Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Katakolo

Katakolo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Katakolo Cruise Port: Transfer w obie strony do starożytnej Olimpii?

1. Katakolo Cruise Port: Transfer w obie strony do starożytnej Olimpii?

Odkryj stanowisko archeologiczne Olimpii na własną rękę, korzystając z transferu w obie strony z portu Katakolo Cruise. Przejedź przez malowniczy ląd zachodniego Peloponezu i odkryj miejsce narodzin Igrzysk Olimpijskich. Wróć do portu, w sam raz przed odlotem rejsu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem poza terminalem rejsowym i wsiądź do klimatyzowanego autobusu do starożytnej Olimpii. Kup bilet wstępu po przyjeździe i wejdź na stanowisko archeologiczne. Dowiedz się o pochodzeniu Igrzysk Olimpijskich w czasach klasycznych, które odbywały się od 776 pne do 393 AD. Podziwiaj Świątynię Hery i płomień olimpijski, który płonie na zewnątrz podczas współczesnych igrzysk. Zobacz świątynię Zeusa, w której niegdyś mieścił się jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, posąg Zeusa w kolorze złotym i kości słoniowej. Świadek, jak kiedyś zawodnicy złożyli przysięgę przestrzegania zasad na Stadionie i Buleuterionie. Zachęcamy do zwiedzania we własnym tempie i odwiedzenia nowoczesnej wioski Olympia na zakupy lub tradycyjny posiłek. Poświęć chwilę, aby popływać na pobliskiej plaży, zanim wrócisz na swój oczekujący statek wycieczkowy.

Port Katakolo: transfer do starożytnej Olimpii i VR Audio Tour

2. Port Katakolo: transfer do starożytnej Olimpii i VR Audio Tour

Ciesz się wygodnym transferem z terminalu statków wycieczkowych w porcie Katakolo i udaj się do słynnej starożytnej Olimpii. Podróżuj klimatyzowanym pojazdem i ciesz się wycieczką audio VR, podczas której możesz ponownie przeżyć przeszłość. Zejdź ze statku wycieczkowego i znajdź lokalnego partnera w terminalu wycieczkowym. Wskocz do klimatyzowanego autobusu i rozpocznij 30-minutową podróż przez idylliczną wiejską okolicę do starożytnej Olimpii. Dotrzyj do Olimpii, miejsca narodzin igrzysk olimpijskich. Przeżyj przeszłość dzięki aplikacji Virtual Reality i posłuchaj fascynującego audioprzewodnika w 8 językach. Podziwiaj cud i dreszczyk emocji, jakie towarzyszyły pierwotnym igrzyskom olimpijskim, które odbywały się od 776 roku p.n.e. Do 393 rne. Wejdź do słynnego stanowiska archeologicznego w Olimpii i podziwiaj Świątynię Hery, przed którą płonie Ogień Olimpijski podczas współczesnych Igrzysk Olimpijskich. Zobacz Świątynię Zeusa, w której niegdyś znajdował się posąg Zeusa ze złotej i kości słoniowej (jeden z Siedem Cudów Starożytnego Świata) oraz oryginalny Stadion i Buleuterion, pomniki inne niż wszystkie, na których niegdyś zawodnicy złożyli przysięgę przestrzegania regulaminu. Bilety do muzeum i starożytnej Olimpii nie są wliczone w cenę. Od kwietnia do października bilety kosztują 12 euro za osobę. Od listopada do marca wynoszą one 6 euro za osobę. W pobliżu stanowiska archeologicznego znajduje się nowoczesna wioska Olimpia, do której można łatwo dotrzeć na zakupy, pamiątki lub szybki lunch, kawę i przekąski. Po dniu pełnym historii i kultury wrócisz do wioski i portu Katakolo. Wybierz się na rejs lub spędź trochę czasu w malowniczej wiosce nad morzem.

