Dodaj daty

Kaplica San Severo

Kaplica San Severo

Kaplica San Severo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

1. Neapol: Śródmieście, Chrystus w chuście i wejście do klasztoru św. Klary

Twoja podróż przez centrum Neapolu rozpoczyna się na kultowym Piazza del Gesù, tętniącym życiem placu, który służy jako brama do historycznego centrum miasta. Z tego tętniącego życiem punktu startowego Twój przewodnik poprowadzi Cię do spokojnego Chiostro di Santa Chiara. Tutaj, pośród ozdobnych majolikowych płytek i bujnych ogrodów, doświadczysz spokojnego kontrastu z tętniącymi życiem ulicami miasta. Po zanurzeniu się w spokojnej atmosferze klasztoru, wycieczka jest kontynuowana wzdłuż tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli. Ta wąska arteria, która przecina stary Neapol, jest wyłożona szeregiem sklepów, restauracji i malowniczych uliczek, z których każda oferuje wyjątkowy wgląd w życie i kulturę neapolitańską. Podczas zwiedzania Spaccanapoli podziwiaj architektoniczny splendor kościoła San Domenico Maggiore, który jest świadectwem bogatych i różnorodnych wpływów historycznych Neapolu. Najważniejszym punktem Twojego spaceru jest wizyta w kaplicy San Severo, w której znajduje się oszałamiająca rzeźba Chrystusa w Chuście. To marmurowe arcydzieło urzeka szczegółowym kunsztem, symbolizując artystyczne dziedzictwo Neapolu. Wycieczka zaprowadzi Cię również na Piazza Nilo, gdzie zobaczysz słynny posąg Boga Nilu, oraz na Piazza San Gaetano, otoczony ważnymi kościołami, takimi jak San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Każde miejsce przyczynia się do historii Neapolu, tkając gobelin historii, architektury i duchowości. Na zakończenie zwiedzania odwiedzisz XIII-wieczną barokową katedrę Saint Gennaro, epicentrum neapolitańskiej wiary. Katedra jest nie tylko cudem architektury, ale także duchową latarnią morską, w której znajduje się zachowana krew świętego Gennaro, patrona miasta. Ta piesza wycieczka z przewodnikiem po Neapolu oferuje kompleksowe doświadczenie, łącząc spokój Chiostro di Santa Chiara z tętniącymi życiem ulicami Neapolu i bogatym gobelinem jego historycznych i religijnych zabytków.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

2. Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

3. Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Chodź z nami, aby poznać Neapol. Prowadzimy Cię za rękę od miejsc historycznych do miejsc fundacji, oferując przystanki przed zapierającymi dech w piersiach widokami, a następnie wprowadzając Cię do serca miasta, zamieszkałego przez gościnnych ludzi, zawsze w ruchu, a ponadto z pewnością posiadania pod ręką wspaniałego jedzenia. Przeznaczony dla tych, którzy mają szczęście zatrzymać się w Neapolu na nieco dłużej niż kilka dni, ten przewodnik będzie doskonałym towarzyszem podróży, a po powrocie będzie świadectwem pobytu, wypełnionym arcydziełami, wskazówki i sugestie, które będą Ci towarzyszyć nawet wtedy, gdy już dawno Cię nie będzie. Najlepsza pamięć do zapamiętania Neapolu. Neapol dla tych, którzy go kochają, w towarzystwie tych, którzy chcą i wiedzą jak Ci o nim opowiedzieć. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Dowiedz się wszystkiego o katedrze w Neapolu, cudzie San Gennar i jej skarbie. Podziwiaj wspaniałe panoramy Wezuwiusza i Zatoki Neapolitańskiej, przechodząc przez Piazza del Plebiscito i docierając do Castel dell'Ovo.

