Katedra w Barcelonie
Sztuka

Liczba znalezionych atrakcji: 6

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Barcelona: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 825
Sortuj wg::
Barcelona

Barcelona

Nasze najbardziej polecane Katedra w Barcelonie Sztuka

Barcelona: Spacer po Starym Mieście i Dzielnicy Gotyckiej

Barcelona: Spacer po Starym Mieście i Dzielnicy Gotyckiej

Odkryj miejsca osadnictwa rzymskiego w Barcelonie, które sięgają 2000 lat wstecz. Pozwól swojej wyobraźni odtworzyć Forum Romanum na obecnym Plaça de Sant Jaume, które nawet dzisiaj, po 20 wiekach, pozostaje polityczną potęgą Katalonii. Podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem będziesz kontynuować spacer wzdłuż jednego z najlepiej zachowanych rzymskich murów na świecie i usłyszysz o rzymskich łaźniach Pati Llimona. Podziwiaj architekturę i monumentalne budowle Dzielnicy Gotyckiej i poczuj się, jakbyś cofnął się do średniowiecza. Z pewnością będziesz pod wrażeniem monumentalnego Plaça del Rei z Pałacem Wicekróla i pięknym Palau Reial. To tutaj katoliccy monarchowie witali żeglarza Krzysztofa Kolumba, który wracał z pierwszej wyprawy do obu Ameryk. Zobacz katedrę w Barcelonie i Santa Maria del Mar, najlepsze przykłady czystego katalońskiego gotyku. Santa Maria del Mar została zbudowana w niewiarygodnie krótkim czasie jak na swoje rozmiary. Ta dzielnica jest również wypełniona modnymi barami, restauracjami i małymi butikami i daje możliwość poznania istoty Barcelony. Spacerując wzdłuż słynnej Ramblas odkryjesz, dlaczego Barcelona jest tak uwielbiana przez turystów. Jest to tętniący życiem deptak, w którym można podziwiać ulicznych artystów, małe kawiarnie i tradycyjną katalońską kuchnię. Zobaczysz także słynny targ Boqueria, gdzie możesz poznać tradycje gastronomiczne Katalończyków na kolorowych straganach.

Barcelona: Sagrada Familia, modernizm i zwiedzanie Starego Miasta

Barcelona: Sagrada Familia, modernizm i zwiedzanie Starego Miasta

Dołącz do lokalnego przewodnika i zobacz najlepszą Barcelonę podczas tej pieszej wycieczki. Podziwiaj Sagrada Familia, Casa Milà, katedrę w Barcelonie i nie tylko. Poznaj tysiące lat historii, spaceruj po Dzielnicy Gotyckiej i zobacz wpływ modernizmu na miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu spotkania i przygotuj się na wycieczkę, która pozwoli Ci spojrzeć na całą Barcelonę z innej perspektywy. Dowiedz się więcej o modernizmie, oglądając niektóre z jego najsłynniejszych zabytków, takich jak Święta Rodzina, Paseo de Gracia, Perera i wiele innych. Podziwiaj Casa Batlló i Amatller House, a następnie zobacz Dom Pascuala i Ponsa. Przejdź obok domu Antonio Rocamora w drodze na Plac Kataloński i najsłynniejszą ulicę Barcelony: Las Ramblas. Następnie odkryj gotycką część miasta. Zachwyć się katedrą w Barcelonie i muralem Pocałunek, a następnie zobacz rzymski akwedukt i dom L'Ardiaca. Inne gotyckie atrakcje to Most Biskupi, Plac San Felipe Neri, Dzielnica Żydowska, Plac San Jaume, Świątynia Augusta i Katedra Morska. Wycieczka kończy się na Placu Królewskim.

Barcelona: 3-godzinna wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

Barcelona: 3-godzinna wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

Wycieczka rozpoczyna się obok fontanny na Plaça Reial, gdzie będzie na Ciebie czekał Twój przewodnik. Następnie wsiądź na rower i udaj się tylnymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej w kierunku Placa del Rei. Stamtąd trasa prowadzi obok katedry w Barcelonie w kierunku jednego z największych dzieł architektury modernistycznej w mieście, sali koncertowej Palau de la Música Catalana. Kontynuuj stamtąd, kierując się do parku Ciutadella, zatrzymując się po drodze przy Łuku Triumfalnym. Po spacerze po ogrodach i orzeźwiającym drinku znów wyruszysz w kierunku drugiego najczęściej odwiedzanego punktu orientacyjnego w Europie, La Sagrada Familia. Będzie czas na robienie zdjęć i ogólnie podziwianie końcowego arcydzieła Gaudiego. Następnie schodzimy na plażę, by zanurzyć się w Morzu Śródziemnym. Na koniec wycieczka powróci do tętniącej życiem dzielnicy El Born, gdzie zatrzymasz się jako ostatni przystanek w Bazylice Santa Maria del Mar przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Barcelona: zwiedzanie miasta 360º helikopterem, pieszo i pod żaglami

