Katedra św. Januarego w Neapolu

Katedra św. Januarego w Neapolu
Liczba znalezionych atrakcji: 48
Sortuj wg::

Katedra św. Januarego w Neapolu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra św. Januarego w Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

Twoja podróż przez centrum Neapolu rozpoczyna się na kultowym Piazza del Gesù, tętniącym życiem placu, który służy jako brama do historycznego centrum miasta. Z tego tętniącego życiem punktu startowego Twój przewodnik poprowadzi Cię do spokojnego Chiostro di Santa Chiara. Tutaj, pośród ozdobnych majolikowych płytek i bujnych ogrodów, doświadczysz spokojnego kontrastu z tętniącymi życiem ulicami miasta. Po zanurzeniu się w spokojnej atmosferze klasztoru, wycieczka jest kontynuowana wzdłuż tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli. Ta wąska arteria, która przecina stary Neapol, jest wyłożona szeregiem sklepów, restauracji i malowniczych uliczek, z których każda oferuje wyjątkowy wgląd w życie i kulturę neapolitańską. Podczas zwiedzania Spaccanapoli podziwiaj architektoniczny splendor kościoła San Domenico Maggiore, który jest świadectwem bogatych i różnorodnych wpływów historycznych Neapolu. Najważniejszym punktem Twojego spaceru jest wizyta w kaplicy San Severo, w której znajduje się oszałamiająca rzeźba Chrystusa w Chuście. To marmurowe arcydzieło urzeka szczegółowym kunsztem, symbolizując artystyczne dziedzictwo Neapolu. Wycieczka zaprowadzi Cię również na Piazza Nilo, gdzie zobaczysz słynny posąg Boga Nilu, oraz na Piazza San Gaetano, otoczony ważnymi kościołami, takimi jak San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Każde miejsce przyczynia się do historii Neapolu, tkając gobelin historii, architektury i duchowości. Na zakończenie zwiedzania odwiedzisz XIII-wieczną barokową katedrę Saint Gennaro, epicentrum neapolitańskiej wiary. Katedra jest nie tylko cudem architektury, ale także duchową latarnią morską, w której znajduje się zachowana krew świętego Gennaro, patrona miasta. Ta piesza wycieczka z przewodnikiem po Neapolu oferuje kompleksowe doświadczenie, łącząc spokój Chiostro di Santa Chiara z tętniącymi życiem ulicami Neapolu i bogatym gobelinem jego historycznych i religijnych zabytków.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Podziwiaj mieszankę wpływów włoskich i greckich, gdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Neapolu podczas tej wycieczki rowerowej. Przejedź przez zabytkowe centrum i poznaj greckie wpływy, jadąc ulicami Via dei Tribunali i Anticaglia. Zacznij od zjazdu promenadą w Neapolu. Ciesz się widokiem na morze z Wezuwiuszem w tle. Przejdź obok nadmorskiego zamku Castel dell' Ovo. Przejedź obok nadmorskich kawiarni i sklepów, przechodząc przez Borgo Marinari. Idź na wschód ulicą Via Caracciolo, aż dotrzesz do okazałego placu Piazza del Plebiscito, gdzie zobaczysz Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola. Skręć w tętniącą życiem ulicę handlową Via Toledo, skąd można dotrzeć do placów Piazza Carità i Piazza del Gesù. Jedź dalej do starożytnego greckiego serca Neapolu w dzielnicy Decumani. Doświadcz greckiego układu, jadąc wąskimi uliczkami w tym historycznym centrum. Przejedź Via dei Tribunali i Anticaglia, aby zobaczyć dziesiątki starożytnych kościołów i kilka uroczych placów.

Neapol: Wycieczka piesza z opcjonalnym biletem na zawoalowanego Chrystusa

Neapol: Wycieczka piesza z opcjonalnym biletem na zawoalowanego Chrystusa

Wyrusz w hipnotyzującą podróż do serca Neapolu dzięki tej pieszej wycieczce z przewodnikiem, zaprojektowanej z myślą o osobach podróżujących po raz pierwszy. Zanurz się w tętniącym życiem Spaccanapoli, tętniącej życiem ulicy, która przecina starożytne centrum Neapolu, tworząc tętniący życiem gobelin neapolitańskiego życia. Wędruj wąskimi alejkami i urokliwymi placami, odkrywając ukryte perełki prezentujące bogatą historię miasta, skarby artystyczne i cuda architektury. Przejdź się Via San Gregorio Armeno, ulicą słynącą z warsztatów szopek bożonarodzeniowych, oferując wgląd w lokalne rzemiosło. Aby uzyskać jeszcze głębsze wrażenia, wybierz opcję z wejściem do kaplicy Sansevero, ukrytego klejnotu, w którym znajduje się budzący podziw Chrystus w Chuście. Wejdź po schodach, aby zobaczyć to arcydzieło marmurowej rzeźby, które zachwyca odwiedzających od wieków.

