Dodaj daty

Katedra św. Januarego w Neapolu

Katedra św. Januarego w Neapolu

Katedra św. Januarego w Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

1. Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

Twoja podróż przez centrum Neapolu rozpoczyna się na kultowym Piazza del Gesù, tętniącym życiem placu, który służy jako brama do historycznego centrum miasta. Z tego tętniącego życiem punktu startowego Twój przewodnik poprowadzi Cię do spokojnego Chiostro di Santa Chiara. Tutaj, pośród ozdobnych majolikowych płytek i bujnych ogrodów, doświadczysz spokojnego kontrastu z tętniącymi życiem ulicami miasta. Po zanurzeniu się w spokojnej atmosferze klasztoru, wycieczka jest kontynuowana wzdłuż tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli. Ta wąska arteria, która przecina stary Neapol, jest wyłożona szeregiem sklepów, restauracji i malowniczych uliczek, z których każda oferuje wyjątkowy wgląd w życie i kulturę neapolitańską. Podczas zwiedzania Spaccanapoli podziwiaj architektoniczny splendor kościoła San Domenico Maggiore, który jest świadectwem bogatych i różnorodnych wpływów historycznych Neapolu. Najważniejszym punktem Twojego spaceru jest wizyta w kaplicy San Severo, w której znajduje się oszałamiająca rzeźba Chrystusa w Chuście. To marmurowe arcydzieło urzeka szczegółowym kunsztem, symbolizując artystyczne dziedzictwo Neapolu. Wycieczka zaprowadzi Cię również na Piazza Nilo, gdzie zobaczysz słynny posąg Boga Nilu, oraz na Piazza San Gaetano, otoczony ważnymi kościołami, takimi jak San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Każde miejsce przyczynia się do historii Neapolu, tkając gobelin historii, architektury i duchowości. Na zakończenie zwiedzania odwiedzisz XIII-wieczną barokową katedrę Saint Gennaro, epicentrum neapolitańskiej wiary. Katedra jest nie tylko cudem architektury, ale także duchową latarnią morską, w której znajduje się zachowana krew świętego Gennaro, patrona miasta. Ta piesza wycieczka z przewodnikiem po Neapolu oferuje kompleksowe doświadczenie, łącząc spokój Chiostro di Santa Chiara z tętniącymi życiem ulicami Neapolu i bogatym gobelinem jego historycznych i religijnych zabytków.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

2. Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Podziwiaj mieszankę wpływów włoskich i greckich, gdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Neapolu podczas tej wycieczki rowerowej. Przejedź przez zabytkowe centrum i poznaj greckie wpływy, jadąc ulicami Via dei Tribunali i Anticaglia. Zacznij od zjazdu promenadą w Neapolu. Ciesz się widokiem na morze z Wezuwiuszem w tle. Przejdź obok nadmorskiego zamku Castel dell' Ovo. Przejedź obok nadmorskich kawiarni i sklepów, przechodząc przez Borgo Marinari. Idź na wschód ulicą Via Caracciolo, aż dotrzesz do okazałego placu Piazza del Plebiscito, gdzie zobaczysz Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola. Skręć w tętniącą życiem ulicę handlową Via Toledo, skąd można dotrzeć do placów Piazza Carità i Piazza del Gesù. Jedź dalej do starożytnego greckiego serca Neapolu w dzielnicy Decumani. Doświadcz greckiego układu, jadąc wąskimi uliczkami w tym historycznym centrum. Przejedź Via dei Tribunali i Anticaglia, aby zobaczyć dziesiątki starożytnych kościołów i kilka uroczych placów.

Neapol: Wycieczka piesza z biletem wstępu do rzymskich ruin

4. Neapol: Wycieczka piesza z biletem wstępu do rzymskich ruin

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża ciesz się urzekającym pięknem Zatoki Neapolitańskiej i widokami na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i przemierzaj wąskie uliczki, pełne charakteru i żywotności. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź przez najsłynniejsze „Spaccanapoli” z jego wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzerią. Poznaj podziemne rzymskie ruiny, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem — Castel Nuovo, XIII-wieczny zamek, Pałac Królewski, Teatro di San Carlo i Galerię Umberto, eleganckie XIX-wieczne centrum handlowe.

Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

5. Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

Po zaplanowanym odbiorze o 08:15 rozpocznij 2-godzinną wycieczkę po Neapolu z przystankami w katedrze miejskiej, aby odwiedzić Kaplicę Skarbów i Bazylikę San Restituta. Następnie przejazd na Plac Plebiscytowy, aby zobaczyć fronton Pałacu Królewskiego i majestatyczny neoklasycystyczny kościół San Francesco di Paola. Stamtąd udaj się na Plac Ratuszowy; domem dla Nowego Zamku zbudowanego przez francuską rodzinę Anjou. Twoja wycieczka po Neapolu kończy się na tarasie w Posillipo, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków na całe miasto. Stamtąd przejazd do Pompejów, jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie. Będąc w Pompejach, Twój przewodnik zabierze Cię do najbardziej fascynujących miejsc tego starożytnego miasta, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i Lupanare, spalone, pokryte i zachowane przez popioły wulkaniczne podczas masowej erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Po zapoznaniu się z historią Pompejów wróć do Neapolu i wysiądź w wybranym miejscu docelowym około 13:30.

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

6. Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Chodź z nami, aby poznać Neapol. Prowadzimy Cię za rękę od miejsc historycznych do miejsc fundacji, oferując przystanki przed zapierającymi dech w piersiach widokami, a następnie wprowadzając Cię do serca miasta, zamieszkałego przez gościnnych ludzi, zawsze w ruchu, a ponadto z pewnością posiadania pod ręką wspaniałego jedzenia. Przeznaczony dla tych, którzy mają szczęście zatrzymać się w Neapolu na nieco dłużej niż kilka dni, ten przewodnik będzie doskonałym towarzyszem podróży, a po powrocie będzie świadectwem pobytu, wypełnionym arcydziełami, wskazówki i sugestie, które będą Ci towarzyszyć nawet wtedy, gdy już dawno Cię nie będzie. Najlepsza pamięć do zapamiętania Neapolu. Neapol dla tych, którzy go kochają, w towarzystwie tych, którzy chcą i wiedzą jak Ci o nim opowiedzieć. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Dowiedz się wszystkiego o katedrze w Neapolu, cudzie San Gennar i jej skarbie. Podziwiaj wspaniałe panoramy Wezuwiusza i Zatoki Neapolitańskiej, przechodząc przez Piazza del Plebiscito i docierając do Castel dell'Ovo.

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

7. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Neapol: Degustacja wina i jedzenia w lokalnej winnicy

8. Neapol: Degustacja wina i jedzenia w lokalnej winnicy

Naciesz oczy i podniebienie podczas tej półdniowej wycieczki podczas zwiedzania Neapolu. Skosztuj tradycyjnych kampańskich przysmaków i win w 60-letniej winiarni. Odkryj trzecie co do wielkości miasto Włoch oczami miejscowego. Daj się powitać typowej neapolitańskiej serdeczności i ciesz się wrażeniami na jednym z najbardziej autentycznych placów w historycznym centrum. Zapraszamy na pyszne dania przygotowane przez właścicieli, zgodnie z neapolitańską tradycją. Skosztuj specjałów dnia i daj się zaskoczyć prostym i smacznym smakiem. Zaspokój swoje kubki smakowe, odwiedzając jeden z najstarszych barów w centrum miasta. Sącz wina z regionu i próbuj kampańskich serów, wędlin i innych przysmaków. Skorzystaj z okazji i przekonaj się, jak dobra jest bruschetta. To idealne zakończenie dnia zwiedzania tego historycznego miasta.

Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

9. Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

Odbierz rano z miejsca zakwaterowania, terminalu wycieczkowego lub głównego dworca kolejowego w Neapolu i rozpocznij wycieczkę. Zacznij od 2 godzin zwiedzania w minibusie z wycieczką w małej grupie prowadzoną przez profesjonalnego przewodnika. Najpierw zatrzymaj się w katedrze, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i Santa Restituta. Jedź na plac ratuszowy i zobacz Nowy Zamek, zbudowany przez francuską rodzinę Anjou. Kontynuuj do obszaru Posillipo i zatrzymaj się w kościele św. Antoniego, skąd można zobaczyć najlepszy widok na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta i Piazza del Plebiscito. Zobacz fasadę Pałacu Królewskiego, piękny kościół św. Franciszka Paoli w stylu neoklasycystycznym, galerię Umberto I i teatr San Carlo. Następnie przejazd do Pompei, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po najbardziej fascynujących miejscach, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i „Lupanare”, spalone przez pyły wulkaniczne i lapilli podczas erupcji w 79 r. n.e. Po wizycie zrób krótki postój na lunch i udaj się w kierunku wybrzeża Sorrento. Po drodze podziwiaj średniowieczny zamek, od którego pochodzi nazwa słynnego miasta Castellammare di Stabia, małe i urokliwe plaże Vico Equense i Seiano oraz typową śródziemnomorską zieleń, taką jak drzewa cytrynowe i pomarańczowe. Zatrzymaj się w panoramicznym punkcie widokowym w Meta di Sorrento, aby spojrzeć na wspaniały widok na zatokę z widokiem na morze. Zatrzymaj się w Sorrento na krótką wizytę w mieście przez około 1 godzinę. Twój przewodnik pokaże Ci najbardziej znane miejsca, spacerując urokliwymi wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i małych warsztatów. Jedź dalej do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Sorrento: Villa Comunale, skąd możesz podziwiać widoki na zatokę i zobaczyć aż do Punta Campanella i wyspy Capri. Powrót do Neapolu około 17:15.

