Atrakcje i wycieczki
Kanada

Kanada: najczęściej polecane atrakcje

Gananoque/Ivy Lea: Rejs widokowy na 1000 wysp z najważniejszymi atrakcjami

Gananoque/Ivy Lea: Rejs widokowy na 1000 wysp z najważniejszymi atrakcjami

Wejdź na pokład w Gananoque i weź udział w jedno- lub trzygodzinnym rejsie, który zabierze Cię bliżej scenerii niż jakikolwiek inny rejs dostępny na 1000 wysp. Nazywany przez Irokezów „Ogrodem Wielkiego Ducha”, spokój tego obszaru przeczy historii przygód, wojen i buntów. Zobacz domki rodzinne piątej i szóstej generacji. Płyń wąskimi kanałami grupy wysp Admiralicji i Marynarki Wojennej podczas najbardziej intymnej wycieczki, jaką ma do zaoferowania 1000 wysp. Dołącz do 1-godzinnego rejsu z portu w Ivy Lea lub Gananoque i poznaj piękno regionu z rzeki Świętego Wawrzyńca. Podczas tego rejsu w sercu 1000 wysp zobacz Zamek Boldt, Międzynarodowy Most 1000 Wysp i Wyspy Zavikon, na których znajduje się najmniejszy międzynarodowy most na świecie. Przepłyń obok pomnika św. Wawrzyńca, podczas gdy on spokojnie obserwuje statki poruszające się po rzece. Ten posąg jest widoczny tylko z wody, stojąc wysoko na skale. 3-godzinny rejs wyrusza z Gananoque i jest to kanadyjskie doświadczenie. Ta trasa opowiada historię regionu 1000 wysp, jego historię i historie tych, którzy nazwali go domem. Zobaczysz słynny zamek Boldt i luksusowe domy bogatych i sławnych na Millionaire's Row. Dowiedz się i odkryj niezwykłe osiągnięcia inżynierii wymagane do budowy toru wodnego St. Lawrence Seaway, 1000 Islands International Bridge i wielu innych. Rejs na 1000 wysp z komentarzem audio na pokładzie to doskonały sposób na poznanie krajobrazów, które rozsławiły ten region na całym świecie.

Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

Wejdź na pokład tej kultowej 4-osobowej kabiny gondoli z dużymi oknami i zrelaksuj się. Podczas 8-minutowej przejażdżki na szczyt Sulphur Mountain możesz podziwiać widoki na miasto Banff, Bow Valley i sześć różnych pasm górskich. Będąc na szczycie góry, zachwyć się 360-stopniowymi widokami. Odwiedź interaktywne centrum Above Banff Interpretive Center, aby dowiedzieć się więcej o pierwszych odkrywcach, dzikiej przyrodzie i okolicy. Bilet obejmuje również "Above Banff Theatre", w którym wzniesiesz się ponad górskie szczyty i przez Bow Valley w filmowej podróży, która obejmuje wiele pokoleń. Po drodze spotkasz odważnych wspinaczy, wysoko latających narciarzy i oszałamiające ujęcia górskiej przyrody. Kilka malowniczych szlaków turystycznych prowadzi z dala od kompleksu szczytów. Jednym z najbardziej popularnych jest samodzielny szlak interpretacyjny Sulphur Mountain Boardwalk do Sanson's Peak i Sulphur Mountain Cosmic Ray Station, narodowego miejsca historycznego. Aby wypić drinka lub zjeść przekąskę na szczycie, odwiedź Castle Mountain Coffee Co. Jeśli szukasz pełnego posiłku, dokonaj rezerwacji w restauracji Northern Lights Alpine Kitchen w formie bufetu lub Sky Bistro, serwującej wyśmienitą kuchnię kanadyjską. Po zachodzie słońca w miesiącach zimowych (od połowy listopada do końca marca) przeżyj Nightrise - uhonorowanie magii tych świętych gór. Odkryj cztery wciągające stacje światła, dźwięku i projekcji rozmieszczone w budynku na szczycie - Cosmic Rays, Diamond Dust, Alpenglow i Frosted Waves.

