Dodaj daty

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

1. Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

Odwiedź katedrę św. Szczepana, jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Austrii. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem muzyki, czy po prostu ciekawskim, z pewnością spodoba ci się niesamowita akustyka ścian katedry. Wybierz spośród słynnych przedstawień klasycznych lub bożonarodzeniowych na elegancki koncert w Wiedniu. Podziwiaj klejnoty muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana, gdzie niegdyś grali W. A. Mozart i J. Haydn. Słuchaj wspaniałych dzieł europejskich kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Bach, nawet w okresie świąt Bożego Narodzenia (jeśli wybrano taką opcję). Weź udział w koncercie adwentowym ze słynną na całym świecie Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. i będzie wydarzeniem sezonowym. Świętuj 225. rocznicę powstania Stworzenia Haydna odpowiednim występem. Posłuchaj słynnego Requiem Mozarta podczas Weekendu Wszystkich Świętych oraz o północy 4 grudnia, w godzinę śmierci Mozarta. Posłuchaj koncertu na nowych gigantycznych organach (jeśli wybrano opcję koncertu organowego) z potężnymi dźwiękami wydobywającymi się z ponad 12 000 piszczałek, jednego z największych organów organowych w Europie. Posłuchaj światowej klasy organistów grających z mistrzowską wirtuozerią bogaty program w nawie głównej kościoła. Poniżej prezentujemy przegląd programów najbliższych koncertów organowych: - 19 października: Bach | Dupre | Winy | Hakima - 26 października: Bach | Brucknera | Liszta | Elgara

Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

2. Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

3. Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ta wycieczka ukazuje najpiękniejsze miejsca w Wiedniu, poczynając od centrum miasta do Donaukanal. Poruszaj się po ścieżkach rowerowych i mniej zatłoczonych drogach. Zwiedź stolicę Austrii i zrób po drodze mnóstwo zdjęć podczas postojów. Przejedź wzdłuż Ringstraße, mijając słynne miejsca, w tym Staatsoper (Opera Narodowa), budynek austriackiego Parlamentu, Burgtheater i Rathaus (ratusz), a następnie kontynuuj wycieczkę do pierwszej dzielnicy, gdzie katedra św Stefana wznosi się nad Stephansplatz. Podążając wzdłuż Donaukanal, przejedź obok Uranii i przez Stadtpark. Potem udaj się na Karlsplatz ze wspaniałym kościołem Karlskirche, a następnie powrócić do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

4. Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Wiedniu nocą i odkryj mroczne legendy, które czają się za każdym rogiem. Zobacz atrakcje miasta, w tym pałac Hofburg i katedrę św. Szczepana. Z przewodnikiem przejdź przez mury pałacu Hofburg, mijając kościół augustianów i podążaj śladami starożytnych legend i podejrzanych postaci, które pojawiły się wcześniej. Jedź dalej do Neuer Markt i posłuchaj niepokojących opowieści o dziwnych wydarzeniach. Poznaj dzielnicę Blutgasse, jedną z najstarszych części centrum miasta, i zwiedzaj nawiedzone budynki. Dowiedz się o historii wampirów i czarownic w Wiedniu oraz o tym, jak odegrała ona rolę na początku powieści „Dracula”. Zakończ nocną wycieczkę do legendarnej katedry św. Szczepana.

Wiedeń: Katedra św. Szczepana i Dom Museum Wien Bilety

5. Wiedeń: Katedra św. Szczepana i Dom Museum Wien Bilety

Odkryj Wiedeń, odwiedzając jego najbardziej historyczne miejsca dzięki temu biletowi wstępu do dwóch lokalizacji. Odwiedź Dom Museu Wien i katedrę św. Szczepana i odkryj piękno i historię miasta. Rozpocznij swoją podróż w Dom Museum Wien, gdzie wymienisz swój kupon na bilet. Ten jednorazowy bilet umożliwi Ci wstęp do pięknego muzeum, katedry św. Szczepana i katakumb. Zobacz różne dzieła wybitnych artystów i poznaj kulturę Dom Museum Wien, a następnie podziwiaj cud architektury i budzącą podziw wysokość katedry św. Szczepana. Podziwiaj piękno najcenniejszych zabytków Wiednia, a następnie przenieś się w czasie, stojąc pod misterną architekturą katedry i zejdź do tajemniczych katakumb. Słuchaj urzekających opowieści swojego przewodnika podczas eksploracji katakumb.