Barcelona: zwiedzanie miasta 360º helikopterem, pieszo i pod żaglami

Odkryj to, co najlepsze w Barcelonie podczas wycieczki drogą lądową, morską i powietrzną. Spaceruj po Dzielnicy Gotyckiej, podziwiaj widoki z lotu ptaka podczas lotu helikopterem i pływaj wzdłuż wybrzeża. Perspektywa lądu: Twoja wycieczka rozpoczyna się od spaceru po najbardziej znanych obszarach Barcelony. Spotkasz swojego przewodnika w pobliżu La Pedrera i rozpoczniesz podróż elegancką Passeig de Gracia. Aleja ta słynie z architektury, wzdłuż której znajdują się modernistyczne budynki i ekskluzywne butiki. Kontynuując, dotrzesz do Casa Milà, kolejnego arcydzieła architekta Antoniego Gaudiego, znanego z unikalnego projektu. Kierując się do Dzielnicy Gotyckiej, natkniesz się na historyczne serce miasta. Plaça Catalunya, tętniący życiem plac, wyznacza przejście pomiędzy nowoczesną i historyczną częścią Barcelony. Ukryte zakątki Dzielnicy Gotyckiej prowadzą do Katedry, wspaniałego przykładu katalońskiej architektury gotyckiej. Na Plaça de Sant Jaume znajdują się ważne budynki rządowe, w tym ratusz i pałac Generalitat Katalonii. Stara dzielnica żydowska oczaruje Cię krętymi uliczkami i urokliwym kościołem Santa Maria del Pi. Perspektywa morska (Las Golondrinas): Pozostawiając za sobą brukowane uliczki, Twoja przygoda przybiera morski obrót i spokojny spacer kultową aleją La Rambla prowadzącą do malowniczego Port Vell. Tutaj wsiądziesz na słynną łódź Las Golondrinas – symbol eksploracji morskiej w Barcelonie. Płynąc wzdłuż wybrzeża, będziesz podziwiać niezrównane widoki na panoramę miasta zestawione z ciemnoniebieskim obszarem Morza Śródziemnego. Wśród morskiej bryzy dostrzeżesz pomnik Krzysztofa Kolumba, dumnie wskazujący nowe horyzonty. Perspektywa lotnicza: wycieczka przybiera ekscytujący obrót w miarę przechodzenia z morza do powietrza. Zostaniesz przeniesiony vanem na lotnisko dla helikopterów, gdzie wejdziesz na pokład helikoptera. Wznosząc się w niebo, zobaczysz miasto z zupełnie nowej perspektywy. Rozległe widoki obejmą takie atrakcje jak Port Vell, dzielnica Barceloneta, Port Olimpijski, Wioska Olimpijska, a nawet ujście rzeki Besòs. Wrażenie lotu nad miastem zapewni nieopisane przeżycie i wyjątkową perspektywę na układ i zabytki Barcelony, wyrywając wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci. Ta wieloperspektywiczna wycieczka oferuje wszechstronną eksplorację bogatej historii Barcelony, oszałamiającej architektury, tętniącej życiem kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody. To półdniowa przygoda, która łączy w sobie spacery, żeglarstwo i latanie, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia i głębsze zrozumienie tego czarującego miasta.

Barcelona: Wycieczka po mieście na rowerze, rowerze elektrycznym lub hulajnodze elektrycznej

Barcelona: Wycieczka po mieście na rowerze, rowerze elektrycznym lub hulajnodze elektrycznej

