Atrakcje i wycieczki
Kair

Od Nilu po muzea i tętniące życiem bazarami – odkrywcy z pewnością znajdą wspaniałe skarby w stolicy Egiptu.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Najciekawsze atrakcje Kairu

W Kairze niemal na każdym kroku można natknąć się na archeologiczne skarby! W „Mieście Tysiąca Minaretów” znajdziesz nie tylko wspaniałe osmańskie meczety, ale również starożytne cuda oraz połączenie kultury współczesnej z tradycyjną. Oto najciekawsze atrakcje:

 • 1. Piramida Dżesera

  Zarezerwuj on-line wycieczkę do grobowca wybudowanego przez pierwszego znanego architekta, Imhotepa. Budowla ta przetrwała 4 tysiąclecia, chociaż z faraona Dżesera została tylko jego lewa stopa!

 • 2. Muzeum Egipskie w Kairze

  Muzeum to posiada największą na świecie kolekcję egipskich antyków, w tym wykonaną z litego złota maskę Tutanchamona. Obowiązkowy punkt wycieczki po Kairze!

 • 3. Park Al-Azhar

  Zapierający dech w piersiach park Al-Azhar ukończono zaledwie w 2005 roku. Aż trudno sobie wyobrazić, że miejsce to było kiedyś 500-letnią górą śmieci!

 • 4. Meczet Al-Azhar

  Interesuje Cię życie religijne i historia Kairu? Zacznij zwiedzanie od najstarszego meczetu w mieście. Wybudowano go w 970 roku n.e. i mieści się w nim jeden z pierwszych uniwersytetów na świecie!

 • 5. Chan al-Chalili

  Najważniejszy suk Kairu jest równie stary, co stolica Egiptu, ale nadal jest handlowym centrum miasta, zarówno dla turystów, jak i lokalnych mieszkańców.

 • 6. Meczet Alabastrowy

  Ten niesamowity meczet osmański jest zwieńczeniem cytadeli Kairskiej. Można z niego podziwiać wspaniałe widoki na Kair i naprawdę warto go odwiedzić.

 • 7. Nekropolia w Gizie

  Mimo iż w nekropolii tej znajdują się 2 kultowe zabytki Kairu – wielkie piramidy i Sfinks – jej najciekawszą atrakcją jest prawdopodobnie fascynująca starożytna wioska robotników.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzić Kair?

  Najlepszym okresem na wizytę w Kairze jest październik-maj, kiedy nie jest bardzo gorąco. Podczas upalnego lata pokoje hotelowe są tańsze, ale unikaj miejsc bez klimatyzacji i basenu.

 • Na ile dni przyjechać do Kairu?

  Na samo zwiedzanie zarezerwuj przynajmniej 3 lub 4 dni. Jeśli interesują Cię całodniowe wycieczki archeologiczne i chcesz poznać ciekawą kulturę Kairu, przyjedź na cały tydzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Współczesny standardowy arabski
 • Waluta
  Funt egipski (EGP, E£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +20
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W okresie od października do maja panują chłodniejsze temperatury, co ułatwia zwiedzanie.

Kair: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kair? Kliknij tutaj.

Kair: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 7716 opinii

Wycieczka jednodniowa była tego warta w stu procentach. Nasza przewodniczka Rasha była ukochana i sprawiła, że nasz dzień był słodszy dzięki swojej przyjemnej i otwartej postawie. Jazda z Hurghady jest oczywiście trudna i nie należy jej lekceważyć. Przyczyniają się do tego liczne kontrole bezpieczeństwa, warunki drogowe, a także ruch uliczny. Jednak warto i dostajesz dużo w ofercie. Opcjonalnie mogliśmy zarezerwować wycieczkę łodzią za 10 euro po Nilu przez Kair. (Zalecenie z naszej strony) Stosunek ceny do wydajności jest świetny! Z pozdrowieniami Dustin i Samantha

Great trip. Good time management of everyone involved make it a perfect trip to see everything. Huge praise must go to our female guide Russha (I probably mispronounce her name). Extremely friendly and helpful. She provide right amount of information to give us contexts and then a lot of time for all the pictures we wanted. Simply perfect.

Wir sind begeistert! Wir haben sehr kurzfristig gebucht und es hat alles gut funktioniert. Unser Guide Ashraf war sehr freundlich und wir konnte viel Wissen mitnehmen aus der Führung. Wir würden auf jeden Fall wieder hier buchen wenn wir das nächste mal da sind. Vielen Dank für die tolle Tour!

Świetna organizacja - punktualnie, w dobrym tempie, dobra opieka. Przewodnik opowiadał ciekawie i dostosowywał się do potrzeb uczestników. Jak dla mnie ok. Polecam

Very interesting and nice tour. Ahmed was very friendly and helpful. We learned a lot about the history of the pyramids. Highly recommend!