Neapol: zwiedzanie historycznego centrum i kaplicy Sansevero

4. Neapol: zwiedzanie historycznego centrum i kaplicy Sansevero

Witamy w Neapolu! Rozpoczynamy naszą przygodę na via Duomo, przed majestatyczną katedrą w Neapolu, w której znajdują się również relikwie San Gennaro, symbol pobożności i architektonicznej świetności. To miejsce jest idealnym punktem wyjścia do zanurzenia się w starych uliczkach Neapolu. Następnie udamy się w kierunku Via Dei Tribunali, jednej z arterii centrum miasta, obecnie otoczonej sklepami, autentycznymi pizzeriami i starymi budynkami. Zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze neapolitańskiej codzienności, odkrywając fascynującą historię tego starego miasta. Następnym krokiem będzie Piazza San Gaetano, małe miejsce otoczone kościołami, które było agorą greckiego miasta w V wieku naszej ery. Będziesz miał również okazję odkryć malowniczą aleję San Gregorio Armeno, innymi słowy rue des Crèches et des Santons, gdzie możesz zgubić się wśród ławek z figurkami i dekoracjami świątecznymi. Nasza podróż zaprowadzi nas następnie do Spaccanapoli, wąskiej uliczki przecinającej serce historycznego centrum miasta. Wędrując jej alejkami, odkryjesz kościoły, sklepy rzemieślnicze i prawdziwą duszę Neapolu. Następnie udamy się na Piazza San Domenico, miejsce zdominowane przez kościół San Domenico Maggiore, niezwykły przykład architektury gotyckiej, nie tylko w Neapolu. Stąd dotrzemy przed wspaniałą Cappella Sansevero, aby wypożyczyć wizytę w jednej z artystycznych biżuterii Neapolu, gdzie można podziwiać niesamowite rzeźby, w tym słynny "Cristo Velato". Ta dwuipółgodzinna wizyta zaoferuje Ci urzekający przegląd historii, kultury i sztuki Neapolu. Nie wahaj się zadawać nam pytań podczas całej wizyty i skorzystaj z tego niezapomnianego doświadczenia w sercu tego wyjątkowego miasta. Buon Viaggio! Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail. Przekażemy Ci wszystkie niezbędne informacje. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 będą realizowane następnego dnia od godziny 8:00 rano.

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

5. Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

To wciągające doświadczenie zabierze graczy w prawdziwą przygodę przez miasto, aby odkryć tajemnicę z historii. Dzięki wykonanym na zamówienie rekwizytom, mapom skarbów i zamkniętym skrzyniom nie jest to zwykłe poszukiwanie skarbów — to podróż w przeszłość. W tej grze odszyfruj wskazówki i rozwiąż zagadki przypominające pokój ewakuacyjny, aby odkryć legendarne puste groby Neapolu. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę przez kręte uliczki Neapolu i majestatyczne place. W półtorej godziny odkryjesz najlepsze i najbardziej tajemnicze historie, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

6. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą pieszą wycieczkę po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia dzięki swoim spostrzeżeniom. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i artystyczne skarby. Rozpocznij eksplorację z przewodnikiem od słynnego zabytku Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się zawiłym kunsztem słynnej rzeźby Veiled Christ, arcydzieła, które służy jako świadectwo głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz także szereg innych arcydzieł, które składają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż urokliwymi uliczkami centrum Neapolu, zanurzając się w odwiecznej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie uliczki, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż zabytkowej Via dei Tribunali. Tętniąca życiem esencja „Starego Neapolu” ożywa wzdłuż czarującej Spaccanapoli, krętej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych uliczek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, uzyskując smak lokalnego życia z pierwszej ręki. Następny etap Twojej przygody zaprowadzi Cię do bazyliki San Domenico Maggiore, klejnotu architektury, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt, gdy dowiesz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii de Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, budzącego podziw placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, ukazujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów stanowią świadectwo bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok daje wgląd w historyczną przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, znakomitej Duomo w Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie doświadczonego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację kryjącą się za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro - przejmujący symbol wiary i oddania.

Neapol: Rzeźby z przewodnikiem z biletem Museodivino

7. Neapol: Rzeźby z przewodnikiem z biletem Museodivino

Każdy odwiedzający zanurzy się w tajemnice rzeźbiarskich arcydzieł podczas wycieczki z przewodnikiem przez serce miasta, śledząc najnowsze odkrycia historyków sztuki. Nasza podróż zabierze nas do kościoła Sant'Angelo al Nilo, w którym znajduje się jedno z niewielu "neapolitańskich" dzieł Donatella, do monumentalnego kompleksu Sant'Anna dei Lombardi, a następnie do Museodivino, gdzie przechowywane są najmniejsze na świecie rzeźby poświęcone Narodzeniu Pańskiemu i Boskiej Komedii - najlepiej oglądane za pomocą szkła powiększającego. Po przerwie na kawę przygotowaną w starożytnym neapolitańskim ekspresie do kawy, w końcu odkryjemy tajemnice ukryte w słynnym "Cristo Velato" w kaplicy Sansevero.