Wybierz się na wycieczkę rowerową, e-rowerem lub hulajnogą elektryczną i przejedź obok parku Ciutadella, pięknej zielonej przestrzeni, która oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających, w tym jezioro, zoo, muzea, ogrody i zabytki historyczne, takie jak Łuk Triumfalny. Następnie przejdź do pomnika Pau Clarisa, wielkiego polityka w historii Katalonii. Zwiedź Zamek Trzech Smoków, jeden z obiektów naukowych muzeum. Obecnie znajdują się w nim kolekcje zoologii i geologii. W zamku znajduje się również biblioteka specjalizująca się w tych dziedzinach nauki. Odkryj inne imponujące i słynne zabytki, w tym Kataloński Teatr Narodowy urządzony w stylu rzymskim, Muzeum Wzornictwa w Barcelonie i Wieżę Agbar (Torre Glòries) - nowoczesny, przypominający gejzer wieżowiec zaprojektowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. Przejdź dalej do Monumental Bullring, secesyjnej areny walk byków z 1914 roku, obecnie wykorzystywanej na koncerty i pokazy, z muzeum historii walk byków w środku. I oczywiście odkryj kultową Sagrada Familia - obowiązkowy punkt w Barcelonie, z oszałamiającą gotycką i secesyjną architekturą zaprojektowaną przez Antoniego Gaudiego. Zobacz także inne miejsca, w tym Dom Kolców, Plac Kataloński, katedrę w Barcelonie i wiele więcej, dzięki czemu pod koniec wycieczki będziesz mieć pełną wizję tego czarującego miasta.

Barcelona: Sagrada Familia i wycieczka rowerem lub e-rowerem

Barcelona: Sagrada Familia i wycieczka rowerem lub e-rowerem

Przejedź przez tętniące życiem dzielnice Barcelony podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Wybierz z małej grupy lub prywatnego doświadczenia, z dostępnymi zarówno zwykłymi rowerami, jak i e-rowerami. Poznaj kulturę miasta, zobacz zabytki i odkryj ukryte skarby, które uwielbiają mieszkańcy. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, przygotuj swój zwykły rower lub e-rower, a następnie wyrusz, aby najpierw podziwiać imponujący gotycki styl katedry Santa Maria del Mar. Kontynuuj wąskimi średniowiecznymi uliczkami, aby dotrzeć do The Born Cultural Center, w którym znajdują się wydobyte ruiny miasta z XVIII wieku. Przejdź przez Parc de la Ciutadella i podziwiaj malowniczą scenerię terenów zielonych parku i jego dużej, majestatycznej fontanny. Przyjedź na wybrzeże miasta i poznaj miejskie projekty wokół przystani Port Olímpic. Pedałuj z powrotem w kierunku centrum miasta, aby dostać się do słynnej na całym świecie Sagrada Familia. Podziwiaj niedokończone arcydzieło Gaudiego i poznaj fascynujące fakty na temat wyjątkowej mieszanki stylu gotyckiego i secesyjnego kościoła. Zdobądź kolejną dawkę magii Gaudiego, jadąc, aby zobaczyć dziwaczną architekturę wystawioną na Casa Batlló i Casa Mila. Zrób zdjęcia surrealistycznych ścian budynku, zanim wrócisz do miejsca, w którym rozpoczęła się Twoja rowerowa podróż.

Z Salou: wycieczka po centrum Barcelony

Z Salou: wycieczka po centrum Barcelony

Po odebraniu z dogodnego miejsca spotkania w Salou, ta wycieczka zabierze Cię do centrum Barcelony, gdzie będziesz miał mnóstwo wolnego czasu, aby zobaczyć najsłynniejszy plac miasta, Plaza de Catalunya. Stamtąd możesz spacerować wzdłuż La Rambla aż do pomnika Kolumba, podziwiać widok na port, a po drodze możesz zatrzymać się na Boqueria, zadaszonym targu. Będziesz miał czas, aby wybrać się do Born, obecnie bardzo popularnej dzielnicy obok Dzielnicy Gotyckiej z własną rambla i bardzo ładnymi ekskluzywnymi butikami, barami i małymi restauracjami. W Dzielnicy Gotyckiej znajdziesz muzea, takie jak Picasso, Madame Tussaud i wiele innych, lub możesz odwiedzić katedrę Santa Eulalia. Możesz także wybrać się na spacer wzdłuż Paseo the Gracia, jednej z eleganckich alei Barcelony. Mnóstwo czasu na zrobienie wielu wyjątkowych rzeczy w tym pięknym mieście.

Barcelona: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Barcelona: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Poznaj Barcelonę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację i udaj się do punktu początkowego na Placa de Catalunya (link do pobrania i dane logowania otrzymane po dokonaniu rezerwacji). Wybierz, aby rozpocząć grę w dogodnym dla Ciebie czasie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę, aby przejść do następnej atrakcji na trasie. Korzystaj z mapy, aby nawigować do każdego miejsca i możesz zatrzymać aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu. Rozpocznij swoją wycieczkę od Placa de Catalunya, centrum Barcelony. Odwiedź wyśmienity akustyczny Palau de la Música Catalana i odkryj wyjątkowo architektoniczną katedrę w Barcelonie. Sfotografuj Gran Teatre del Liceu i podziwiaj Pałac Güell autorstwa architekta Antoniego Gaudiego. Następnie zobacz kultowy Mirador de Colom poświęcony Krzysztofowi Kolumbowi i słynny most na Rambla del Mar. Podziwiaj pomnik El Cap de Barcelona, który powstał na potrzeby Igrzysk Olimpijskich. Zachwyć się Bazyliką Santa Maria del Mar, zanim doświadczysz wisienki na torcie tej wyjątkowej wycieczki — Piccaso Musueum.

