwiedzić. Zaplanuj trasę swoich marzeń, odwiedzając Maderę, po prostu zobacz w specyfikacji, które z nich chciałbyś zobaczyć. Pamiętaj, że jeśli jest jakieś konkretne miejsce, którego nie ma na naszej liście, opisz je nam, abyśmy mogli zobaczyć, czy można je odwiedzić. Pamiętaj, nie ma złego miejsca, istnieje tylko wiele możliwości, aby ta podróż była niezapomniana. Poza tym w tej podróży nie ma przegranej strony, ponieważ wszystkie miejsca, nawet drogi prowadzące do nich, po prostu zapierają dech w piersiach. Więc wyśnij to, zaprojektuj to i pozwól nam sprawić, by Twoja wymarzona wycieczka tuk-tukiem była możliwa. - Stare Miasto w Funchal - Câmara de Lobos - Ogród Botaniczny - Ogrody Palheiro - Monte Tropical Garden - Monte Sanki - Dolina Zakonnic - Cabo Girão - Garajau - Pico Areeiro - Kolejki linowe - Punkty widzenia i więcej

Funchal nocą - prywatna wycieczka tuk tukiem

Funchal nocą - prywatna wycieczka tuk tukiem

Doświadcz romantyzmu Funchal po zmroku podczas prywatnej 1-godzinnej wycieczki tuk tukiem po jego historycznych dzielnicach. Po odebraniu z hotelu odkryj najbardziej historyczne obszary miasta. Twój kierowca z przyjemnością pokaże Ci najważniejsze atrakcje centrum miasta i zabierze Cię jednymi z najwęższych uliczek. Skupimy się na 3 głównych obszarach: Santa Maria (Stare Miasto), São Pedro i Sé. Zacznij od Santa Maria nad morzem i kontynuuj do São Pedro na północ od katedry. Następnie wejdź do historycznego centrum Sé, gdzie do najważniejszych atrakcji należy niezwykła gotycka fasada katedry Matki Bożej Wniebowziętej. Podziwiaj jej inspirowany Mudéjar projekt z drewna cedrowego i ścian zewnętrznych wykonanych z kamienia z Cabo Girão. Wróć do Santa Maria, aby doświadczyć zabawy Funchal nocą w jego epicentrum życia nocnego.

Zwiedzanie Funchal

Zwiedzanie Funchal

Jest to piesza wycieczka trwająca 2:00h/2:30h, podczas której nasz lokalny przewodnik pokaże Ci centrum miasta, Catedral da Se, tradycyjny targ rolniczy, na którym możesz zobaczyć i spróbować tropikalnych owoców. Zobacz lokalne ryby i warzywa. Degustacja wina Madera z typowym ciastem "bolo de mel". Również Stare Miasto z malowanymi drzwiami, stare ciasteczka i typowa fabryka ciast oraz twierdza Sao Tiago. Na zakończenie wycieczki będziesz mógł spróbować wina Madera w lokalnej starej winnicy. Chodź z nami i odkryj niektóre z najważniejszych atrakcji Funchal i wiele więcej!

Funchal: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum przez Tuk Tuk

Funchal: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po historycznym centrum przez Tuk Tuk

Twój kierowca/przewodnik tuk tukiem poprowadzi Cię przez centrum głównego miasta Madery, gdzie przez 1 godzinę możesz podziwiać panoramę Funchal i posłuchać jego historii. Ta wycieczka zabierze Cię do odkrywania starego miasta Funchal, katedry i ratusza w Funchal. Stare Miasto Funchal czyli Núcleo Histórico de Santa Maria to obszar, w którym możemy odbyć wycieczkę do początków kolonizacji Funchal. Będąc jednym z pierwszych zaludnionych obszarów, wkrótce objął wiodącą rolę w rozwoju tego miasta. Bogactwo dziedzictwa tego obszaru jest ogromne. Twój kierowca/przewodnik tuk tukiem poprowadzi Cię przez centrum głównego miasta Madery, gdzie przez 1 godzinę możesz podziwiać panoramę Funchal i posłuchać jego historii. Ta wycieczka zabierze Cię do starej części Funchal, pięknego Mercado dos lavradores, katedry i ratusza w Funchal. Stare Miasto Funchal czyli Núcleo Histórico de Santa Maria to obszar, w którym możemy odbyć wycieczkę do początków kolonizacji Funchal. Będąc jednym z pierwszych zaludnionych obszarów, wkrótce objął wiodącą rolę w rozwoju tego miasta. Bogactwo dziedzictwa tego obszaru jest ogromne.