Neapol: Pochodzenie, kulty i legendy - wycieczka piesza

Neapol: Pochodzenie, kulty i legendy - wycieczka piesza

Odkryj historyczne centrum Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem-archeologiem. Posłuchaj opowieści o kultach, legendach i początkach miasta, oglądając interesujące miejsca, takie jak Piazza Bellini, starożytna ulica Spaccanapoli i katedra w Neapolu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Bellini w samym sercu Neapolu. Odkryj niektóre z najbardziej niezwykłych historycznych miejsc w mieście, ze szczególnym naciskiem na nietypowe lokalizacje poza utartymi szlakami. Spaceruj po greckich i rzymskich warstwach Neapolu, słuchając przewodnika-eksperta szczegółowo opisującego historię i wyjątkową kulturę miasta. Posłuchaj fascynujących legend, kultów, zabawnych historii i faktów historycznych. Spaceruj starożytnymi ulicami Decumani i Spaccanapoli, zatrzymując się przy pięknych gotyckich i barokowych kościołach. Podziwiaj zewnętrzną część katedry w Neapolu, gdzie usłyszysz historię San Gennaro, patrona miasta. Przejdź obok wyjątkowych szopek w dzielnicy rzemieślniczej San Gregorio Armeno. Zobacz ekskluzywny mural Banksy'ego i dzieła sztuki ulicznej wykonane przez lokalnych artystów. Zatrzymaj się na kawę w barze z kapliczką piłkarza i lokalnego bohatera, Diego Maradony. Twój przewodnik będzie miał również kilka doskonałych sugestii dotyczących lokalnych punktów gastronomicznych i innych sposobów na spędzenie czasu w mieście.

Neapol: Centrum historyczne i kaplica Sansevero - wycieczka piesza

Neapol: Centrum historyczne i kaplica Sansevero - wycieczka piesza

Poznaj historię, kulturę i sztukę Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po jego historycznym centrum. Rozpocznij swoją przygodę na via Duomo, przed majestatyczną katedrą w Neapolu, w której znajdują się również relikwie San Gennaro, symbol pobożności i architektonicznej świetności. Następnie udaj się w kierunku Via Dei Tribunali, jednej z arterii centrum miasta, obecnie otoczonej sklepami, autentycznymi pizzeriami i starymi budynkami. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze neapolitańskiej codzienności, odkrywając fascynującą historię starego miasta. Kontynuuj do Piazza San Gaetano, małego placu z czasów greckich otoczonego kościołami. Odkryj także malowniczą uliczkę San Gregorio Armeno, gdzie możesz zagubić się w szopkach i dekoracjach świątecznych. Następnie przejdź się do Spaccanapoli, wąskiej uliczki przecinającej serce historycznego centrum miasta. Odkryj kościoły, sklepy rzemieślnicze i prawdziwą duszę Neapolu w alei. Przejdź dalej do Piazza San Domenico, zdominowanego przez kościół San Domenico Maggiore, niezwykły przykład architektury gotyckiej. Stamtąd dotrzyj przed kaplicę Sansevero i udaj się do środka z biletami wstępu. Odkryj szczegóły artystycznego klejnotu Neapolu, w którym można podziwiać niesamowite rzeźby, w tym Cristo Velato, jedno z największych arcydzieł rzeźby wszechczasów.

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Neapol: Wycieczka piesza po mieście z biletem do podziemnych ruin rzymskich

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża podziwiaj urzekające piękno Zatoki Neapolitańskiej oraz widoki na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i wędruj jego wąskimi uliczkami, pełnymi charakteru i życia. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź się po najsłynniejszym "Spaccanapoli" z wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzeriami. Odkryj podziemne rzymskie ruiny Neapolis Sotterrata, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem - Castel Nuovo, XIII-wiecznym zamkiem, Pałacem Królewskim, Teatro di San Carlo i Galleria Umberto, eleganckim XIX-wiecznym centrum handlowym.

