Katedra Świętego Duje w Splicie

Katedra Świętego Duje w Splicie

Katedra Świętego Duje w Splicie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj bogatą historię Pałacu Dioklecjana, historycznego cudu zbudowanego dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery, obecnie stanowiącego serce Starego Miasta w Splicie. Poznaj skomplikowane piwnice pałacu, majestatyczny dziedziniec Perystylu i prywatne obserwatorium cesarza. Przejdź przez Brązową, Srebrną, Złotą i Żelazną Bramę i zagłęb się w historię benedyktyńskiego klasztoru św. Arnira, XV-wiecznego ratusza i barokowej elegancji Placu Owocowego (Voćni trg). Wycieczka z przewodnikiem to wciągające doświadczenie, które pozostawi Cię z głębokim uznaniem dla historycznego znaczenia i ponadczasowego piękna Splitu. Nasi przewodnicy to nie tylko eksperci; to entuzjastyczni mieszkańcy, którzy mają głęboki związek z bogatą kulturą miasta, dzięki czemu każda wycieczka jest wyjątkową i niezapomnianą przygodą.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Z Dubrownika: Split: 1-dniowa wycieczka i zwiedzanie miasta z transferami

Z Dubrownika: Split: 1-dniowa wycieczka i zwiedzanie miasta z transferami

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Dubrownika do Splitu, założonego w czasach rzymskich z 1700-letnią historią, Po odbiorze z hotelu spotkaj się z przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez tę podróż, dzieląc się wieloma interesującymi szczegółami na temat największego miasta w Dalmacji i jego cudów. Wyrusz w relaksującą podróż wzdłuż wybrzeża Adriatyku, mijając nowo wybudowany most Pelješac i malowniczy krajobraz delty rzeki Neretwy. Po przybyciu do Splitu zostaniesz powitany przez lokalnego przewodnika, który poprowadzi Cię wąskimi uliczkami do Pałacu Dioklecjana z IV wieku. Odkryj jego niezwykle zachowane galerie piwniczne i odwiedź starą Świątynię Jowisza na centralnym, starożytnym Placu Perystylowym, który obecnie służy jako katedra miejska i jest najstarszym tego typu budynkiem na świecie. Po drodze przejdź przez słynne Złote i Srebrne Bramy oraz historyczne place, aby dotrzeć do tętniącego życiem rynku miejskiego i Rivy, gdzie będziesz mieć czas wolny na spokojne spacery lub zakupy. Gdy dzień dobiegnie końca, udaj się z powrotem do Dubrownika, wracając do miejsca odbioru.

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Podczas tej pieszej wycieczki po Splicie spotkasz się z lokalnym historykiem. Twój przewodnik ma tytuł magistra historii, a to oznacza, że będzie w stanie nie tylko odpowiedzieć na Twoje pytania, ale także wzbogacić Twoją wycieczkę o różnego rodzaju interesujące fakty. Te wycieczki to nie tylko świetny sposób na poznanie miasta, ale także doświadczenie edukacyjne! Nasze wycieczki rozpoczynają się w najstarszych częściach Splitu, stopniowo przechodząc przez czas do teraźniejszości. Oznacza to, że zaczniesz od rzymskiej historii Splitu, następnie przejdziesz do historii średniowiecznej i weneckiej, a na koniec w pełni wkroczysz w teraźniejszość i zobaczysz, czym jest współczesny Split. XVII-wieczny rzymski Pałac Dioklecjana jest synonimem Starego Miasta w Splicie – i to tam skupi się Twoja wycieczka! Z czasem Pałac stał się ścisłym centrum miasta Split, co oznacza, że wyznacza bezpośrednie centrum miasta. Otrzymasz wprowadzenie do wycieczki na promenadzie Riva, a następnie zostaniesz poprowadzony przez Brązową Bramę pałacu. Umożliwi to dostęp do sal piwnicznych, w których wycieczka zostanie na krótko zatrzymana, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Stamtąd będziesz mógł spojrzeć na fenomenalnie zachowany rzymski plac Perystyl; tutaj znajduje się Mauzolem Dioklecjana, Świątynia Jowisza i Przedsionek. Ale plac to dopiero początek. Twój przewodnik poprowadzi Cię w podróż przez pozostałości prywatnej rezydencji Dioklecjana i starych średniowiecznych domów, które zachowały się przez lata, a następnie przez Złotą Bramę, abyś mógł odkryć pozostałości bogatego weneckiego i średniowiecznego dziedzictwa Splitu . Prawdziwie kultowy pomnik biskupa Grzegorza z Ninu jest widoczny wzdłuż północnej ściany pałacu i można go zobaczyć w drodze na plac Piazza. Jednym z najciekawszych aspektów tej wycieczki są rekonstrukcje 3D różnych miejsc, które Twój przewodnik wykorzysta, aby naprawdę ożywić przeszłość.

