Katania
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Katania: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Katania”

Katania: Co mówią inni?

Z prawie dwutygodniowego pobytu na Sycylii absolutnie największa atrakcja. Wycieczka pełna wrażeń i cudownych emocji związanych z filmem. Savoca, Forza di Agro..... Cudne plenery, bajeczna przyroda, no i te niewiarygodne miejsca i obiekty, gdzie nakręcono mnóstwo scen do filmu - nie do przecenienia. Kościółek, Bar Vitelli..... do tej pory przechodzą dreszcze. Trudno uwierzyć, że się stąpa po tych śladach. Był tu Coppola, Al Pacino? Czy to możliwe? Przecierasz oczy i ... Tak, to prawda. I ty też tu jesteś. I czujesz tę magię.... Rzecz jednak najważniejsza : bez fantastycznego, pełnego pasji i z ogromną wiedzą, przesympatycznego przewodnika, Alessio Patane, którego mieliśmy ogromną przyjemność poznać, nic nie byłoby tak fascynujace. Wielkie dla niego dzięki. Dzięki niemu poczuliśmy tę przecudowną atmosferę filmu. Sycylia jest przepiękna, ale dla miłośników filmu "The Godfather", szlak jego śladami OBOWIĄZKOWY. Nie zapomnisz tego do końca życia.

Niesamowite wrażenie. Widok ze szczytu przepiękny. Bez przewodnika byłoby ciężko. Przewodnik dostosował tempo do uczestników i cały czas utrzymywał dobrą atmosferę w grupie. Polecam skorzystanie z butów trekkingowych, długich skarpet oraz kurtki. W trakcie wyprawy pogoda jest bardzo zmienna.

Fajna opcja wejścia na Etnę z przewodnikiem, który opowiada o całym regionie z pasją i humorem. Zwiedzanie jaskini i próbowanie lokalnych produktów w miasteczku Zafferano było dodatkowym atutem. Nie obyło się bez kupna pistacjowego miodu. Polecam!

Świetna wycieczka, przemiły i przygotowany przewodnik, byliśmy również na degustacji lokalnych produktów, krajobrazy przepiękne i świetne historie opowiadane przez przewodników. Polecamy serdecznie!

Ciekawa wycieczka dla mało aktywnych osób. Prawie bez chodzenia, wszędzie dojazd jeepami. Nie żałuję, ale spodziewałem się czegoś innego.

Katania: poranna wyprawa jeepem na Etnę Autor: Bartłomiej, 19.02.2020