Dodaj daty

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

NYC: Magiczna przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi (do 4 osób dorosłych)

1. NYC: Magiczna przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi (do 4 osób dorosłych)

Poczuj świąteczną atmosferę podczas wycieczki powozem konnym po oszałamiających nowojorskich lampkach bożonarodzeniowych w Central Parku, 5th Avenue i Rockefeller Center. Wejdź na pokład na rogu 59. ulicy i 6. alei. Ruszaj stąd trasą przez Central Park, aby zobaczyć ciepłe światła. Nadal podziwiaj, jak 5th Avenue błyszczy w tym sezonie. Podróżuj wzdłuż zabytków, które przybrały świąteczne dekoracje. Dotrzyj do choinki w Rockefeller Center. Niech światła sprawią, że poczujesz się ciepło i świątecznie. Poczuj romans sezonu, jadąc staromodnym powozem.

NYC: oficjalna wycieczka audio z przewodnikiem po katedrze św. Patryka

2. NYC: oficjalna wycieczka audio z przewodnikiem po katedrze św. Patryka

Poznaj katedrę św. Patryka, największą dekorowaną katolicką katedrę w stylu gotyckim w Stanach Zjednoczonych. Zajmująca cały blok miejski katedra została po raz pierwszy otwarta w 1879 roku i jest uważana za jeden z najwspanialszych budynków w Nowym Jorku. Okaż swoją przepustkę w sklepie z pamiątkami w katedrze, aby uzyskać przyspieszony wstęp i wielojęzyczny audioprzewodnik. Możesz także pobrać wycieczkę na swoje urządzenie osobiste i korzystać z własnych słuchawek. Gdy znajdziesz się w katedrze, doświadczenie jest samodzielne. Możesz słuchać wycieczki audio i zwiedzać katedrę we własnym tempie. Wycieczka audio jest prowadzona przez kardynała Timothy'ego Dolana i trwa około 1 godziny. Zaleca się, aby odczekać do 1,5 godziny, ponieważ czasami można przerwać wycieczkę audio, aby cieszyć się takimi funkcjami, jak Lady Chapel, wysokie bliźniacze iglice i brązowe drzwi o masie 9000 funtów, które może otworzyć jedna osoba. Możesz także zwiedzić główny ołtarz, witraże i rzeźbę Piety, która jest 3 razy większa od Michała Anioła. Katedra ma 21 ołtarzy i 19 dzwonów, z których każdy nosi imię innego świętego. Babe Ruth, Andy Warhol i Robert F. Kennedy odprawiali tu msze żałobne.

Nowy Jork: wycieczka autobusowa z przewodnikiem i prom

3. Nowy Jork: wycieczka autobusowa z przewodnikiem i prom

Spotkaj się z przewodnikiem przy Rockefeller Center i rozpocznij wycieczkę od spaceru obok The Rink, rzeźby Prometeusza i Radio Music City Hall. Następnie wejdź na pokład komfortowego, klimatyzowanego autokaru i udaj się na południe słynną Piątą Aleją. Przejedziesz przez okolice Diamond District i Koreatown, po czym zatrzymasz się przy Madison Square Park. Park ten nazwany został na cześć Jamesa Madisona, sygnatariusza Konstytucji Stanów Zjednoczonych, i roztacza się z niego wspaniały widok na Empire State Building i Flatiron Building. Jadąc dalej na południe Piątą Aleją, przejdziesz przez tętniące życiem, wyjątkowe dzielnice: Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy i Wall Street. Dowiedz się więcej o ich historii. Twój przewodnik wskaże Ci najważniejsze zabytki. Zatrzymasz się w Whitehall Ferry Terminal, a następnie wsiądziesz na prom Staten Island Ferry, aby wziąć udział w wycieczce po nowojorskim porcie. Miniesz Ellis Island i Statuę Wolności i będziesz podziwiać zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Następnym przystankiem będzie chwytające za serce miejsce pamięci 9/11 Memorial, gdzie oddasz hołd ofiarom ataków terrorystycznych. Później udasz się w górę miasta, nad rzekę Hudson. Miniesz strzelistą rzeźbę The Vessel w Hudson Yards, a także Columbus Circle, Time Warner Center i Lincoln Center, aż dotrzesz do Central Parku. Tutaj udaj się na spacer na Truskawkowe Pola, będące hołdem dla Johna Lennona. Zobaczysz też luksusowy apartamentowiec Dakota, przy którym zastrzelony został John Lennon. Ostatnia część wycieczki prowadzi przez Upper West Side i obok Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej. Przejedziesz przez Central Park i wrócisz w dół Piątą Aleją, mijając Metropolitan Museum of Art. Wycieczka zakończy się na Times Square. Przewodnik chętnie udzieli Ci wskazówek dotyczących atrakcji i restauracji, które możesz odwiedzić po zakończeniu wycieczki.

