Dodaj daty

Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium

Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

1. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: Upiorna wycieczka po Starym Mieście po niemiecku

2. Monachium: Upiorna wycieczka po Starym Mieście po niemiecku

Monachium oferuje nie tylko tętniące życiem, pełne światła i atmosfery życie, ale także inną, ciemniejszą stronę. Podczas tej wycieczki po mieście poznasz niesamowite miejsca północnego Starego Miasta, między elegancką dzielnicą Kreuzviertel z Placem Promenady a arystokratyczną dzielnicą Graggenau ze słynną na całym świecie rezydencją Wittelsbacherów. Wycieczka zaczyna się w Frauenkirche, gdzie na samym początku można spotkać samego diabła. Dowiedz się, jak on, próbując utrudnić budowę katedry, oszukał się i zostawił ślad niesławnego diabła. Ale to nie wszystko: posłuchaj upiornego spotkania z duchem w spiczastej czapce na cmentarzu, scrooge o zimnym sercu na Placu Promenady i grubym duchem z bramy Maxtor. Prawdopodobnie najbardziej niesamowitym miejscem wycieczki jest wieża Jungfernturm, w której podobno podsłuchiwano okropne krzyki zamęczonych na śmierć. Wypatruj strasznych miejsc w centrum miasta, spotykaj diabły, demony, heretyków i skazanych na zagładę i znajdź miejsca, w których miały miejsce przerażające zbrodnie i gdzie rzekome czarownice wzdychały. Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim mieszkańcem Monachium, czy nowicjuszem, turystą na krótkiej wizycie lub przebywasz w mieście na dłużej, młodym lub starszym - ta wycieczka oferuje coś dla każdego. Ze względu na straszne treści wycieczka jest zalecana dla uczestników w wieku 12 lat i starszych.

Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

3. Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium City: Marienplatz i English Garden Walking Tour

4. Monachium City: Marienplatz i English Garden Walking Tour

Pulsujące energią i komercją, a jednocześnie uroczo związane ze swoją historyczną przeszłością, Monachium to ekscytujące miasto do odwiedzenia i urocze miasto do spacerów. Podczas tej wycieczki zapoznasz się z wieloma głównymi atrakcjami miasta i opowiesz o niektórych legendach od swojego przewodnika. Zacznij od dużego otwartego placu Marienplatz, zdominowanego przez Stary i Nowy Ratusz. Spaceruj po centrum miasta i zobacz takie miejsca, jak Frauenkirche i dawne pałace królewskie monachijskiej rezydencji. Po drodze dowiesz się o barwnej 850-letniej historii miasta, zatrzymując się w miejscach, które były świadkami wydarzeń o znaczeniu nie tylko lokalnym, ale i ogólnoświatowym. Zobacz niektóre ze słynnych piwiarni i przejdź do zielonej atrakcji, ogromnego Ogrodu Angielskiego. Większy niż nowojorski Central Park, będziesz spacerować wśród dębów i klonów i odkryjesz, gdzie ludzie mogą surfować, mimo że znajdujesz się 6 godzin od najbliższego morza.

Monachium: Wycieczka po średniowieczu z nocnym stróżem w języku niemieckim

5. Monachium: Wycieczka po średniowieczu z nocnym stróżem w języku niemieckim

Przeżyj cmentarze i przesłuchania, srebrne monety i egzekucje, cofając się do średniowiecza. Spotkaj się z Wolframem, twoim przewodnikiem nocnego stróża na centralnym placu Marienplatz. Będą nieść latarnię, halabardę i róg, aby pomóc Ci zanurzyć się w świecie średniowiecznego Monachium. Przejdź się ze swoją grupą do XII-wiecznych murów miejskich Monachium i poznaj średniowieczne egzekucje i ścięcia głów. Wąchaj kadzidło w starożytnych pozostałościach kościoła św. Piotra i dowiedz się o karach dla złych piekarzy w Metzgerzeile. Zobacz zamknięcie Bramy Talburskiej i walkę z halabardą. Dowiedz się o przerażających technikach tortur stosowanych w średniowiecznych więzieniach. Odkryjesz także miejski zamek i Bramę Schwabinger, odkrywając fascynującą i makabryczną historię średniowiecznego Monachium.