Toronto: Bilet wstępu do Casa Loma

Toronto: Bilet wstępu do Casa Loma

Cofnij się w czasie do okresu europejskiej elegancji i splendoru w majestatycznym kanadyjskim zamku Casa Loma, położonym w centrum Toronto. Twój bilet wstępu obejmuje film dokumentalny na temat Sir Henry'ego Pellatta oraz dostęp do kawiarni zamkowej i innych atrakcji. Ukończony w 1914 roku przez Sir Henry'ego Pellatta i zajmujący ponad 200 000 stóp kwadratowych, Casa Loma jest obowiązkowym punktem podczas wizyty w Toronto. Dziś Casa Loma jest jedną z największych atrakcji turystycznych Toronto. Jego wyjątkowa architektura sprawiła, że jest to również bardzo pożądana lokalizacja dla filmów, telewizji i sesji zdjęciowych. Casa Loma obejmuje stałe instalacje, takie jak wystawa fotografii Ciemna strona Toronto i kolekcja klasycznych samochodów w stajniach Casa Lomy. Casa Loma regularnie organizuje również specjalne wystawy dotyczące wczesnej historii Toronto i Kanady. Ekspozycja w tunelu Ciemnej Strony Stajnie i powozownia są połączone z Casa Loma tunelem o długości 800 stóp, który biegnie 18 stóp poniżej Austin Terrace. W tunelu znajduje się ekspozycja ciemnej strony Toronto, która opowiada historię w archiwalnych fotografiach z ciemniejszych dni Toronto, takich jak era prohibicji, wielki kryzys, dżuma, wielki pożar Toronto i pierwsza katastrofa lotnicza w Toronto. Wyświetlacz antycznych samochodów W garażu i powozowni znajduje się wystawa zabytkowych samochodów z początku XX wieku, z okresu, w którym Sir Henry Pellatt zamieszkiwał Casa Loma. Kolekcja obejmuje modele 1910 Maxwell Model Q Standard, 1924-1925 Ford Model T Touring, 1910 Maxwell Model Q Standard i inne. Pokoje Będziesz także mógł zwiedzić dawną posiadłość Sir Henry'ego Milla Pellatta, wybitnego finansisty, przemysłowca i wojskowego z Toronto, który stał za początkami zamku. Sir Henry poprosił architekta EJ Lennoxa, aby pomógł mu zrealizować marzenie na całe życie – stworzenie średniowiecznego zamku z widokiem na Toronto. Casa Loma oferuje prawie 98 pokoi, z których wiele stanowi przykład epoki edwardiańskiej i jest udekorowanych autentycznymi meblami z epoki i antykami. Grupa Siedmiu Kolekcji Znajdująca się na trzecim piętrze Casa Loma kolekcja składa się z dzieł sztuki różnych członków Grupy Siedmiu. Działająca od 1920 do 1933 Grupa Siedmiu (która ostatecznie rozrosła się do dziesięciu członków) składała się z kanadyjskich malarzy pejzażystów. Hollywoodzka Galeria Filmowa Położona w podziemiach Casa Loma, Hollywood Film Gallery podkreśla zamek jako doskonałą lokalizację dla najważniejszych filmów, ukazując przebłyski za kulisami. Od ponad 30 lat Casa Loma jest popularną lokalizacją do użytku w filmie i telewizji. Własne karabiny królowej Kanady Własne Muzeum Karabinów Królowej Kanady zajmuje większą część trzeciego piętra Casa Loma.

Wodospad Niagara, Kanada: Podróż za wodospadem bilet wstępu

Wodospad Niagara, Kanada: Podróż za wodospadem bilet wstępu

Zobacz słynny na całym świecie wodospad Niagara z wyjątkowej perspektywy dzięki biletowi wstępu do „Podróży za wodospadem”. Zejdź 125 stóp i odkryj 130-letnie tunele wykopane w skale. Poczuj grzmiące wibracje wodospadu Horseshoe, zanim je zobaczysz. Podczas spaceru pod ziemią wieszane są plakaty informacyjne, na których dowiesz się zabawnych faktów i informacji o historii i ewolucji korytarzy, przez które przechodzisz. Wznieś się ponad ziemię na taras widokowy u podnóża wodospadu i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na kaskadę wody. Zachowaj suchość, zbliżając się do potężnych wodospadów dzięki bezpłatnemu pamiątkowemu poncho. Spójrz przez portale widokowe wycięte prosto w skale, oferując kolejny wyjątkowy punkt widokowy na wodospady.

