Dodaj daty

Katedra w Barcelonie

Katedra w Barcelonie

Katedra w Barcelonie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Barcelona: Spacer po Starym Mieście i Dzielnicy Gotyckiej

1. Barcelona: Spacer po Starym Mieście i Dzielnicy Gotyckiej

Odkryj miejsca osadnictwa rzymskiego w Barcelonie, które sięgają 2000 lat wstecz. Pozwól swojej wyobraźni odtworzyć Forum Romanum na obecnym Plaça de Sant Jaume, które nawet dzisiaj, po 20 wiekach, pozostaje polityczną potęgą Katalonii. Podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem będziesz kontynuować spacer wzdłuż jednego z najlepiej zachowanych rzymskich murów na świecie i usłyszysz o rzymskich łaźniach Pati Llimona. Podziwiaj architekturę i monumentalne budowle Dzielnicy Gotyckiej i poczuj się, jakbyś cofnął się do średniowiecza. Z pewnością będziesz pod wrażeniem monumentalnego Plaça del Rei z Pałacem Wicekróla i pięknym Palau Reial. To tutaj katoliccy monarchowie witali żeglarza Krzysztofa Kolumba, który wracał z pierwszej wyprawy do obu Ameryk. Zobacz katedrę w Barcelonie i Santa Maria del Mar, najlepsze przykłady czystego katalońskiego gotyku. Santa Maria del Mar została zbudowana w niewiarygodnie krótkim czasie jak na swoje rozmiary. Ta dzielnica jest również wypełniona modnymi barami, restauracjami i małymi butikami i daje możliwość poznania istoty Barcelony. Spacerując wzdłuż słynnej Ramblas odkryjesz, dlaczego Barcelona jest tak uwielbiana przez turystów. Jest to tętniący życiem deptak, w którym można podziwiać ulicznych artystów, małe kawiarnie i tradycyjną katalońską kuchnię. Zobaczysz także słynny targ Boqueria, gdzie możesz poznać tradycje gastronomiczne Katalończyków na kolorowych straganach.

Barcelona: 3-godzinna wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

2. Barcelona: 3-godzinna wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

Wycieczka rozpoczyna się obok fontanny na Plaça Reial, gdzie będzie na Ciebie czekał Twój przewodnik. Następnie wsiądź na rower i udaj się tylnymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej w kierunku Placa del Rei. Stamtąd trasa prowadzi obok katedry w Barcelonie w kierunku jednego z największych dzieł architektury modernistycznej w mieście, sali koncertowej Palau de la Música Catalana. Kontynuuj stamtąd, kierując się do parku Ciutadella, zatrzymując się po drodze przy Łuku Triumfalnym. Po spacerze po ogrodach i orzeźwiającym drinku znów wyruszysz w kierunku drugiego najczęściej odwiedzanego punktu orientacyjnego w Europie, La Sagrada Familia. Będzie czas na robienie zdjęć i ogólnie podziwianie końcowego arcydzieła Gaudiego. Następnie schodzimy na plażę, by zanurzyć się w Morzu Śródziemnym. Na koniec wycieczka powróci do tętniącej życiem dzielnicy El Born, gdzie zatrzymasz się jako ostatni przystanek w Bazylice Santa Maria del Mar przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Barcelona: zwiedzanie miasta 360º helikopterem, pieszo i pod żaglami

