Dodaj daty

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Segovia i Toledo Tour, Alcazar i Katedra

1. Madryt: Segovia i Toledo Tour, Alcazar i Katedra

Odkryj historyczne miasta Toledo i Segovia podczas jednodniowej wycieczki z Madrytu. Podziwiaj imponujący Alcázar w Segowii, katedrę w Toledo, spacerując po obu miastach, poznając ich fascynującą historię. Wyjedź z Madrytu i udaj się najpierw do miasta Segovia. Zobacz rzymski akwedukt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj kultowy pomnik z I wieku, uważany za najważniejszy przykład inżynierii lądowej z czasów rzymskich w Hiszpanii. Odwiedź królewski pałac Alcazar w Segowii, zbudowany na skalistej urwisku u zbiegu dwóch rzek w pobliżu gór Guadarrama. Jedź dalej do cesarskiego miasta Toledo. Po przybyciu do Toledo odkryj średniowieczne dzielnice i zabytki miasta podczas pieszej wycieczki i dowiedz się, dlaczego nazywa się je Miastem Trzech Kultur. W zależności od wybranej opcji zakończ wycieczkę z przewodnikiem po katedrze w Toledo. Pod koniec wycieczki wróć do centrum Madrytu.

Z Madrytu: Wycieczka całodniowa do Toledo

2. Z Madrytu: Wycieczka całodniowa do Toledo

Ciesz się pełną wycieczką po magicznym mieście Toledo, słynącym z wąskich średniowiecznych uliczek, pięknej architektury i bogatej historii. Wyrusz wygodnie z centrum Madrytu. Ciesz się krótkim wprowadzeniem od przewodnika eksperta na temat tego, co warto zobaczyć i odwiedzić w Toledo. Po przybyciu do Toledo odbędziesz panoramiczną wycieczkę po mieście z jednego z najpiękniejszych punktów widokowych i rozpoczniesz wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum (wycieczka trwa około 45 minut). Następnie miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie reszty miasta i zwiedzanie zabytków, takich jak kościół św. Tomasza lub katedra. Alternatywnie, jeśli chcesz po prostu usiąść i napić się piwa lub lunchu na pięknym tarasie, będziesz miał na to czas. Pod koniec wycieczki po Toledo (całkowite doświadczenie trwa około 9 godzin), wróć do centrum Madrytu wygodnym autobusem, gdzie Twój przewodnik może polecić rzeczy do zrobienia wieczorem lub przez resztę pobytu.

Z Madrytu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Toledo

3. Z Madrytu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Toledo

Dołącz do jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Madrytu i odwiedź historyczne miasto Toledo. Miasto jest wpisane na Listę Pomników Narodowych i Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla niektórych z najważniejszych hiszpańskich zabytków. Toledo jest znane jako Miasto Trzech Kultur, ponieważ przez dłuższy czas mieszkańcy chrześcijańscy, islamscy i żydowscy żyli razem w pokoju w jego murach. Wędruj wąskimi uliczkami i alejkami, aby poznać kulturę i historię miasta podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj gotycką i renesansową architekturę oraz dobrze zachowane zabytki. Jeśli wolisz odkrywać miejsca na własną rękę, możesz zwiedzać miasto w wolnym czasie, odkrywając jego zabytki i historyczne dzielnice bez przewodnika.