Barcelona: Instagramowa wycieczka po najbardziej malowniczych miejscach

Barcelona: Instagramowa wycieczka po najbardziej malowniczych miejscach

Odwiedź najbardziej malownicze i popularne na Instagramie zabytki w Barcelonie, podczas gdy profesjonalny fotograf zrobi Ci zdjęcia. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie. Ta wycieczka jest idealna dla podróżujących w pojedynkę, par, nowożeńców, przyjaciół i rodzin z dziećmi. Wybierz wycieczkę półdniową lub całodniową. Spotkacie się wcześnie rano, aby doświadczyć piękna tego miasta, gdy miasto jest puste, a światło jest idealne do pięknych zdjęć. Dowiedz się więcej o Barcelonie i zanurz się w historii i kulturze tego miejsca. Poznaj zabytki miasta i zapierające dech w piersiach punkty widokowe. Twój przewodnik poprowadzi Cię do słynnych zabytków, a później wsiądziesz do metra, które zabierze Cię z zabytkowego centrum miasta do Sagrada Familia. Ta półdniowa wycieczka pozostawia Cię przy wejściu do Sagrada Familia. Jeśli wybierzesz całodniową wycieczkę, będziesz mieć czas wolny w Sagrada Familia na wypadek, gdybyś chciał odwiedzić pomnik lub coś zjeść. Po południu spotkasz się ponownie w Parku Guell, przy wejściu do El Carmel, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Barcelona: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście z tapas i drinkami

Barcelona: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście z tapas i drinkami

Po spotkaniu z anglojęzycznym przewodnikiem podczas tej wycieczki kulinarnej po Barcelonie, jak żadna inna, zabierzemy Cię do historycznego centrum starego miasta Barcelony, gdzie wspólnie wybierzemy się na spacer po Dzielnicy Gotyckiej. Zaledwie rzut kamieniem dalej, będziesz cieszyć się pierwszym tapas tego wieczoru w historycznym barze, gdzie zaczniemy degustację "bomby wypełniającej" z zimnym lokalnym piwem. Kolejne miejsce czeka na nas, gdy będziemy poruszać się po jednym z najpiękniejszych placów Dzielnicy Gotyckiej i przylegających do niego małych uliczek, które wciąż zachowują swoją starą średniowieczną atmosferę. Naszym następnym przystankiem jest rodzinny bar, w którym skosztujemy katalońskich wędlin i "pa amb tomàquet" (chleba z pomidorem) w towarzystwie kieliszka białego lub czerwonego wina, zanim tapas tour będzie kontynuowany do serca starej dzielnicy żydowskiej. Będziesz miał okazję odwiedzić uroczą i tradycyjną Bodegę (z fantastyczną piwnicą), gdzie możesz delektować się "wermutem" lub "cavą", delektując się domowymi krokietami i innymi lokalnymi daniami tapas. Zanim zabierzemy Cię na ostatni przystanek, poczęstujemy Cię niespodzianką w postaci lokalnych słodyczy. W drodze do ostatniego miejsca zobaczymy katedrę, a nawet gigantyczne dzieło Picassa, zanim ponownie znikniemy w labiryncie wąskich uliczek. Wycieczka kończy się w lokalnej i tradycyjnej piwnicy Vermouth, gdzie skosztujesz kieliszka Vermouth lub lokalnego "pincho". Podczas tej wycieczki po Barcelonie odkryjesz nowe smaki, aromaty i potrawy. Twój przewodnik przedstawi Ci lokalne specjały gastronomiczne oraz anegdoty dotyczące historii miasta i życia w lokalnych dzielnicach. Jedzenie tapas to świetny sposób na połączenie się z codziennym życiem mieszkańców i mamy nadzieję, że opuścisz wycieczkę z lepszym zrozumieniem lokalnej historii, kultury i pełnym żołądkiem!

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Sztuka w: Katedra w Barcelonie

Oprócz atrakcji typu Sztuka w: Katedra w Barcelonie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Barcelona?

W: Barcelona są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Barcelona: Najciekawsze atrakcje

Katedra w Barcelonie: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Katedra w Barcelonie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Barcelonie? Kliknij tutaj.