3. Barcelona: zwiedzanie miasta 360º helikopterem, pieszo i pod żaglami

Odkryj to, co najlepsze w Barcelonie podczas wycieczki drogą lądową, morską i powietrzną. Spaceruj po Dzielnicy Gotyckiej, podziwiaj widoki z lotu ptaka podczas lotu helikopterem i pływaj wzdłuż wybrzeża. Perspektywa lądu: Twoja wycieczka rozpoczyna się od spaceru po najbardziej znanych obszarach Barcelony. Spotkasz swojego przewodnika w pobliżu La Pedrera i rozpoczniesz podróż elegancką Passeig de Gracia. Aleja ta słynie z architektury, wzdłuż której znajdują się modernistyczne budynki i ekskluzywne butiki. Kontynuując, dotrzesz do Casa Milà, kolejnego arcydzieła architekta Antoniego Gaudiego, znanego z unikalnego projektu. Kierując się do Dzielnicy Gotyckiej, natkniesz się na historyczne serce miasta. Plaça Catalunya, tętniący życiem plac, wyznacza przejście pomiędzy nowoczesną i historyczną częścią Barcelony. Ukryte zakątki Dzielnicy Gotyckiej prowadzą do Katedry, wspaniałego przykładu katalońskiej architektury gotyckiej. Na Plaça de Sant Jaume znajdują się ważne budynki rządowe, w tym ratusz i pałac Generalitat Katalonii. Stara dzielnica żydowska oczaruje Cię krętymi uliczkami i urokliwym kościołem Santa Maria del Pi. Perspektywa morska (Las Golondrinas): Pozostawiając za sobą brukowane uliczki, Twoja przygoda przybiera morski obrót i spokojny spacer kultową aleją La Rambla prowadzącą do malowniczego Port Vell. Tutaj wsiądziesz na słynną łódź Las Golondrinas – symbol eksploracji morskiej w Barcelonie. Płynąc wzdłuż wybrzeża, będziesz podziwiać niezrównane widoki na panoramę miasta zestawione z ciemnoniebieskim obszarem Morza Śródziemnego. Wśród morskiej bryzy dostrzeżesz pomnik Krzysztofa Kolumba, dumnie wskazujący nowe horyzonty. Perspektywa lotnicza: wycieczka przybiera ekscytujący obrót w miarę przechodzenia z morza do powietrza. Zostaniesz przeniesiony vanem na lotnisko dla helikopterów, gdzie wejdziesz na pokład helikoptera. Wznosząc się w niebo, zobaczysz miasto z zupełnie nowej perspektywy. Rozległe widoki obejmą takie atrakcje jak Port Vell, dzielnica Barceloneta, Port Olimpijski, Wioska Olimpijska, a nawet ujście rzeki Besòs. Wrażenie lotu nad miastem zapewni nieopisane przeżycie i wyjątkową perspektywę na układ i zabytki Barcelony, wyrywając wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci. Ta wieloperspektywiczna wycieczka oferuje wszechstronną eksplorację bogatej historii Barcelony, oszałamiającej architektury, tętniącej życiem kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody. To półdniowa przygoda, która łączy w sobie spacery, żeglarstwo i latanie, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia i głębsze zrozumienie tego czarującego miasta.

Barcelona: Sagrada Familia i wycieczka rowerem lub e-rowerem

4. Barcelona: Sagrada Familia i wycieczka rowerem lub e-rowerem

Przejedź przez tętniące życiem dzielnice Barcelony podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Wybierz z małej grupy lub prywatnego doświadczenia, z dostępnymi zarówno zwykłymi rowerami, jak i e-rowerami. Poznaj kulturę miasta, zobacz zabytki i odkryj ukryte skarby, które uwielbiają mieszkańcy. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, przygotuj swój zwykły rower lub e-rower, a następnie wyrusz, aby najpierw podziwiać imponujący gotycki styl katedry Santa Maria del Mar. Kontynuuj wąskimi średniowiecznymi uliczkami, aby dotrzeć do The Born Cultural Center, w którym znajdują się wydobyte ruiny miasta z XVIII wieku. Przejdź przez Parc de la Ciutadella i podziwiaj malowniczą scenerię terenów zielonych parku i jego dużej, majestatycznej fontanny. Przyjedź na wybrzeże miasta i poznaj miejskie projekty wokół przystani Port Olímpic. Pedałuj z powrotem w kierunku centrum miasta, aby dostać się do słynnej na całym świecie Sagrada Familia. Podziwiaj niedokończone arcydzieło Gaudiego i poznaj fascynujące fakty na temat wyjątkowej mieszanki stylu gotyckiego i secesyjnego kościoła. Zdobądź kolejną dawkę magii Gaudiego, jadąc, aby zobaczyć dziwaczną architekturę wystawioną na Casa Batlló i Casa Mila. Zrób zdjęcia surrealistycznych ścian budynku, zanim wrócisz do miejsca, w którym rozpoczęła się Twoja rowerowa podróż.