Z Madrytu: Toledo i Segovia Tour z wstępem do Alcazar

4. Z Madrytu: Toledo i Segovia Tour z wstępem do Alcazar

Nie przegap Toledo, miasta na skrzyżowaniu różnych cywilizacji, kultur, epok i stylów. Ciesz się wygodą transferu w obie strony z Madrytu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na obrzeżach centrum, aby podziwiać panoramiczny widok na miasto, a następnie przespaceruj się po starym mieście, które zostało uznane za pomnik narodowy i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niech Twój przewodnik wskaże wspaniałe przykłady architektury mudejar, romańskiej, gotyckiej, renesansowej i barokowej, które stanowią dziedzictwo różnych kultur i cywilizacji, które kwitły w obrębie murów miasta. Ciesz się wolnym czasem na wędrówkę krętymi uliczkami zabytkowego centrum miasta i być może coś przekąsisz. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w słynnej katedrze w Toledo, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po wnętrzu tego wzorca hiszpańskiej architektury gotyckiej. Wcześniej w miejscu meczetu miejskiego, zanim został zbudowany w XIII wieku, katedra zawiera pewne aspekty stylu mudejar i elementy architektoniczne. Po wizycie w katedrze czas wolny na lunch i powrót do punktu początkowego wycieczki, aby złapać autobus z powrotem do Madrytu, a następnie kontynuować podróż do Segovii. Po przyjeździe doświadczenie rozpoczyna się pieszą wycieczką po Plaza del Azoguejo, gdzie można podziwiać rzymski akwedukt. Następnie kontynuujemy spacer po starym mieście, aby zobaczyć Plac Ratuszowy, podziwiać zewnętrzną część gotyckiej katedry i oczywiście wnętrze zamku Alcázar z XII wieku, dawnej ufortyfikowanej rezydencji królów Kastylii

Toledo: Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off, piesza wycieczka i Alcazar

5. Toledo: Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off, piesza wycieczka i Alcazar

Cofnij się w czasie i odkryj wyjątkowe miasto, w którym 3 kultury historycznie żyły w harmonii przez wieki. Wskocz na pokład miejskiego autobusu wycieczkowego w Toledo i odkryj liczne atrakcje we własnym tempie. Otoczone rzeką Tajo Toledo to powrót do czasów, gdy religia zdawała się harmonizować, a nie dzielić. Ze szczytu piętrowego autobusu z otwartym dachem zobaczysz dowody na to, że społeczności chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie żyły obok siebie. Podziwiaj sefardyjskie synagogi i meczety z formami w kształcie podkowy. Całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jego zabytki z przeszłości są liczne. Z biletem możesz korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów autobusami typu hop-on-hop-off, które kursują co 30–60 minut (w zależności od pory dnia) i odjeżdżają z Alcazar. Możesz zrobić pełną pętlę w zaledwie 50 minut, ale Twój bilet jest ważny przez 24 godziny, co daje mnóstwo czasu na zwiedzanie w czasie wolnym. Przystanki wycieczki: Przystanek 1 – Alcazar de Toledo Przystanek 2 - Brama Bisagra Przystanek 3 - Estacion Renfe (stacja kolejowa) Przystanek 4 - Remonte Safont Przystanek 5 - Mirador Del Valle Przystanek 6 - Cigarrales Przystanek 7 - Puente San Martin (most San Martin) Przystanek 8 - Kardynał Przystanek 9 - Tavera Przystanek 10 - Brama Bisagra

Półdniowa wycieczka do Toledo z Madrytu

6. Półdniowa wycieczka do Toledo z Madrytu

Wyjedź z Madrytu do średniowiecznego miasta Toledo, malowniczo położonego nad brzegiem rzeki Tag. Półdniowa wycieczka zapewnia pełne wprowadzenie do historycznego miasta, wędrując krętymi uliczkami do zabytków, które ujawniają jego fascynującą przeszłość. Rozpocznij od panoramicznej pieszej wycieczki po starych dzielnicach i odwiedź Plaza del Ayuntamiento, aby zobaczyć wspaniałą fasadę katedry prymasowskiej św. Marii, stary Pałac Sprawiedliwości i ratusz w Toledo. Kontynuuj podróż przez dawną dzielnicę żydowską, wędrując wąskimi uliczkami do kościoła św. Tomasza, w którym znajduje się słynny obraz El Greco „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Odwiedź starą synagogę św. Maria la Blanca, która pozostaje symbolem współistnienia „3 kultur” Toledo. Zakończ wizytę w typowej fabryce Damasquino (Damascene), aby zobaczyć cenną biżuterię udoskonaloną przez Arabów i przywiezioną do Hiszpanii przez Maurów.