Zwiedzanie Neapolu dla małych grup

10. Zwiedzanie Neapolu dla małych grup

Zobacz najlepsze atrakcje Neapolu podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, obejmującej wszystkie ważne miejsca w mieście. Wycieczka obejmuje wszystkie miejsca, które trzeba zobaczyć w Neapolu, w tym katedrę, pałac królewski i wspaniałe tarasy Posillipo z wyjątkowymi widokami na miasto. To najlepszy sposób, aby w krótkim czasie uzyskać kompleksowe spojrzenie na Neapol. Ta wycieczka krajoznawcza trwa około 2 godzin, z małą grupą prowadzoną przez profesjonalnego przewodnika i transport minibusem. Ta wycieczka jest idealna, jeśli chcesz zobaczyć z przewodnikiem zabytkowe centrum Neapolu i zrobić kilka pięknych zdjęć z widokiem na miasto. Zostaniesz odebrany z hotelu, portu, dworca kolejowego lub w centralnej lokalizacji o 08:15 rano. Twój pierwszy przystanek będzie w katedrze w Neapolu (Duomo di Napoli), która jest głównym kościołem miasta i siedzibą arcybiskupa Neapolu. Jest powszechnie znany jako Cattedrale di San Gennaro, na cześć świętego Januarego, patrona Neapolu. Następnie zobaczysz Santa Restituta, który jest oryginalnym paleochrześcijańskim kościołem z VI wieku w miejscu, gdzie obecnie stoi katedra w Neapolu. Kościół został przebudowany i włączony do katedry, kiedy został zbudowany w XIII wieku, a dziś jest wspaniałym dodatkiem do zespołu katedralnego. Przejedź obok Placu Ratuszowego i zobacz Nowy Zamek zbudowany przez francuską rodzinę Anjou. Zatrzymując się w okolicy Posillipo na tarasie kościoła św. Antonia, będziesz mógł uzyskać najlepszy widok na miasto i zatokę. Następnie udasz się na Plac Plebiscytowy, aby zobaczyć fronton Pałacu Królewskiego, piękny kościół św. Franciszka z Paoli w stylu neoklasycystycznym, Galerię Umberto I i teatr San Carlo, po czym wycieczka się kończy.

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Katedra św. Januarego w Neapolu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra św. Januarego w Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Januarego w Neapolu? Kliknij tutaj.

Katedra św. Januarego w Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1701 opinii

Nasz przewodnik, pan Carlo, okazał się fantastyczną osobą, nie mogłam używać urządzenia do słuchania, podjął działania, abym był blisko i opowiedział mi całą podróż, ogromna wiedza i świetny narrator, bardzo empatyczny i nie narzucający się wszystko, jak to często bywa. Mój przyjaciel i ja byliśmy zachwyceni, będziemy polecać ten wspaniały przewodnik naszym przyjaciołom. Jak mawiała moja siostrzenica, mnóstwo rzeczy. Jeszcze raz dziękuję.

Ho fatto ta wycieczka stamattina z innymi przyjaciółmi, nasz przewodnik jest brawurowy Carlo, który ma dywersję, ma soprattutto ci ha raccontato i insegnato tantissime cose bez większego trudu. È jest fantastycznym doświadczeniem, które dożyło, że odwiedzi cię, a także wzniesie się na inną strefę Napoli, która szuka nowych Carlo na nostra droga! Consigliatissimo!

Piękne doświadczenie, wykonane w ostatni dzień pobytu, które polecam. Carlo doskonały przewodnik, kazał nam odkryć szczegóły historii Neapolu, których nie odkrylibyśmy sami. Przekazuje swoją pasję i miłość do swojego miasta.Ekscytująca wizyta w kaplicy San Severo

Przygotowanie techniczne Francesco Longobardiego! Nadzwyczajny. Należy poprawić czas poświęcony Santa Chiara

Absolutnie żywy i profesjonalny, wciągający. Jednym słowem znakomicie