Barcelona: Sagrada Familia, modernizm i zwiedzanie Starego Miasta

5. Barcelona: Sagrada Familia, modernizm i zwiedzanie Starego Miasta

Dołącz do lokalnego przewodnika i zobacz najlepszą Barcelonę podczas tej pieszej wycieczki. Podziwiaj Sagrada Familia, Casa Milà, katedrę w Barcelonie i nie tylko. Poznaj tysiące lat historii, spaceruj po Dzielnicy Gotyckiej i zobacz wpływ modernizmu na miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu spotkania i przygotuj się na wycieczkę, która pozwoli Ci spojrzeć na całą Barcelonę z innej perspektywy. Dowiedz się więcej o modernizmie, oglądając niektóre z jego najsłynniejszych zabytków, takich jak Święta Rodzina, Paseo de Gracia, Perera i wiele innych. Podziwiaj Casa Batlló i Amatller House, a następnie zobacz Dom Pascuala i Ponsa. Przejdź obok domu Antonio Rocamora w drodze na Plac Kataloński i najsłynniejszą ulicę Barcelony: Las Ramblas. Następnie odkryj gotycką część miasta. Zachwyć się katedrą w Barcelonie i muralem Pocałunek, a następnie zobacz rzymski akwedukt i dom L'Ardiaca. Inne gotyckie atrakcje to Most Biskupi, Plac San Felipe Neri, Dzielnica Żydowska, Plac San Jaume, Świątynia Augusta i Katedra Morska. Wycieczka kończy się na Placu Królewskim.

Barcelona: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

6. Barcelona: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Poznaj Barcelonę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację i udaj się do punktu początkowego na Placa de Catalunya (link do pobrania i dane logowania otrzymane po dokonaniu rezerwacji). Wybierz, aby rozpocząć grę w dogodnym dla Ciebie czasie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę, aby przejść do następnej atrakcji na trasie. Korzystaj z mapy, aby nawigować do każdego miejsca i możesz zatrzymać aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu. Rozpocznij swoją wycieczkę od Placa de Catalunya, centrum Barcelony. Odwiedź wyśmienity akustyczny Palau de la Música Catalana i odkryj wyjątkowo architektoniczną katedrę w Barcelonie. Sfotografuj Gran Teatre del Liceu i podziwiaj Pałac Güell autorstwa architekta Antoniego Gaudiego. Następnie zobacz kultowy Mirador de Colom poświęcony Krzysztofowi Kolumbowi i słynny most na Rambla del Mar. Podziwiaj pomnik El Cap de Barcelona, który powstał na potrzeby Igrzysk Olimpijskich. Zachwyć się Bazyliką Santa Maria del Mar, zanim doświadczysz wisienki na torcie tej wyjątkowej wycieczki — Piccaso Musueum.

Barcelona🌟Tour ТOP-20 głównych zabytków na hulajnodze elektrycznej/rowerze

7. Barcelona🌟Tour ТOP-20 głównych zabytków na hulajnodze elektrycznej/rowerze

Przeżyjesz wycieczkę rowerową z naszym wyjątkowym przewodnikiem w Twoim języku. Ciesz się malowniczymi widokami na Barcelonę. Zobaczysz pałace, katedry, domy i parki w centrum Barcelony, 25 najpiękniejszych zabytków: Sagrada Familia, Dom Ogórka, Dom Mila, Casa Batlló, Pałac Macaya, Katedra Eustachiusza, mozaika pocałunków i wiele innych . Trasa będzie miała 10 km. Otrzymasz nie tylko wycieczkę, ale także doskonały trening dla dobrego samopoczucia. Ciesz się podróżą tak, jak lubisz. Najlepsze widoki na Barcelonę podczas jednej 2-godzinnej wycieczki. Ty i ja odbędziemy niezapomnianą podróż przez różne epoki, które z łatwością mieszczą się na pięknych ulicach Barcelony. Ciesz się Łukiem Triumfalnym Spójrz na posąg Pau Clarisa Posłuchaj o Pomniku Rogera de Llúria Spójrz na park Ciutadella Zwiedź Zamek Trzech Smoków Ciesz się zoo w Barcelonie Odkryj Wielką Fontannę Kaskadową Spójrz na Kataloński Teatr Narodowy Posłuchaj o Wielkim Pchlim Targu Spójrz na Muzeum Designu w Barcelonie Zbadaj wieżę Agbar Ciesz się monumentalną areną walk byków Odkryj Sagradę Familię Ciesz się katolicką parafią Sant Francesc de Sales Spójrz na Palau Macaya Poznaj Dom Kolców Odkryj Casa Mila Posłuchaj o Casa Batlló Spójrz na Teatre Coliseum Przeglądaj Plac Kataloński Ciesz Martí House Odkryj mozaikę Pocałunek Wolności Ciesz się katedrą w Barcelonie Spójrz na Pont del Bisbe Przeglądaj Plaça de Sant Jaume Odkryj Palau de la Música Catalana