Katakolo: Wycieczka autobusowa Pyrgos i Katakolo Hop-on Hop-off

3. Katakolo: Wycieczka autobusowa Pyrgos i Katakolo Hop-on Hop-off

Dołącz do wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off po Katakolo i Pyrgos. Poznaj otaczającą przyrodę i poznaj starożytną historię regionu. Odwiedzaj kościoły, muzea i przechadzaj się ulicami miasta, kiedy tylko chcesz. Doceń autobus co 30 minut, zaledwie kilka kroków od portu wycieczkowego. Złap autobus zaledwie 2 minuty od portu wycieczkowego i poznaj naturalne piękno Katakolo i starożytną historię. Dowiedz się o głównym eksporcie miasta i znaczącej roli w turystyce statków wycieczkowych w regionie. Doceń malowniczą nadmorską wioskę pełną kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami. Następnie zatrzymaj się na ulicy Manolopoulou w centrum miasta Pyrgos, gdzie możesz odwiedzić Eparcheion, wieżę zbudowaną na najwyższym z siedmiu wzgórz otaczających ten obszar. Odkryj bogatą historię gospodarczą miasta i podziwiaj neoklasyczne domy zbudowane w XIX wieku. Następnie przyjedź do Muzeum Archeologicznego Pyrgos, które kiedyś było publicznym targowiskiem. Wędruj po różnych wystawach, które obejmują całe spektrum lokalnej historii. Odkryj wpływy architektoniczne budynku i rolę, jaką odegrał w latach 50. XX wieku. W drodze powrotnej do portu zatrzymaj się przy cerkwi św. Jana. Wędruj po ulicach Katakolo, kupuj pamiątki lub delektuj się lodami. Jeśli masz czas, popływaj na pobliskiej plaży i przejedź jeszcze jeden przystanek z powrotem do terminala.

Prywatna wycieczka z przewodnikiem po starożytnej Olimpii

4. Prywatna wycieczka z przewodnikiem po starożytnej Olimpii

W 776 pne pojawił się już pomysł na pokój w sanktuarium Olimpii. Początkowo festiwal rozpoczął się jako wydarzenie lokalne, które w następnych stuleciach stało się panhelleńskie (wszyscy Grecy). Kulminację osiągnięto w greckim okresie klasycznym V wieku pne Świat bogów. bohaterów. mitów, a sympozja ofiarne tworzyły etos starożytnych Greków i określały je jako wyjątkowy moment w historii ludzkości. Instytucja przyczyniła się zdecydowanie do jedności Greków, równości, pokoju, humanizmu i dobrej konkurencji, które są cechami charakterystycznymi tego okresu. Harmonia ciała i umysłu wyewoluowała poprzez sport i filozofię. Harmonia jest odzwierciedlona w posągach bogów i mitach. Jest to prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem trwająca prawie 2,5 godziny po starożytnej Olimpii. Trasa prowadzi przez święty gaj Zeusa ze wszystkimi budynkami religijnymi i pomocniczymi.

Całodniowa wycieczka brzegiem w Katakolon i Olimpii

5. Całodniowa wycieczka brzegiem w Katakolon i Olimpii

Wycieczka przeznaczona jest dla osób docierających do portu Katakolon jednym ze statków wycieczkowych, które przebywają w porcie przez wiele godzin. Wycieczka trwa około 6-7 godzin. Twoim pierwszym przystankiem jest stanowisko archeologiczne i muzeum Olympia. Wizyta w Olimpii potrwa około 2,5 godziny, podczas której będziesz miał okazję zobaczyć miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, świątynię Zeusa, stadion, status Hermes of Praxiteles i wszystkie inne artefakty muzealne. Następnie udasz się do farmy miodu Klio, gdzie odwiedzisz uroczy wiejski dom z najmilszymi właścicielami, zapoznając się z procesem lokalnej produkcji miodu. Podczas wizyty oferowany jest miły poczęstunek degustacja lokalnych naleśników z domowym miodem. Następnie będziesz cieszyć się wycieczką po winach na farmie Magna Grecia. Właściciele przybliżą również proces zbioru i produkcji domowej oliwy z oliwek. Grecki lokalny lunch może być wtedy podany lub inna lokalna restauracja może być opcją skosztowania lokalnej kuchni. Następnie udasz się do klasztoru Kremasty, aby poczuć atmosferę greckiej religii prawosławnej. Wreszcie postój na plaży Saint Andrew daje szansę na szybką kąpiel w greckim słońcu, rozkoszowanie się najczystszą wodą otoczoną skałami w połączeniu z pyszną grecką kawą lub lekkim lunchem.

Wycieczka Katakolon i Olympia Shore

6. Wycieczka Katakolon i Olympia Shore

Zapoznaj się z interesującymi miejscami w Katakolon, zanim udasz się do stanowiska archeologicznego i muzeum Olympia podczas tej 4-godzinnej wycieczki brzegowej. Zobacz miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, świątynię Zeusa, stadion, posąg Hermesa z Praksytelesa i artefakty w muzeum. Zatrzymaj się na farmie miodu Klio i poznaj właścicieli, którzy wprowadzą Cię w proces produkcji miodu. Delektuj się naleśnikami z domowym miodem w cieniu ogrodowych drzew. Udaj się na plażę Saint Andrew's, aby szybko popływać w czystych wodach otoczonych skałami. Wypij filiżankę greckiej kawy lub lekki lunch (nie wliczony w cenę wycieczki).

