Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

1. Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

Odwiedź katedrę św. Szczepana, jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Austrii. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem muzyki, czy po prostu ciekawskim, z pewnością spodoba ci się niesamowita akustyka ścian katedry. Wybierz spośród słynnych przedstawień klasycznych lub bożonarodzeniowych na elegancki koncert w Wiedniu. Podziwiaj klejnoty muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana, gdzie niegdyś grali W. A. Mozart i J. Haydn. Słuchaj wspaniałych dzieł europejskich kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Bach, nawet w okresie świąt Bożego Narodzenia (jeśli wybrano taką opcję). Weź udział w koncercie adwentowym ze słynną na całym świecie Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. i będzie wydarzeniem sezonowym. Świętuj 225. rocznicę powstania Stworzenia Haydna odpowiednim występem. Posłuchaj słynnego Requiem Mozarta podczas Weekendu Wszystkich Świętych oraz o północy 4 grudnia, w godzinę śmierci Mozarta. Posłuchaj koncertu na nowych gigantycznych organach (jeśli wybrano opcję koncertu organowego) z potężnymi dźwiękami wydobywającymi się z ponad 12 000 piszczałek, jednego z największych organów organowych w Europie. Posłuchaj światowej klasy organistów grających z mistrzowską wirtuozerią bogaty program w nawie głównej kościoła. Poniżej prezentujemy przegląd programów najbliższych koncertów organowych: - 19 października: Bach | Dupre | Winy | Hakima - 26 października: Bach | Brucknera | Liszta | Elgara

Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

2. Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

3. Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

Odkryj Wiedeń, odwiedzając jego najbardziej historyczne miejsca dzięki temu biletowi wstępu do dwóch lokalizacji. Odwiedź Dom Museu Wien i katedrę św. Szczepana i odkryj piękno i historię miasta. Rozpocznij swoją podróż w Dom Museum Wien, gdzie wymienisz swój kupon na bilet. Ten jednorazowy bilet umożliwi Ci wstęp do pięknego muzeum, katedry św. Szczepana i katakumb. Zobacz różne dzieła wybitnych artystów i poznaj kulturę Dom Museum Wien, a następnie podziwiaj cud architektury i budzącą podziw wysokość katedry św. Szczepana. Podziwiaj piękno najcenniejszych zabytków Wiednia, a następnie przenieś się w czasie, stojąc pod misterną architekturą katedry i zejdź do tajemniczych katakumb. Słuchaj urzekających opowieści swojego przewodnika podczas eksploracji katakumb.

Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ta wycieczka ukazuje najpiękniejsze miejsca w Wiedniu, poczynając od centrum miasta do Donaukanal. Poruszaj się po ścieżkach rowerowych i mniej zatłoczonych drogach. Zwiedź stolicę Austrii i zrób po drodze mnóstwo zdjęć podczas postojów. Przejedź wzdłuż Ringstraße, mijając słynne miejsca, w tym Staatsoper (Opera Narodowa), budynek austriackiego Parlamentu, Burgtheater i Rathaus (ratusz), a następnie kontynuuj wycieczkę do pierwszej dzielnicy, gdzie katedra św Stefana wznosi się nad Stephansplatz. Podążając wzdłuż Donaukanal, przejedź obok Uranii i przez Stadtpark. Potem udaj się na Karlsplatz ze wspaniałym kościołem Karlskirche, a następnie powrócić do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

5. Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Wiedniu nocą i odkryj mroczne legendy, które czają się za każdym rogiem. Zobacz atrakcje miasta, w tym pałac Hofburg i katedrę św. Szczepana. Z przewodnikiem przejdź przez mury pałacu Hofburg, mijając kościół augustianów i podążaj śladami starożytnych legend i podejrzanych postaci, które pojawiły się wcześniej. Jedź dalej do Neuer Markt i posłuchaj niepokojących opowieści o dziwnych wydarzeniach. Poznaj dzielnicę Blutgasse, jedną z najstarszych części centrum miasta, i zwiedzaj nawiedzone budynki. Dowiedz się o historii wampirów i czarownic w Wiedniu oraz o tym, jak odegrała ona rolę na początku powieści „Dracula”. Zakończ nocną wycieczkę do legendarnej katedry św. Szczepana.

Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

6. Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

Experience the charm and history of Vienna's city center and explore the old historic town with its magnifcent sights in a small group in English. This is a great introduction to Vienna, with personal attention to the small group. Join a guided walking tour and take a deep dive into the city`s past and the life today in Vienna in an entertaining fashion. Starting off at Maria Theresien Square. Maria Theresia was a strong female ruler in the 18th century and her memorial is the most imposing of the Ringstraße. Discover the imperial palace (Hofburg), which was originally a fortress built in the thirteenth century and was extended to a splendid residence in accordance with the increasing power of the Habsburgs and the expansion of their realm. See one of the most famous and fascinating Opera houses in the world and the magnifcent building of the Austrian National Library. Admire the white stars, the Lipizzans of the Spanish Riding School. Experience imperial façades, horse-drawn carriages and learn about famous classical compositions such as Mozart or Beethoven and listen to stories about Johann Strauss. Find out more about the lives of prominent personalities, such as Gustav Klimt and of course its about Vienna's Coffee Houses and sweets. End of the Tour will be around St. Stephans Cathedral in the heart of the city. Exterior views only and no interior visits on the tour.

Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

7. Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

Cofnij się w czasie i zobacz wydarzenia, które sprawiły, że Wiedeń jest dziś kosmopolitycznym miastem. Ciesz się sześcioma scenami z zapierającą dech w piersiach technologią rzeczywistości wirtualnej, która pozwoli Ci przeżyć przeszłość podczas wyjątkowej dwugodzinnej wycieczki z audioprzewodnikiem. Weź udział w procesji w Białą Niedzielę w 1483 r., jednej z nielicznych okazji, kiedy ozdoby zostały wyniesione i pokazane publiczności. Schowaj się, gdy Imperium Osmańskie przeprowadza kolejne oblężenie podczas drugiego oblężenia w 1683 roku. Przeżyj ciemność podczas zarazy, która zabiła połowę Europy, i poznaj historię Augustina, piosenkarza, który dzięki humorowi i muzyce pokazał, że Wiedeń może przetrwać tak straszne czasy. W słoneczny dzień spaceruj po Hofburgu i zobacz, jak cesarzowa Sisi i cesarz Franciszek Józef II wybierają się na polowanie. Na szczęście stoisz bardzo blisko drogi, więc nie zapomnij mrugnąć. W Operze doświadczysz Wiednia w złotych latach 20. i zobaczysz, jak ludzie przygotowują się do spektaklu operowego. W ostatniej scenie na placu św. Szczepana zobacz, jak katedra płonie w ostatnim miesiącu strasznej drugiej wojny światowej i zobacz, jak armia radziecka wypędza ostatnich żołnierzy niemieckich.

Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

8. Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Poznaj Wiedeń we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę po Uniwersytecie Wiedeńskim, jednym z najstarszych w Europie! Odwiedź Ankeruhr ten bardzo dziwny zegar i poznaj symbol Wiednia – katedrę św. Szczepana. Rób zdjęcia Peterskirche i podziwiaj Hofburg w jego ogromie. Następnie Muzeum Historii Naturalnej przeniesie Cię do innego świata ze swoimi znaleziskami. Dowiedz się o światowej sławy Mozarcie. Podziwiaj Wiedeńską Operę Państwową z jej doskonałą akustyką! Albertina ma wyjątkowe wystawy sztuki, a Johann Strauß Denkmal z imponującym pomnikiem będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji za pomocą pobranej aplikacji rozwiążesz zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokujesz następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Aplikacja zawiera fakty i informacje o każdym miejscu, w którym się zatrzymasz. Pracuj w zespole i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Spraw, by była to dodatkowa zabawa, rywalizując w grupach i ścigając się do ostatniej atrakcji. Po drodze w każdej chwili możesz zatrzymać się na kawę, lunch lub przerwę.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

9. Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Wiedeń: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