Wodospad Niagara, Kanada: Wieczorny rejs z fajerwerkami

Wodospad Niagara, Kanada: Wieczorny rejs z fajerwerkami

Poczuj magię wodospadu Niagara nocą i z bliska podczas wieczornego rejsu z fajerwerkami rozpoczynającego się z wodospadu Niagara w Kanadzie. Podziwiaj widok eksplodujących fajerwerków nad wodospadem Niagara, rozświetlonych kaskadą kolorów po zmroku dzięki spektakularnemu „Iluminacji wodospadu”. Wejdź na pokład rejsu i popłyń luksusowym katamaranem w kierunku oświetlonych wodospadów Horseshoe Falls, American Falls i Bridal Veil Falls. Ciesz się mgłą z platformy widokowej 360° lub pozostań suchy w osłoniętych pomieszczeniach obserwacyjnych. Jeśli pogoda na to pozwala, obejrzyj rozgwieżdżone niebo rozświetlone oszałamiającym pokazem sztucznych ogni. Plan rejsu Falls Fireworks (od maja do października): 20:30–21:15 – przyjdź do Main Ticket Plaza i wjedź windą na patio nad rzeką i strefę wejścia na pokład 21:15 - zamknięcie bramek do wind; pamiętaj, aby przybyć na długo przed tym czasem. Późny przyjazd nie będzie dozwolony, a prośby o zwrot pieniędzy nie będą akceptowane 21:30 – rejs żaglowy 22:00 - jesień Pokaz sztucznych ogni, jeśli pogoda na to pozwala 22:10 – zejście ze statku 22:15 - po tej godzinie będzie można wjechać windą na górę Plan rejsu Falls Fireworks (listopad): 18:30–19:15 – przyjdź do Main Ticket Plaza i wjedź windą na patio nad rzeką i strefę wejścia na pokład 19:15 - zamknięcie bramek do wind; pamiętaj, aby przybyć na długo przed tym czasem. Późny przyjazd nie będzie dozwolony, a prośby o zwrot pieniędzy nie będą akceptowane 19:30 – rejs żaglowy 20:00 - jesień Pokaz sztucznych ogni, jeśli pozwala na to pogoda 20:10 – zejście ze statku 20:15 - po tej godzinie będzie można wjechać windą na górę

Wodospad Niagara, Kanada: Rejs wycieczkowy i podróż za wodospadem

Wodospad Niagara, Kanada: Rejs wycieczkowy i podróż za wodospadem

Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Doświadcz potężnych wodospadów z oszałamiającymi widokami zarówno na Wodospad Amerykański, jak i Wodospad Podkowa. Zobacz potęgę wodospadu Niagara z bliska na pokładzie łodzi Niagara City Tours "Voyage to the Falls". Posłuchaj o początkach wodospadu i zobacz amerykańskie i kanadyjskie elektrownie, które działają na wodach rzeki Niagara. Zatrzymaj się, aby podziwiać piękny zegar kwiatowy, składający się z ponad 16 000 roślin rabatowych. Dowiedz się więcej o Niagara Glen i polu golfowym Whirlpool, a także skorzystaj z przystanków z pełną narracją na tarasie widokowym Whirlpool Rapids i na krawędzi wodospadu. Następnie wejdź na wieżę Skylon Tower, aby podziwiać panoramiczne widoki z lotu ptaka i zejdź za wodospad, aby poczuć kaskadę wodospadu Horseshoe Falls nad tobą w Journey Behind the Falls. Przepłyń obok wodospadów American Falls i Bridal Veil Falls na pokładzie łodzi wycieczkowej Hornblower Niagara. Od grudnia do kwietnia, gdy wycieczka łodzią jest nieaktywna, odwiedź zamiast tego konserwatorium motyli Niagara Parks i atrakcję Niagara's Fury. Wejdź do kina ruchu 4D i odkryj starożytną historię wodospadu Niagara w wielozmysłowej symulacji ostatniej epoki lodowcowej