Krótka wycieczka po Olimpii, tłoczni oliwy z oliwek i plaży św. Andrzeja

7. Krótka wycieczka po Olimpii, tłoczni oliwy z oliwek i plaży św. Andrzeja

Zapoznaj się ze wszystkimi interesującymi miejscami w Katakolon, zanim udasz się do stanowiska archeologicznego i muzeum Olympia podczas tej 4-5-godzinnej wycieczki brzegiem. Zobacz miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, świątynię Zeusa, stadion, posąg Hermesa z Praksytelesa i artefakty w muzeum. Zatrzymaj się w lokalnej tłoczni oliwy z oliwek i spotkaj się z właścicielami, którzy wprowadzą Cię w proces produkcji najładniejszej lokalnej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Zapraszamy na wycieczkę po lokalu i dowiedz się wszystkiego o prawdziwej oliwie z oliwek. Udaj się na plażę Saint Andrew's, aby szybko popływać w czystych wodach otoczonych skałami. Wypij filiżankę greckiej kawy lub lekki lunch (nie wliczony w cenę wycieczki).

Wycieczka po Olimpii i Muzeum Archeologiczne - wszystko wliczone w cenę

8. Wycieczka po Olimpii i Muzeum Archeologiczne - wszystko wliczone w cenę

Podążaj śladami starożytnych sportowców i bogów podczas naszej wycieczki do starożytnej Olimpii. Poznaj historyczne miejsce, w którym narodziły się igrzyska olimpijskie i gdzie powstały legendy. Wędruj przez pozostałości wielkich świątyń, aren sportowych i świętych przestrzeni, które niegdyś gościły najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe na świecie. Spacerując po archeologicznych cudach, nasi doświadczeni przewodnicy przeniosą Cię w czasie, opowiadając historie o atletycznej sprawności, mitologicznych opowieściach i znaczeniu tej uświęconej ziemi. Podziwiaj Świątynię Zeusa, w której niegdyś stał kultowy posąg Zeusa, i stań na starożytnej linii startowej oryginalnego toru olimpijskiego. Zanurz się w bogatej historii i kulturze regionu w Muzeum Archeologicznym Starożytnej Olimpii, gdzie czeka na Ciebie skarbnica artefaktów i rzeźb. Poczuj energię przeszłości, chłonąc historię i kulturę, które ukształtowały nasz świat.

Starożytna Olimpia i plaża Kourouta - wycieczka all inclusive

9. Starożytna Olimpia i plaża Kourouta - wycieczka all inclusive

Rozpocznij swoją podróż od inspirującego stanowiska archeologicznego starożytnej Olimpii, gdzie historia i mit zbiegają się. Podążaj śladami starożytnych sportowców i filozofów, odwiedzając Świątynię Zeusa, gdzie kiedyś stał słynny posąg Zeusa. Podziwiaj starożytny stadion, na którym ponad dwa tysiące lat temu kwitły zawody lekkoatletyczne. Uzyskaj wgląd w początki igrzysk olimpijskich, symbolikę świętego płomienia oraz trwałe historie o bogach i bohaterach, którzy ukształtowali kulturę grecką. Po wzbogacającej eksploracji historycznej przejdziemy do spokoju i relaksu na plaży Kourouta. Położona nad urokliwym Morzem Jońskim plaża Kourouta wita Cię złotymi piaskami i zachęcającą lazurową wodą. Zanurz się w orzeźwiającym morzu lub wygrzej się w śródziemnomorskim słońcu, zanurzając się w spokojnym pięknie tego nadmorskiego raju.

Prywatny kajak morski nad zatopionym miastem starożytnej Fei

10. Prywatny kajak morski nad zatopionym miastem starożytnej Fei

Ta wyprawa kajakiem morskim pozwala odkryć Zatokę Świętego Andrzeja i jej wspaniałe otoczenie. Na pobliskiej plaży wyspy Matzakoura będzie krótki przystanek na nurkowanie z rurką, gdzie można zobaczyć unikalne podwodne mury starożytnego miasta Feias i podstawy filarów starożytnej świątyni. Twój przewodnik nauczy Cię kilku interesujących faktów i mitologii dotyczących tego historycznego miejsca. Po odświeżeniu się w czystych wodach Morza Jońskiego popłyniemy przez morze, którym pływał Zak Iv Cousteau, by badać wraki statków i podwodną florę, a także popłyniemy na bezludną wysepkę z różowym piaskiem i ponurkujemy. Zatrzymasz się w jednym z pierwszych małych portów, w których Grecy importowali i eksportowali wino i rodzynki. Pod koniec wycieczki będziesz mieć przekąski, piwo i wodę na zacisznej plaży, gdzie możesz spędzić czas pływając lub nurkując w pięknym, błękitnym oceanie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Katakolo

Katakolo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katakolo? Kliknij tutaj.