10. Wiedeń: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Jedź rowerem z przewodnikiem po centrum Wiednia. Posłuchaj fascynujących opowieści o historii, kulturze i polityce Wiednia. Posłuchaj opowieści o rzymskich korzeniach i udziale w wojnach światowych. Przejdź obok zabytków i przejdź się wzdłuż Heldenplatz, gdzie w 1938 roku przemawiał Adolf Hitler. Podziwiaj charakterystyczny punkt orientacyjny katedry św. Szczepana, ukochaną cechę wiedeńskiej wolności, a także kawiarnię Sacher Café, która słynie z pysznego ciasta czekoladowego. Odwiedź pałac cesarski Hofburg, zbudowany w XIII wieku i dawną rezydencję książąt z dynastii Habsburgów. Zatrzymasz się także w Hiszpańskiej Szkole Jazdy, centrum ujeżdżenia klasycznego. Przeglądaj duże budynki i małe ulice miasta.

Liczba znalezionych atrakcji: 130
Sortuj wg::

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

Odwiedź katedrę św. Szczepana, jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Austrii. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem muzyki, czy po prostu ciekawskim, z pewnością spodoba ci się niesamowita akustyka ścian katedry. Wybierz spośród słynnych przedstawień klasycznych lub bożonarodzeniowych na elegancki koncert w Wiedniu. Podziwiaj klejnoty muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana, gdzie niegdyś grali W. A. Mozart i J. Haydn. Słuchaj wspaniałych dzieł europejskich kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Bach, nawet w okresie świąt Bożego Narodzenia (jeśli wybrano taką opcję). Weź udział w koncercie adwentowym ze słynną na całym świecie Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. i będzie wydarzeniem sezonowym. Świętuj 225. rocznicę powstania Stworzenia Haydna odpowiednim występem. Posłuchaj słynnego Requiem Mozarta podczas Weekendu Wszystkich Świętych oraz o północy 4 grudnia, w godzinę śmierci Mozarta. Posłuchaj koncertu na nowych gigantycznych organach (jeśli wybrano opcję koncertu organowego) z potężnymi dźwiękami wydobywającymi się z ponad 12 000 piszczałek, jednego z największych organów organowych w Europie. Posłuchaj światowej klasy organistów grających z mistrzowską wirtuozerią bogaty program w nawie głównej kościoła. Poniżej prezentujemy przegląd programów najbliższych koncertów organowych: - 19 października: Bach | Dupre | Winy | Hakima - 26 października: Bach | Brucknera | Liszta | Elgara

Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

Odkryj Wiedeń, odwiedzając jego najbardziej historyczne miejsca dzięki temu biletowi wstępu do dwóch lokalizacji. Odwiedź Dom Museu Wien i katedrę św. Szczepana i odkryj piękno i historię miasta. Rozpocznij swoją podróż w Dom Museum Wien, gdzie wymienisz swój kupon na bilet. Ten jednorazowy bilet umożliwi Ci wstęp do pięknego muzeum, katedry św. Szczepana i katakumb. Zobacz różne dzieła wybitnych artystów i poznaj kulturę Dom Museum Wien, a następnie podziwiaj cud architektury i budzącą podziw wysokość katedry św. Szczepana. Podziwiaj piękno najcenniejszych zabytków Wiednia, a następnie przenieś się w czasie, stojąc pod misterną architekturą katedry i zejdź do tajemniczych katakumb. Słuchaj urzekających opowieści swojego przewodnika podczas eksploracji katakumb.

Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ta wycieczka ukazuje najpiękniejsze miejsca w Wiedniu, poczynając od centrum miasta do Donaukanal. Poruszaj się po ścieżkach rowerowych i mniej zatłoczonych drogach. Zwiedź stolicę Austrii i zrób po drodze mnóstwo zdjęć podczas postojów. Przejedź wzdłuż Ringstraße, mijając słynne miejsca, w tym Staatsoper (Opera Narodowa), budynek austriackiego Parlamentu, Burgtheater i Rathaus (ratusz), a następnie kontynuuj wycieczkę do pierwszej dzielnicy, gdzie katedra św Stefana wznosi się nad Stephansplatz. Podążając wzdłuż Donaukanal, przejedź obok Uranii i przez Stadtpark. Potem udaj się na Karlsplatz ze wspaniałym kościołem Karlskirche, a następnie powrócić do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Wiedniu nocą i odkryj mroczne legendy, które czają się za każdym rogiem. Zobacz atrakcje miasta, w tym pałac Hofburg i katedrę św. Szczepana. Z przewodnikiem przejdź przez mury pałacu Hofburg, mijając kościół augustianów i podążaj śladami starożytnych legend i podejrzanych postaci, które pojawiły się wcześniej. Jedź dalej do Neuer Markt i posłuchaj niepokojących opowieści o dziwnych wydarzeniach. Poznaj dzielnicę Blutgasse, jedną z najstarszych części centrum miasta, i zwiedzaj nawiedzone budynki. Dowiedz się o historii wampirów i czarownic w Wiedniu oraz o tym, jak odegrała ona rolę na początku powieści „Dracula”. Zakończ nocną wycieczkę do legendarnej katedry św. Szczepana.

Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

Experience the charm and history of Vienna's city center and explore the old historic town with its magnifcent sights in a small group in English. This is a great introduction to Vienna, with personal attention to the small group. Join a guided walking tour and take a deep dive into the city`s past and the life today in Vienna in an entertaining fashion. Starting off at Maria Theresien Square. Maria Theresia was a strong female ruler in the 18th century and her memorial is the most imposing of the Ringstraße. Discover the imperial palace (Hofburg), which was originally a fortress built in the thirteenth century and was extended to a splendid residence in accordance with the increasing power of the Habsburgs and the expansion of their realm. See one of the most famous and fascinating Opera houses in the world and the magnifcent building of the Austrian National Library. Admire the white stars, the Lipizzans of the Spanish Riding School. Experience imperial façades, horse-drawn carriages and learn about famous classical compositions such as Mozart or Beethoven and listen to stories about Johann Strauss. Find out more about the lives of prominent personalities, such as Gustav Klimt and of course its about Vienna's Coffee Houses and sweets. End of the Tour will be around St. Stephans Cathedral in the heart of the city. Exterior views only and no interior visits on the tour.

Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

Cofnij się w czasie i zobacz wydarzenia, które sprawiły, że Wiedeń jest dziś kosmopolitycznym miastem. Ciesz się sześcioma scenami z zapierającą dech w piersiach technologią rzeczywistości wirtualnej, która pozwoli Ci przeżyć przeszłość podczas wyjątkowej dwugodzinnej wycieczki z audioprzewodnikiem. Weź udział w procesji w Białą Niedzielę w 1483 r., jednej z nielicznych okazji, kiedy ozdoby zostały wyniesione i pokazane publiczności. Schowaj się, gdy Imperium Osmańskie przeprowadza kolejne oblężenie podczas drugiego oblężenia w 1683 roku. Przeżyj ciemność podczas zarazy, która zabiła połowę Europy, i poznaj historię Augustina, piosenkarza, który dzięki humorowi i muzyce pokazał, że Wiedeń może przetrwać tak straszne czasy. W słoneczny dzień spaceruj po Hofburgu i zobacz, jak cesarzowa Sisi i cesarz Franciszek Józef II wybierają się na polowanie. Na szczęście stoisz bardzo blisko drogi, więc nie zapomnij mrugnąć. W Operze doświadczysz Wiednia w złotych latach 20. i zobaczysz, jak ludzie przygotowują się do spektaklu operowego. W ostatniej scenie na placu św. Szczepana zobacz, jak katedra płonie w ostatnim miesiącu strasznej drugiej wojny światowej i zobacz, jak armia radziecka wypędza ostatnich żołnierzy niemieckich.

Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Poznaj Wiedeń we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę po Uniwersytecie Wiedeńskim, jednym z najstarszych w Europie! Odwiedź Ankeruhr ten bardzo dziwny zegar i poznaj symbol Wiednia – katedrę św. Szczepana. Rób zdjęcia Peterskirche i podziwiaj Hofburg w jego ogromie. Następnie Muzeum Historii Naturalnej przeniesie Cię do innego świata ze swoimi znaleziskami. Dowiedz się o światowej sławy Mozarcie. Podziwiaj Wiedeńską Operę Państwową z jej doskonałą akustyką! Albertina ma wyjątkowe wystawy sztuki, a Johann Strauß Denkmal z imponującym pomnikiem będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji za pomocą pobranej aplikacji rozwiążesz zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokujesz następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Aplikacja zawiera fakty i informacje o każdym miejscu, w którym się zatrzymasz. Pracuj w zespole i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Spraw, by była to dodatkowa zabawa, rywalizując w grupach i ścigając się do ostatniej atrakcji. Po drodze w każdej chwili możesz zatrzymać się na kawę, lunch lub przerwę.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Wiedeń: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wiedeń: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Jedź rowerem z przewodnikiem po centrum Wiednia. Posłuchaj fascynujących opowieści o historii, kulturze i polityce Wiednia. Posłuchaj opowieści o rzymskich korzeniach i udziale w wojnach światowych. Przejdź obok zabytków i przejdź się wzdłuż Heldenplatz, gdzie w 1938 roku przemawiał Adolf Hitler. Podziwiaj charakterystyczny punkt orientacyjny katedry św. Szczepana, ukochaną cechę wiedeńskiej wolności, a także kawiarnię Sacher Café, która słynie z pysznego ciasta czekoladowego. Odwiedź pałac cesarski Hofburg, zbudowany w XIII wieku i dawną rezydencję książąt z dynastii Habsburgów. Zatrzymasz się także w Hiszpańskiej Szkole Jazdy, centrum ujeżdżenia klasycznego. Przeglądaj duże budynki i małe ulice miasta.

Wiedeń: Najciekawsze atrakcje

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Szczepana w Wiedniu? Kliknij tutaj.

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4136 recenzji)

Wycieczkę prowadziła w lekkim deszczu pani AS, która miała do powiedzenia przerażające rzeczy! Mówił głośno i wyraźnie oraz umiejętnie odpowiadał na dodatkowe pytania. Zadbano o to, aby miejsca opowiadania historii odbywały się pod osłoną i osłonięte od wiatru. Było to bardzo ekscytujące. Dowiedziałem się wiele o Wiedniu. Fakt, że wziąłem już udział w popołudniowej wycieczce, wcale nie był negatywny. Pomimo identycznych lokalizacji, to, co powiedziano, nie pokrywało się! Znalazłem ideał. stosunek ceny do wydajności jest odpowiedni. Nawet na wózku inwalidzkim wycieczka przebiegła dobrze pomimo krótkich odcinków po bruku. Dziękuję bardzo!

Liczba osób na wycieczce była duża, a grupę podzielono na 2 grupy. Myślę, że to naprawdę świetne! Byłem z kobietą ES(?), która wykonała świetną robotę! Mówił głośno i wyraźnie oraz umiejętnie odpowiadał na dodatkowe pytania. Było bardzo emocjonująco, pouczająco i z humorem. Dowiedziałem się wiele o Wiedniu. Zdecydowanie polecamy tę wycieczkę na krótki pobyt w Wiedniu; stosunek ceny do wydajności jest naprawdę świetny. Idealnym rozwiązaniem jest także to, że po wycieczce będziesz mógł odwiedzić poszczególne miejsca, które już poznałeś. Oczywiście, że jest opłata. Wycieczka przebiegła dobrze, nawet z wózkiem inwalidzkim. Dziękuję bardzo!

Z dużym osobistym zaangażowaniem i indywidualnym przywództwem dla naszej 4-osobowej grupy. Kompetencje i wiedza były zauważalne cały czas, ale wykorzystywane tylko w odpowiednich dawkach. Jedną z atrakcji był nieplanowany przystanek w Café Hawelka. W każdej chwili znowu szczęśliwy, z Margarethe...

Zabawna i interesująca wycieczka oraz doskonałe wprowadzenie do naszego pobytu w Wiedniu. Przewodnik, Alexander Rossi, był doskonały; kompetentny i z dużym poczuciem humoru. Mówił też bardzo dobrze, co ułatwiło mu zrozumienie. Gorąco polecamy tę wycieczkę, a szczególnie Alexa.

Zostało to bardzo dobrze opisane i przemyślane. Bez problemu mogliśmy przemieszczać się z punktu do punktu. Tło historyczne było bardzo interesujące.