Katedra Notre-Dame
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Katedra Notre-Dame: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Notre Dame i Ile de la Cité – wycieczka z przewodnikiem

Czas trwania: 2 godz. – 2.5 godz.
Opinie: 130
130

Poznaj serce średniowiecznego i gotyckiego Paryża podczas 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po wyspie Ile de la Cité. Zwiedź katedrę Notre Dame i…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Katedra Notre-Dame”
Bilety i wycieczki: 716

Diabeł tkwi w szczegółach... nawet w katedrze Notre Dame!

To arcydzieło gotyku powstawało przez prawie 200 lat. Zniszczyli je hugenoci, rewolucjoniści i druga wojna światowa; zostało jednak odbudowane z najdrobniejszymi detalami, odzyskując dawną świetność. Oto lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę!

Gargulce

Ekspresyjne gargulce na fasadzie katedry należą do najbardziej znanych na świecie. Ale nie licz na to, że będą mówić i latać jak w „Dzwonniku z Notre Dame”!

Rozeta na fasadzie południowej

Na południowej fasadzie Notre Dame znajduje się wypełnione witrażem, okrągłe okno zwane rozetą. Przedstawia ona sceny z Nowego Testamentu; ma aż 84 szyby!

Zdjęcie: Eric Chan @Wikipedia (CC BY 2.0)

Ogromne organy

W Notre Dame znajdują się aż trzy z tych wielkich instrumentów, ale na pewno nie przegapisz tego najważniejszego. Wielkie organy mają aż 5 zestawów klawiszy i 8000 piszczałek!

Zdjęcie: ~Ealasaid~ @Flickr (CC BY 2.0)

Relikwie

Wśród wystawionych na widok publiczny relikwii w Notre Dame znajduje się fragment krzyża, na którym umarł Jezus, i podejrzanie zadbana cierniowa korona. Nie gwarantujemy ich autentyczności!

Zdjęcie: ~Ealasaid~ @Flickr (CC BY 2.0)

Wieża i krypta

Z wieży zobaczysz widok na miasto, który widział Quasimodo; w krypcie zaś znajdują się ruiny, na które natrafiono podczas prac budowlanych.

Katedra Notre-Dame: Nasze wskazówki

Ile to kosztuje?

Wstęp do Notre Dame jest bezpłatny. Aby zwiedzić wieżę i kryptę, należy kupić bilety za odpowiednio 8,50 i 6 EUR. Dostęp do obu miejsc wliczony jest w cenę karty Paris Pass.

Jak się tam dostać?

Najbliższa stacja metra to „Cité” (linia nr 4).

Ile schodów trzeba pokonać, żeby wejść na szczyt wieży?

Żeby podziwiać panoramę Paryża i popatrzeć na gargulce z bliska, trzeba pokonać 387 schodów – dobrze więc znać swoje możliwości.

Kiedy odbywają się msze?

"W każdą niedzielę przy głównym ołtarzu odbywa się msza święta. Przyjdź co najmniej 10 minut wcześniej, żeby zająć miejsce siedzące. 8.30 – Msza św. 9.30 – Nabożeństwo Jutrzni 10.00 – Msza gregoriańska kapituły katedralnej 11.30 – Międzynarodowa msza św. 12.45 – Msza św. 17.45 – Nieszpory 18.30 – Msza św. Wszystkie msze celebrowane są w języku francuskim. Odbywają się też w ciągu tygodnia. Więcej szczegółów znajduje się na oficjalnej stronie Notre Dame."

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Katedra jest czynna w godz. 8.00-18.45 w dni powszednie; w weekendy do 19.15.
 • Cena
  Sam wstęp jest bezpłatny, ale warto wykupić wycieczkę.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Warto rzucić okiem na najpopularniejsze wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  W pobliżu Notre Dame jest kilka stacji metra. Zatrzymują się na nich składy linii 1, 4, 7, 10, 11, i 14. Najbliżej jest stacja „Cité” linii nr 4.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Licz się z możliwymi kolejkami, szczególnie w weekendy.
  • Ubierz się skromnie – pamiętaj, że idziesz do kościoła.

Katedra Notre-Dame: Co mówią inni?

Fajny sposób na zobaczenie Paryża z drugiej strony

Fajna wycieczka, bardzo fajna łódka, super obsługa. A najfajniejszy w tym wszystkim był polski lektor który w imieniu Paryża (męski głos) i Sekwany (żeński głos) opowiadał w literacki sposób o budowlach i ich historii. Koniecznie zabierzcie swoje słuchawki takie jak od telefonu. Brakowało tylko lampki szampana...

Paryż: 1-godzinny rejs po rozświetlonym mieście Autor: klient GetYourGuide, 19.09.2016

Katedra Notre-Dame: Atrakcje w okolicy


Katedra Notre-Dame
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 630