Katedra Almudena

Katedra Almudena

Katedra Almudena – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

1. Madryt: Prywatna wycieczka po mieście Eco Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: Zwiedzanie Pałacu Królewskiego

2. Madryt: Zwiedzanie Pałacu Królewskiego

Zwiedzaj wnętrza Pałacu Królewskiego w Madrycie z jednym z naszych doświadczonych przewodników bez konieczności czekania w długich kolejkach po bilety. Zwiedzaj wnętrza Pałacu Królewskiego w Madrycie. Towarzyszyć Ci będzie doświadczony przewodnik, który pomoże Ci cofnąć się w czasie, odwiedzając najbardziej spektakularne miejsca w Pałacu. Ponad 3000 pokoi oraz dziedzictwo historyczne i artystyczne o nieobliczalnej wartości czekają na Ciebie w rezydencji królów Hiszpanii aż do Alfonsa XIII. Do dziś jest to oficjalna rezydencja monarchów, choć rodzina królewska nie używa jej jako swojej zwykłej rezydencji.

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

3. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

Dzieci w wieku od 7 lat mogą wziąć udział w tej wycieczce na zwykłym rowerze. Dostępne są również foteliki dziecięce o wadze do 22 kg. Wybierz się na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Madrycie i poznaj wiele atrakcji miasta. Jedź po wygodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie musieć poruszać się w ruchu ulicznym. Możesz zakończyć wycieczkę tapas i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj historii o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedry i kościoła San Nicolas. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście na Plaza de la Villa i chłonąć zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, a następnie obejrzyj żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, a następnie udaj się na Puerta del Sol. Wzbogać swoje doświadczenie, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pinchos i drinkiem na koniec wycieczki.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

4. Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z biletem wstępu

5. Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z biletem wstępu

Niezrównana piesza wycieczka po Madrycie. Ciesz się wizytą w najważniejszych pomieszczeniach hiszpańskiej monarchii podczas wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Przejdź przez hol wejściowy, główne schody, Salę Alabarderos, Salę Kolumnową, Salę Karola III i wiele innych głównych obszarów budynku. Rozpocznij zwiedzanie na Plaza de Oriente, aby uzyskać dostęp do wnętrza zabytku przez Plaza de la Armería i docenić wspaniałe widoki na katedrę Almudena, ogrody Campo del Moro i Casa de Campo. Zapoznaj się z monarchią i królami, którzy przez lata zamieszkiwali ten zabytek. Wejdź przez główne schody i przejdź przez dwa pokoje używane w czasach starożytnych jako miejsca wypoczynku i bankietów, podziwiając każdy z obrazów, gobelinów i spektakularnych sklepień. Następnie przejdź do prywatnych pokoi Karola III, zatrzymując się przed jego wielką garderobą i pokojem Gaspariniego, w stylu chinoiserie z wpływami rokoko. Odkryj główny pokój Karola III, a następnie odwiedź potrójną salę słynnej królewskiej jadalni, jednej z niewielu wciąż używanych. Przejdź przez pokoje ze srebrem i porcelaną, ze wszystkimi kolekcjami naczyń i sztućców. Wejdź na dziedziniec książęcy i odkryj cenny relikwiarz oraz okazałą kaplicę strzeżoną przez królów katolickich przy wejściu. Po zwiedzaniu podziwiaj królewskie kolekcje w ostatnich komnatach muzeum. Zobacz skrzypce Stradivariusa, pokój koronacyjny i jego berło ze stołem sfinksów, salę tronową z 12 lustrami i fotelami strzeżonymi przez lwy Velazqueza oraz wielką królewską zbrojownię.

Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

6. Madryt: wycieczka autobusowa hop-on hop-off z przewodnikiem na żywo

Poznaj elektryzującą energię i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Podziwiaj najpiękniejsze budynki miasta, takie jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj ciepłe hiszpańskie słońce na swojej skórze i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię i znaczenie kulturowe Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz również wybrać wycieczkę nocną, aby podziwiać zabytki miasta oświetlone wieczorem.

Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

7. Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

Łatwym i przyjemnym sposobem na poznanie najbardziej charakterystycznych miejsc Madrytu jest wycieczka segwayem. Odwiedź Stary Madryt, Nowy Madryt, Park Retiro lub wszystkie. Jest to godzinna wycieczka, która prowadzi przez miejsca tak dobrze znane jak: Katedra Almudena. Pałac Królewski. Templo Debod. Plac Operowy. Puerta del Sol lub Nowe miasto jako Muzeum Prado, Pza Santa Ana, Pta Alcala, Kościół Hieronimitów itp. Lub godzina w parku Retiro. Przez 3 godziny Twój przewodnik sugeruje, że możesz cieszyć się Segwayem, projektując własną jazdę. Zmęczenie będzie minimalne, a maksymalna zabawa dzięki wspaniałym Segwayom! Pójdziesz w towarzystwie przewodnika eksperta.