Barcelona: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście z tapas i drinkami

8. Barcelona: Wieczorna wycieczka po Starym Mieście z tapas i drinkami

Po spotkaniu z anglojęzycznym na tej barcelońskiej wycieczce kulinarnej jak żadna inna zabierzemy Cię prosto do historycznego centrum starego miasta Barcelony, razem pójdziemy na spacer po Dzielnicy Gotyckiej. Rzut kamieniem stąd będziesz cieszyć się pierwszym doświadczeniem tapas tego wieczoru w historycznym barze, gdzie zaczniemy degustację „bomby sycącej” z zimnym lokalnym piwem. Kolejne miejsce czeka na nas, gdy będziemy poruszać się po jednym z najpiękniejszych placów Dzielnicy Gotyckiej i przylegających do niego małych uliczkach, które wciąż zachowują swój stary średniowieczny klimat. Naszym następnym przystankiem jest rodzinny bar, w którym skosztujemy katalońskich wędlin i „pa amb tomàquet” (chleb z pomidorami) w towarzystwie dobrego kieliszka białego lub czerwonego wina (tak jak Ty!). Nasza wycieczka tapas po Barcelonie prowadzi dalej do serca starej dzielnicy żydowskiej. Następna w kolejce jest ukryta, urocza, typowa Bodega (z fantastyczną piwnicą), w której można napić się „vermuta” (wermutu) lub „cavy” i delektować się domowymi krokietami i innymi typowymi tapas (można spodziewać się „patatas bravas”, „papierki padrón”, kiełbasa w sosie cydrowym i chleb z pomidorem). Zanim zabierzemy Cię na ostatni przystanek na drinka, poczęstujemy Cię lokalną niespodzianką. Następnie, w drodze do ostatniego miejsca, zobaczymy Katedrę, a nawet gigantyczne dzieło Picassa, po czym ponownie znikniemy w labiryncie wąskich uliczek. Następnie przejdziemy się do bardzo lokalnej i tradycyjnej piwnicy wermuckiej, gdzie oczywiście dostaniesz kieliszek lub wermut lub lokalne „pincho”. Koniecznie trzeba skosztować. Podczas tej wycieczki po Barcelonie odkryjesz nowe smaki, smaki i potrawy. Twój przewodnik da ci wgląd w lokalne specjały gastronomiczne i anegdoty z historii miasta i życia w okolicy. Jedzenie tapas to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie, co do tego nie ma wątpliwości, i świetny sposób na połączenie się z codziennym życiem mieszkańców. W pewnym momencie tej wycieczki prawdopodobnie spotkasz niektóre z lokalnych postaci na Starym Mieście, a może nawet zostaniesz wciągnięty w rozmowę lub dwie. Nigdy nie wiesz, co przyniesie wieczór!

Barcelona: Dzielnica Gotycka, Sagrada Familia i Park Güell - zwiedzanie

9. Barcelona: Dzielnica Gotycka, Sagrada Familia i Park Güell - zwiedzanie

Zanurz się w czarującej Dzielnicy Gotyckiej podczas urzekającej pieszej wycieczki i odkryj jej urokliwe miejsca, takie jak oszałamiająca fasada Catedral, Pont del Bisbe i dowiedz się o św. Jerzym, zanim odwiedzisz najbardziej wpływowy plac, jeśli chodzi o katalońską władzę. Podążaj za swoim przewodnikiem wąskimi uliczkami dzielnicy żydowskiej, a następnie postaw stopę na słynnym Las Ramblas, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na odwiedzenie słynnego targu Boqueria i zakup lokalnych przekąsek na własny koszt. Ciesz się szybkim transferem, mijając Placa de Catalunya i Casa Battlò Gaudiego, a następnie ciesz się wycieczką z przewodnikiem po Parku Guell. Tutaj odwiedzisz panoramiczny taras, salę hipostylów i będziesz miał okazję zrobić świetne zdjęcia ze słynną barcelońską jaszczurką mozaikową. Po powrocie do miasta będziesz miał krótką przerwę, zanim będziesz mógł cieszyć się wycieczką z przewodnikiem po najsłynniejszym zabytku Barcelony, niesamowitej i niezapomnianej Sagrada Familia! Stawiając stopę w tej ogromnej katedrze, kolorowe witraże zagwarantują niezapomniane zakończenie Twojej jednodniowej wycieczki po Barcelonie.