Wycieczka piesza po Splicie i Pałacu Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem

Wycieczka piesza po Splicie i Pałacu Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i poznaj 1700 lat historii miasta, od budowy Pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. Odkryj po drodze takie atrakcje jak katedra św. Domniusa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy brązowej bramie Pałacu Dioklecjana. 1. Riwiera Splitu, najważniejsze miejsce dla wszystkich mieszkańców. Znajdują się tu pewne przedstawienia graficzne i modelowe, które wykorzystuję jako wprowadzenie do tego, co będzie prezentowane we wnętrzu Pałacu. Z tego miejsca pięknie widać także południową ścianę Pałacu Dioklecjana. 2. Piwnice Dioklecjana są prawdziwymi wskaźnikami doskonałości i mądrości architektonicznej Rzymian. Umiejętność techniki oraz układanie kamienia i różnych innych materiałów w rozpoznawalne kształty, takie jak kwadraty, półłuki, sklepienia, do dziś przypominają nam o wielkich osiągnięciach tamtej epoki. Pełniły na przestrzeni dziejów kilka ról i w każdej z nich dały się poznać jako niekwestionowane przedsięwzięcie budowlane. Zgodnie z ich zachowaniem mieszkanie cesarskie można odtworzyć we wszystkich pokojach. 3. Centralny plac Pałacu Dioklecjana i jeden z najważniejszych placów współczesnego miasta. Będziemy mogli zobaczyć kilka niesamowicie zachowanych budowli rzymskich. Sam cesarz miał prywatne wejście do swojego cesarskiego apartamentu przez imponujący przedsionek. I wysoki balkon, z którego cesarz przemawiał do swoich poddanych. I samo mauzoleum cesarskie. 4.Katedra czyli grób cesarza Dioklecjana (Mauzoleum) to jedna z najlepiej zachowanych budowli rzymskich w mieście, która funkcjonuje do dziś! Opowiem jak na przestrzeni wieków zmieniała się jego rola z cesarskiego mauzoleum do wczesnochrześcijańskiej katedry. Nie wejdziemy do środka, powiem ci wszystko, co musisz wiedzieć. 5.Świątynia Jowisza, jak ją nazywają, jest jedną z najlepiej zachowanych późnorzymskich świątyń na świecie. Obok znajdowały się jeszcze 2 świątynie Wenus i Kybele. Ze względu na wczesną abdykację cesarza sama świątynia nie została jeszcze ukończona i można dostrzec pewne wady wynikające z pośpiesznego ukończenia świątyni. Do świątyni nie wejdziemy, opowiem Wam wszystko co ważne o świątyni z zewnątrz. 6.Wschodnie wejście do Pałacu Dioklecjana. Rozciąga się stąd jeden z najpiękniejszych widoków na mauzoleum i wieżę katedry. Poniżej znajduje się oryginalna rzymska droga prowadząca dalej do wschodnich części imperium. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się nowe miejsce dawnego Cesarstwa Rzymskiego, które nie zostało jeszcze odkryte. i wiele innych atrakcji, które zobaczymy podczas naszej pieszej wycieczki, a ostatnim przystankiem będzie plac ludowy zwany (pjaca), skąd bardzo łatwo jest dotrzeć do każdej części starego miasta.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