Monachium: samodzielna wycieczka dla dzieci z przewodnikiem

6. Monachium: samodzielna wycieczka dla dzieci z przewodnikiem

Przeżyj zabawną i przyjazną dzieciom wycieczkę po starym mieście w Monachium. Korzystając z łamigłówek i wskazówek z ponumerowanych kopert, przemierzaj zabytkowe centrum miasta od jednego do drugiego, poruszając się we własnym tempie. Zaczynając od Stachusa, dużego placu w centrum Monachium, będziesz miał okazję odkryć słynny Frauenkirche, uważany za symbol Monachium, Marienplatz, gdzie zarówno stary (Altes Rathaus), jak i nowy ratusz (Neues Rathaus) znajdują się oraz Viktualienmarkt, popularny targ spożywczy dla smakoszy. Ta samodzielna wycieczka po padlinożercach pozwoli Tobie i Twojej rodzinie poświęcić trochę czasu na zastanawianie się nad miastem, jednocześnie korzystając z obszernych informacji o historii stolicy Bawarii i poznając jej zabytki w zabawny, niekonwencjonalny sposób.

Wicked Monachium: czarownice, przestępcy i kaci

7. Wicked Monachium: czarownice, przestępcy i kaci

Poznaj niesamowitą stronę Monachium podczas pieszej wycieczki po południowej starówce. Poznaj nieuczciwych postaci miasta, które brudnymi rękami pozostały na marginesie społeczeństwa. Cofnij się w czasie, kiedy śmierć była częścią codzienności. Spaceruj po tętniącej życiem dzielnicy Angers, aby zobaczyć Hackenviertel z Hofstatt. Poznaj podejrzane postacie, od katów po czarownice. Dowiedz się, gdzie grabarz zakładał łopatę na ramię, gdzie krążyły kruki i gdzie kaci biczowali toporami. Zobacz pozostałości zbuntowanej motłochu, która uczyniła ulice niebezpiecznymi, gdy dobrzy obywatele udali się na noc. Odwiedź przeklęte miejsca i dowiedz się o przerażających wydarzeniach, które miały tam miejsce. Idź z Frauenkiche do Sendlinger Tor, przecinając Hackenviertel.

Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

8. Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

Zanurz się w świecie legend i odkryj wybrane tajemnicze miejsca na Starym Mieście w Monachium. Posłuchaj opowieści, legend i tajemnic, odkryj rzeczywistość za nimi i zyskaj nowe spojrzenie na miasto. Poznaj mityczne stworzenia i enigmatyczne postacie legendarnego świata Monachium i zobacz, jak o zmierzchu ożywają. Dowiedz się o Lindwurm w Nowym Ratuszu i potworach, z którymi walczył bohater Putti na kolumnie maryjnej. Posłuchaj, jak udało się powstrzymać diabła przed zniszczeniem Starego Piotra i dlaczego warto spojrzeć św. Onufremu prosto w oczy. Odpowiedzi na te pytania są kluczem do magii Monachium, które rok po roku przyciąga tak wielu ludzi z bliska i daleka. Poznaj legendarne miejsca Monachium i spójrz na Stary Ratusz, Stary Piotr, Marienplatz, Stary Dwór i Frauenkirche. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, czy mieszkańcem Monachium, młodym czy starszym, ta wycieczka oferuje coś dla każdego.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

9. Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po słynnych zabytkach Monachium, takich jak Neue Rathaus, Marienplatz i Frauenkirche. Tych atrakcji nie można przegapić. Nasz przewodnik ma również do opowiedzenia ekscytujące historie o słynnym Hofbräuhaus. Podczas wycieczki odwiedzane są również słynne atrakcje, takie jak Maximilianstraße, Residenz i Feldherrnhalle na Odeonsplatz. Wycieczka kończy się w pobliżu Viktualienmarkt, gdzie odwiedzający mogą zrobić sobie krótką przerwę przy lampce wina lub kawie.

Monachium: Ekscytująca nocna wycieczka stróża po Starym Mieście

10. Monachium: Ekscytująca nocna wycieczka stróża po Starym Mieście

Ta trasa jest w języku niemieckim. Dołącz do tej nocnej wycieczki i towarzyszyć nocnemu stróżowi w historycznym rynsztunku. Zaczynając od Marienplatz, ta wspaniała piesza wycieczka poprowadzi Cię nocą przez Monachium. Posłuchaj średniowiecznych opowieści i odkryj oświetlone zabytki zabytkowego centrum Monachium. Zobacz katedrę Frauenkirche i poznaj stare cmentarze. Dowiedz się, gdzie znajdowały się bramy starego miasta i co zwykle działo się w godzinach wieczornych. Dowiedz się, jak nocny stróż chronił Monachium przed hufcem i straszliwymi pożarami. Oprócz autentycznych przyborów, takich jak latarnia, halabarda i trąbka, stróż nocny pokaże Ci prawdziwe średniowieczne monety i swój drewniany rachunek. Jeśli chcesz, możesz towarzyszyć stróżowi nocnemu podczas ich nocnego kieliszka.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 53
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium? Kliknij tutaj.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2087 opinii

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci