Kaplica królewska w Grenadzie

Kaplica królewska w Grenadzie

Kaplica królewska w Grenadzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

1. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Granada: Katedra, Kaplica Królewska i 4 zabytki - bilet łączony

2. Granada: Katedra, Kaplica Królewska i 4 zabytki - bilet łączony

Doświadcz tego, co najlepsze w Granadzie dzięki biletowi łączonemu i zanurz się w kulturalnych i architektonicznych wspaniałościach miasta. Ciesz się dostępem do pięciu monumentalnych miejsc: majestatycznej katedry w Granadzie, historycznie ważnej Kaplicy Królewskiej, barokowego arcydzieła, jakim jest klasztor La Cartuja, duchowej przystani opactwa Sacromonte i spokojnego klasztoru San Jeronimo. Podziwiaj katedrę w Granadzie, lśniącą latarnię hiszpańskiego renesansu, z monumentalną fasadą i skomplikowanym ołtarzem. Wejdź do Kaplicy Królewskiej, gdzie ostatnie miejsca spoczynku katolickich monarchów szepczą opowieści o potędze i oddaniu. Spaceruj po klasztorze kartuzów, arcydziele hiszpańskiej i andaluzyjskiej architektury barokowej, i pozwól, aby jego mury opowiadały historie wiary i artyzmu. Wejdź do opactwa Sacromonte, położonego na szczycie wzgórza Valparaiso i zanurz się w jego duchowej atmosferze i historycznym znaczeniu. Wejdź do klasztoru San Jeronimo, gdzie spokój łączy się z architektoniczną wielkością, oferując spokojne odosobnienie pośród miejskiego zgiełku. Rozkoszuj się elastycznością, jaką zapewnia ten bilet łączony, zapewniając delektowanie się każdą chwilą i szczegółami bez poczucia pośpiechu, rozkładając wizyty na trzy wciągające dni. Zakończ swoją podróż w kultowym Iglesia de San Nicolás i jego wysokim miradorze. Wpatruj się w zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Alhambrę, Albayzín i Sierra Nevada z tego punktu widokowego, jednocześnie chłonąc czarującą atmosferę tej historycznej dzielnicy

Grenada: 3-godzinna wycieczka po katedrze i Kaplicy Królewskiej

3. Grenada: 3-godzinna wycieczka po katedrze i Kaplicy Królewskiej

Dogłębny wgląd w chrześcijańską historię Granady, w tym katedrę Encarnación i Kaplicę Królewską. Wycieczka kończy się przejazdem przez historyczne centrum, odwiedzając „La Madraza”, pierwszy uniwersytet stworzony przez Yusufa I.

Grenada: katedra i kaplica królewska bez kolejki

4. Grenada: katedra i kaplica królewska bez kolejki

Jeśli Alhambra jest główną atrakcją muzułmańskiej części Granady, katedra jest sercem chrześcijańskiego miasta. Ta 90-minutowa wycieczka piesza z hiszpańskojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się od wizyty w katedrze, zbudowanej na miejscu meczetu przez królową Izabelę po podboju Granady. Podziwiaj to arcydzieło hiszpańskiego renesansu, z imponującymi fasadami i oszałamiającym wnętrzem, które obejmuje wielki ołtarz i kilka kaplic. Karol V, zawsze szanujący pamięć swoich przodków, zadbał o to, aby katedra została zbudowana zgodnie z życzeniami królów katolickich. Kontynuuj do Kaplicy Królewskiej, która jest otoczona katedrą w Granadzie, kościołem Sagrario i pałacem Madraza. Zbudowana w latach 1505-1517 w stylu gotyku izabelińskiego kaplica poświęcona była św. Janowi Chrzcicielowi i św. Janowi Ewangeliście. Możesz oddać hołd pochowanym tutaj, w tym monarchom katolickim, Joannie Kastylijskiej i jej mężowi Filipowi I Kastylijskiemu.

Z Malagi: Alhambra i Kaplica Królewska z biletami wstępu

5. Z Malagi: Alhambra i Kaplica Królewska z biletami wstępu

Zostaniesz odebrany z miejsca spotkania w centrum Malagi o 9 rano. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej wiejskiej jazdy do Granady, oddalonej o zaledwie 90 minut. Zanurz się w historii Alhambry podczas tej jednodniowej wycieczki z Malagi. Odkryj jeden z najwspanialszych przykładów architektury mauretańskiej na świecie we własnym tempie. Będziesz miał okazję odwiedzić go we własnym tempie. Zobacz misterne detale, fontanny i freski w pałacach Nasrydów. Wędruj po salach recepcyjnych i kwaterach królewskich w pałacu. Zwiedź główną fortyfikację, Alcazaba. Wejdź na wieżę strażniczą Torre de la Vela, aby podziwiać panoramę całego miasta. Wejdź do Pałacu Karola V i zobacz dzieła sztuki i artefakty znajdujące się w tym budynku z epoki renesansu. Na koniec przespaceruj się po spokojnych ogrodach posiadłości Generalife i posłuchaj szumu płynącej wody z fontann. Oprócz Alhambry będzie można również odwiedzić imponującą Kaplicę Królewską w Granadzie w centrum miasta. Tutaj dowiesz się o związku między monarchami katolickimi, Izabelą i Ferninandem, a Grenadą i dlaczego zdecydowali się zostać pochowani w tym wyjątkowym miejscu. Być może jest to jeden z najlepszych przykładów stylu renesansowego w Hiszpanii. Po tej wycieczce wrócisz do Malagi około 17:00. Nie przegap tej okazji, aby odkryć Grenadę w jeden dzień.

Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

6. Grenada: Historyczne centrum i piesza wycieczka po Dolnym Albaicin

Odkryj najpiękniejsze place w mieście i wejdź do dolnej części dzielnicy Albaicin podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Granadzie. Poznaj wielokulturową historię miasta, oglądając zabytki, takie jak Corral del Carbón, Alcaiceria i Plaza Bib Rambla. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sercu miasta, przy pomniku katolickich królów Ferdynanda i Izabeli. Poznaj fascynującą historię Granady i jej znaczące dziedzictwo islamskie, a także rekonkwistę, która zakończyła się w Granadzie w 1492 r. Przejdź się z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta i zobacz zabytkowe budynki, takie jak Alcaiceria, kościół św. Chancillería i Królewskie Więzienie. Poznaj dolną część dzielnicy Albaicin z jej wąskimi, uroczymi uliczkami, które przywołują wspomnienia z mauretańskiej przeszłości. Zatrzymaj się w zachwycającym punkcie widokowym Alhambry, najsłynniejszego zabytku Granady, aby zrobić spektakularne zdjęcia.

Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

7. Granada: Wycieczka audio z przewodnikiem po mieście na smartfonie

Wielu odwiedzających Grenadę kieruje się prosto do budzącej podziw Alhambry, ufortyfikowanego kompleksu pałacowego, który wznosi się ponad horyzont. Ale to tętniące życiem i zabytkowe miasto ma o wiele więcej do zaoferowania! Wędrówka po jego brukowanych placach, alejkach i punktach widokowych to doskonały sposób na poznanie jego bogatej 1000-letniej historii. Podczas tej pieszej wycieczki pokażę Ci piękne połączenie architektury mauretańskiej, renesansowej i barokowej, które znajdziesz wokół siebie w historycznym centrum Granady. Rozpoczniesz wycieczkę na Plaza Bib-Rambla, w samym sercu miasta, w pobliżu uroczej sieci uliczek targowych, Alcaicería, znajdującej się w miejscu dawnego głównego bazaru. Pokażę ci imponujący budynek, w którym w XVII wieku przechowywano węgiel drzewny, Corral del Carbón i Plaza Isabel La Católica, gdzie zobaczysz pomnik Izabeli I Kastylijskiej spotykającej się z Krzysztofem Kolumbem. Stamtąd poprowadzę Cię przez labirynt wąskich uliczek Albaicín – dawnej dzielnicy mauretańskiej, obecnie wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Udasz się do niektórych atrakcji miasta z epoki renesansu, w tym Monasterio de San Jerónimo w Granadzie (klasztor św. Ferdynand II Aragoński są pochowani. Podczas naszej wycieczki po tym wielowiekowym mieście będziesz miał również okazję: • Odwiedź słynne miejsca, takie jak El Bañuelo (łaźnie arabskie), Puente del Aljibillo – most prowadzący do Alhambry – oraz Palacio de la Madraza, zbudowany jako szkoła prawa koranicznego w XIV wieku • Spaceruj wzdłuż Paseo de los Tristes, znanego również jako Promenada Smutnych Ludzi, i przez place takie jak Plaza de la Trinidad i Plaza Nueva de Granada • Przeglądaj stragany z jedzeniem na centralnym targu w Granadzie, Mercado de San Agustín • Rozkoszuj się widokami na Alhambrę na Mirador Placeta de Carvajales • Zobacz jeden z najlepiej zachowanych mauretańskich domów, Casa de Zafra i Casa Natal de Enrique Morente, miejsce narodzin piosenkarza flamenco Enrique Morente • Dowiedz się o Peña La Platería, stowarzyszeniu kulturalnym poświęconym sztuce flamenco Podczas wycieczki poznasz również odpowiedzi na pytania: • Co się stanie, jeśli 2 stycznia zadzwonisz dzwonkiem na Torre de la Vela w Alhambrze? • Dlaczego katedra ma tylko jedną wieżę, a cesarz Karol V tylko jedno ramię? • Czyj duch nawiedza Kancelarię Królewską? • Dlaczego nie można spacerować po centrum miasta wzdłuż rzeki Darro? Daj sobie co najmniej 75 minut, aby jak najlepiej wykorzystać tę wycieczkę lub zatrzymaj się na chwilę w miejscach, kawiarniach lub barach, które przypadną Ci do gustu po drodze. Opowiem ci o wszystkim, od słynnych bezpłatnych tapas w Granadzie, po dramatopisarza Federico Garcię Lorcę i kilka najbardziej rozpowszechnionych błędnych przekonań na temat aspektów kultury andaluzyjskiej – w tym flamenco. I oczywiście będzie mnóstwo wspaniałych okazji do robienia zdjęć!

