Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kanada

Kanada – nasze najbardziej polecane atrakcje

Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

1. Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

Wejdź na pokład tej kultowej 4-osobowej kabiny gondoli z dużymi oknami i zrelaksuj się. Podczas 8-minutowej przejażdżki na szczyt Sulphur Mountain możesz podziwiać widoki na miasto Banff, Bow Valley i sześć różnych pasm górskich. Będąc na szczycie góry, zachwyć się 360-stopniowymi widokami. Odwiedź interaktywne centrum Above Banff Interpretive Center, aby dowiedzieć się więcej o pierwszych odkrywcach, dzikiej przyrodzie i okolicy. Bilet obejmuje również "Above Banff Theatre", w którym wzniesiesz się ponad górskie szczyty i przez Bow Valley w filmowej podróży, która obejmuje wiele pokoleń. Po drodze spotkasz odważnych wspinaczy, wysoko latających narciarzy i oszałamiające ujęcia górskiej przyrody. Kilka malowniczych szlaków turystycznych prowadzi z dala od kompleksu szczytów. Jednym z najbardziej popularnych jest samodzielny szlak interpretacyjny Sulphur Mountain Boardwalk do Sanson's Peak i Sulphur Mountain Cosmic Ray Station, narodowego miejsca historycznego. Aby wypić drinka lub zjeść przekąskę na szczycie, odwiedź Castle Mountain Coffee Co. Jeśli szukasz pełnego posiłku, dokonaj rezerwacji w restauracji Northern Lights Alpine Kitchen w formie bufetu lub Sky Bistro, serwującej wyśmienitą kuchnię kanadyjską. Po zachodzie słońca w miesiącach zimowych (od połowy listopada do końca marca) przeżyj Nightrise - uhonorowanie magii tych świętych gór. Odkryj cztery wciągające stacje światła, dźwięku i projekcji rozmieszczone w budynku na szczycie - Cosmic Rays, Diamond Dust, Alpenglow i Frosted Waves.

Gananoque/Ivy Lea: Rejs widokowy na 1000 wysp z najważniejszymi atrakcjami

2. Gananoque/Ivy Lea: Rejs widokowy na 1000 wysp z najważniejszymi atrakcjami

Wejdź na pokład w Gananoque i weź udział w jedno- lub trzygodzinnym rejsie, który zabierze Cię bliżej scenerii niż jakikolwiek inny rejs dostępny na 1000 wysp. Nazywany przez Irokezów „Ogrodem Wielkiego Ducha”, spokój tego obszaru przeczy historii przygód, wojen i buntów. Zobacz domki rodzinne piątej i szóstej generacji. Płyń wąskimi kanałami grupy wysp Admiralicji i Marynarki Wojennej podczas najbardziej intymnej wycieczki, jaką ma do zaoferowania 1000 wysp. Dołącz do 1-godzinnego rejsu z portu w Ivy Lea lub Gananoque i poznaj piękno regionu z rzeki Świętego Wawrzyńca. Podczas tego rejsu w sercu 1000 wysp zobacz Zamek Boldt, Międzynarodowy Most 1000 Wysp i Wyspy Zavikon, na których znajduje się najmniejszy międzynarodowy most na świecie. Przepłyń obok pomnika św. Wawrzyńca, podczas gdy on spokojnie obserwuje statki poruszające się po rzece. Ten posąg jest widoczny tylko z wody, stojąc wysoko na skale. 3-godzinny rejs wyrusza z Gananoque i jest to kanadyjskie doświadczenie. Ta trasa opowiada historię regionu 1000 wysp, jego historię i historie tych, którzy nazwali go domem. Zobaczysz słynny zamek Boldt i luksusowe domy bogatych i sławnych na Millionaire's Row. Dowiedz się i odkryj niezwykłe osiągnięcia inżynierii wymagane do budowy toru wodnego St. Lawrence Seaway, 1000 Islands International Bridge i wielu innych. Rejs na 1000 wysp z komentarzem audio na pokładzie to doskonały sposób na poznanie krajobrazów, które rozsławiły ten region na całym świecie.