Neapol - zwiedzanie centrum historycznego i wejście do Cristo Velato

8. Neapol - zwiedzanie centrum historycznego i wejście do Cristo Velato

Miejsce spotkania w Neapolu Piazza Dante. Potrzebny jest numer telefonu "Whats up" dostępny we Włoszech. Poznaj jedno z najstarszych miast w Europie z osobistym oficjalnym lokalnym przewodnikiem, odkrywając historyczne centrum Neapolu, zaczynając od Piazza Dante przez rzymskie mury przechodzące obok Konserwatorium Muzycznego od XIV-wiecznego Neapolu! Kontynuuj na ulicy muzyki na jednej z najżywszych i najbogatszych ulic instrumentów muzycznych w Neapolu! Podziwiaj sztukę gotycką i barokową w dwóch najważniejszych miejscach w Neapolu! Odkryj jeden z renesansowych pałaców z 1400 roku z Ogrodem Włoskim i fortepianem Music Studio Pompeii House dla studentów Konserwatorium Muzycznego (jeśli lubisz grać na fortepianie, możesz grać za darmo). Poznaj świąteczną ulicę i wybierz się na spacer wśród charakterystycznych sklepów, w których znajdziesz typowe neapolitańskie pamiątki wykonane ręcznie od 1700 roku do dziś! Jeśli chcesz Od baroku i sztuki gotyckiej do Bansky Graffiti! Zachwyć się cennymi ekskluzywnymi biletami wstępu do "Cappella di Sansevero Museum", które przechowuje słynnego na całym świecie "Chrystusa w chuście", aby przeżyć wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Poznaj świat ezoterycznej alchemii masońskiej Neapolu z 1700 roku dzięki alchemicznym eksperymentom księcia Raimondo di Sangro!

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

9. Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: gra i wycieczka po mieście

10. Neapol: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na eksploracji miasta podczas tej pieszej wycieczki po Neapolu na smartfonie. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od Narodowego Muzeum Archeologicznego z jego wyjątkowymi eksponatami! Odwiedź Muzeum Kaplicy Sansevero, które zaniepokoi Cię sztuka, która urzeka od wieków. Nawet klasztor San Domenico Maggiore ze swoją oszałamiającą fasadą zdominuje Twoją wycieczkę. Zrób zdjęcie w zapierającym dech w piersiach kompleksie Santa Chiara w centrum miasta i zatrać się w Gesu' Nuovo z charakterystyczną kamienną fasadą i ozdobnym wnętrzem wypełnionym sztuką religijną. Odwiedź Świętego Mikołaja Miłosiernego z jego wyjątkową lokalizacją i historią. Miniesz także Fontannę Neptuna, która szczególnie nocą sprawi, że poczujesz się jak w scenerii filmowej. Podziwiaj Maschio Angioino, kamienną fortecę/casto, w której wielu chciałoby mieszkać. Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Galleria Umberto w centrum miasta, a Piazza del Plebiscito będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Na koniec wycieczki czeka na Ciebie opowieść o prawdziwym Świętym z Neapolu, nie przegap jej...

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Kaplica San Severo: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kaplica San Severo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kaplica San Severo? Kliknij tutaj.

Kaplica San Severo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 1625 opinii

Nasz przewodnik, pan Carlo, okazał się fantastyczną osobą, nie mogłam używać urządzenia do słuchania, podjął działania, abym był blisko i opowiedział mi całą podróż, ogromna wiedza i świetny narrator, bardzo empatyczny i nie narzucający się wszystko, jak to często bywa. Mój przyjaciel i ja byliśmy zachwyceni, będziemy polecać ten wspaniały przewodnik naszym przyjaciołom. Jak mawiała moja siostrzenica, mnóstwo rzeczy. Jeszcze raz dziękuję.

Ho fatto ta wycieczka stamattina z innymi przyjaciółmi, nasz przewodnik jest brawurowy Carlo, który ma dywersję, ma soprattutto ci ha raccontato i insegnato tantissime cose bez większego trudu. È jest fantastycznym doświadczeniem, które dożyło, że odwiedzi cię, a także wzniesie się na inną strefę Napoli, która szuka nowych Carlo na nostra droga! Consigliatissimo!

Piękne doświadczenie, wykonane w ostatni dzień pobytu, które polecam. Carlo doskonały przewodnik, kazał nam odkryć szczegóły historii Neapolu, których nie odkrylibyśmy sami. Przekazuje swoją pasję i miłość do swojego miasta.Ekscytująca wizyta w kaplicy San Severo

Przygotowanie techniczne Francesco Longobardiego! Nadzwyczajny. Należy poprawić czas poświęcony Santa Chiara

Absolutnie żywy i profesjonalny, wciągający. Jednym słowem znakomicie