Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii

Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Antwerpia: gra w poszukiwanie skarbów i główne atrakcje miasta

1. Antwerpia: gra w poszukiwanie skarbów i główne atrakcje miasta

Zwiedzaj Antwerpię w swoim tempie podczas pieszego poszukiwania skarbów w ramach gry na telefonie. Spróbuj rozszyfrować zagadki, szukaj pomocy w głównych atrakcjach miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Ta atrakcja na świeżym powietrzu jest doskonała dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają miasto, par, grup, rodzin oraz dzieci i świetnie sprawdzi się jako zajęcie integracyjne. Pobierz aplikację na swoje urządzenie mobilne (instrukcje otrzymasz po dokonaniu rezerwacji), po czym rozpocznij piesze poszukiwanie 10 głównych atrakcji miasta. Spaceruj w swoim tempie. Możesz wstrzymać lub wznowić grę, kiedy tylko zechcesz. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry połączonej ze zwiedzaniem miasta. W trakcie spaceru odkrywaj wskazówki przy każdej z atrakcji, aby poznać następny cel gry. Aby ukończyć grę, musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole.Na zewnątrz każdej atrakcji dowiesz się więcej o mieście i będziesz mieć szansę na rozwiązanie ciekawej zagadki. Rozpocznij wycieczkę przy dworcu kolejowym Antwerpen-Centraal. Jest to stalowa budowla o wyjątkowej architekturze. Odwiedź kościół św. Jakuba, który słynie z pięknych wnętrz. Zrób zdjęcia pięknego kościoła protestanckiego św. Karola Boromeusza i podziwiaj katedrę Najświętszej Marii Panny. Następnie udaj się na Groenplaats, duży plac wyglądający jak z bajki. Odwiedź Muzeum Plantin-Moretus i dowiedz się więcej o typografii. Zobacz zamek Het Steen, który ma wyjątkowo burzliwą historię. Zobacz muzeum Vleeshuis, jedno z niewielu muzeów z wystawami dotyczącymi historii tańca i muzyki. Zachwyć się ratuszem miejskim i renesansową architekturą. Na koniec odwiedź Grote Markt z piękną fontanną Brabo.

Antwerpia: Wycieczka piesza z aplikacją Audioguide

2. Antwerpia: Wycieczka piesza z aplikacją Audioguide

Odkryj Antwerpen na własnych warunkach dzięki tej audiowycieczce z przewodnikiem, dostępnej na smartfonie! Zanurz się w pięknie tego historycznego miasta we własnym tempie i w preferowanym języku. Ta audiowycieczka z przewodnikiem oferuje elastyczność w wyborze miejsc docelowych i decydowaniu, ile czasu chcesz spędzić w każdym z nich. Nie możesz przegapić bogatej historii Antwerpii. Historyczne centrum z wielowiekowymi placami ma wiele imponujących budynków, ładne dzielnice, ciekawe muzea i wiele przytulnych restauracji i barów. Podczas wycieczki audio mijasz kilka wyjątkowych zabytków, takich jak gotycka katedra Matki Bożej, Rubenshuis, fontanna Brabo i najstarszy budynek giełdy na świecie. Jak zapewne wiesz, Antwerpia jest największym portem składowania kakao na świecie. Czy wiesz, że kiedyś lekarstwa pokrywano warstwą czekolady? Chocolatier Neuhaus odpowie na wszystkie Twoje pytania i życzenia dotyczące czekolady. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem zagłębisz się w historię historycznej Antwerpii i odkryjesz wszystkie sekrety, które niesie ze sobą miasto. Starannie przygotowaliśmy dla Ciebie najpiękniejszą trasę spacerową i zebraliśmy ponad 40 wciągających i interesujących historii. Przejdziesz obok wszystkich dobrze znanych zabytków, ale będziesz także zaskoczony nowymi odkryciami i ukrytymi klejnotami. Odkryj bogatą historię Antwerpii, poznaj jej tętniącą życiem teraźniejszość i zachwyć się jej urzekającymi legendami i opowieściami. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na samotną przygodę, romantyczny spacer po mieście z partnerem, czy też zwiedzasz miasto z przyjaciółmi lub rodziną, nasza audiowycieczka z przewodnikiem zaspokoi wszystkie preferencje. Ponadto otrzymasz atrakcyjną zniżkę, jeśli wybierzesz się na wycieczkę z osobami towarzyszącymi.

Antwerpia: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

3. Antwerpia: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Przejedź przez urocze miasto Antwerpia podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Zobacz okazałe rezydencje, malownicze place i piękną gotycką architekturę. Rozpocznij od głównego dworca kolejowego w Antwerpii i jedź przez dzielnicę żydowską w kierunku parku miejskiego. Kontynuuj w kierunku majestatycznego południa, będziesz cieszyć się spokojną przejażdżką wśród luksusowych rezydencji fantazyjnej części miasta. Zwiedzaj przyjemne place i zobacz piękną gotycką katedrę w historycznym centrum. Złap wspaniałe widoki na niezwykle ważną rzekę Scheldt i stary port. Odkryj najnowszy park w Antwerpii i przejedź przez dzielnicę Seefhoek do stacji, aby podziwiać wspaniały widok na imponujący budynek.

Antwerpia: Najfajniejsza wycieczka rowerowa Highlight

4. Antwerpia: Najfajniejsza wycieczka rowerowa Highlight

Przejedź rowerem po Antwerpii podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem i odkryj różne dzielnice i zabytki miasta, od średniowiecznych budynków po secesyjną architekturę. Zobacz katedrę Najświętszej Marii Panny, Het Steen, Grote Markt i nie tylko. Poznaj swojego przewodnika i wyrusz na zwiedzanie najważniejszych atrakcji tego popularnego miasta portowego. Pedałując, poznaj wyjątkowość różnych dzielnic Antwerpii i podziwiaj różne style architektoniczne. Posłuchaj, jak lokalny przewodnik wyjaśnia historię Antwerpii i odkrywa niektóre z najlepiej strzeżonych tajemnic miasta. Zobacz Beginaż w Antwerpii, przejedź obok rozległego placu Grote Markt, podziwiaj ratusz w Antwerpii, przejedź rowerem przez modną dzielnicę Zuid i nie tylko. Wyjdź z wycieczki po mieście z głębszym zrozumieniem przeszłości i teraźniejszości Antwerpii oraz cennymi wskazówkami na temat niektórych z najlepszych miejsc w mieście.

Antwerpia: Wycieczka piesza z jedzeniem i 5 degustacjami

5. Antwerpia: Wycieczka piesza z jedzeniem i 5 degustacjami

Dołącz do wycieczki kulinarnej po Antwerpii, gdzie smaki i historia przeplatają się ze sobą. Dołącz do przewodników kulinarnych, którzy poprowadzą Cię do ukrytych kulinarnych perełek, oferując degustacje pięciu belgijskich przysmaków. Rozkoszuj się bogatymi czekoladkami, chrupiącymi belgijskimi frytkami i orzeźwiającymi nutami belgijskiego piwa premium. Rozpocznij swoją podróż w małej grupie na Grote Markt, przy fontannie Brabo. Połącz najlepszą ofertę kulinarną Antwerpii z wnikliwymi opowieściami przewodników. Poznaj wyjątkowe smaki miasta, w tym czekoladki, gofry, kawałki mięsa, ser, frytki i belgijskie piwo. Spaceruj po mieście i zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak Muzeum Vleeshuis, Grote Markt, Katedra w Antwerpii, Vlaeykensgang, Carolus Borromeus i Groenplaats (Zielony Plac) po drodze. Zakończ wycieczkę pieszą w lokalnej kawiarni.

