Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Karlsplatz, Monachium

Karlsplatz, Monachium

Karlsplatz, Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

1. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

2. Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

Odkryj magię Monachium na pokładzie naszych piętrowych autobusów z odkrytym dachem podczas ekscytującej 24-godzinnej wycieczki krajoznawczej Hop-on Hop-off! Zobacz oszałamiającą architekturę i fascynującą historię stolicy Bawarii, siedząc wygodnie na swoim miejscu. Dzięki wycieczce Discover możesz odkrywać niesamowite atrakcje Monachium we własnym tempie. Ta wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta jest idealnym wprowadzeniem do miasta dla gości z krótkimi pobytami. Autobusy kursują co 30 minut (w zależności od sezonu), do godziny 17:00. Każda pełna pętla trwa godzinę, co daje mnóstwo czasu na zobaczenie wszystkiego, co Monachium ma do zaoferowania. Nasza wycieczka zatrzymuje się przy najbardziej kultowych zabytkach i atrakcjach miasta, w tym tętniącym życiem Karlsplatz/Stachus, fascynującym Kunstareal i zapierającym dech w piersiach Odeonsplatz. Zrób sobie przerwę w malowniczym Eisbach lub podziwiaj cuda nauki w Deutsches Museum. Do najważniejszych zabytków i punktów orientacyjnych należą: • Karlsplatz/Stachus • Kunstareal • Odeonplatz • Eisbacha • Niemieckie Muzeum • Marienplatz/Tal • Max-Joseph-Platz • I wiele więcej!

Monachium: oryginalny szlak Illuminati i innych tajnych stowarzyszeń

3. Monachium: oryginalny szlak Illuminati i innych tajnych stowarzyszeń

Twoja wycieczka zaczyna się na Karlsplatz, bezpośrednio pod łukiem Karlsdorf. Stamtąd pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię przez tajemniczą historię tajnych stowarzyszeń w Monachium. Podczas gdy niektóre tajne stowarzyszenia pracują nad ulepszeniem świata, inne próbują nim manipulować za pomocą straszliwych planów, wykorzystując swój ukryty wpływ na wydarzenia polityczne i społeczne. Niezależnie od tego, czy templariusze, masoni czy iluminaci, wszyscy odcisnęli swoje piętno na tym mieście. Wyrusz na poszukiwanie wskazówek w centrum Monachium i dowiedz się wszystkiego o tych dziwnych grupach. Twój przewodnik wskaże ci rzeczy, które przeoczą przechodniów, i pomoże ci rozszyfrować symbole tych tajnych stowarzyszeń. Dowiedz się o wielu stowarzyszeniach, które powstały w bawarskiej metropolii, z których wiele nadal otacza aura tajemniczości, mimo że już nie istnieją - przynajmniej oficjalnie. Od Starej Akademii do kościoła św. Michała, następnie do Frauenkirche i wreszcie na Promenade, zobacz części Monachium najbardziej odpowiednie dla tych grup. Uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania: czy naprawdę byli tylko radykalnymi Oświecicielami, czy też dominują w naszym świecie nawet dzisiaj? A co z Orderem Złotego Runa, którego insygnia spotykamy na każdym kroku w Monachium? Kim są Guglmen i nie tylko.

Monachium: piesza wycieczka po bawarskim piwie z próbkami i jedzeniem

4. Monachium: piesza wycieczka po bawarskim piwie z próbkami i jedzeniem

Zanurz się w niemieckim piwie i kulturze kulinarnej w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem i skosztuj najlepszych tradycyjnych bawarskich potraw i piwa. Odwiedź Muzeum Piwa i Oktoberfest oraz Hofbräuhaus i odwiedź najlepsze lokalne piwiarnie. Dowiesz się też o procesie warzenia i piwnych baronach z Oktoberfest. Zanim miasto stało się tak sławne, było wiele historii do opowiedzenia. Piwiarnie, ogródki piwne i piwnice opowiadają różne rozdziały historii. Ldowiedz się, dlaczego świat zwraca się do Monachium w poszukiwaniu doskonałych przykładów piwa o doskonałym smaku. Monachium oferuje sześć różnych marek piwa; Spaten, Löwenbräu, Augustiner, Hofbräuhaus, Hacker Pschorr i Paulaner. Spróbuj trzech różnych rodzajów piwa w drodze do tradycyjnej restauracji na starym mieście w Monachium. Delektuj się talerzem tradycyjnych bawarskich potraw, w tym Weisswurst (biała kiełbasa). Odwiedź Muzeum Piwa i Oktoberfest i ciesz się ekskluzywną wycieczką po jednym z najbardziej zabytkowych budynków w Monachium. Następnie udaj się do słynnego na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zakończysz wycieczkę.

Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

5. Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Przeżyj ekscytującą wycieczkę po starym mieście w Monachium w wyjątkowy sposób. Rozwiązuj zagadki i podążaj za wskazówkami z ponumerowanych kopert, aby odkryć kolejną atrakcję Monachium. Uzyskaj wiele ogólnych informacji na temat zabytków lub historii miasta. Zacznij od dworca głównego i zwiedzaj Karlstor przy słynnym Stachus, halę obywatelską (Bürgersaal) i kościół św. Michała (Kirche St. Michael) na Neuhauser Straße między innymi. Kontynuuj do słynnego Frauenkirche, Marienplatz ze starym (Altes Rathaus) i nowym ratuszem (Neues Rathaus) oraz Viktualienmarkt. Ułóż układankę dla siebie i swojej rodziny w całym mieście i uzyskaj obszerne informacje o historii stolicy Bawarii na różne sposoby.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

6. Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: Bawarska wycieczka kulinarna z 3-daniowym posiłkiem

7. Monachium: Bawarska wycieczka kulinarna z 3-daniowym posiłkiem

Posmakuj tradycyjnej kuchni bawarskiej podczas tej pieszej wycieczki po Starym Mieście w Monachium. Dowiedz się o typowej bawarskiej kuchni, a następnie zatrzymaj się w 3 różnych restauracjach, aby delektować się przystawką, daniem głównym i deserem z kawą. Po spotkaniu z przewodnikiem posłuchaj historii najsłynniejszych tawern w Monachium, a także słynnego Oktoberfest. Po przybyciu na pierwszy przystanek delektuj się tradycyjną zupą. Zapewniamy również, że wszystkie ograniczenia dietetyczne i nietolerancje pokarmowe mogą zostać uwzględnione podczas całej wycieczki. Gdy skończysz pierwsze lekkie danie, przejdź się jeszcze raz do drugiej restauracji. Tam skosztuj typowego dania z kiełbasy i przystawki lub odpowiedniej alternatywy dla osób, które nie jedzą wieprzowiny. Następnie wybierz się na krótki spacer, aby wspomóc trawienie, podczas gdy usłyszysz więcej historii o Monachium. Następnie odwiedź kawiarnię, w której serwowane są typowe desery i kawa. Pod koniec wycieczki przewodnik wręczy Ci tradycyjne serce z piernika oraz informacje o innych restauracjach i tawernach w mieście, abyś mógł kontynuować swoją podróż przez bawarskie tradycje w kuchni.

Monachium: 5 najlepszych kościołów i Stare Miasto z prywatnym przewodnikiem

8. Monachium: 5 najlepszych kościołów i Stare Miasto z prywatnym przewodnikiem

Kościoły i katedry w Monachium odgrywają ważną rolę w ochronie dziedzictwa historycznego i kulturowego miasta. Dołącz do prywatnego przewodnika po ulicach Starego Miasta w Monachium, aby odkryć jego 5 najbardziej niezwykłych kościołów. Poznaj stulecia architektury i sztuki sakralnej! Opcja 3-godzinna obejmuje wizytę w 4 popularnych kościołach. Wycieczka piesza rozpocznie się na Marienplatz, gdzie znajdziesz Nowy Ratusz, złotą statuę Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Ten tętniący życiem plac miejski jest zdominowany przez kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście. Wejdź do środka, aby odkryć jego skarby, takie jak ozdobny ołtarz główny, 14 stacji drogi krzyżowej i wysadzany klejnotami szkielet św. Mundity. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem brukowanymi uliczkami Starego Miasta do Asamkriche, gdzie znajdziesz najdroższe, barokowe wnętrze ozdobione złotymi liśćmi, freskami i sztukaterią. Kolejnym obowiązkowym kościołem na tej trasie jest kościół św. Michała, największy renesansowy kościół na północ od Alp, w którym znajdują się krypty kościelne z grobowcami Eugène de Beauharnais i znanych osobistości z Bawarii. Ostatnim przystankiem będzie monumentalny kościół Frauenkirche, znany również jako katedra w Monachium. Wewnątrz znajdziesz inspirujące gotyckie wnętrza i dowiesz się o bombardowaniach z 1945 roku i legendarnym odcisku stopy Diabła. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć ukryty klejnot wśród monachijskich kościołów - wspaniały kościół Theatine (Theatinerkirche) na historycznym Odeonsplatz. Z zewnątrz fasada jest zwykła żółta w stylu rokoko, ale wewnątrz znajdziesz imponujące i przytłaczające wnętrze z ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami i wspaniałymi stiukami. W tej opcji również dostaniesz się na szczyt wieży kościoła św. Piotra, z której roztacza się najlepsza panorama miasta. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć aż Alpy, co czyni to przeżyciem niezapomnianym!