Toronto: Rejs widokowy po porcie i wyspach

Toronto: Rejs widokowy po porcie i wyspach

Ten rejs po Toronto Harbour and Islands daje szansę podziwiania malowniczych widoków na panoramę Toronto, poznania historii tego obszaru i wizualnego zwiedzania Toronto Islands. Statek wycieczkowy rozpocznie się od obejrzenia zachodniej części portu przed wejściem do lagun, aby zobaczyć wyspy Toronto. Godne uwagi miejsca i budynki, które zobaczysz na statku, to CN Tower, Roger Centre, lotnisko Billy'ego Bishopa, a także rezerwat ptaków i dzikiej przyrody. Kapitan i załoga zapewnią zabawną i pouczającą narrację, aby szczegółowo opisać wszystko, co zobaczysz. Przed zakończeniem wycieczki załoga opowie Ci o historii wysp, o rezydencjach na wyspie, a także wskaże wiele godnych uwagi budynków, które tworzą panoramę podczas rejsu w celu znalezienia idealnego miejsca do sfotografowania Toronto z wody.

Montreal: Wycieczka autobusem piętrowym hop-on hop-off

Montreal: Wycieczka autobusem piętrowym hop-on hop-off

Podziwiaj atrakcje Montrealu z pokładu autobusu piętrowego w ramach wycieczki z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Dowiedz się więcej o historii miasta i zachwyć się jego pięknem. Wysiadaj na każdym z 10 przystanków, chłonąc urok Montrealu. Można również zdecydować się na wzięcie udziału w nocnej wycieczce po mieście z audioprzewodnikiem. Trasa czerwona (2 dni) Podziwiaj bazylikę Notre-Dame, przespaceruj się po dzielnicy chińskiej i przejdź się wzdłuż wybrzeża w Starym Porcie. Poszukaj inspiracji, spędzając popołudnie w Muzeum Sztuk Pięknych. W godzinach wieczornych udaj się do najlepszych barów i restauracji, które działają przy Crescent Street. Dzięki 10 przystankom, na których można wsiadać i wysiadać z autobusu, nie będziesz narzekać na brak atrakcji. Ta wycieczka hop-on hop-off stanowi wyjątkowy sposób na poznanie Montrealu i dostarczy Ci wielu informacji o tym mieście! Wsiadaj i wysiadaj na następujących przystankach: plac Dorchester Square, Stary Montreal: bazylika Notre-Dame, Stary Montreal: Muzeum Archeologii i Historii (Pointe-à-Callière), okolica The Village, dzielnica łacińska, dzielnica rozrywkowa, Muzeum Sztuk Pięknych, oratorium św. Józefa, wzgórze Mont Royal: punkt widokowy Kondiaronk oraz wzgórze Mont Royal: punkt widokowy Camillien-Houde.

Jasper: bilet Columbia Icefield Skywalk i Ice Explorer

Jasper: bilet Columbia Icefield Skywalk i Ice Explorer

Przeżyj przygodę w Columbia Icefield Discovery Center. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu Athabasca na Ice Explorer, podziwiaj wspaniałe góry i lodowce i słuchaj, jak Twój przewodnik informuje Cię o wszystkich faktach i historii. Poznaj swojego przewodnika, który zabierze Cię na lodowiec Athabasca. O wyznaczonej godzinie wsiądź do swojego Ice Explorera, ogromnego pojazdu zaprojektowanego specjalnie do podróży po lodowcu, i wyrusz w ekscytującą przejażdżkę. Podczas jazdy posłuchaj historii i faktów na temat Columbia Icefield i lodowców wokół ciebie. Będąc na lodowcu, zeskocz z pojazdu, aby przejść się po grubym, liczącym 25 000 lat lodzie i napić się zimnej, czystej wody z samego lodowca. To doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Następnie wybierz się na krótką przejażdżkę do Columbia Icefield Skywalk. Wzmocnij swoje zmysły, chodząc po platformie, gdzie tylko szkło oddziela cię od 279-metrowego spadku. Podziwiaj spektakularne widoki na góry, lodowce i rzekę Sunwapta z wodospadami.

