Dodaj daty

Katedra św. Jakuba w Szybeniku

Katedra św. Jakuba w Szybeniku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

1. Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Odkryj wodospady Parku Narodowego Krka podczas wycieczki łodzią z przewodnikiem z miejscowości Vodice. Zachwyć się wspaniałymi wodospadami i zobacz zabytki, w tym klasztor franciszkanów. Wykorzystaj czas wolny na samodzielnie zwiedzanie parku.  Wejdź na pokład wygodnej łodzi i popłyń przez kanał Świętego Antoniego, podziwiając widoki na twierdzę Świętego Mikołaja. Zatrzymaj się w Szybeniku, aby odebrać świeże małże, a następnie przepłyń pod mostem Šibenski most. Kontynuuj rejs wzdłuż ujścia rzeki Krka do jeziora Prokljan. W końcu dotrzesz do Parku Narodowego Krka, który obejmuje 7 pięknych wodospadów i małe naturalne baseny. Udaj się do wodospadu Skradinski Buk, gdzie możesz odwiedzić elektrownię. Zobacz kilka zabytków kultury i historii, takich jak klasztor franciszkanów i kilka starych młynów wodnych. Będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie całego parku. Udaj się na lunch do jednej z restauracji lub odwiedź sklepy z pamiątkami. Wróć na łódź, aby rozpocząć podróż powrotną do miejscowości Vodice, gdzie dotrzesz wczesnym wieczorem. 

Piękno średniowiecza-Šibenik

2. Piękno średniowiecza-Šibenik

Piękno średniowiecza to wyjątkowa wycieczka panoramiczna i spacer przez średniowiecze przez jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miast - miasto Szybenik. Początek wycieczki znajduje się na wybrzeżu z widokiem na stare miasto i fortecę św. Michała. Następnie wjeżdżamy do średniowiecznego Šibenika przez wschodnie bramy miejskie i klasztor św. Franciszka. Goście będą mieli okazję zobaczyć najcenniejsze organy budowniczego Petara Nakicia z 1762 roku i dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywa ten prawie siedmiowieczny klasztor. Następnie spacer ulicami miasta szlacheckiej części miasta, która jest pełna starych pałaców, portali i herbów rodów szlacheckich Šibenika, zobaczymy unikalny Šibenik Meter, aby zapoznać się z 4 najważniejszymi średniowieczne bractwa Šibenika Następnie spacer po Goricy, zobaczymy klasztor benedyktynów św. powoli schodzimy po schodach na kwadratowe 4 studnie i nurkujemy głęboko do największej cysterny. Na koniec - perła! Wszystkie tajemnice, piękno i detale najpiękniejszej chorwackiej katedry św. Jakuba w Szybeniku.

Z Zadaru: Wodospady Krka i prywatna wycieczka do Szybenika

3. Z Zadaru: Wodospady Krka i prywatna wycieczka do Szybenika

Odkryj Park Narodowy Krka podczas prywatnej wycieczki z Zadaru. Poznaj obszar rzeki Krka i dolny bieg rzeki Čikola i zobacz siedem wodospadów, źródło Krka, siedliska zwierząt i roślin, stanowiska archeologiczne, architekturę sakralną oraz dziedzictwo etnograficzne i przemysłowe. Spaceruj po tym wspaniałym parku, wyjątkowym ze względu na niezwykłe formacje trawertynowe. Podziwiaj wodospad Skradinski Buk, największy z siedmiu wodospadów na rzece Krka. Obejmujący obszar o długości 400 m i szerokości 100 m, z 17 kaskadami, jest największym systemem kaskad trawertynowych w Europie. Odwiedź Šibenik, stare miasto koronacyjne chorwackich królów, założone w XI wieku. Spójrz na wpisaną na listę UNESCO katedrę św. Jakuba, przejdź się promenadą i podziwiaj morze. Zobacz imponującą twierdzę św. Michała i poznaj to typowe dalmatyńskie miasto.