Z Costa del Sol: Granada, Alhambra i Generalife - jednodniowa wycieczka

8. Z Costa del Sol: Granada, Alhambra i Generalife - jednodniowa wycieczka

Odkryj piękne miasto Granada i kompleks ogrodów Alhambra i Generalife podczas jednodniowej wycieczki z Costa Del Sol. Zacznij od odbioru z centralnych miejsc spotkań w różnych punktach na Costa del Sol. Po przybyciu do Granady dowiedz się więcej o historii Zoco, katedry i Kaplicy Królewskiej. Następnie skorzystaj z wolnego czasu, aby skosztować smacznych tapas; zwiedzaj miasto na własną rękę, idź na zakupy lub zrób zdjęcia przy słynnych zabytkach w Granadzie. O ustalonej godzinie spotkaj się ponownie z przewodnikiem i przygotuj się na Alhambrę. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najsłynniejszym i najlepiej zachowanym budynkiem mauretańskim w Hiszpanii. Będąc na miejscu, zanurz się w wycieczce z przewodnikiem po niesamowitym miejscu i poznaj historyczne znaczenie Alhambry. Odkryj wiele dekoracyjnych detali wokół tego miejsca, zbudowanego w XIII wieku. Podziwiaj bogatą architekturę tego miejsca, dostosowaną do wszystkich zmian, jakie przechodził kompleks na przestrzeni wieków. Spaceruj wzdłuż Ogrodów Generalife i podziwiaj pałac w strefie rekreacyjnej za czasów dynastii Nasrydów. Po wizycie w Alhambrze wróć do miasta wylotu na Costa del Sol.

Granada: Alhambra: wycieczka z przewodnikiem, pałace Nasrydów i karnet miejski

9. Granada: Alhambra: wycieczka z przewodnikiem, pałace Nasrydów i karnet miejski

Odkryj to, co najlepsze w Granadzie w ciągu dwóch dni dzięki wycieczce z przewodnikiem po kompleksie Alhambra, historycznych dzielnicach Albaicín i Sacromonte oraz otrzymaj karnet miejski z biletami wstępu do szerokiej gamy zabytków, z których możesz korzystać w kolejnych dniach pobytu. Najpierw odwiedź Alhambrę z doświadczonym przewodnikiem i dowiedz się wszystkiego o jej historii. Odkryj wszystkie obszary kompleksu, w tym Generalife, Alcazaba, Palacio de Carlos V i Pałace Nasrydów, najbardziej znany obszar tego kompleksu. Następnie otrzymasz karnet miejski, który jest ważny przez kolejne 48 godzin. Z tą przepustką możesz odwiedzić Katedrę, Kaplicę Królewską, Monasterio de la Cartuja, Monasterio de San Jerónimo, Park Nauki, Casa de Zafra, Museo Casa de los Tiros, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Archeologiczne. Dzięki karnetowi skorzystasz również z bezpłatnego transportu lokalnym autobusem na 9 wycieczek, dzięki czemu możesz odkryć to, co najlepsze w Granadzie podczas pobytu.