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Chodź z nami, aby poznać Neapol. Prowadzimy Cię za rękę od miejsc historycznych do miejsc fundacji, oferując przystanki przed zapierającymi dech w piersiach widokami, a następnie wprowadzając Cię do serca miasta, zamieszkałego przez gościnnych ludzi, zawsze w ruchu, a ponadto z pewnością posiadania pod ręką wspaniałego jedzenia. Przeznaczony dla tych, którzy mają szczęście zatrzymać się w Neapolu na nieco dłużej niż kilka dni, ten przewodnik będzie doskonałym towarzyszem podróży, a po powrocie będzie świadectwem pobytu, wypełnionym arcydziełami, wskazówki i sugestie, które będą Ci towarzyszyć nawet wtedy, gdy już dawno Cię nie będzie. Najlepsza pamięć do zapamiętania Neapolu. Neapol dla tych, którzy go kochają, w towarzystwie tych, którzy chcą i wiedzą jak Ci o nim opowiedzieć. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Dowiedz się wszystkiego o katedrze w Neapolu, cudzie San Gennar i jej skarbie. Podziwiaj wspaniałe panoramy Wezuwiusza i Zatoki Neapolitańskiej, przechodząc przez Piazza del Plebiscito i docierając do Castel dell'Ovo.

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

To wciągające doświadczenie zabierze graczy w prawdziwą przygodę przez miasto, aby odkryć tajemnicę z historii. Dzięki wykonanym na zamówienie rekwizytom, mapom skarbów i zamkniętym skrzyniom nie jest to zwykłe poszukiwanie skarbów — to podróż w przeszłość. W tej grze odszyfruj wskazówki i rozwiąż zagadki przypominające pokój ewakuacyjny, aby odkryć legendarne puste groby Neapolu. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę przez kręte uliczki Neapolu i majestatyczne place. W półtorej godziny odkryjesz najlepsze i najbardziej tajemnicze historie, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

Po zaplanowanym odbiorze o 08:15 rozpocznij 2-godzinną wycieczkę po Neapolu z przystankami w katedrze miejskiej, aby odwiedzić Kaplicę Skarbów i Bazylikę San Restituta. Następnie przejazd na Plac Plebiscytowy, aby zobaczyć fronton Pałacu Królewskiego i majestatyczny neoklasycystyczny kościół San Francesco di Paola. Stamtąd udaj się na Plac Ratuszowy; domem dla Nowego Zamku zbudowanego przez francuską rodzinę Anjou. Twoja wycieczka po Neapolu kończy się na tarasie w Posillipo, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków na całe miasto. Stamtąd przejazd do Pompejów, jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie. Będąc w Pompejach, Twój przewodnik zabierze Cię do najbardziej fascynujących miejsc tego starożytnego miasta, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i Lupanare, spalone, pokryte i zachowane przez popioły wulkaniczne podczas masowej erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Po zapoznaniu się z historią Pompejów wróć do Neapolu i wysiądź w wybranym miejscu docelowym około 13:30.

Neapol: Najciekawsze atrakcje

Katedra św. Januarego w Neapolu: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Katedra św. Januarego w Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Januarego w Neapolu? Kliknij tutaj.

Katedra św. Januarego w Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1701 recenzji)

Było to pozytywne i ekscytujące doświadczenie, pełne ciepła, jakie może przekazać tylko neapolitańskie miasto. Wszystko odbyło się pod szyldem mądrego przewodnika (Francesco), który swoim niekwestionowanym przygotowaniem merytorycznym i wrodzoną dialektyką dosłownie katapultował nas w przeszłość. A potem anegdoty i ciekawostki z tamtych czasów nie tylko wzbogaciły wrażenia z wycieczki. Cóż mogę powiedzieć, było to niezwykle pozytywne doświadczenie, którego życzę wszystkim przyszłym uczestnikom. Jeszcze raz dziękuję, Pasquale i Antonella

Dzięki Carlo mieliśmy doświadczenie na naprawdę światowym poziomie. Podzielił dla nas Neapol i wszystkie jego historie na nowo, łącząc sacrum i profanum w mieszankę historii i szczegółów, których bez tej podróży z nim nigdy nie mielibyśmy szczęścia poznać. Carlo był cennym przewodnikiem, łącznikiem między nami, turystami, a wspaniałą historią, jaką Neapol zawiera w swoim mieście. Od Nicole i Pietro z Palermo

Naprawdę wyjątkowe przeżycie! Oprócz piękna miejsc nasz przewodnik Carlo potrafił opowiadać historie, zmuszać ludzi do myślenia, wywoływać uśmiech i komunikować się w sposób, który zdarzał mi się bardzo rzadko. Gorąco polecam wszystkim osobom decydującym się na wizytę w Neapolu

Wycieczka fajna, trwała nawet trochę dłużej niż się spodziewano, bo przewodnik bardzo dobrze wszystko wyjaśnił i chętnie odpowiadał na pytania. To, co zostało wskazane w programie, zostało zrealizowane.

Wycieczka, podczas której prostym i bezpośrednim sposobem mówienia można łatwo zrozumieć powiązania z historią, jak powstają tłumaczenia i zwyczaje kulturowe dzisiejszego Neapolu