Wycieczka całodniowa

Z Katanii: Dolina Świątyń i Schody Tureckie

4,4 / 5

Opinie: 65

Organizator atrakcji: Sicily Day BY Day

Z Katanii: Dolina Świątyń i Schody Tureckie

Organizator atrakcji: Sicily Day BY Day
Prawie wyprzedane

Od 415,48 zł za osobę

Prawie wyprzedane

Zwiedź grecki świat w Agrigento, odwiedzając Dolinę Świątyń i podziwiając jedną z najwspanialszych plaż Sycylii, a także monumentalne Schody Tureckie. Weź udział w wycieczce w małej grupie liczącej maksymalnie 8 osób.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 9 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, włoski, hiszpański, francuski
Usługa odbioru jest opcjonalna
Odbierzemy Cię z miejsca Twojego zakwaterowania lub innego miejsca położonego w pobliżu.
Prywatna lub mała grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź Dolinę Świątyń, miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Zwiedź jedną z najbardziej niesamowitych plaż Sycylii
 • Zwiedzaj w małej grupie liczącej maksymalnie 8 osób
Pełny opis

Twoja wizyta zaczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania w wygodnym minivanie około godziny 8:30. Pierwszy przystanek będzie w Agrigento. To miasto było niegdyś najbogatszym ze wszystkich greckich kolonii. Jego bogactwo można nadal podziwiać odwiedzając piękną i imponującą Dolinę Świątyń, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1997 roku. Tutaj można zobaczyć jedne z najlepiej zachowanych greckich świątyń na świecie. Pindar, grecki poeta i pisarz, określił je jako jedno z najpiękniejszych miast zamieszkałych przez śmiertelników. Dolina Świątyń słynie z dobrze zachowanych świątyń, w sumie siedmiu. Świątynia Zgody jest jedną z najlepiej zachowanych greckich świątyń na świecie, pomagając temu miejscu zdobyć klasyczną nagrodę światowego dziedzictwa UNESCO. Na miejscu można również odwiedzić pozostałości wielu innych świątyń poświęconych różnym bogom, takim jak Junona, Herkules, Hefajstos i Atena. Następnie odwiedzisz jedną z najbardziej niesamowitych plaż na Sycylii. Kilka kilometrów od Agrigento znajdziesz Scala dei Turchi, dosłownie przetłumaczone na tureckie kroki. Jest to olśniewająco biała formacja skalna, wznosząca się z czystego, błękitnego morza jak gigantyczne stopnie. Spacerując na nogach po łagodnym stoku, wysoko nad morzem, będziecie mogli cieszyć się wyjątkowym przeżyciem. Tutaj będziesz miał czas wolny, aby cieszyć się jedną z najsłynniejszych plaż na Sycylii. Typowa sycylijska przekąska, która obejmuje małe pizze, butelki wody i czerwone lokalne wino. Powrót do Katanii wczesnym wieczorem.

Wliczone w cenę
 • Transport luksusowym i klimatyzowanym pojazdem marki Mercedes lub podobnym
 • Fotelik dla dziecka, jeżeli jest konieczny
 • Wielojęzyczny kierowca w ciągu dnia
 • Lunch składający się z sycylijskich potrwa typu street food
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
 • Licencjonowany przewodnik
 • Bilet wstępu do Doliny Świątyń

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Zaleca się zabranie ze sobą kostiumu kąpielowego, czapki i ręcznika
 • Odbiór z Taorminy lub Syrakuz wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 45 EUR za osobę
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,4 /5

na podstawie 65 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,7/5
 • Transport
  4,7/5
 • Jakość/cena
  4,2/5
 • Bezpieczeństwo
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Mogę tylko polecić Dolinę Świątyń. Naprawdę warto zobaczyć i zrobić wrażenie. To samo dotyczy Schodów Tureckich. Fantastyczny spektakl przyrody z idealną plażą kąpielową. (Nie zapomnij o kostiumie kąpielowym) Chociaż wycieczka spełniła wszystkie obiecane usługi, było trochę poczucia masowej obróbki. Jedzenie na ulicy było bardzo dobre i typowo sycylijskie. Ale bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy mogli pójść do toalety i umyć ręce.

Czytaj dalej

4 sierpnia 2022

Piknik i przekąska z winem przy Schodach Tureckich, potem 30 min na plaży - zdecydowanie za krótko. Dostęp z poziomu plaży niedostępny do skał, zdjęcie atrakcji z kąpiącymi się osobami chyba z przed 5 lat :-( Dolina Świątyń ok - 2 godz. , płatne osobno 10 euro / osoba. Połączenie wycieczki plażowej z historyczną, pomysł niedorzeczny w mojej opini. 2 godzinny spacer wśród ruin, w upale, bez dostępu po drodze do barów, etc.. - atrakcja tylko dla pasjonatów histori, dla mnie to spacer ok. 1,5 km wśród ruin.

Czytaj dalej

16 lipca 2022

Mieliśmy wspaniały dzień. Podróż była warta czasu i ceny, nawet jeśli wydawała się nieco „pośpieszna”. Przewodniczka, Floriana, to bardzo miła osoba (z doskonałymi umiejętnościami jazdy), gotowa odpowiedzieć na każde pytanie. Ale: zobaczenie „Schodów Turcji” zajęło nam godzinę, a kolejną na „Sycylijskie jedzenie uliczne” (które było pyszne). Potem mieliśmy tylko 1,5 godziny na zwiedzanie „Doliny Świątyń”, która była punktem kulminacyjnym dnia. Harmonogram powinien być naciągany: 2 godziny na minimum „Dolina Świątyń”, być może odmawiając czasu na Schody Turcji. Należy również pamiętać: „Dolina Świątyń” będzie kosztować 10 €, co nie jest wliczone w cenę rezerwacji tutaj i nie będzie przewodnika, który opowie Ci o historii świątyń. Ponadto: jeśli siedzisz z tyłu samochodu / autobusu, nie będziesz mógł usłyszeć, co przewodnik mówi o sicilia podczas 2-godzinnej jazdy z Katanii do Agrigento.

Czytaj dalej

15 czerwca 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 180047