Toronto: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem nad wodospad Niagara z opcjonalnym rejsem

Toronto: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem nad wodospad Niagara z opcjonalnym rejsem

Przeżyj wycieczkę z przewodnikiem po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara i odkryj potężne wodospady ze wspaniałymi widokami. Ciesz się historycznymi i zakulisowymi komentarzami swojego lokalnego i licencjonowanego przewodnika. Twój dzień rozpocznie się od bezpłatnego odbioru z centralnych hoteli i lokalizacji w centrum Toronto i Mississauga i przylotu w Niagara Falls około 10:00, aby cieszyć się 4 godzinami latem lub 3 godzinami zimą czasu wolnego na zwiedzanie wodospadów. Dodaj atrakcje do swojego pakietu wycieczki, aby zobaczyć to, co najlepsze w wodospadzie Niagara. Wybierz się na tę wycieczkę latem i wybierz się na rejs łodzią Hornblower, słynną na całym świecie przejażdżkę łodzią, formalnie zwaną Służąca Mgły. Zbliż się do wąwozu Niagara, wodospadu American Falls, wodospadu Bridal Veil i poczuj mgłę kanadyjskiego wodospadu Horseshoe. Możesz cieszyć się tą wycieczką nawet zimą, kiedy łódź nie płynie. Dodaj inne słynne atrakcje do swojej wycieczki, w tym Skylon Tower, Journey Behind the Falls lub Niagara's Fury.  Odkrywaj Clifton Hill, by bawić się solo i z całą rodziną, korzystając z atrakcji takich jak Niagara SkyWheel, Ripley's Wierzcie lub nie i arkady. Zapakuj lunch na piknik nad wodospadami lub zamów w lokalnej restauracji. Następnie wybierz się na malowniczą przejażdżkę przez Niagara Parkway z narracją. Zatrzymaj się i rób zdjęcia przy kultowych atrakcjach po drodze, takich jak Niagara Whirlpool Rapids, kwiatowy zegar i elektrownia Niagara. Następnie wybierz się na wycieczkę i degustację syropu klonowego i spróbuj Przysmaki inspirowane kuchnią kanadyjską, takie jak domowe krówki, poutine, piwo klonowe lub słynne wino lodowe Niagara. Wróć do swojego pierwotnego miejsca w Toronto około 17:00 i ciesz się pełnym wieczorem w miasta z czasem na obiad i czasem na zaplanowanie wieczornej imprezy dla siebie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 855
Sortuj wg::

Kanada: Ciekawe miejsca

Kanada: Najciekawsze atrakcje

Kanada: Ciekawe miejsca

Regiony w Kanada

Kanada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kanada? Kliknij tutaj.

Kanada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(50 804 recenzji)

Uwaga naszego przewodnika była doskonała, odpowiedział na wszystkie nasze pytania i zawsze upewniał się, że wszyscy przybyliśmy na czas. Podróż również przebiegła bardzo miło. Krótko mówiąc, wróciłbym z wami, ale prosiłbym o bardziej rozłożony plan podróży, ponieważ przed przybyciem do Niagary zrobiliśmy wiele przystanków, a potem nie planowaliśmy tego lub uważaliśmy, że to trochę strata czasu .

Najpierw był filmik wprowadzający, około 5 minut, a potem weszliśmy do sali z ekranem. Po prostu zapiera dech w piersiach. Zdecydowanie zalecane. Lecisz tylko nad Górami Skalistymi (a nie nad całą Kanadą, jak można się spodziewać po nazwie), ale to też jest przeżycie.

To prawdziwa przyjemność móc zobaczyć dziewczyny z bliska nocą przy kolorowym oświetleniu. A potem zakończy się wieczornym pokazem sztucznych ogni. Wysoce zalecane.

Świat żyje. Tylko my chcemy uratować świat i zakazać wszystkiego, co piękne. Fajerwerki były pierwsza klasa!

Nasz przewodnik był przyjazny i było bardzo przyjemnie. Wszystko było idealne. Dziękuję