Toronto: Bilet wstępu do Casa Loma

3. Toronto: Bilet wstępu do Casa Loma

Cofnij się w czasie do okresu europejskiej elegancji i splendoru w majestatycznym kanadyjskim zamku Casa Loma, położonym w centrum Toronto. Twój bilet wstępu obejmuje film dokumentalny na temat Sir Henry'ego Pellatta oraz dostęp do kawiarni zamkowej i innych atrakcji. Ukończony w 1914 roku przez Sir Henry'ego Pellatta i zajmujący ponad 200 000 stóp kwadratowych, Casa Loma jest obowiązkowym punktem podczas wizyty w Toronto. Dziś Casa Loma jest jedną z największych atrakcji turystycznych Toronto. Jego wyjątkowa architektura sprawiła, że jest to również bardzo pożądana lokalizacja dla filmów, telewizji i sesji zdjęciowych. Casa Loma obejmuje stałe instalacje, takie jak wystawa fotografii Ciemna strona Toronto i kolekcja klasycznych samochodów w stajniach Casa Lomy. Casa Loma regularnie organizuje również specjalne wystawy dotyczące wczesnej historii Toronto i Kanady. Ekspozycja w tunelu Ciemnej Strony Stajnie i powozownia są połączone z Casa Loma tunelem o długości 800 stóp, który biegnie 18 stóp poniżej Austin Terrace. W tunelu znajduje się ekspozycja ciemnej strony Toronto, która opowiada historię w archiwalnych fotografiach z ciemniejszych dni Toronto, takich jak era prohibicji, wielki kryzys, dżuma, wielki pożar Toronto i pierwsza katastrofa lotnicza w Toronto. Wyświetlacz antycznych samochodów W garażu i powozowni znajduje się wystawa zabytkowych samochodów z początku XX wieku, z okresu, w którym Sir Henry Pellatt zamieszkiwał Casa Loma. Kolekcja obejmuje modele 1910 Maxwell Model Q Standard, 1924-1925 Ford Model T Touring, 1910 Maxwell Model Q Standard i inne. Pokoje Będziesz także mógł zwiedzić dawną posiadłość Sir Henry'ego Milla Pellatta, wybitnego finansisty, przemysłowca i wojskowego z Toronto, który stał za początkami zamku. Sir Henry poprosił architekta EJ Lennoxa, aby pomógł mu zrealizować marzenie na całe życie – stworzenie średniowiecznego zamku z widokiem na Toronto. Casa Loma oferuje prawie 98 pokoi, z których wiele stanowi przykład epoki edwardiańskiej i jest udekorowanych autentycznymi meblami z epoki i antykami. Grupa Siedmiu Kolekcji Znajdująca się na trzecim piętrze Casa Loma kolekcja składa się z dzieł sztuki różnych członków Grupy Siedmiu. Działająca od 1920 do 1933 Grupa Siedmiu (która ostatecznie rozrosła się do dziesięciu członków) składała się z kanadyjskich malarzy pejzażystów. Hollywoodzka Galeria Filmowa Położona w podziemiach Casa Loma, Hollywood Film Gallery podkreśla zamek jako doskonałą lokalizację dla najważniejszych filmów, ukazując przebłyski za kulisami. Od ponad 30 lat Casa Loma jest popularną lokalizacją do użytku w filmie i telewizji. Własne karabiny królowej Kanady Własne Muzeum Karabinów Królowej Kanady zajmuje większą część trzeciego piętra Casa Loma.

Toronto: Rejs widokowy po porcie i wyspach

4. Toronto: Rejs widokowy po porcie i wyspach

Ten rejs po Toronto Harbour and Islands daje szansę podziwiania malowniczych widoków na panoramę Toronto, poznania historii tego obszaru i wizualnego zwiedzania Toronto Islands. Statek wycieczkowy rozpocznie się od obejrzenia zachodniej części portu przed wejściem do lagun, aby zobaczyć wyspy Toronto. Godne uwagi miejsca i budynki, które zobaczysz na statku, to CN Tower, Roger Centre, lotnisko Billy'ego Bishopa, a także rezerwat ptaków i dzikiej przyrody. Kapitan i załoga zapewnią zabawną i pouczającą narrację, aby szczegółowo opisać wszystko, co zobaczysz. Przed zakończeniem wycieczki załoga opowie Ci o historii wysp, o rezydencjach na wyspie, a także wskaże wiele godnych uwagi budynków, które tworzą panoramę podczas rejsu w celu znalezienia idealnego miejsca do sfotografowania Toronto z wody.