Nowy Jork: świąteczna wycieczka po Manhattanie

4. Nowy Jork: świąteczna wycieczka po Manhattanie

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed katedrą św. Patryka i skorzystaj z okazji, aby wejść do środka i zobaczyć wnętrze udekorowane na Boże Narodzenie. Kontynuuj do Rockefeller Center, słynącego z zimowego lodowiska i magicznej choinki. Dowiedz się, jak kompleks budynków stał się tak popularnym miejscem obchodów świąt. Zrób pamiątkowe zdjęcie słynnej choinki. Następnie przejdź do Radio City Music Hall, gdzie Rockettes codziennie tworzą magię. Przejdź w dół miasta do Bryant Park Holiday Market i przejdź obok wystaw sklepów przy 5th Avenue. Zakończ przed Macy's i poznaj historię największego domu towarowego na świecie.

NYC: Wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta z biletem Summit One Vanderbilt

5. NYC: Wycieczka z przewodnikiem po centrum miasta z biletem Summit One Vanderbilt

Poznaj wiele głównych atrakcji środkowego Manhattanu podczas pieszej wycieczki prowadzonej przez lokalnego przewodnika zorientowanego we wszystkim, co dotyczy Manhattanu. Następnie skorzystaj z dołączonego biletu, aby zobaczyć najnowszy taras widokowy na Manhattanie, SUMMIT One Vanderbilt, znajdujący się obok dworca Grand Central. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem tuż pod namiotem w Radio City Music Hall i odkryj kultowe miejsca znajdujące się w Rockefeller Center (30 Rock), w tym Channel Gardens, miejsce słynnego na całym świecie lodowiska i NBC Studios - aby szybko zerknąć okna Today Show. Następnie na Piątej Alei znajdują się przystanki przy Saks Fifth Avenue, zabytkowej Katedrze św. Patryka i Bibliotece Publicznej Nowego Jorku, strzeżonych przez Patience i Fortitude, majestatyczne marmurowe lwy. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez Hol Główny Dworca Centralnego, znany na całym świecie z telewizji i filmów. Zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak mosiężny zegar, niebiański sufit i Ściana Szepcząca - z pierwszej ręki usłyszysz sekrety Grand Central. Pod koniec pieszej wycieczki z przewodnikiem wejdź do ekscytującego doświadczenia SUMMIT One Vanderbilt, gdzie możesz cieszyć się wciągającymi, wielozmysłowymi widokami, które istnieją tutaj i nigdzie indziej. Każdy punkt widokowy to połączenie wciągającej wystawy sztuki połączonej z niezrównanymi widokami na Manhattan.