Z Madrytu: Toledo z 7 zabytkami i opcjonalną katedrą

7. Z Madrytu: Toledo z 7 zabytkami i opcjonalną katedrą

Zobacz zabytki Toledo wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas tej jednodniowej wycieczki z Madrytu klimatyzowanym autobusem. Spaceruj średniowiecznymi uliczkami, aby poznać historię harmonijnego życia społeczności chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich w tym cesarskim mieście. Wyjedź wygodnym i przestronnym autobusem z centrum Madrytu i zrelaksuj się podczas jazdy do Toledo. Odwiedź symboliczne miejsca, takie jak kościół Santo Tomé, dzielnica żydowska i synagoga Santa María La Blanca. Udaj się do najważniejszych historycznych dzielnic i zabytków miasta dzięki szybkiemu wejściu. Przeglądaj 3 strony ze swoim przewodnikiem i 4 strony na raz. W zależności od wybranej opcji możesz odwiedzić katedrę w Toledo z naszym przewodnikiem. Miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie reszty miasta. Wróć do miejsc już odwiedzonych lub wejdź swobodnie do kolejnych miejsc z biletami dostarczonymi przez przewodnika, w tym do Kościoła Zbawiciela i Colegio de las Doncellas Nobles. Spędzaj wolny czas kupując lunch lub drinka na pięknym tarasie. Uzyskaj rekomendacje od swojego przewodnika i dowiedz się, co warto zobaczyć i gdzie zjeść i wypić. Pod koniec wycieczki po Toledo wróć autobusem do centrum Madrytu i uzyskaj porady, co robić w Madrycie.

Madryt: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Toledo z wizytą w katedrze

8. Madryt: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Toledo z wizytą w katedrze

Odkryj skarby Toledo podczas jednodniowej wycieczki autobusem z Madrytu. Rozkoszuj się widokami średniowiecznego miasta z Mirador del Valle i zobacz arcydzieło El Greco w kościele Santo Tomé. Wyjedź z Madrytu i udaj się do Mirador del Valle. Tutaj podziwiaj widoki Toledo zza rzeki Tag. Następnie udaj się do historycznego centrum Toledo, uznanego za miejsce światowego dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się z przewodnika o współistnieniu Żydów, chrześcijan i muzułmanów, którzy kształtowali miasto na przestrzeni wieków. Wejdź do kościoła Santo Tomé i zobacz „Pogrzeb hrabiego Orgaza” El Greco. Przejdź do Synagogi Najświętszej Marii Panny i zakończ wycieczkę w imponującej katedrze Primada.

Z Madrytu: Segovia, Ávila i Toledo z przewodnikiem

9. Z Madrytu: Segovia, Ávila i Toledo z przewodnikiem

Odkryj z nami trzy wyjątkowe miasta, miejsca światowego dziedzictwa! Z Madrytu odwiedzimy Segovię, Ávilę i Toledo. Wyruszymy wcześnie i udamy się do Toledo, gdzie rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem w towarzystwie naszego oficjalnego przewodnika. Toledo ma długą tradycję chrześcijańską, żydowską i muzułmańską. Dlatego jest również znany jako miasto trzech kultur. Podczas tej wycieczki nie tylko odwiedzimy najbardziej reprezentatywne miejsca każdego z tych miast, ale także odwiedzimy kilka cennych, ukrytych zakamarków znanych tylko nielicznym mieszkańcom. Dołącz do nas i odkryj sekrety drugiej co do wielkości katedry w Hiszpanii z naszym oficjalnym przewodnikiem. Na pożegnanie Toledo przejedziemy przez miasto jego wąskimi i malowniczymi uliczkami, zapadając w pamięć, aby zachować niezapomniane zdjęcia, dodatkowo pokażę Ci jedną z najlepszych panoram miasta, gdzie z pewnością zrobisz swoje najlepsze zdjęcie! Następnie wyruszymy do Ávila. Odwiedź historyczne centrum Ávili i odkryj dziedzictwo tego miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyć się jego fascynującą historią! Trasa będzie kontynuowana wzdłuż odcinka słynnych murów Ávila. Jak zachowało się do dnia dzisiejszego? Odsłonimy te pytania na grubym murze, który otacza całe historyczne centrum miasta, kierując się w stronę katedry i innych zabytków. Jeśli zostanie wybrana opcja podwyższenia standardu, zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji na starym mieście, gdzie będziemy cieszyć się typowym „tradycyjnym posiłkiem iberyjskim”, jeśli nie, możesz cieszyć się wolnym czasem na lunch, przewodnik da rekomendacje restauracji w okolicy. Kontynuujemy naszą podróż kierując się do Segowii, naszego trzeciego przystanku tego dnia i naszego trzeciego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy do historycznego centrum Segowii, następnie rozpoczniemy spacer po głównym placu miasta, Plaza Mayor, kontemplując zabytki, takie jak majestatyczny rzymski akwedukt, będziemy kontynuować przez starą dzielnicę miasta, aż dotrzemy do katedry, i wreszcie dotrzemy do majestatycznego Alcazar, starego królewskiego pałacu i twierdzy. Tam będziesz miał czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta, zrobienie dobrych zdjęć i posiadanie fajnych pamiątek. Pod koniec wycieczki (przeżycie trwa około 12 godzin) powrócisz do centrum Madrytu wygodnym minibusem, gdzie Twój przewodnik będzie mógł polecić rzeczy do zrobienia przez resztę pobytu.