Dowiedz się o miejscach wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie podczas relaksującej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki po Starym Mieście i zobacz ulice i place, które sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu Pałacu Cesarza Rzymskiego Dioklecjana. Zwrócony w stronę portu pałac jest jedną z najbardziej imponujących zachowanych rzymskich ruin. Przejdź się wąskimi, malowniczymi uliczkami wokół pałacu i zobacz piwnice oraz perystylowy dziedziniec kamiennej twierdzy. Ruiny pałacu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie, można znaleźć w całym mieście, na przykład w katedrze św. Doimusa, dawnym Mauzoleum Dioklecjana. Poznaj historię Splitu, doświadczając jego śródziemnomorskiej atmosfery na placach i ulicach pełnych kawiarni i sklepów z pamiątkami.

Liczba znalezionych atrakcji: 50
Sortuj wg::

Katedra Świętego Duje w Splicie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra Świętego Duje w Splicie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj bogatą historię Pałacu Dioklecjana, historycznego cudu zbudowanego dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery, obecnie stanowiącego serce Starego Miasta w Splicie. Poznaj skomplikowane piwnice pałacu, majestatyczny dziedziniec Perystylu i prywatne obserwatorium cesarza. Przejdź przez Brązową, Srebrną, Złotą i Żelazną Bramę i zagłęb się w historię benedyktyńskiego klasztoru św. Arnira, XV-wiecznego ratusza i barokowej elegancji Placu Owocowego (Voćni trg). Wycieczka z przewodnikiem to wciągające doświadczenie, które pozostawi Cię z głębokim uznaniem dla historycznego znaczenia i ponadczasowego piękna Splitu. Nasi przewodnicy to nie tylko eksperci; to entuzjastyczni mieszkańcy, którzy mają głęboki związek z bogatą kulturą miasta, dzięki czemu każda wycieczka jest wyjątkową i niezapomnianą przygodą.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Z Dubrownika: Split: 1-dniowa wycieczka i zwiedzanie miasta z transferami

Z Dubrownika: Split: 1-dniowa wycieczka i zwiedzanie miasta z transferami

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Dubrownika do Splitu, założonego w czasach rzymskich z 1700-letnią historią, Po odbiorze z hotelu spotkaj się z przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez tę podróż, dzieląc się wieloma interesującymi szczegółami na temat największego miasta w Dalmacji i jego cudów. Wyrusz w relaksującą podróż wzdłuż wybrzeża Adriatyku, mijając nowo wybudowany most Pelješac i malowniczy krajobraz delty rzeki Neretwy. Po przybyciu do Splitu zostaniesz powitany przez lokalnego przewodnika, który poprowadzi Cię wąskimi uliczkami do Pałacu Dioklecjana z IV wieku. Odkryj jego niezwykle zachowane galerie piwniczne i odwiedź starą Świątynię Jowisza na centralnym, starożytnym Placu Perystylowym, który obecnie służy jako katedra miejska i jest najstarszym tego typu budynkiem na świecie. Po drodze przejdź przez słynne Złote i Srebrne Bramy oraz historyczne place, aby dotrzeć do tętniącego życiem rynku miejskiego i Rivy, gdzie będziesz mieć czas wolny na spokojne spacery lub zakupy. Gdy dzień dobiegnie końca, udaj się z powrotem do Dubrownika, wracając do miejsca odbioru.