Antwerpia: Prywatna wycieczka piesza po historycznych atrakcjach

6. Antwerpia: Prywatna wycieczka piesza po historycznych atrakcjach

Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Antwerpii podczas prywatnej pieszej wycieczki z przewodnikiem po historycznym sercu miasta. Poznaj wszystkie najważniejsze atrakcje Antwerpii, poznając historię, legendy i ciekawe fakty. Podziwiaj zabytkowe kościoły, charakterystyczne place, popularne muzea i średniowieczną architekturę. Po spotkaniu ze swoim przewodnikiem na Grote Markt, głównym placu Antwerpii, przejdź przez zabytkową dzielnicę miasta trasą, która obejmuje wszystkie miejsca, które musisz odwiedzić. Najpierw odkryjesz Grote Markt, gdzie możesz podziwiać średniowieczne domy gildii, ratusz i fontannę Brabo. Stamtąd udaj się do Statuy Hendrika Conscience, nazwanej na cześć flamandzkiego pisarza Hendrika Conscience. W tym miejscu znajduje się imponujący barokowy kościół i stara biblioteka miejska. Odwiedź słynny na całym świecie kościół Carolus Borromeus z XVII-wiecznymi barokowymi detalami, zanim zatrzymasz się w Handelsbeurs Antwerpen (giełda w Antwerpii), pierwszej na świecie Wall Street. Tutaj dowiesz się, jak w XVI wieku miasto stało się ważnym międzynarodowym centrum handlowym. Następny na trasie jest Dom Rubensa: dom i warsztat słynnego barokowego malarza Petera Paula Rubensa. Dowiedz się więcej o jego historii życia i sekretach sukcesu artysty. W MoMu, jednym z wiodących muzeów mody na świecie, zyskasz inspirację na kolejną wyprawę na zakupy mody, zanim udasz się do Muzeum Plantin-Moretus, pierwszego muzeum wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź przez Vlaeykensgang, sekretną średniowieczną uliczkę, którą niełatwo znaleźć na własną rękę. Twój przewodnik zabierze Cię w przeszłość i pokaże najlepiej zachowane pozostałości średniowiecza w Antwerpii. Mówi się, że to miejsce jest najczęściej fotografowanym miejscem w mieście. Przygotuj się na aparat, gdy dotrzesz do pomnika Nello & Patrasche, kolejnej popularnej atrakcji w mieście. Zakończ wycieczkę przed katedrą Najświętszej Marii Panny, gdzie poznasz historię i ciekawostki dotyczące jej budowy.

Antwerpia: gra w ucieczkę i wycieczka

7. Antwerpia: gra w ucieczkę i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą w eksplorację podczas tej pieszej wycieczki po Antwerpii na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę na dworcu głównym w Antwerpii, stalowej konstrukcji o wyjątkowej architekturze. Odwiedź Sint-Jacob Antwerpen z jej pięknym wystrojem wnętrz. Sfotografuj kościół św. Karola Boromeusza, piękny kościół protestancki i podziwiaj katedrę Panagia, która Cię urzeka. Potem zrób zdjęcia Groenplaats, dużego, bajkowo wyglądającego placu. Zwiedź Muzeum Plantin-Moretus i poznaj typografię. Podziwiaj Het Steen z jego ciężką historią. Zobacz Muzeum Vleeshuis, jedno z nielicznych muzeów z eksponatami dotyczącymi historii tańca i muzyki. Ciesz się ratuszem w Antwerpii i podziwiaj renesansową architekturę. Na koniec odwiedź Grote Markt z pięknym pomnikiem Brabo.

Antwerpia: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

8. Antwerpia: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od głównego dworca kolejowego w Antwerpii – stalowej konstrukcji o wyjątkowej architekturze. Odwiedź Sint-Jacob Antwerpen z pięknym wystrojem wnętrz. Sfotografuj kościół św. Karola Boromeusza, piękny kościół protestancki i podziwiaj katedrę Panagia, która Cię oczaruje. Następnie zrób zdjęcia Groenplaats – dużego, bajkowego placu. Poznaj Muzeum Plantin-Moretus i poznaj typografię. Podziwiaj Het Steen z jego ciężką historią. Zobacz Muzeum Vleeshuis, jedno z niewielu muzeów posiadających eksponaty dotyczące historii tańca i muzyki. Ciesz się ratuszem w Antwerpii i podziwiaj renesansową architekturę. Na koniec odwiedź Grote Markt z pięknym pomnikiem Brabo. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Antwerpia: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem, najlepsze atrakcje Antwerpii

