Dodaj daty

Katedra św. Findbara, Cork

Katedra św. Findbara, Cork – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

1. Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

Poznaj najsłynniejszy spośród irlandzkich zamków, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce z Dublina. Poświęć czas wolny, by zwiedzić miasto Cork i odwiedzić zamek w Blarney. Podążaj śladami św. Patryka. Zobacz krzyże celtyckie i okrągłą wieżę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w obiekcie Paddy's Palace w Dublinie. Wsiądź do komfortowego i klimatyzowanego vana, którym wyruszysz na malowniczą przejażdżkę pośród zielonych pól i farm mlecznych, z których słynie położony w hrabstwie Cork obszar Golden Vale. Podziwiaj panoramiczne widoki na pasmo górskie Galtee Mountains i hrabstwo Tipperary. Zatrzymaj się nad rzeką Lee przepływającą przez Cork. W mieście tym zaplanowano godzinę czasu wolnego na zwiedzanie w swoim tempie. Odwiedź zabytkowy angielski targ (English Market) i zachwyć się architekturą katedry św. Findbara. Pojedź do zamku w Blarney, gdzie Twoją uwagę przykuje legendarny Kamień z Blarney (Kamień Elokwencji). Według legendy osoba, która go pocałuje, uzyska na 7 lat dar elokwencji i przekonywania. Zrób „dzióbek” i pocałuj kamień, uwieczniając tę chwilę na zdjęciu.  Zwiedź tereny zamkowe i ogrody, a także odnajdź Jaskinię Czarownicy. Ciesz się wolnymi od podatku zakupami, odwiedzając przędzalnię wełny Blarney Woollen Mills i sklep z rękodziełem. Cofnij się w czasie, spoglądając na działające na wyobraźnię krzyże celtyckie oraz okrągłą wieżę. Po wyjeździe z Dublina pokonasz drogę wiodącą przez obszar Golden Vale w hrabstwie Tipperary. Powrót do Dublina przewiduje się w nocy. 

Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Cork City Open Top Bus Tour

2. Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Cork City Open Top Bus Tour

Podziwiaj panoramiczne widoki z górnego pokładu, gdy jedziemy przez historyczne ulice Cork, w tym piękną Dzielnicę Wiktoriańską, lub gdy podróżujesz wzdłuż słynnego Nabrzeża Świętego Patryka w Cork i przekraczasz potężną rzekę Lee po wielu różnych mostach. Od świętych zabytków katedry Shandon i katedry Saint Fin Barre po przyjemności na świeżym powietrzu w parku Fitzgerald i kampusie UCC, doświadczysz każdej części miasta Cork. Z otwartego pokładu naszego autobusu zobaczysz całą historię Cork. Zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość. W mieście, którego historia opowiedziana jest na jego ulicach, nie ma lepszego sposobu na spędzenie czasu podczas wizyty w Cork. Przystanki obejmują: -Cork City Gaol -Kościół św. Anny -University College Cork (UCC) -Galeria Sztuki Crawford

Wycieczka audio z przewodnikiem po Cork

3. Wycieczka audio z przewodnikiem po Cork

Pobierz naszą aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z własnym przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Znane jako druga stolica Irlandii, Cork jest bogate w stare zabytkowe kościoły i domy, które istnieją od setek lat. Ta wycieczka audio zanurzy Cię w historycznych nabrzeżach i ścieżkach prowadzących do słynnej St Patrick's Street, czarującego English Market i uroczego kościoła katedry St. Fin Barre. Zobaczysz mnóstwo tradycyjnych irlandzkich pubów i restauracji i usłyszysz tradycyjną muzykę, spacerując po tym magicznym mieście. Koniecznie wygrzewaj się w charyzmatycznym stylu życia Irlandczyków. Zobaczysz także Stary Zamek Królowej, ulicę French Church Street, słynne Muzeum Cork Butter, kościół św. Anny i dzwony Shandon, fort Elizabeth przy Barrack Street, most Nano Nagle z pomnikiem narodowym i park biskupa Lucey. Możesz to wszystko zrobić we własnym tempie.

Wycieczka po centrum Cork z przewodnikiem w języku francuskim

4. Wycieczka po centrum Cork z przewodnikiem w języku francuskim

Jeśli chcesz zarezerwować konkretną godzinę lub konkretny dzień, nie wahaj się ze mną skontaktować. Oprowadzam również po Cobh i Kinsale. Mój adres e-mail unloupchezlesrebelles@gmail.com Udaj się na Paul Street obok pomnika Rory'ego Gallaghera. Zobacz w dużych liniach cele i zabytki, które chcemy zobaczyć: - Rozpoczynamy wycieczkę po krótkim wprowadzeniu do historii miasta Cork. - Prezentacja dzielnicy hugenotów w Cork oraz cymetru - Rozpoczęcie wielkiej parady - Wyjaśnienia na temat kościoła Pawła i Piotra oraz historii Czarnego Orła Północy - Przyjazd na wielką paradę, historia konstrukcji na ulicy, pomnik narodowy i wyjazd na most nano nagle - Wyjaśnienie historii mostów nano nagle i mostu południowej bramy - Objaśnienia dotyczące St Finbarr i Elizabeth fort - Przed powrotem na wielką paradę, wykonaj małą wycieczkę obok domu liczącego i trybunału na ulicy Waszyngtona. - Wróć na wielką paradę, aby zobaczyć English Market - Porozmawiajmy o nowym pomniku Michaela Collinsa - Wyrusz do Crawford Gallerie i opery w Cork - Une légende pour tous: Father Matthew et le mouvement de la tempérence - Historia Shandon to nasza ulubiona książka o 4 twarzach. W drodze na ostatnią część trasy: Mc Curtain street i dzielnica zwycięska - L'everymen theatre i le Met - dwie instytucje w Cork Zakończenie wycieczki i odpowiedzi na pytania - UCC i wnętrze angielskiego rynku nie są częścią przewodnika, ale mam przyjemność z tobą porozmawiać. Podczas zwiedzania poznasz historię Cork i jego budynków, a także anegdoty związane z historią tego historycznego miejsca. --------------------------------------------------------------------------------------------- Balada trwa dwie godziny i odbywa się na nogach. Nous ne rentrons dans aucun bâtiments. Zalecane są dobre buty do marszu oraz odzież sportowa. Możesz zadawać pytania, nawet jeśli są one ogólne dotyczące Irlandii. ---------------------------------------------------------------------------------------------- Propozycja przewodnika: Jestem emigrantem w Irlandii od 2015 roku. Pracowałem dla Airbnb, hoteli Marriott i wreszcie dla własnej firmy. Od 2016 roku jestem brocanteur. Uzyskałem dyplom przewodnika w 2023 roku.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Katedra św. Findbara, Cork: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Findbara, Cork? Kliknij tutaj.