Wodospad Niagara, Kanada: Rejs wycieczkowy i podróż za wodospadem

5. Wodospad Niagara, Kanada: Rejs wycieczkowy i podróż za wodospadem

Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara. Doświadcz potężnych wodospadów z oszałamiającymi widokami zarówno na Wodospad Amerykański, jak i Wodospad Podkowa. Zobacz potęgę wodospadu Niagara z bliska na pokładzie łodzi Niagara City Tours "Voyage to the Falls". Posłuchaj o początkach wodospadu i zobacz amerykańskie i kanadyjskie elektrownie, które działają na wodach rzeki Niagara. Zatrzymaj się, aby podziwiać piękny zegar kwiatowy, składający się z ponad 16 000 roślin rabatowych. Dowiedz się więcej o Niagara Glen i polu golfowym Whirlpool, a także skorzystaj z przystanków z pełną narracją na tarasie widokowym Whirlpool Rapids i na krawędzi wodospadu. Następnie wejdź na wieżę Skylon Tower, aby podziwiać panoramiczne widoki z lotu ptaka i zejdź za wodospad, aby poczuć kaskadę wodospadu Horseshoe Falls nad tobą w Journey Behind the Falls. Przepłyń obok wodospadów American Falls i Bridal Veil Falls na pokładzie łodzi wycieczkowej Hornblower Niagara. Od grudnia do kwietnia, gdy wycieczka łodzią jest nieaktywna, odwiedź zamiast tego konserwatorium motyli Niagara Parks i atrakcję Niagara's Fury. Wejdź do kina ruchu 4D i odkryj starożytną historię wodospadu Niagara w wielozmysłowej symulacji ostatniej epoki lodowcowej

Wodospad Niagara: Oficjalny bilet na podróż za wodospadem

6. Wodospad Niagara: Oficjalny bilet na podróż za wodospadem

Zobacz słynny na całym świecie wodospad Niagara z wyjątkowej perspektywy dzięki biletowi wstępu do „Podróży za wodospadem”. Zejdź 125 stóp i odkryj 130-letnie tunele wykopane w skale. Poczuj grzmiące wibracje wodospadu Horseshoe, zanim je zobaczysz. Podczas spaceru pod ziemią wieszane są plakaty informacyjne, na których dowiesz się zabawnych faktów i informacji o historii i ewolucji korytarzy, przez które przechodzisz. Wznieś się ponad ziemię na taras widokowy u podnóża wodospadu i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na kaskadę wody. Zachowaj suchość, zbliżając się do potężnych wodospadów dzięki bezpłatnemu pamiątkowemu poncho. Spójrz przez portale widokowe wycięte prosto w skale, oferując kolejny wyjątkowy punkt widokowy na wodospady.

Wodospad Niagara, Kanada: Wieczorny rejs z fajerwerkami

7. Wodospad Niagara, Kanada: Wieczorny rejs z fajerwerkami

Poczuj magię wodospadu Niagara nocą i z bliska podczas wieczornego rejsu z fajerwerkami rozpoczynającego się z wodospadu Niagara w Kanadzie. Podziwiaj widok eksplodujących fajerwerków nad wodospadem Niagara, rozświetlonych kaskadą kolorów po zmroku dzięki spektakularnemu „Iluminacji wodospadu”. Wejdź na pokład rejsu i popłyń luksusowym katamaranem w kierunku oświetlonych wodospadów Horseshoe Falls, American Falls i Bridal Veil Falls. Ciesz się mgłą z platformy widokowej 360° lub pozostań suchy w osłoniętych pomieszczeniach obserwacyjnych. Jeśli pogoda na to pozwala, obejrzyj rozgwieżdżone niebo rozświetlone oszałamiającym pokazem sztucznych ogni. Plan rejsu Falls Fireworks (od maja do października): 20:30–21:15 – przyjdź do Main Ticket Plaza i wjedź windą na patio nad rzeką i strefę wejścia na pokład 21:15 - zamknięcie bramek do wind; pamiętaj, aby przybyć na długo przed tym czasem. Późny przyjazd nie będzie dozwolony, a prośby o zwrot pieniędzy nie będą akceptowane 21:30 – rejs żaglowy 22:00 - jesień Pokaz sztucznych ogni, jeśli pogoda na to pozwala 22:10 – zejście ze statku 22:15 - po tej godzinie będzie można wjechać windą na górę Plan rejsu Falls Fireworks (listopad): 18:30–19:15 – przyjdź do Main Ticket Plaza i wjedź windą na patio nad rzeką i strefę wejścia na pokład 19:15 - zamknięcie bramek do wind; pamiętaj, aby przybyć na długo przed tym czasem. Późny przyjazd nie będzie dozwolony, a prośby o zwrot pieniędzy nie będą akceptowane 19:30 – rejs żaglowy 20:00 - jesień Pokaz sztucznych ogni, jeśli pozwala na to pogoda 20:10 – zejście ze statku 20:15 - po tej godzinie będzie można wjechać windą na górę