NYC: Downtown Tour i opcjonalny bilet do One World Observatory

6. NYC: Downtown Tour i opcjonalny bilet do One World Observatory

Witamy w Nowym Jorku, mieście, które nigdy nie śpi! Poczuj prawdziwe miasto, przechadzając się jego ulicami i metrem z lokalnym przewodnikiem i poznaj, co Manhattan ma do zaoferowania. Twoja całodniowa wycieczka rozpocznie się, gdy spotkasz swojego przewodnika na Times Square, przy pomniku znanego autora tekstów i kompozytora George'a M. Cohana. Posłuchaj historii Times Square i dowiedz się, jak targ koni stał się najsłynniejszym skrzyżowaniem na świecie. Udaj się wzdłuż nowojorskiej dzielnicy teatralnej, która od stu lat jest centrum świata dla aktorów, dramaturgów i artystów z całego świata. Odwiedź Rockefeller Center 30 i jedź dalej na wschód do Piątej Alei, najdroższej ulicy świata, wzdłuż której znajdują się eleganckie sklepy, takie jak Saks i Bergdorf Goodman. Zatrzymaj się, aby podziwiać Katedrę Świętego Patryka, Nowojorską Bibliotekę Publiczną i Chrysler Building, zanim przejdziesz pod łukowatą kopułą Grand Central, gdzie można kupić lunch z wyborem dla większości ograniczeń dietetycznych. Po obiedzie wsiądziesz do metra jak prawdziwy nowojorczyk i udasz się do centrum na Wall Street, gdzie możesz utrzeć nosa bykowi z Wall Street na szczęście! Spaceruj po finansowej stolicy świata i udaj się do Battery Park, gdzie czeka na Ciebie prom, by pokazać Ci Statuę Wolności. Prom Staten Island nie zatrzyma się na Liberty Island, ale przepłynie obok niej, aby zobaczyć Lady Liberty i panoramę Manhattanu. Po powrocie przewodnik zabierze Cię do Miejsca Pamięci 9/11. Na zakończenie wycieczki zostaniesz wpuszczony do Obserwatorium na wieży One World Trade Center (znanej również jako „Wieża Wolności”). Ten panoramiczny taras widokowy to cud inżynierii i architektury. Program rozpoczyna się w holu Freedom Tower od „Głosów” – filmu poświęconego mężczyznom i kobietom z World Trade Towers i nowego One World Trade Center. Następnie wsiądziesz do windy „Sky Pod”, która wznosi się w powietrze na wysokość 1250 stóp w 60 sekund. Taras widokowy zaczyna się na 102. piętrze z teatrem See Forever i schodzi na 100. piętro, gdzie znajduje się główny taras widokowy. Wciągające wyświetlacze LED, interaktywne wideo na ekranie dotykowym i opcje gastronomiczne oznaczają, że jest wiele do zrobienia, ale prawdziwym magnesem jest widok - setki stóp nad imponującą panoramą Nowego Jorku rozciągającą się na cały Manhattan. Plan podróży Times Square Dzielnica teatralna na Broadwayu centrum Rockefellera Katedra św. Patryka Sklepy przy Piątej Alei Biblioteka publiczna w Nowym Jorku budynek Chryslera Grand Central Terminal Metro w Nowym Jorku Szarżujący byk Urząd celny Aleksandra Hamiltona Trasa Kanionu Bohaterów/Parady Tickers Tape Most Brookliński Statua Wolności i panoramę Nowego Jorku promem Staten Island Kościół Świętej Trójcy Narodowe Pomnik 9/11 Wall Street Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych Sala Federalna Obserwatorium One World (bilet w cenie)

NYC: wycieczka Hop-On Hop-Off z ulepszeniem atrakcji

7. NYC: wycieczka Hop-On Hop-Off z ulepszeniem atrakcji

Downtown Loop to świetny sposób na zwiedzanie Dolnego Manhattanu, w tym popularnych dzielnic, takich jak Flatiron District, Union Square, Little Italy, Chinatown, Soho & NoHo, Greenwich Village i East Village, Chelsea i Financial District. Spaceruj po Wall Street, aby zobaczyć niesławną Giełdę Papierów Wartościowych i Szarżującego Byka, przejedź się przez Little Italy i Chinatown, a następnie kupuj do upadłego we wszystkich ekskluzywnych lub butikach, z których słynie SoHo! Aby w pełni wykorzystać swoją przygodę, Twój pakiet zawiera jedną lub trzy wybrane atrakcje dodatkowe! Nie musisz wybierać z góry – możesz decydować na bieżąco. Wybierz jedną z najlepszych atrakcji w Nowym Jorku, w tym: - Eskortowana 5-godzinna wycieczka po Manhattanie - Krawędź - Muzeum Broadwayu - Całodniowa opaska na nadgarstek Luna Park - Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej - Obserwatorium jednego świata - Powstań NY - Rejs Clipper City Daytime przez Manhattan by Sail - nowojorskie akwarium - Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Muzeum Sztuki Amerykańskiej Whitney - Muzeum Guggenheima - Ogród Botaniczny w Nowym Jorku - Zwiedzanie katedry św. Patryka - Gold Pass - Wstęp do SpyScape - Fotografia Nowy Jork - Wypożyczenie roweru na cały dzień przez Bike Rent NYC - Rejs po centrum miasta Circle Line Liberty Po pierwszym wykorzystaniu pakiety wygasają po 14 dniach.