Wiedeń: piesza wycieczka w czasie

6. Wiedeń: piesza wycieczka w czasie

Cofnij się w czasie i zobacz wydarzenia, które sprawiły, że Wiedeń jest dziś kosmopolitycznym miastem. Ciesz się sześcioma scenami z zapierającą dech w piersiach technologią rzeczywistości wirtualnej, która pozwoli Ci przeżyć przeszłość podczas wyjątkowej dwugodzinnej wycieczki z audioprzewodnikiem. Weź udział w procesji w Białą Niedzielę w 1483 r., jednej z nielicznych okazji, kiedy ozdoby zostały wyniesione i pokazane publiczności. Schowaj się, gdy Imperium Osmańskie przeprowadza kolejne oblężenie podczas drugiego oblężenia w 1683 roku. Przeżyj ciemność podczas zarazy, która zabiła połowę Europy, i poznaj historię Augustina, piosenkarza, który dzięki humorowi i muzyce pokazał, że Wiedeń może przetrwać tak straszne czasy. W słoneczny dzień spaceruj po Hofburgu i zobacz, jak cesarzowa Sisi i cesarz Franciszek Józef II wybierają się na polowanie. Na szczęście stoisz bardzo blisko drogi, więc nie zapomnij mrugnąć. W Operze doświadczysz Wiednia w złotych latach 20. i zobaczysz, jak ludzie przygotowują się do spektaklu operowego. W ostatniej scenie na placu św. Szczepana zobacz, jak katedra płonie w ostatnim miesiącu strasznej drugiej wojny światowej i zobacz, jak armia radziecka wypędza ostatnich żołnierzy niemieckich.

Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

7. Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem w małych grupach po centrum miasta

Poczuj urok i historię centrum Wiednia w spersonalizowanym otoczeniu, zwiedzając jego ulice i zabytki w towarzystwie małej grupy w języku angielskim. Jestem certyfikowanym austriackim przewodnikiem wycieczek. Dołącz do mnie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, podczas której zobaczysz najważniejsze miejsca w historycznym centrum Wiednia. Nie ma znaczenia, czy masz mało czasu na zwiedzanie Wiednia, czy chcesz uzyskać ciekawe informacje od lokalnego eksperta, aby samodzielnie zwiedzać miasto. Spacerujemy razem maksymalnie od dwóch do dwóch i pół godziny, aby zobaczyć różne miejsca historyczne, a Ty w zabawny sposób zanurzysz się głęboko w przeszłość miasta. Zobacz cesarskie fasady, powozy konne, Pałac Cesarski (Wiener Hofburg), ogród cesarski, Operę Wiedeńską, stadninę koni Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i katedrę św. Szczepana w sercu miasta i wiele więcej. Dowiedz się więcej o życiu wybitnych osobistości i bogatej historii Wiednia. Naucz się rozpoznawać wpływ Habsburgów w postaci wspaniałych budowli i rezydencji. Początek na placu Marii Teresy. Maria Teresa była w XVIII wieku silną władczynią, a jej pomnik jest najbardziej imponującym pomnikiem na Ringstraße. Odkryj pałac cesarski (Hofburg), który pierwotnie był fortecą zbudowaną w XIII wieku i został rozbudowany do wspaniałej rezydencji wraz ze wzrostem potęgi Habsburgów i ekspansją ich królestwa. Zobacz jedną z najbardziej znanych i fascynujących oper na świecie i przejdź obok Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Zakończenie wycieczki będzie wokół katedry św. Stefana. Podczas wycieczki można oglądać tylko widoki z zewnątrz i nie zwiedzać wnętrza.