Wodospad Niagara: bilet na taras widokowy Skylon Tower

8. Wodospad Niagara: bilet na taras widokowy Skylon Tower

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet z elastyczną datą, aby odwiedzić Skylon Tower zgodnie ze swoimi planami podróży i pogodą. Twój bilet jest ważny przez siedem dni od daty dokonania rezerwacji.Możesz podziwiać panoramiczne widoki na otaczające miasto z wysokości 236 metrów nad wąwozem Niagara przez cały rok, w słońcu i pod gwiazdami. Twoja wizyta rozpocznie się od „wjazdu na szczyt" przeszkloną windą zewnętrzną. Podczas 52-sekundowej przejażdżki wyjedziesz na szczyt wieży, gotowy/gotowa do odkrywania zabytków wewnątrz i na zewnątrz tarasu widokowego. Podziwiaj widoki z lotu ptaka na wodospad Horseshoe Falls, American Falls, Great Gorge i rzekę Niagara. W ciągu dnia, jeśli pogoda będzie sprzyjać, możesz podziwiać region winiarski Niagara oraz drapacze chmur Toronto i Buffalo. Odwiedź Niagarę nocą, by podziwiać wodospad podświetlony kaskadą kolorów i sezonowe pokazy sztucznych ogni.  W restauracjach Revolving Dining Room i Summit Suite Buffet można skorzystać z opcji posiłków (na własny koszt). U podstawy Skylon Tower znajduje się rodzinne centrum rozrywki z interaktywnymi grami i przejażdżkami dla osób w każdym wieku. Obejrzyj halę targową, na terenie której można znaleźć wiele sklepów z typowymi kanadyjskimi pamiątkami, prezentami, ubraniami, biżuterią i rękodziełem mieszkańców.

Wodospad Niagara, Kanada: Pierwszy rejs łodzią i wycieczka za wodospadem

9. Wodospad Niagara, Kanada: Pierwszy rejs łodzią i wycieczka za wodospadem

Zobacz wodospad Niagara z bliska podczas wspaniałego rejsu łodzią, a następnie wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem i odwiedź Journey Behind the Falls. Wybierz jedną z naszych dwóch porannych wycieczek, aby przeżyć niezapomniane wrażenia. Wycieczki o 8 rano rozpoczynają tę ostateczną wycieczkę po wodospadzie Niagara ze specjalnym dostępem do pierwszej windy dnia. Ta podróż prowadzi 19 pięter w dół do wąwozu, wraz z panoramicznymi widokami, co oznacza, że będziesz pierwszym, który zejdzie do doków i osobiście eskortowany na łódź Niagara City Cruises. Możesz wybrać najlepsze możliwe miejsce do oglądania, zanim przybędą tłumy. Wycieczka o 10:00 zjeżdża do przystani pierwszą kolejką tego dnia i oferuje pierwsze spojrzenie na niesamowity wodospad Niagara. Po dotarciu do przystani dla łodzi otrzymasz bezpłatne ponczo. Zaufaj nam, że będzie Ci potrzebne! 20-minutowy rejs wokół wodospadu może zamoczyć każdego, kto znajdzie się wystarczająco blisko. Po rejsie po mieście Niagara przewodnik zanurzy Cię w historię i historie wodospadów podczas pieszej wycieczki po promenadzie. Zobacz miejsce dawnego mostu dla nowożeńców, poznając historię jego zawalenia i posłuchaj o słynnym punkcie widokowym restauracji Queen Victoria Place, gdzie jadła księżna Diana. Nieustanny ruch Bridal Veil Falls i American Falls można zobaczyć w akcji, podczas gdy Twój przewodnik ożywia odważnych śmiałków, którzy rzucili wyzwanie potędze wodospadów, przechodząc przez krawędź. Wyjątkowym momentem i okazją do zrobienia zdjęcia są wodospady Horseshoe, więc nie zapomnij aparatu. Table Rock Visitor Center to kolejne miejsce, w którym będziesz mógł wziąć udział w doświadczeniu Journey Behind the Falls. Z wcześniej zarezerwowanym przedziałem czasowym zejdź po schodach do skalistych jaskiń za wodospadem Niagara, gdzie rozbijająca się woda odbija się echem w tunelach. Ścieżka prowadzi do półki skalnej z boku wodospadu, gdzie można poczuć prawdziwą moc 3160 ton wody na sekundę, spadającej kaskadą w pobliżu. Dla tych, którzy pragną pełnego doświadczenia z Niagara Falls, ta trasa łączy ekskluzywny dostęp, emocje i historię z wyjątkową opowieścią z przewodnika eksperta.

Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

10. Montreal: wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Odkryj Montreal autobusem i podziwiaj ponad 200 interesujących miejsc w tętniącym życiem kanadyjskim mieście. Twój dwujęzyczny przewodnik opowie Ci wszystko o każdym odwiedzanym miejscu, oferując spostrzeżenia i tło historyczne podczas podróży. Spaceruj po urokliwym Starym Montrealu, podziwiając panoramę Starego Portu i podziwiaj Place Jacques Cartier w sercu tej historycznej dzielnicy. Położony pomiędzy rzeką św. Wawrzyńca a centrum miasta, Stary Montreal jest centrum miasta i oferuje fascynujący wgląd w przeszłość Montrealu. Zobacz prestiżowy Uniwersytet McGill i Universite de Montreal, a następnie zatrzymaj się przy ratuszu w Montrealu, a następnie udaj się do tętniącego życiem portu w Montrealu, portu oceanicznego oddalonego o 1600 km od morza. Podziwiaj piękne widoki na miasto z Mont Royal Park, stojąc obok ogromnej bazyliki Oratorium św. Józefa na szczycie parku. Autobus zabierze Cię również do Chinatown, centrum sztuki widowiskowej Place Des Arts oraz podziemnego luksusowego centrum handlowego Place Ville Marie. Zobacz najwyższy pochylony budynek na świecie w Olympic Park i podziwiaj nowy dom drużyny hokejowej Montreal Canadien w Bell Centre. Zobacz wszystko, co można zobaczyć w dzielnicy francuskiej Montrealu oraz dzielnicach mieszkaniowych i finansowych, gdy poznasz to fascynujące francusko-kanadyjskie miasto.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 820
Sortuj wg::

Kanada: Ciekawe miejsca

Kanada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kanada? Kliknij tutaj.

Kanada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 50 804 opinii

Mój chłopak i ja odwiedziliśmy Toronto z Houston w Teksasie i chcieliśmy doświadczyć wodospadu Niagara przed powrotem do domu. Zarezerwowałem tę wycieczkę poprzedniego wieczoru i szybko zabrano nas autobusem w sylwestra. Autobus był czysty, przewodnik był bardzo kompetentny i przyjazny. Ponieważ był to sezon poza sezonem i zimą nie było rejsów łodzią, zdecydowaliśmy się odwiedzić wieżę Skylon, aby podziwiać wodospad Niagara i jego okolice z lotu ptaka. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę, a także Podróż za wodospady - zapiera dech w piersiach! Dziękuję za tak wspaniały czas!

Naprawdę dobrze się bawiliśmy. Chociaż dzień był bardzo mglisty. Przewodnik nadal przekazał nam wiele informacji, dzięki którym było miło, a zanim dotarliśmy do wodospadów, pogoda się poprawiła. Przewodnik był bardzo miły i odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Piękny wodospad Niagry

Szalone przeżycie odwiedzić cud natury, jakim jest wodospad Niagara. Bernard, nasz przewodnik, pomocny i życzliwy od pierwszej chwili. Przystanki były właściwe i czas też był właściwy. Wszystko perfekcyjne!

Wszystko było fantastyczne, a Félix był zawsze miły, uważny i cierpliwy, bardzo dobrze nam wyjaśnił, co robić i co możemy robić w pobliżu wodospadów. Doskonały

Przewodnik jest bardzo dobry, zawiózł nas i wyjaśnił po drodze, a wycieczka była bardzo zadowalająca. Wszystko bardzo dobrze