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Podczas tej pieszej wycieczki po Splicie spotkasz się z lokalnym historykiem. Twój przewodnik ma tytuł magistra historii, a to oznacza, że będzie w stanie nie tylko odpowiedzieć na Twoje pytania, ale także wzbogacić Twoją wycieczkę o różnego rodzaju interesujące fakty. Te wycieczki to nie tylko świetny sposób na poznanie miasta, ale także doświadczenie edukacyjne! Nasze wycieczki rozpoczynają się w najstarszych częściach Splitu, stopniowo przechodząc przez czas do teraźniejszości. Oznacza to, że zaczniesz od rzymskiej historii Splitu, następnie przejdziesz do historii średniowiecznej i weneckiej, a na koniec w pełni wkroczysz w teraźniejszość i zobaczysz, czym jest współczesny Split. XVII-wieczny rzymski Pałac Dioklecjana jest synonimem Starego Miasta w Splicie – i to tam skupi się Twoja wycieczka! Z czasem Pałac stał się ścisłym centrum miasta Split, co oznacza, że wyznacza bezpośrednie centrum miasta. Otrzymasz wprowadzenie do wycieczki na promenadzie Riva, a następnie zostaniesz poprowadzony przez Brązową Bramę pałacu. Umożliwi to dostęp do sal piwnicznych, w których wycieczka zostanie na krótko zatrzymana, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Stamtąd będziesz mógł spojrzeć na fenomenalnie zachowany rzymski plac Perystyl; tutaj znajduje się Mauzolem Dioklecjana, Świątynia Jowisza i Przedsionek. Ale plac to dopiero początek. Twój przewodnik poprowadzi Cię w podróż przez pozostałości prywatnej rezydencji Dioklecjana i starych średniowiecznych domów, które zachowały się przez lata, a następnie przez Złotą Bramę, abyś mógł odkryć pozostałości bogatego weneckiego i średniowiecznego dziedzictwa Splitu . Prawdziwie kultowy pomnik biskupa Grzegorza z Ninu jest widoczny wzdłuż północnej ściany pałacu i można go zobaczyć w drodze na plac Piazza. Jednym z najciekawszych aspektów tej wycieczki są rekonstrukcje 3D różnych miejsc, które Twój przewodnik wykorzysta, aby naprawdę ożywić przeszłość.

Wycieczka piesza po Splicie i Pałacu Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem

Wycieczka piesza po Splicie i Pałacu Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i poznaj 1700 lat historii miasta, od budowy Pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. Odkryj po drodze takie atrakcje jak katedra św. Domniusa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy brązowej bramie Pałacu Dioklecjana. 1. Riwiera Splitu, najważniejsze miejsce dla wszystkich mieszkańców. Znajdują się tu pewne przedstawienia graficzne i modelowe, które wykorzystuję jako wprowadzenie do tego, co będzie prezentowane we wnętrzu Pałacu. Z tego miejsca pięknie widać także południową ścianę Pałacu Dioklecjana. 2. Piwnice Dioklecjana są prawdziwymi wskaźnikami doskonałości i mądrości architektonicznej Rzymian. Umiejętność techniki oraz układanie kamienia i różnych innych materiałów w rozpoznawalne kształty, takie jak kwadraty, półłuki, sklepienia, do dziś przypominają nam o wielkich osiągnięciach tamtej epoki. Pełniły na przestrzeni dziejów kilka ról i w każdej z nich dały się poznać jako niekwestionowane przedsięwzięcie budowlane. Zgodnie z ich zachowaniem mieszkanie cesarskie można odtworzyć we wszystkich pokojach. 3. Centralny plac Pałacu Dioklecjana i jeden z najważniejszych placów współczesnego miasta. Będziemy mogli zobaczyć kilka niesamowicie zachowanych budowli rzymskich. Sam cesarz miał prywatne wejście do swojego cesarskiego apartamentu przez imponujący przedsionek. I wysoki balkon, z którego cesarz przemawiał do swoich poddanych. I samo mauzoleum cesarskie. 4.Katedra czyli grób cesarza Dioklecjana (Mauzoleum) to jedna z najlepiej zachowanych budowli rzymskich w mieście, która funkcjonuje do dziś! Opowiem jak na przestrzeni wieków zmieniała się jego rola z cesarskiego mauzoleum do wczesnochrześcijańskiej katedry. Nie wejdziemy do środka, powiem ci wszystko, co musisz wiedzieć. 5.Świątynia Jowisza, jak ją nazywają, jest jedną z najlepiej zachowanych późnorzymskich świątyń na świecie. Obok znajdowały się jeszcze 2 świątynie Wenus i Kybele. Ze względu na wczesną abdykację cesarza sama świątynia nie została jeszcze ukończona i można dostrzec pewne wady wynikające z pośpiesznego ukończenia świątyni. Do świątyni nie wejdziemy, opowiem Wam wszystko co ważne o świątyni z zewnątrz. 6.Wschodnie wejście do Pałacu Dioklecjana. Rozciąga się stąd jeden z najpiękniejszych widoków na mauzoleum i wieżę katedry. Poniżej znajduje się oryginalna rzymska droga prowadząca dalej do wschodnich części imperium. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się nowe miejsce dawnego Cesarstwa Rzymskiego, które nie zostało jeszcze odkryte. i wiele innych atrakcji, które zobaczymy podczas naszej pieszej wycieczki, a ostatnim przystankiem będzie plac ludowy zwany (pjaca), skąd bardzo łatwo jest dotrzeć do każdej części starego miasta.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