Barcelona: Wycieczka po mieście na rowerze, rowerze elektrycznym lub hulajnodze elektrycznej

10. Barcelona: Wycieczka po mieście na rowerze, rowerze elektrycznym lub hulajnodze elektrycznej

Wybierz się na wycieczkę rowerową, e-rowerem lub hulajnogą elektryczną i przejedź obok parku Ciutadella, pięknej zielonej przestrzeni, która oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających, w tym jezioro, zoo, muzea, ogrody i zabytki historyczne, takie jak Łuk Triumfalny. Następnie przejdź do pomnika Pau Clarisa, wielkiego polityka w historii Katalonii. Zwiedź Zamek Trzech Smoków, jeden z obiektów naukowych muzeum. Obecnie znajdują się w nim kolekcje zoologii i geologii. W zamku znajduje się również biblioteka specjalizująca się w tych dziedzinach nauki. Odkryj inne imponujące i słynne zabytki, w tym Kataloński Teatr Narodowy urządzony w stylu rzymskim, Muzeum Wzornictwa w Barcelonie i Wieżę Agbar (Torre Glòries) - nowoczesny, przypominający gejzer wieżowiec zaprojektowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. Przejdź dalej do Monumental Bullring, secesyjnej areny walk byków z 1914 roku, obecnie wykorzystywanej na koncerty i pokazy, z muzeum historii walk byków w środku. I oczywiście odkryj kultową Sagrada Familia - obowiązkowy punkt w Barcelonie, z oszałamiającą gotycką i secesyjną architekturą zaprojektowaną przez Antoniego Gaudiego. Zobacz także inne miejsca, w tym Dom Kolców, Plac Kataloński, katedrę w Barcelonie i wiele więcej, dzięki czemu pod koniec wycieczki będziesz mieć pełną wizję tego czarującego miasta.

Liczba znalezionych atrakcji: 104
Sortuj wg::

Katedra w Barcelonie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra w Barcelonie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra w Barcelonie? Kliknij tutaj.

Katedra w Barcelonie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6820 opinii

To było fantastyczne!! Wycieczka była dobrze zorganizowana i zaskakująca. Przewodnik był interesującym gawędziarzem i pokazał nam wiele niesamowitych faktów na temat pięknej Barcelony. Następnie lot helikopterem był niezwykły z pięknym widokiem. Spodziewaliśmy się, że będziemy latać trochę więcej nad miastem, jednak bardzo nam się to podobało. I na koniec rejs statkiem. Mieliśmy do wyboru bezpośrednio po locie helikopterem lub w wolnym czasie. Takie poczucie wolności i dobra organizacja. Dziękuję bardzo za to doświadczenie. Cieszymy się, że w ciągu zaledwie 4 godzin zobaczyliśmy tak wiele tematów dotyczących miasta. Polecamy to każdemu, kto pierwszy raz jest w Barcelonie. Idealna cena / wartość !!

3 w jednym za bezkonkurencyjną cenę! Najlepiej zrobić to zaraz na początku wakacji: wycieczka daje dobry przegląd, możesz wrócić później, jeśli chcesz zostać trochę dłużej. Lot helikopterem był naprawdę zabawny. Jeśli dziwicie się, że to tylko 7 minut, to wasza wina i przesadzone oczekiwania – czytamy w opisie! Rejs łodzią na koniec był naprawdę miłym zakończeniem, napij się fajnego drinka i pozwól stopom wyschnąć! Wysoce polecany! Ogromne podziękowania dla Katji, która zapewniła bardzo zabawną, pouczającą i interesującą wycieczkę!

To było naprawdę miłe i wyjątkowe wydarzenie. Naprawdę nam się podobało. Wielkie dzięki dla miłego przewodnika Pol. Będziemy polecać go naszym znajomym i rodzinie.

Znakomicie, bardzo zabawnie, a przewodnik Cristina wyjaśnia to w bardzo zabawny sposób, czas minął bardzo szybko na ponownym przeżywaniu historii.

Cristina przeprowadziła nas przez główne wydarzenia powieści w bardzo zabawny i zabawny sposób, zachęcając do uczestnictwa.