Wycieczka Granada al Completo: Albaicín y Centro Histórico

10. Wycieczka Granada al Completo: Albaicín y Centro Histórico

Granada w komplecie: Albaicín i centrum historyczne Czy chcesz poznać Granadę podczas jednej wycieczki? Chcielibyśmy, abyś całkowicie poznał Granadę, jej historię i sztukę; z jej punktami widokowymi, najlepszymi widokami, najbardziej charakterystycznymi zabytkami, domami Carmen, jej ulicami i ogrodami, rękodziełem, najlepszymi rekomendacjami gastronomicznymi i kulturalnymi... Chcemy, abyś poczuł się częścią miasta! Ta wycieczka oferuje szeroką i kompletną wizję najważniejszych miejsc w mieście, dzięki czemu nie przegapisz żadnego szczegółu. Zagłębimy się w najważniejsze dzielnice, takie jak Albaicin i Historyczne Centrum. Zbliżymy się również do innych ważnych obszarów, w których przedstawimy Ci ich pochodzenie i rozwój; znając ślad pozostawiony przez różne cywilizacje. W Granada al Completo zapraszamy Cię do dogłębnego poznania tego wspaniałego miasta, z rąk oficjalnych i lokalnych przewodników, którzy doskonale znają każdy zakątek Granady, ponieważ dorastali, studiowali i kształtowali się przez całe życie w nim, żyjąc i znając miasto w pierwszej osobie. Oto główne przystanki i miejsca, które odwiedzimy: - Brama Elvira - Brama Monaita - Mirador de la Lona - Plac i kościół San Miguel Bajo - Klasztor Santa Isabel la Real - Punkt widokowy San Nicolas - Odwiedź Casa Carmen - Paseo de los Tristes - Bañuelo - Nowy Plac - Kościół Santa Ana - Real Chancillería - Plac Isabel la Católica - Madrasa Odkryj to, co najlepsze w Granadzie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po historycznym centrum miasta i dzielnicy Albaicín. Poznaj historię i kulturę miasta, odwiedzając jego najbardziej kultowe zabytki i podziwiając panoramiczne widoki na miasto. Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Podziwiaj Puerta de Elvira i Puerta de Monaita oraz podziwiaj widoki z Mirador de la Lona. Przejdź dalej do Plaza i Iglesia de San Miguel Bajo, Monasterio de Santa Isabel la Real i Mirador de San Nicolas. Odwiedź Casa Carmen i przejdź się wzdłuż Paseo de los Tristes. Podziwiaj Plaza Nueva i Iglesia de Santa Ana. Poznaj historię miasta w Real Chancillería, Plaza Isabel la Católica i Madraza. Zobacz Capilla Real, Mercado Alcaicería, Plaza Bibrambla i Catedral. I wiele więcej... Czekamy na Ciebie! Pamiętaj: Granada to miasto z kilkoma wzgórzami, więc znajdziesz kilka odcinków z wzlotami i upadkami na brukowanych ulicach i schodach. Jeśli masz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z nami, aby polecić najlepszą opcję.

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Kaplica królewska w Grenadzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kaplica królewska w Grenadzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kaplica królewska w Grenadzie? Kliknij tutaj.

Kaplica królewska w Grenadzie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1131 recenzji)

To był piękny dzień! Wycieczka na zewnątrz ok. 2,5 godziny z mnóstwem informacji od przewodnika o otaczającym krajobrazie. Nasz przewodnik był bardzo przyjazny i mówił wszystkie informacje w 4 językach. W Granadzie mieliśmy około 2,5 godziny pobytu. Wystarczająco, aby uzyskać przegląd i zobaczyć kilka świetnych punktów. Godne polecenia jest wejście do kościoła św. Mikołaja! Oczywiście potrzeba więcej czasu, aby naprawdę poznać miasto. Następnie klimatyzowanym i nowoczesnym autobusem pojechaliśmy do Alhambry. Przyjęcie przez lokalnych przewodników i podzielone na różne języki, przejdziesz przez zapierającą dech w piersiach Alhambrę. Nie do wiary!! Wiele informacji od przewodnika, był naprawdę dobry! Pomimo tego, że był pełny, można było zobaczyć wszystko bez tłoku. Wszystko, co mówi przewodnik, usłyszysz dzięki odbiornikowi ze słuchawkami, a przewodnik ma mikrofon. Wspaniały dzień i wrażenia, których nie chciałbym przegapić. Przyjazd powrotny około 19.15. Wyraźna rekomendacja działalności, a także Julia Travel

Przewodnik Jorge sprawił, że to doświadczenie było niesamowite, ponieważ wyjaśnia wszystko z taką rygorystycznością, ale z takim wdziękiem, że świetnie się bawisz, dowiadując się więcej o historii Alhambry.

Naszym przewodnikiem była Ewa. Bardzo przyjazny i profesjonalny, można powiedzieć, że kocha swoją pracę. Bardzo nam się podobało to doświadczenie.

Wycieczka wyjatkowa,piekne miejsca warte obejrzenia,przewodnik wspaniały,ciekawie opowiadał,polecam zdecydowanie .bardzo dobra organizacja

Bardzo pouczające, bardzo interesujące i wskazówką jest przeczytanie historii przed wizytą, np. Google!