Madryt: Popołudniowa wycieczka po Pałacu Królewskim i katedrze Almudena

8. Madryt: Popołudniowa wycieczka po Pałacu Królewskim i katedrze Almudena

Wejdź do serca dziedzictwa kulturowego Madrytu podczas pieszej wycieczki po katedrze Almudena i Pałacu Królewskim. Podążaj za lokalnym przewodnikiem po tych kultowych zabytkach i skorzystaj z jego bogatej wiedzy na temat fascynującej historii i architektury Madrytu. Rozpocznij od spotkania na Plaza de Oriente w Madrycie. Udaj się z przewodnikiem i grupą do katedry Almudena i Pałacu Królewskiego. Uniknij czekania w długich kolejkach i skorzystaj z wejścia bez kolejki. Zyskaj więcej czasu na zwiedzanie tych dwóch imponujących zabytków. Najpierw przejdź się po ozdobnym wnętrzu katedry Almudena z witrażami i wysokimi iglicami. Posłuchaj przewodnika, który opowie Ci wszystko o bogatej historii katedry, której początki sięgają końca XIX wieku, a kulminacją było jej poświęcenie w 1993 roku. Następnie odwiedź Pałac Królewski. Zachwyć się bogatym wystrojem i wspaniałością jednego z najbardziej spektakularnych pałaców w Europie. Wyrusz w podróż przez rozległą przestrzeń 3418 pokoi i odkryj skarbnicę sztuki, historycznych cudów i urzekających historii.

Pałac królewski i katedra Almudena w Madrycie - wycieczka z przewodnikiem

9. Pałac królewski i katedra Almudena w Madrycie - wycieczka z przewodnikiem

Cofnij się w czasie dzięki wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie i katedrze Almudena — siedzibie rzymskokatolickiej archidiecezji madryckiej. Daj się oświecić, zainspirować i oczarować bogatymi w historię historiami, legendami i anegdotami swojego doświadczonego eksperta, który nie pozostawi żadnego starożytnego kamienia nietkniętego. Rozpocznij swoją wycieczkę po dwóch najbardziej charakterystycznych ikonach Madrytu na stacji metra Ópera i udaj się do katedry. Następnie przejdź przez Plaza de la Armería, aby zobaczyć Pałac Królewski. Wewnątrz zafunduj swoim oczom najbardziej charakterystyczne obszary w budynku: Komnatę Gaspariniego, Salę Tronową, Salę Lustrzaną i wiele innych. Ciesz się szybkim dostępem do obu zabytków, a także dogłębnymi anegdotami, historiami i legendami z ekscytującej historii Madrytu.

Madryt: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

10. Madryt: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź najważniejsze zabytki Madrytu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po historycznym centrum. Odwiedź Plaza de España, podziwiaj Pałac Królewski, wybierz się na spacer Calle Mayor i nie tylko. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w dzielnicy historycznej i rozpocznij wycieczkę po najważniejszych lokalnych atrakcjach. Odwiedź Templo de Debod, 2200-letnią egipską świątynię, która została podarowana Hiszpanii i przywieziona do Madrytu, kamień po kamieniu. Następnie podziwiaj panoramę Madrytu z Parque del Oeste. Następnie odwiedź jeden z najważniejszych placów miasta przy Plaza de España. Sprawdź pomnik Cervantesa, słynnego pisarza, który napisał Don Kichota. Jedź dalej do Plaza de Oriente, spektakularnego placu ogrodowego, na którym znajduje się kolekcja 20 rzeźb przedstawiających historycznych królów Hiszpanii. Podziwiaj konną rzeźbę z brązu króla Filipa IV, zaprojektowaną przez Galileusza i Velázqueza. Zobacz zewnętrzną część Catedral de la Almedena i podziwiaj jej majestatyczną architekturę gotycką. Odwiedź zewnętrzną część Pałacu Królewskiego w Madrycie, tuż obok katedry. Dowiedz się o historycznym i artystycznym znaczeniu tej bogatej budowli. Następnie wybierz się na spacer Calle Mayor, starej głównej ulicy Madrytu. Przenieś się do XV wieku wśród brukowanych uliczek, wąskich uliczek i placów. Odwiedź Plaza de la Villa, serce starego Madrytu i siedzibę ratusza. Odkryj historyczne budynki i pomnik Álvaro de Bazána, Wielkiego Admirała Hiszpańskiej Armady. Wybierz się na spacer po Mercado San Miguel, słynącym z tapas i delikatesów. Zakończ wycieczkę na Plaza Mayor, głównym placu Madrytu. Zanurz się w historycznej atmosferze, stojąc wśród najstarszych tawern na świecie.

Liczba znalezionych atrakcji: 84
Sortuj wg::

Katedra Almudena: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra Almudena: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra Almudena? Kliknij tutaj.