Monachium: piesza wycieczka po ukrytych uliczkach Starego Miasta

9. Monachium: piesza wycieczka po ukrytych uliczkach Starego Miasta

Ciesz się wyjątkowym spacerem po Starym Mieście w Monachium, odkrywając ukryte zakątki, piękne budynki i trudne do znalezienia miejsca. Podczas spaceru poznaj ciekawe anegdoty i informacje historyczne. Zacznij od Karlsplatz / Stachus i stamtąd od razu wjedź w kręty Hackenviertel. Podziwiaj bogato zdobioną kolegiatę damską i dowiedz się więcej o Altheimer Eck. Jedź dalej krętymi uliczkami do Sendlinger Road i do Angerviertel. Znajdziesz tam wiele ukrytych szczegółów wokół Jakobsplatz. Spaceruj wzdłuż Viktualienmarkt do Isartor - najpiękniejszej starej bramy miejskiej w Monachium - i zobacz pozostałości starych murów miejskich.

City Quest Monachium: odkryj tajemnice miasta!

10. City Quest Monachium: odkryj tajemnice miasta!

Przygotuj się na niesamowitą przygodę z naszym City Quest! To jak poszukiwanie skarbów i zabawna wycieczka z przewodnikiem po Monachium w jednym, a Ty sterujesz swoim zaufanym smartfonem jako przewodnikiem. Odkryjesz cuda miasta, rozwiążesz fajne łamigłówki, odblokujesz tajne kody i poznasz ciekawą i zabawną historię miasta - a wszystko to podczas spaceru urokliwymi uliczkami Monachium Po prostu dotrzyj do punktu początkowego i natychmiast rozpocznij City Quest za pomocą telefonu. Rozpoczynając pieszą wycieczkę z przewodnikiem, odszyfrujesz wskazówki prowadzące do różnych punktów kontrolnych w całym mieście. Na każdym punkcie kontrolnym będziesz rozwiązywać zagadki, odblokowywać kody i odkrywać fascynujące fakty na temat historii miasta i słynnych miejsc. Twoja City Quest kończy się poczuciem osiągnięcia, gdy rozwiążesz ostatnią zagadkę. Po przygodzie otrzymasz szczegółowe podsumowanie swojej podróży, w tym osiągnięcia i czas jej trwania. Po zakończeniu zadania City Quest będziesz w doskonałej pozycji, aby samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz kontynuować swój dzień, być może odwiedzając ponownie niektóre miejsca odkryte podczas wyprawy lub odkrywając nowe części tego wspaniałego miasta. Specjalnie do tego zaprojektowaliśmy MAPY GOOGLE, na których dodajemy wszystkie najciekawsze miejsca Miasta! Oferujemy zadania miejskie w różnych językach. Jeśli masz preferencje językowe, wspomnij o tym w komentarzach. Domyślnie wyślemy zadanie w języku angielskim, ale w trakcie wykonywania zadania możesz przełączyć się na inny język.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Karlsplatz, Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Karlsplatz, Monachium? Kliknij tutaj.

Karlsplatz, Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 459 opinii

Zarezerwowałem autobus on-off dla mojego wnuka i siebie. Wybrałem tę konkretną wycieczkę, ponieważ oferowała dwie trasy, jedną biegnącą nieco poza miasto do Muzeum BMW i Parku Olimpijskiego, z których obie były dla nas interesujące. Skorzystaliśmy również z trasy śródmiejskiej. Dźwięk dobrze opisywał budynki i obszary, które mijaliśmy. Uważam, że autobusy Hop on Hop Off są plusem w każdym nowym mieście, które odwiedzam, i to nie zawiodło. Moim jedynym problemem było to, że spóźniliśmy się na pierwszy autobus, próbując dowiedzieć się, gdzie powinniśmy być. Kolejna wycieczka, którą odbyliśmy w tym samym miejscu, zapewniła lokalizację na mapie Google. To byłoby pomocne.