Eco prywatna wycieczka po mieście Funchal

Eco prywatna wycieczka po mieście Funchal

Odkryj bogatą historię, kulturę i zabytki Funchal na pokładzie naszego ekologicznego elektrycznego tuktuka. Z lokalnym przewodnikiem za sterami zagłębisz się w serce tego tętniącego życiem miasta, zanurzając się w jego fascynujących historiach i ukrytych klejnotach. Od historycznych ulic po panoramiczne widoki, każdy zakątek odkrywa nowy rozdział w historii Funchal. Nasza wycieczka to nie tylko wycieczka krajoznawcza; to interaktywna podróż, która angażuje wszystkie Twoje zmysły. Poczuj powiew wiatru na twarzy, sunąc ulicami, usłysz echa przeszłości na tętniących życiem rynkach i skosztuj smaków tradycyjnej kuchni w lokalnych restauracjach po drodze. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, entuzjastą kultury, czy po prostu szukasz wyjątkowej przygody, nasza wycieczka po mieście Funchal oferuje coś dla każdego. Zarezerwuj już teraz i pozwól nam zabrać Cię na przejażdżkę, której nigdy nie zapomnisz!

Funchal: 1-godzinna wycieczka po mieście tuk-tukiem

Funchal: 1-godzinna wycieczka po mieście tuk-tukiem

Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę po mieście Funchal, gdzie każda chwila jest płynna, przyjemna i wypełniona spostrzeżeniami na temat bogatej historii Madery i intrygujących ciekawostek wyspy. Rozpoczynając w uzgodnionym miejscu, rozpocznij przygodę z Funchal City Tour tuk-tukiem. Przygotuj się na odkrycie najpiękniejszych i najbardziej urokliwych zakątków miasta Funchal podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Aby uzyskać optymalne wrażenia, upewnij się, że Twoje aparaty i telefony są w pełni naładowane, aby uchwycić piękno po drodze. Plan podróży: Fortaleza de São João Batista do Pico, Museu da Quinta das Cruzes, Banco de Portugal, Catedral da Sé, Praça da Autonomia, Mercado dos Lavradores, Zona Velha do Funchal, Fortaleza de São Tiago.

Funchal: Najciekawsze atrakcje

Katedra w Funchal: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Katedra w Funchal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Funchal? Kliknij tutaj.

Katedra w Funchal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(911 recenzji)

Anna była doskonałym przewodnikiem i bardzo kompetentna. To była mała grupa (4), więc odbyliśmy świetne rozmowy i mnóstwo czasu na pytania. Na początku ciężko było znaleźć, a instrukcje nie były zbyt jasne - trzeba było udać się do biura Administracji Uczelni. Wszyscy staliśmy na zewnątrz, gdzie spotyka się większość grup. To było warte swojej ceny. Pamiętaj, aby zostawić swojemu przewodnikowi studenckiemu miły napiwek.

Bardzo miła, ciekawa wizyta z cennymi anegdotami. Nasz przewodnik był super dostępny i bardzo przyjemny. Mieliśmy szczęście, że byliśmy tylko 2, wspaniały luksus. Jedyne co trzeba poprawić to informacja o miejscu wyjazdu i fakt konieczności kontaktu ze sklepem na uczelni.

Nasti był naszym osobistym przewodnikiem. Bardzo dobrze przekazała nam historię Funchal i poprowadziła nas przez stare miasto. Pokazano i wyjaśniono rynek. Zadziwiła nas jej orzeźwiająca natura. Chętnie raz po raz.

Przewodnik był bardzo miły, niestety były to dla nas wakacje i nie mogliśmy wejść do niektórych budynków. Ale mimo to dobrze nam to opisała i dała nam kilka wskazówek na temat podróży.

Bardzo dobra wycieczka na początek pobytu na Maderze, przewodniczka Martyna pokazała nam wiele ciekawych rzeczy, których sami byśmy nie zauważyli. I bardzo dobrze mówiła po angielsku.