Dowiedz się o miejscach wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie podczas relaksującej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki po Starym Mieście i zobacz ulice i place, które sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu Pałacu Cesarza Rzymskiego Dioklecjana. Zwrócony w stronę portu pałac jest jedną z najbardziej imponujących zachowanych rzymskich ruin. Przejdź się wąskimi, malowniczymi uliczkami wokół pałacu i zobacz piwnice oraz perystylowy dziedziniec kamiennej twierdzy. Ruiny pałacu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie, można znaleźć w całym mieście, na przykład w katedrze św. Doimusa, dawnym Mauzoleum Dioklecjana. Poznaj historię Splitu, doświadczając jego śródziemnomorskiej atmosfery na placach i ulicach pełnych kawiarni i sklepów z pamiątkami.

Split: Najciekawsze atrakcje

Katedra Świętego Duje w Splicie: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Katedra Świętego Duje w Splicie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Świętego Duje w Splicie? Kliknij tutaj.

Katedra Świętego Duje w Splicie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1182 recenzji)

Dołączyliśmy do wycieczki o 18:00, która była idealna, ponieważ było mniej gorąco i mniej ludzi na starym mieście. Naszym przewodnikiem był Jakov, który wcześniej był nauczycielem języka angielskiego i historii, co oznacza, że mówił doskonale po angielsku i był w stanie przekazać nam historię pałacu. Będąc pochodzący ze Splitu, opowiadał także o życiu mieszkańców Splitu i swoich osobistych rekomendacjach dotyczących jedzenia w Splicie. Wycieczka tak nam się podobała, że postanowiliśmy spędzić więcej czasu w Splicie. Dziękuję Jakov!

Naprawdę podobała nam się ta trasa prowadzona przez Jakova! Z entuzjazmem oprowadził nas po wszechstronnej wycieczce pełnej historii i kultury po Splicie, Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana. Sprawił, że było to zabawne i przyjemne, a także przedstawił kilka rekomendacji. Ta trasa i Jakov zdecydowanie dały nam pełniejsze zrozumienie tej części Splitu i były przyjemną częścią naszej podróży!

Po wczorajszej wędrówce po mieście wspaniale było dodać trochę przejrzystości wyjątkowej architekturze, nadać zamkowi znaczenie i usłyszeć o historii i kulturze regionu. Nasz przewodnik szczegółowo opowiedział o Splicie i dodał świetną gamę humoru, pochodzenie rodzinne i wszystko to bez uprzedzeń. Gorąco polecam wycieczkę, dziękuję.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Kiedy chodziłem sam, wiele widziałem i dziwiłem się, ale nic nie rozumiałem. Z przewodnikiem Sławkiem wszystko ożyło. Gdzie wcześniej widziałem na własne oczy, teraz nie tylko widziałem, ale czułem w sercu. Poleciłbym tę wycieczkę każdemu, wydaje się, że ma doskonały stosunek jakości do ceny.