NYC: Przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi

8. NYC: Przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi

Przeżyj radość i cudowność okresu świątecznego jak nigdy dotąd podczas przejażdżki powozem ze światełkami bożonarodzeniowymi. Ta fascynująca wycieczka, rozgrywająca się na tle kultowego Nowego Jorku, ma na celu zanurzenie Cię w świątecznej atmosferze i zaprezentowanie najbardziej urzekających wakacyjnych atrakcji miasta. Rozpoczyna się przy wejściu do Central Parku, dokładnie przy 59th Street i 7th Ave. Historyczny Central Park jest idealnym punktem wyjścia, nadającym ton nadchodzącej magicznej przygodzie. Jedź wzdłuż 59th Street. gdzie powietrze jest pełne oczekiwania. Udaj się na słynną 5th Avenue, słynną arterię, która o tej porze roku ożywa wakacyjnym urokiem. Zachowaj komfort dzięki opcjonalnemu dachowi powozu i obserwuj, jak konie cieszą się smakołykami po drodze. Przejdź obok parady kultowych zabytków zdobiących 5th Avenue. Od wystawnych, świątecznych wystaw ekskluzywnych sklepów po wspaniale oświetloną Saks Fifth Avenue – każdy etap Twojej podróży jest przerywany migoczącymi światłami i dekoracjami, które definiują sezon świąteczny w Nowym Jorku. Podziwiaj oszałamiający pokaz świetlny Saks Fifth Avenue, który tańczy na fasadzie Saks Fifth Avenue, hipnotyzujący spektakl, który oddaje istotę sezonu. Spójrz na budzącą podziw choinkę Rockefellera, symbol świątecznej zabawy, i podziwiaj jej olśniewające piękno. Spójrz na wspaniałą katedrę św. Patryka, ozdobioną gustownymi dekoracjami, które emanują duchem Bożego Narodzenia. Podziwiaj wieżowiec Bank of America Tower z jego eleganckim, nowoczesnym designem, który stanowi świadectwo architektonicznej sprawności miasta. Roll by Radio City Music Hall, kultowe miejsce rozrywki słynące ze wspaniałego spektaklu bożonarodzeniowego z udziałem Rockettes. Jedź dalej, aż dotrzesz do 48th Street, mijając serce wakacyjnego uroku miasta. Wybierz drogę powrotną przez tętniącą życiem 6th Avenue, gdzie świąteczna atmosfera rozciąga się poza słynne zabytki. Wróć do punktu początkowego pełen świątecznej atmosfery, a świąteczne światła Nowego Jorku i kultowe zabytki pozostaną w Twoich wspomnieniach na długie lata.

NYC: Prywatna przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi

9. NYC: Prywatna przejażdżka bryczką z lampkami choinkowymi

Poczuj świąteczny nastrój podczas pobytu w Nowym Jorku dzięki uroczej przejażdżce bryczką konną po głównych świątecznych atrakcjach miasta. Odkryj okolicę w wygodny sposób i podziwiaj kultowe zabytki rozświetlone świątecznymi dekoracjami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Central Parku i wskocz na pokład prywatnego powozu. Wybierz się na szybką przejażdżkę po parku, a następnie wyrusz w miasto, aby odkryć znane na całym świecie miejsca. Natknij się na Plaza Hotel, Trump Tower, sklep jubilerski Tiffany's, katedrę Świętego Patryka, Saks Fifth Avenue i inne znane miejsca. Spójrz na hipnotyzującą choinkę Rockefeller Center, a następnie wróć do parku, aby zakończyć wycieczkę.

Pokaz „Christmas Spectacular” i katedra św. Patryka

10. Pokaz „Christmas Spectacular” i katedra św. Patryka

Zobacz występ pełen śpiewu, tańca, humoru i scen o tematyce bożonarodzeniowej. „Christmas Spectacular” w wykonaniu zespołu tanecznego Rockettes z Radio City to coroczny świąteczny występ muzyczny w Radio City Music Hall w Nowym Jorku. To 90-minutowe widowisko obejmuje występy Świętego Mikołaja i ponad 140 wykonawców oraz specjalnie w tym celu stworzoną muzykę.  Słynne występy nowojorskich Rockettes zatytułowane „Parade of the Wooden Soldiers” (Parada Drewnianych Żołnierzyków) i „The Living Nativity” (Żywa Szopka Bożonarodzeniowa) stały się stałym elementem corocznego widowiska. The Rockettes zatańczą do piosenek „Here Comes Santa Claus”, „Dress like Rag Dolls” i wielu innych.  Pakiet ten obejmuje wycieczkę z audioprzewodnikiem po katedrze św. Patryka, największej katolickiej katedrze w stylu gotyckim w Stanach Zjednoczonych. Podziwiaj katedrę całkowicie udekorowaną na Święta. Możesz posłuchać audioprzewodnika i zwiedzać katedrę w swoim tempie. Narratorem przewodnika jest kardynał Timothy Dolan, a nagranie trwa około godziny. Wycieczka z audioprzewodnikiem po katedrze św. Patryka jest dostępna w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim i francuskim.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Patryka w Nowym Jorku? Kliknij tutaj.