Dodaj daty

Katedra Świętego Duje w Splicie

Katedra Świętego Duje w Splicie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

2. Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

3. Odkryj Stare Miasto w Splicie 1,5-godzinna piesza wycieczka w małej grupie

Dowiedz się o miejscach wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie podczas relaksującej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki po Starym Mieście i zobacz ulice i place, które sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu Pałacu Cesarza Rzymskiego Dioklecjana. Zwrócony w stronę portu pałac jest jedną z najbardziej imponujących zachowanych rzymskich ruin. Przejdź się wąskimi, malowniczymi uliczkami wokół pałacu i zobacz piwnice oraz perystylowy dziedziniec kamiennej twierdzy. Ruiny pałacu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Splicie, można znaleźć w całym mieście, na przykład w katedrze św. Doimusa, dawnym Mauzoleum Dioklecjana. Poznaj historię Splitu, doświadczając jego śródziemnomorskiej atmosfery na placach i ulicach pełnych kawiarni i sklepów z pamiątkami.

Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

4. Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour with Local Historyn to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej pieszej wycieczki Experience Split, która jest prowadzona przez lokalnego przewodnika i profesjonalnego historyka na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i „żywy” zabytek Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki w mieście . Miejsce zbiórki, z którego rozpocznie się wycieczka, znajduje się w jednej z najbardziej znaczących i popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będzie można usłyszeć wprowadzenie do trasy, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, przeznaczeniu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, jak to czynił rzymski cesarz i cesarzowa. Również tutaj zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkrywa się, co następuje. Miejsca w Pałacu takie jak: główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Podbudowy Centralne i inne będą się wyróżniać i „pokazywać” swoją specyfikę poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które być w stanie usłyszeć od swojego przewodnika. Spacerując po „salonie” Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśniony związek między okresem rzymskim i średniowiecznym w historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w sposób życia „pomalo”, abyś mógł w nim uczestniczyć są w Splicie O tym, że Split oprócz magicznej historii Rzymu ma również bogatą historię średniowieczną i nowożytną przekonasz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place „skrywają” w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, będą pobudzać wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i tajemniczy ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Chociaż historia Splitu jest skarbnicą, miasto składa się nie tylko z pomników i legend, dlatego zapoznasz się również z niektórymi codziennymi tematami mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego „krwiobiegu”. „Historia życia” na tej trasie będzie również prezentowana za pomocą obrazów rekonstrukcji 3D i zdjęć w książeczce wystawowej. Dołącz do wycieczki i weź udział w tym spersonalizowanym doświadczeniu „więcej niż wycieczka” w sensie See, Hear & Feel i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

5. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

6. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Split: 1,5-godzinna wycieczka piesza z Pałacem Dioklecjana

7. Split: 1,5-godzinna wycieczka piesza z Pałacem Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Split: Prywatna wycieczka piesza z włoskim przewodnikiem

8. Split: Prywatna wycieczka piesza z włoskim przewodnikiem

Twoje wizyty w murach rzymskiego pałacu to znacznie więcej niż zwykły spacer. Zanurz się w 1700-letniej historii, odkryj Gwardię Pretoriańską, ukryte tajemnice, spektakularne widoki, dźwięki i aromaty Dalmacji wraz z jej kulturą i gastronomią. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji. Stąd wybierz się na 90-minutową pieszą wycieczkę, odkrywając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W średniowiecznej dzielnicy można zobaczyć ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta.

Split: Stare Miasto podkreśla Early Bird Walking Tour

9. Split: Stare Miasto podkreśla Early Bird Walking Tour

Early Bird Walking Tour jest idealny dla osób, które chcą uniknąć tłumów i bezstresowo cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i imponującym Pałacem Dioklecjana.

Split: wycieczka kulinarna po Starym Mieście

10. Split: wycieczka kulinarna po Starym Mieście

Dołącz do wycieczki kulinarnej z przewodnikiem i odkryj zabytkowe Stare Miasto największego miasta na wybrzeżu Adriatyku. Poznaj historię miasta podczas zwiedzania Pałacu Dioklecjana, starożytnego pałacu zbudowanego dla rzymskiego cesarza Dioklecjana. Zobacz katedrę św. Duje, Świątynię Jowisza, Plac Perystylowy i Złotą Bramę. Odwiedź podziemie pałacu i obejrzyj piwnice, które służyły jako jedno z wielu miejsc filmowania w Chorwacji dla serialu HBO Gra o tron. Kontynuuj wycieczkę, udając się na Zielony Rynek, aby skosztować sezonowych owoców i innych sprzedawanych tutaj towarów.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Katedra Świętego Duje w Splicie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Świętego Duje w Splicie? Kliknij tutaj.

Katedra Świętego Duje w Splicie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1182 opinii

Ta wycieczka piesza była doskonała. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i pouczający. Mówiła głośno, żeby wszyscy mogli słyszeć (chociaż uwielbiam, gdy przewodnicy mają słuchawki i mikrofony) i trzymała dobre tempo i ciągle sprawdzała, czy „wszyscy tu byli”. Martwiłem się o znalezienie punktu wyjścia, ale w rzeczywistości było to dość oczywiste. Jest to około 10 minut spacerem od portu, jeśli przypływasz statkiem wycieczkowym. Nie musisz brać taksówki.

To była bardzo pouczająca wycieczka! Doris była bardzo przyjazna. Mówiła bardzo zrozumiale (po angielsku), nawet dla obcokrajowców.

Pani Goriana, była niesamowita, zarysowała nam całą historię Splitu, wraz z małym oprowadzaniem po pałacu, bardzo polecam

Doris była naszym przewodnikiem. Wyjątkowy, mówił poprawnie i doskonale zarówno po włosku, jak i po angielsku

Doris była doskonała, bardzo kompetentna i wspaniałym przewodnikiem!