Kair
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Kair”

Najciekawsze atrakcje Kairu

W Kairze niemal na każdym kroku można natknąć się na archeologiczne skarby! W „Mieście Tysiąca Minaretów” znajdziesz nie tylko wspaniałe osmańskie meczety, ale również starożytne cuda oraz połączenie kultury współczesnej z tradycyjną. Oto najciekawsze atrakcje:

Piramida Dżesera

Zarezerwuj on-line wycieczkę do grobowca wybudowanego przez pierwszego znanego architekta, Imhotepa. Budowla ta przetrwała 4 tysiąclecia, chociaż z faraona Dżesera została tylko jego lewa stopa!

Muzeum Egipskie w Kairze

Muzeum to posiada największą na świecie kolekcję egipskich antyków, w tym wykonaną z litego złota maskę Tutanchamona. Obowiązkowy punkt wycieczki po Kairze!

Park Al-Azhar

Zapierający dech w piersiach park Al-Azhar ukończono zaledwie w 2005 roku. Aż trudno sobie wyobrazić, że miejsce to było kiedyś 500-letnią górą śmieci!

Meczet Al-Azhar

Interesuje Cię życie religijne i historia Kairu? Zacznij zwiedzanie od najstarszego meczetu w mieście. Wybudowano go w 970 roku n.e. i mieści się w nim jeden z pierwszych uniwersytetów na świecie!

Chan al-Chalili

Najważniejszy suk Kairu jest równie stary, co stolica Egiptu, ale nadal jest handlowym centrum miasta, zarówno dla turystów, jak i lokalnych mieszkańców.

Meczet Alabastrowy

Ten niesamowity meczet osmański jest zwieńczeniem cytadeli Kairskiej. Można z niego podziwiać wspaniałe widoki na Kair i naprawdę warto go odwiedzić.

Nekropolia w Gizie

Mimo iż w nekropolii tej znajdują się 2 kultowe zabytki Kairu – wielkie piramidy i Sfinks – jej najciekawszą atrakcją jest prawdopodobnie fascynująca starożytna wioska robotników.

Kair: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzić Kair?

Najlepszym okresem na wizytę w Kairze jest październik-maj, kiedy nie jest bardzo gorąco. Podczas upalnego lata pokoje hotelowe są tańsze, ale unikaj miejsc bez klimatyzacji i basenu.

Na ile dni przyjechać do Kairu?

Na samo zwiedzanie zarezerwuj przynajmniej 3 lub 4 dni. Jeśli interesują Cię całodniowe wycieczki archeologiczne i chcesz poznać ciekawą kulturę Kairu, przyjedź na cały tydzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Współczesny standardowy arabski
 • Waluta
  Funt egipski (EGP, E£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +20
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W okresie od października do maja panują chłodniejsze temperatury, co ułatwia zwiedzanie.

Kair: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Kair

Kair: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Kair?  Kliknij tutaj.


Kair
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 427