Ze Splitu lub Trogiru: jednodniowa wycieczka do Šibenika i Zadaru

4. Ze Splitu lub Trogiru: jednodniowa wycieczka do Šibenika i Zadaru

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania pierwszym przystankiem będzie miasto Šibenik. Będąc tam, podziwiaj starożytne mury wraz z oszałamiającym tłem wybrzeża Adriatyku. Najbardziej znanym zabytkiem Šibenika jest niewątpliwie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedra św. Jakuba, po której można wybrać się na spacer kamiennymi uliczkami, kupić pamiątki i napić się kawy na promenadzie Riva. Następnym przystankiem jest Zadar, najstarsze stale zamieszkałe miasto w Chorwacji. Dowody na osadnictwo ludzkie sięgają IV wieku p.n.e. Ta historia przechodzi przez panowanie plemienne, greckie, rzymskie, weneckie i włoskie, przed współczesną sytuacją jako część Chorwacji. Sprawdź kilka zabytków z okresu średniowiecza i renesansu, oprócz współczesnych konstrukcji, takich jak pierwsze na świecie organy morskie. Gdy Twój pracowity dzień zwiedzania dobiegnie końca, wycieczka zakończy się wraz z powrotem przewodnika do miejsca zakwaterowania.

Szybenik: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Szybeniku

5. Szybenik: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Szybeniku

Witamy w Szybeniku, jedynym dużym mieście na chorwackim wybrzeżu, które zostało założone bezpośrednio przez Chorwatów, a dokładniej przez chorwackiego króla Petara Kresimira IV. Poznaj bogatą średniowieczną historię Szybenika. Spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem w pobliżu pomnika Petara Kresimira IV. Zacznij stamtąd przez park i kontynuuj do starego centrum miasta. Rdzeń miasta ma wiele wąskich uliczek, kamiennych domów i kamiennych schodów. Odwiedź najważniejsze zabytki, takie jak katedra św. Jakuba, renesansowy i gotycki cud, który został wykonany wyłącznie z kamienia jako materiału bez materiału wiążącego. Dowiedz się o innych ważnych strukturach, takich jak ratusz, forty i riwiera w Szybeniku. Lokalny przewodnik nie tylko poprowadzi Cię przez wycieczkę, ale także będzie miał wiele rekomendacji na całe wakacje w Szybeniku. Wycieczka może zakończyć się w punkcie początkowym lub w dowolnym innym punkcie, który najbardziej odpowiada klientom.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Katedra św. Jakuba w Szybeniku: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra św. Jakuba w Szybeniku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Jakuba w Szybeniku? Kliknij tutaj.

Katedra św. Jakuba w Szybeniku: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(49 recenzji)

Wycieczka była po prostu świetna. W Vodicach znajdują się 2 miejsca spotkań, z których odbierze Cię łódź. Samo sprawdzenie było bardzo szybkie i łatwe. Podczas podróży otrzymasz w różnych językach ciekawe informacje o Vodicach i okolicznych wyspach. Po Szybeniku każdy może spróbować świeżo przygotowanych małży, jeśli ma ochotę. Są one wliczone w cenę. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do parku narodowego i mamy tam 3 godziny. Czas jest również całkowicie wystarczający. W ciągu 1,5-2 godzin można było spacerować po parku. Raczej trudno poradzić sobie z wózkiem i wózkiem inwalidzkim ze względu na wiele schodów. Nawet jeśli park wydaje się bardzo pełny i przepełniony, zawsze są chwile, kiedy można zrobić zdjęcia bez ludzi na zdjęciu. Nie jedliśmy na miejscu, ceny za gałkę lodów wahają się od 2,5 do 3,5 euro. Nie mogę ocenić cen dań gorących. Krótko mówiąc: te pieniądze są tego warte!

Byliśmy bardzo zadowoleni. Dojazd do Krk zajmuje około 2 godzin, ale pracownicy są bardzo przyjaźni, a po drodze można było zobaczyć wiele zabytków, które były wyjaśniane w różnych językach przez głośniki. Potem były nieświeże małże i 3 godziny wolnego czasu w Krk Park, gdzie można było samodzielnie o wszystko zapytać. Punkty gastronomiczne były w Krk. Można było również dostać coś do picia na łodzi, a ceny były bardzo rozsądne:) W sumie całkowita rekomendacja! ! ! ! !

Rejs statkiem po wodospadach Parku Narodowego Krka z Vodic zapierał dech w piersiach! Sceneria była piękna, a wodospady po prostu magiczne. Personel łodzi był przyjazny i kompetentny, dzięki czemu nasza podróż była niezapomniana. Mogę gorąco polecić tę wycieczkę. Świetne doświadczenie!

Naprawdę przyjemna wycieczka ze spektakularnymi gotowanymi małżami na pokładzie. Super troskliwy i przyjazny personel

Wszystko było dobrze zorganizowane, park narodowy był świetny!