Kapsztad
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Kapsztad”

10 atrakcji Kapsztadu

Zwiedzając Kapsztad, odkryjesz wiele warstw jego historii – od okresu kolonialnego po powstanie „tęczowego narodu”. Zobaczysz też wspaniałe krajobrazy miasta, morza i gór. Naprawdę łatwo zakochać się w najstarszym mieście Republiki Południowej Afryki.

Góra Stołowa

Podróż kolejką linową na szczyt tej kultowej góry zapamiętasz na całe życie. Widoki na Kapsztad i błękitny ocean to prawdziwa uczta dla oczu.

Szczyt Lion’s Head

Nagrodą za wejście na ten szczyt górski jest wspaniała panorama znajdującego się w dole Kapsztadu. Szczególnie polecamy wyprawę podczas pełni księżyca.

Ogród botaniczny Kirstenbosch

Ten chroniony przez UNESCO ogród leży u podnóża Góry Stołowej. Najlepszym okresem na podziwianie lokalnej flory zwanej „fynbos” jest sierpień i wrzesień.

Przylądek Dobrej Nadziei

Ten surowy skrawek Afryki nazywany był przez XV-wiecznych portugalskich żeglarzy Przylądkiem Burz. Znajdująca się tam latarnia morska jest najjaśniejszą na całym kontynencie.

Nabrzeże Wiktorii i Alfreda

Sklepy, rozrywka i restauracje – wszystko to znajdziesz na nabrzeżu Wiktorii i Alfreda. Możesz też odwiedzić pobliskie oceanarium i stadion lub wyruszyć w rejs po zatoce.

Oceanarium Two Oceans

Nazwa tego oceanarium (Dwa Oceany) odnosi się do Atlantyku i Oceanu Indyjskiego oraz stworzeń, które w nich żyją. Nie przegap karmienia rekinów w niedziele o godz. 15.00.

Stadion Green Point w Kapsztadzie

Weź udział w wycieczce po stadionie, na którym rozgrywano mecze mundialu w 2010 roku. Poznaj historię i architekturę budynku, wejdź na murawę i zajrzyj do szatni.

Wyspa Robbeneiland

Na tej położonej w Zatoce Stołowej wyspie przez 18 lat więziono Nelsona Mandelę. Wizyta w jego byłej celi skłoni Cię do refleksji.

Zdjęcie: Diriye Amey @Flickr (CC BY 2.0)

Muzeum Szóstej Dzielnicy

Muzeum to opowiada historię przymusowego przesiedlenia czarnoskórych mieszkańców Kapsztadu podczas apartheidu. Dowiesz się tam, jak doszło do ostatecznego upadku tej dawnej wielokulturowej dzielnicy.

Plaża Boulders Beach

Przespaceruj się podniesioną promenadą pośród 2000 hałaśliwych pingwinów przylądkowych, które tam żyją. Warto też odwiedzić inne plaże zatoki False Bay.

Kapsztad: Zaplanuj pobyt

Wycieczka na Górę Stołową

Bilety na poranny lub popołudniowy wjazd na szczyt kolejką linową możesz kupić on-line. Pamiętaj jednak, że wyprawa na położony 1085 m n.p.m wierzchołek uzależniona jest od pogody, więc przed wyruszeniem koniecznie sprawdź prognozę. Radzimy zabrać ze sobą kurtkę albo sweter oraz krem do opalania i odpowiednie obuwie. Jeśli planujesz wędrówkę pieszą na szczyt, weź ze sobą wodę, jedzenie i towarzysza.

Jak bezpieczny jest Kapsztad?

Podobnie jak w każdym innym mieście tak i tutaj należy zachować ostrożność. Nocą radzimy poruszać się po Kapsztadzie taksówką i uważać podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Jeśli chcesz zwiedzić różne dzielnice miasta, weź udział w wycieczce prowadzonej przez doświadczonego przewodnika.

Kiedy najlepiej zwiedzać Kapsztad?

Kapsztad znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Od października do kwietnia jest ciepło i bezdeszczowo, ale w grudniu i styczniu wieją silne wiatry południowo-wschodnie. Okres od lutego do połowy kwietnia to doskonały czas na plażowanie, a miłośnikom pieszych wędrówek polecamy okres od końca kwietnia do początku czerwca.

Ile dni spędzić w Kapsztadzie?

Na zwiedzenie atrakcji Kapsztadu bez pośpiechu wystarczy 4-5 dni. Przyjedź na dłużej, jeśli planujesz również odwiedzić okoliczne obszary Prowincji Przylądkowej Zachodniej, takie jak słynący z produkcji win region Stellenbosch.

Przydatne informacje

 • Język
  Afrikaans i angielski
 • Waluta
  Rand (ZAR)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +27
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Okres od stycznia do kwietnia to doskonały czas na wycieczki krajoznawcze i plażowanie. Jest wtedy ciepło, wiatry już słabną, a sezon turystyczny dobiega końca.

Kapsztad: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Kapsztad

Kapsztad: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Kapsztad?  Kliknij tutaj.


Kapsztad
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 221