Kalba – nasze najbardziej polecane atrakcje

Dubaj: wynajem prywatnego pojazdu z doświadczonym kierowcą

1. Dubaj: wynajem prywatnego pojazdu z doświadczonym kierowcą

Zwiedzaj miasto na własnych zasadach, czyniąc swoje wakacje jeszcze bardziej błogimi. Poznawaj Dubaj, Szardżę, Adżman, Abu Zabi, Fudżajrę lub Ras al-Chajmę w swoim tempie, decydując się na wynajęcie prywatnego pojazdu dla siebie i swojej grupy. Skorzystaj z usług doświadczonego, anglojęzycznego kierowcy, który nie tylko przewiezie Cię pośród atrakcji, ale też podzieli się wskazówkami na temat miasta. Wybieraj cele podróży, które zechcesz odwiedzić w ciągu dnia, bez ustalonego z góry planu. Czekają na Ciebie następujące pojazdy: auto z nadwoziem typu sedan dla 4 osób, van dla 7 osób, minivan dla 15 osób, minibus dla 33 osób oraz autokar, który pomieści aż 50 osób. Skorzystaj z usługi odbioru z hotelu i ciesz się wybranym pojazdem przez 4 lub 8 godzin, zwiedzając miasto. Paliwo, opłaty parkingowe i drogowe oraz opłaty dodatkowe są wliczone w cenę. Cena nie obejmuje opłat za wstęp i posiłki. Stosowne opłaty, jeśli okaże się to konieczne, musisz uiścić bezpośrednio na miejscu.

Dubaj: Meczet Szejka Zayeda, Fujairah i Khorfakkan Tour

2. Dubaj: Meczet Szejka Zayeda, Fujairah i Khorfakkan Tour

Podróżuj z Dubaju do Fujairah, podziwiając piękno islamskiej architektury i przechodząc przez góry Al Hajar. Zatrzymaj się w meczecie Szejka Zayeda, Khor Fakkan i wiosce dziedzictwa Najd Al Masqar. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Dubaju i jedź do meczetu Sheikh Zayed, drugiego co do wielkości meczetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poznaj ten klejnot architektury islamskiej z marmurowymi dziedzińcami i wysokimi kopułami. Podróżuj przez miasta Dibba, Kalba i Sharjah, aby dotrzeć do Muzeum Fujairah. Wędruj po muzeum i zobacz wystawy antycznej broni i artefaktów. Jedź dalej do Khor Fakkan, nadmorskiego miasta z zapierającym dech w piersiach tłem gór Al Hajar. Udaj się na plac Khorfakkan i poznaj historię tego obszaru, robiąc zdjęcia przy fontannach, amfiteatrze i wodospadzie. Przejedź górzystymi drogami, aby dotrzeć do Wioski Dziedzictwa Najd Al Maqsar, fortecy odrestaurowanej w celu zachowania stanowiska archeologicznego. Twoja wycieczka zakończy się powrotem do miejsca zakwaterowania w Dubaju.

Fujairah Tour z mieszkańcami

3. Fujairah Tour z mieszkańcami

„Marhaba”, Naszą pasją jest oprowadzanie naszych gości po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i przekazywanie im wiedzy na temat kultury ZEA, norm, emirackiego jedzenia i religii. Fujairah znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fujairah ma niesamowite plaże i kilka miejsc związanych z kulturą i dziedzictwem, które warto odwiedzić. Fudżajra nie jest tak rozwinięta jak inne Emiraty. Mamy kilka starych budynków, a także przebłysk nowoczesnej architektury. Znajduje się tu muzeum prezentujące historię i dziedzictwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz otwarty dla turystów stary fort. Tam też mamy drugi co do wielkości meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mamy też kilka starych wież strażniczych wzdłuż linii brzegowej, które były używane do ochrony miasta w dawnych czasach. Pomiędzy górami mamy tradycyjny stary rynek wzdłuż drogi, na którym wciąż sprzedaje się rękodzieło oraz owoce i warzywa. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję odwiedzić małą jaskinię i stare miasto zwane masafi, aby zjeść tradycyjne potrawy ( Harees, Luqimat ) Odwiedzimy również Wadi Shees, które jest jednym z najpiękniejszych obszarów położonych między górami Hajar na wschodnim wybrzeżu ZEA . Dolina i otaczający ją teren góry Hajar jest następnie obszarem o naturalnym pięknie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kalba

Kalba
Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Kalba: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Kalba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kalba? Kliknij tutaj.