Toledo: wycieczka po katedrze z lokalnym przewodnikiem

10. Toledo: wycieczka po katedrze z lokalnym przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Placu Ratuszowym i podziwiaj zachodnią fasadę katedry Santa María de Toledo. Następnie z przewodnikiem udaj się na wycieczkę do jednej z największych katedr w Hiszpanii i podziwiaj łuki wskazujące, sklepienia żebrowe i witraże w największej gotyckiej katedrze w Hiszpanii. Poznaj historię tej bazyliki od jej budowy w XII wieku aż do czasów współczesnych. Odkryj, że przed katedrą na tej świętej ziemi wzniesiono inne świątynie. Przejdź się po nawach, aby zobaczyć Kaplicę Skarbów i podziwiać wspaniałą monstrancję wykonaną przez Enrique de Arfe w XVI wieku. Poznaj główny ołtarz, który jest cudownie rzeźbiony i podsumowuje życie Jezusa. Posłuchaj opowieści o przedstawieniach na chórze. Zobacz ogromne narządy, które są nadal w użyciu. Miej czas na podziwianie wyjątkowego okna o nazwie Clear, wykonanego ze wspaniałego marmuru, brązu i alabastru. Nie przegap znakomitych dzieł sztuki El Greco, Velazqueza, Goyi i Caravaggia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo? Kliknij tutaj.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5821 opinii

Pilar była wyjątkowym przewodnikiem, naprawdę podobała nam się nasza wycieczka z przewodnikiem po Toledo. Transport był szybki i doskonały w super wygodnym autobusie z klimatyzacją. Pilar jest super miły i ma zbyt dużą wiedzę o mieście, a przewodnik ogólnie był całkiem przyjemny, bardzo nam się podobało i nie wahamy się polecić tej wycieczki naszym przyjaciołom i znajomym. Być może obszarem poprawy mogłoby być użycie jakiegoś urządzenia audio dla osób, które mogą nie słyszeć dobrze, ale nie było to dla nas problemem.

Ta wycieczka jest wysoce zalecana. Odebrali nas z centrum Madrytu, za godzinę byliśmy w Toledo i odbyliśmy fajną wycieczkę z przewodnikiem (Pilar, bardzo miły i uprzejmy). Toledo jest piękne i mieliśmy też dużo wolnego czasu na jedzenie lub spacerowanie i robienie zdjęć na własną rękę.

The tour was organized in a very professional way in a nice atmosphere - you can be sure that you’ll be very well taken care of. Alex, the guide, was very open, friendly and probably one of the nicest people ever. Overall an amazing experience that I’d recommend to everyone :)

Bardzo polecam tę wycieczkę! Miejsca niesamowite, widoki przepiękne, ogromna wiedza przewodnika Dawida, który opowiadał w językach hiszpańskim i angielskim na zmianę. Warto się wybrać i doświadczyć na żywo.

Super pomysł na spędzenie dnia poza Madrytem. Najlepsza opcja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu i chcą w przyśpieszonym tempie zobaczyć oba miasteczka. Wszystko odbyło się zgodnie z planem.