Wiedeńska gra ewakuacyjna: zaraza

8. Wiedeńska gra ewakuacyjna: zaraza

Odkryj średniowieczną przeszłość Wiednia, wyruszając na wyprawę z aplikacją mobilną. Poznaj historię miasta, rozwiązując zagadki i podążając za wskazówkami, aby ukończyć wyzwanie. Pobierz darmową aplikację Questo na swój telefon i rozpocznij samodzielną wycieczkę z punktu początkowego. Następnie wyrusz na odkrywanie wiedeńskich tawen i wąskich średniowiecznych uliczek. Odkryj ślady największej tragedii w historii Wiednia – zarazy – poznając dziwną historię najsłynniejszego barda w mieście – Marxa Augustina. Dowiedz się więcej o człowieku nazywanego przez miejscowych „Lieber Augustin" (kochanym Augustynem) za sprawą jego ujmującego humoru w trudnych czasach. Uzyskaj dostęp do ukrytych historii odwiedzanych miejsc poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Po każdej rozwiązanej zagadce otrzymasz dokładne wskazówki, jak dotrzeć do następnego miejsca. Dzięki temu nie będziesz potrzebować mapy, GPS-a ani przewodnika podczas swojej przygody z odkrywaniem miasta. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoich smartfonach. Alternatywnie, każda osoba może zakupić swój własny bilet. Możecie grać jako jedna grupa i rozwiązać zagadki razem podczas spaceru albo podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować ze sobą. Każda osoba może także grać samodzielnie, niezależnie od grupy, i spotkać się z resztą pod koniec wycieczki.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

9. Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Wycieczka po Wiedniu na segwayu

10. Wycieczka po Wiedniu na segwayu

Zwiedzaj zabytkowy Wiedeń całkowicie futurystycznym środkiem transportu. Ta 3-godzinna wycieczka segwayem wprowadzi Cię do cesarskiego miasta na nowoczesnym segwayu. Po 20-30-minutowym szkoleniu udaj się wzdłuż Opernring do cesarskiego pałacu Hofburg, siedziby dynastii Habsburgów z Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Miń budynki Parlamentu i kontynuuj podróż przez centrum miasta, mijając takie atrakcje, jak katedra św. Szczepana i wiedeński ratusz. Zbliż się do Wiednia, przemierzając cesarskie ulice i ukryte zaułki. Przyciągaj wzrok, podziwiając ozdobną architekturę Wiednia i tętniące życiem ulice. Z wieloma przystankami na zdjęcia po drodze jest to z pewnością najlepszy sposób na poznanie majestatycznego Wiednia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 89
Sortuj wg:
Strona 1 z 6

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Szczepana w Wiedniu? Kliknij tutaj.

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4136 opinii

Piękny kościół! Bardzo miłe doświadczenie. Mieliśmy najtańsze miejsca siedzące, które twierdzą, że widoczność jest niska - nie wszystkie miejsca mają najlepszy widok, ale moim najlepszym opisem jest wyobrażenie sobie naprawdę dużego kościoła (który to jest) i tego, jak ludzie po bokach nie zawsze widzą ołtarz. Tak było, ale nie mieliśmy żadnych skarg, a i tak większość grupy mogliśmy zobaczyć :)

Świetny wybór, kategoria 3 "bez widoku" nie koniecznie bez widoku, zależy od miejsca. Nie można nagrywać! Lepiej przyjść min. 30 min przed koncertem, pomimo, że masz rezerwacje musisz wymienić ją na bilet, czy stoisz w tej samej kolejce co ci, którzy bilety dopiero kupują, trochę to wydłuża czas oczekiwania na wejście. Ale sam koncert super.

koncert bardzo mi się podobał, katedra robiła wrażenie. Wydaję mi się jednak, że cena biletów na Guide mocno zawyżona, chociaż może zapłaciłam więcej, bo miała miejsca w drugim rzędzie, nie było jednak w moim wypadku opcji wyboru przy zakupie

Działało świetnie. Rezerwacja i późniejsza płatność z Klarną przebiegły bezproblemowo. W dniu koncertu bilety otrzymałem e-mailem. Koncert organowy był znakomity.

Fantastyczna atmosfera w katedrze, a muzyka była doskonała. Dzięki za piękny wieczór.