Atrakcje i wycieczki
Kair

Od Nilu po muzea i tętniące życiem bazarami – odkrywcy z pewnością znajdą wspaniałe skarby w stolicy Egiptu.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzić Kair?

  Najlepszym okresem na wizytę w Kairze jest październik-maj, kiedy nie jest bardzo gorąco. Podczas upalnego lata pokoje hotelowe są tańsze, ale unikaj miejsc bez klimatyzacji i basenu.

 • Na ile dni przyjechać do Kairu?

  Na samo zwiedzanie zarezerwuj przynajmniej 3 lub 4 dni. Jeśli interesują Cię całodniowe wycieczki archeologiczne i chcesz poznać ciekawą kulturę Kairu, przyjedź na cały tydzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Współczesny standardowy arabski
 • Waluta
  Funt egipski (EGP, E£)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +20
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W okresie od października do maja panują chłodniejsze temperatury, co ułatwia zwiedzanie.

Kair: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kair? Kliknij tutaj.

Kair: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 7980 opinii

Fantastyczna wycieczka. Zwiedziliśmy dużo więcej niż na wycieczkach fakultatywnych z naszego biura podróży. Co prawda zamówiliśmy polskojęzycznego przewodnika, a zastaliśmy angielskojęzyczną Panią przewodnik i byłem tym faktem bardzo zawiedziony bo nasz angielski jest bardzo słaby. Jednak Pani przewodnik jest tak cudowną osobą, że nawet cieszyłem się z takiej zmiany. Wrażenia cudowne. Gorąco polecam!

Wyjazd ma moją pełną rekomendację! Terminowy odbiór, wygodna (choć długa) wycieczka do Kairu. Spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem w Kairze w muzeum. Jest najsłodszą i absolutną ekspertką! Potem zobaczyliśmy piramidy, mieliśmy okazję jeździć na wielbłądach i zobaczyć wnętrze piramid. Super fajna wycieczka! Oczywiście długa i męcząca podróż, ale zdecydowanie warto!

Ogólnie podróż była bardzo dobra. Jeśli jesteś świadomy długiej jazdy, zdecydowanie powinieneś ją zarezerwować. Nasz niemiecki przewodnik Rasha był bardzo przystojny i zawsze dawał nam wskazówki. Cały dzień jest dobrze zaplanowany, dzięki czemu możesz wszystko zobaczyć. W drodze powrotnej jest jeszcze 20 minutowy postój.

Po około 7 godzinach autobusem w końcu dotarliśmy do Kairu. Niesamowite, jak można tam jeździć samochodem. Nasz przewodnik Rasha był świetny - opowiadał wszystko, był tak wesoły i przyjazny, udzielał wskazówek i robił dla nas zdjęcia.

Ciekawe i inne przeżycie. Rejs nie był długi ale warto z niego skorzystać z uwagi na miłą atmosferę wraz z egipską muzyką i programem rozrywkowym.