9. Antwerpia: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem, najlepsze atrakcje Antwerpii

Odkryj historyczne centrum Antwerpii podczas wycieczki z przewodnikiem. Poznaj bogatą przeszłość i tętniącą życiem teraźniejszość miasta podczas zwiedzania z przewodnikiem. Spotkaj się z przewodnikiem w Het Steen i wyrusz w urzekającą podróż po Antwerpii. Poznaj bogatą przeszłość i tętniącą życiem teraźniejszość miasta podczas zwiedzania z przewodnikiem. Uzyskaj płynną mieszankę historycznych spostrzeżeń, spojrzeń na codzienne życie i intrygujących faktów. Poznaj zabytki miasta i posłuchaj opowieści o jego historii. Przygotuj się na intymne odkrywanie historii i zabytków Antwerpii w półprywatnych, spersonalizowanych grupach, obejmujących wszystkie najważniejsze atrakcje. Zakończ wycieczkę na Groenplaats.

Antwerpia: 5 najważniejszych atrakcji miasta na drewnianym rowerze

10. Antwerpia: 5 najważniejszych atrakcji miasta na drewnianym rowerze

Odkryj Antwerpię na rowerze podczas wyjątkowej wycieczki po mieście na drewnianych rowerach COCO-MAT. Przejedź obok ważnych miejsc, takich jak Museum aan de Stroom i Dom Rubensa, i odkryj obszary, takie jak Schipperskwartier i Diamond District. Posłuchaj swojego przewodnika o historii miasta i lokalnych legendach. Rozpocznij swoją wycieczkę w porcie Schipperskwartier i usiądź wygodnie na swoim ekologicznym drewnianym rowerze COCO-MAT. Przejedź obok zabytków, w tym imponującego Museum aan de Stroom (MAS) i średniowiecznego beginażu, historycznego miejsca kultu religijnego. Następnie skieruj się w stronę Dzielnicy Diamentów, mijając Dom Rubensa, w którym mieszkał słynny artysta. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem, aby zobaczyć katedrę Najświętszej Marii Panny w Antwerpii, Grote Markt, giełdę w Antwerpii i słynny dworzec centralny. Po drodze poznaj historię i kulturę Antwerpii od lokalnego przewodnika, a także poznaj projekty zrównoważonego rozwoju realizowane w mieście. Uzyskaj poufne wskazówki i rekomendacje, które pomogą Ci zaplanować resztę pobytu.

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii? Kliknij tutaj.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(125 recenzji)

Naprawdę podobało nam się polowanie na padlinożerców i związana z nim wycieczka po mieście. Masz dobry przegląd pięknych atrakcji Antwerpii i nie chodzisz bez celu po mieście. Byliśmy w Antwerpii na spontanicznej jednodniowej wycieczce, więc nie musieliśmy wcześniej zajmować się miastem.

Fajna wycieczka z ciekawymi informacjami o Antwerpii. Wszystko dzieje się w centrum, dlatego w każdej chwili możesz przerwać zwiedzanie na przekąskę lub kawę. Mieliśmy edukacyjny i rozrywkowy dzień w Antwerpii i zdecydowanie polecamy to zajęcie.

Bardzo fajny sposób na odkrycie Antwerpii. W ten sposób zobaczysz więcej miasta. Zadania były łatwe i przyjemne do wykonania. Napotkałem wystarczająco dużo tarasów, żeby zrobić sobie przerwę :)

to było naprawdę miłe i zabawne doświadczenie. we własnym tempie odkryliśmy kilka perełek miasta i mogliśmy się zatrzymać i odwiedzić to, co nas najbardziej zainteresowało. Rozmyślny.

Bardzo fajny sposób na odkrywanie Antwerpii z grupą przyjaciół