Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kafarnaum

Kafarnaum – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

1. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

2. Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę busem z Jerozolimy do najważniejszych miejsc religijnych w Izraelu. Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się wczesnym rankiem. Trasa prowadzi przez malownicze wybrzeże Tel Awiwu i równinę Har-Magedon do Nazaretu. Dotrzyj do Nazaretu i odwiedź kościół św. Józefa oraz bazylikę Zwiastowania Pańskiego. Największy kościół katolicki na Bliskim Wschodzie, bazylika Zwiastowania Pańskiego, jest według tradycji miejscem, w którym nastąpiło Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejedź przez miasto Kefar Kanna, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Potem zatrzymaj się, by podziwiać Jezioro Galilejskie położone na północno-zachodnim brzegu oraz pobliskie ruiny starożytnej synagogi miasta Kafarnaum. Odwiedź Tyberiadę na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, która uważana jest za jedno z 4 świętych miast judaizmu obok Jerozolimy, Hebronu i Safedu. Udaj się nad Jordan przy mieście Jardenit, gdzie uczestnicy mogą opcjonalnie przyjąć sakrament chrztu. Wróć do Jerozolimy malowniczą trasą z widokiem na górę Tabor, miejsce przemienienia.

Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

3. Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

Po spotkaniu z przewodnikiem w porcie wycieczkowym w Hajfie udasz się na przyjemną przejażdżkę na północ do Galilei. Podróż zabierze Cię przez dolinę Jezreel, znaną jako biblijny Armagedon. Nasz pierwszy przystanek jest w Nazarecie, gdzie Jezus spędził pierwsze lata swojego życia. Zwiedź wspaniały Kościół Zwiastowania, który oznacza miejsce, w którym Maryja po raz pierwszy dowiedziała się o swoim przyszłym synu. Następnie zwiedź grotę z I wieku pod kościołem św. Józefa. Według tradycji Maria, Józef i ich syn Jezus mogli tu kiedyś mieszkać. Gdy wycieczka opuszcza Nazaret, widzimy Studnię Maryi, a następnie przechodzimy obok Kfar Kana, biblijnego miasta Kana. Tutaj Jezus zamienił wodę w wino. Wycieczka zabierze Cię na skraj Jeziora Galilejskiego i na Górę Błogosławieństw. Tutaj możesz sobie wyobrazić Jezusa głoszącego swoim naśladowcom. Odwiedź Kościół Błogosławieństw, który wychodzi na Morze Galilejskie. Trasa prowadzi do Tabghi, małej wioski nad wodą. Tutaj zwiedzamy Kościół Rozmnożenia, w którym Jezus w cudowny sposób podzielił się pięcioma bochenkami i dwiema rybami pomiędzy tysiącami wyznawców. Następny przystanek to Kfar Nachum (Kafarnaum). To tutaj Jezus spędził większość swojej służby. Po przerwie na lunch w restauracji Galilee zatrzymujemy się nad brzegiem rzeki Jordan w Yardenit. Jeśli jest wystarczająco dużo czasu, możesz zostać ochrzczony w tym tradycyjnym miejscu chrztu. Trasa prowadzi na południe, mijając bliźniacze szczyty Rogów Hattin, gdzie Saladyn pokonał krzyżowców w 1187 roku. Pod koniec wycieczki wrócisz do portu w Hajfie na czas, aby wejść na pokład statku wycieczkowego i kontynuuj swoją przygodę.

Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

4. Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

Zacznij dzień od odbioru z Tel Awiwu lub Jerozolimy. Odwiedź Nazaret i imponującą Bazylikę Zwiastowania, aby zwiedzić kościół i stare miasto Nazaret. Kontynuuj w kierunku Jeziora Galilejskiego i miń Kanę, miejsce pierwszego cudu Jezusa, polegającego na przemienieniu wody w wino. Odwiedź starożytne Kafarnaum, położone u podnóża Góry Błogosławieństw i zobacz Kościół Rozmnożenia. Na koniec odwiedź miejsce chrztu Yardenit na południowym krańcu Jeziora Galilejskiego, jedno z możliwych miejsc chrztu Jezusa. Odkryj to tętniące życiem miejsce, które co roku przyjmuje setki tysięcy pielgrzymów przybywających nad wody rzeki Jordan. Wróć do Tel Awiwu lub Jerozolimy z pakietem niezapomnianych wspomnień i wspaniałych wrażeń.

Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

5. Z Jerozolimy: Wycieczka nad rzekę Jordan, Nazaret i Jezioro Galilejskie

Odkryj zabytki religijne z Nowego Testamentu podczas tej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy z przewodnikiem. Podróżuj klimatyzowanym autokarem do zabytków, takich jak Kościół Zwiastowania, Kościół św. Józefa, wioska Kafer Kana i chrzest Yardenit. Wyjedź z hotelu w centrum Jerozolimy i udaj się do Nazaretu klimatyzowanym autobusem. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako miejsce narodzin Maryi i dom dzieciństwa Jezusa, i dowiedz się o jego znaczeniu w chrześcijaństwie. Po przyjeździe odwiedź niektóre z kluczowych miejsc kultu religijnego w Nazarecie. Odkryj Kościół Zwiastowania, w którym Anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję. Zobacz kościół św. Józefa, podobno stojący na miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, miejsce, w którym Jezus dokonał cudu zamiany wody w wino, i dotrzyj do Jeziora Galilejskiego. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedź Kafarnaum, a następnie udaj się do zrujnowanej synagogi, w której nauczał Jezus. Zobacz nowoczesny kościół zbudowany nad domem św. Piotra i przejedź przez Tyberiadę, aby dotrzeć do miejsca chrztu Yardenit nad rzeką Jordan. W drodze powrotnej podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, zanim wycieczka zakończy się w hotelu.

Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

6. Z Tel Awiwu: wycieczka nad rzekę Jordan, do Nazaretu i nad Jezioro Galilejskie

Po odebraniu z hoteli w Tel Awiwie Twoja wycieczka rozpoczyna się klimatyzowanym przejazdem do Nazaretu. Posłuchaj opowieści o mieście, znanym jako dom dzieciństwa Jezusa, i jego ważnej roli w wierze chrześcijańskiej. Zobacz kościół Zwiastowania, w którym anioł Gabriel odwiedził Dziewicę Maryję w pismach chrześcijańskich, oraz kościół św. Józefa, który, jak się uważa, stoi w miejscu warsztatu stolarskiego Józefa. Kontynuuj podróż przez wioskę Kafer Kana, zidentyfikowaną jako miejsce, w którym Jezus przekształcił wodę w wino, i dotrzyj do Morza Galilejskiego, największego jeziora słodkowodnego w Izraelu. Przejdź obok Kościoła Rozmnożenia i zwiedzaj Kafarnaum nad brzegiem morza. Zobacz ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i zobacz nowoczesny kościół, który znajduje się nad domem św. Piotra, w którym podobno przebywał Jezus. Przejdź przez nadmorskie miasto Tyberiady i dotrzyj do Yardenit, świętego miejsca chrztu nad rzeką Jordan. Podziwiaj to idylliczne miejsce i podziwiaj piękne widoki na górę Tabor, znaną chrześcijanom jako Góra Przemienienia, zanim Twoja wycieczka zakończy się w Tel Awiwie.

Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

7. Wycieczka śladami Jezusa: najważniejsze wydarzenia biblijne z Jerozolimy

Izrael był domem dla niektórych z najbardziej wpływowych myślicieli w historii ludzkości. Dziś możesz odkrywać ojczyznę Jezusa podczas ekscytującej i odkrywczej jednodniowej wycieczki z Jerozolimy. Wyruszysz z Jerozolimy nadmorską drogą przez dolną Galileę. Po przybyciu do Nazaretu będziesz chodzić tymi samymi ulicami, którymi chodził Jezus jako dziecko i młody dorosły, kształtując swoje idee dotyczące życia i człowieczeństwa. Twój przewodnik otwiera przed tobą świat podczas zwiedzania Kościoła Zwiastowania i Kościoła św. Józefa. Oba są miejscami pielgrzymek, które będą Cię upokorzyć. Stamtąd kierujemy się do Kany i uroczego kurortu Tyberiady. Po drodze miej oczy szeroko otwarte na piękne krajobrazy, w tym Kafarnaum – starożytną synagogę, w której nauczał Jezus. Następnie udamy się do Tabgha, miejsca Cudu Ryb i Chlebów, u podnóża Wzgórz Golan. Obszar ten prowadzi do miejsca chrztu, gdzie rzeka Joran i Jezioro Galilejskie spotykają się i wpływają do Morza Martwego.

Tel Awiw: jednodniowa wycieczka do Galilei, Nazaretu, Tabgi i Yardenitu

8. Tel Awiw: jednodniowa wycieczka do Galilei, Nazaretu, Tabgi i Yardenitu

Rozpocznij dzień od odbioru z Tel Awiwu i jedź na północ, aby wziąć udział w wycieczce po Galilei z przewodnikiem. Twoim pierwszym przystankiem jest Nazaret i imponująca Bazylika Zwiastowania. Zwiedzaj kościół i stare miasto Nazaret i poznaj tak zwaną arabską stolicę Izraela. Kontynuuj w kierunku wybrzeża Jeziora Galilejskiego i miniesz Kanę, miejsce pierwszego cudu Jezusa, polegającego na przekształceniu wody w wino. Zwiedzaj starożytne Kafarnaum u podnóża Góry Błogosławieństw i zobacz Kościół Rozmnożenia spokojnie położony nad brzegiem jeziora. Na koniec odwiedzisz miejsce chrztu Yardenit na południowym krańcu Jeziora Galilejskiego, o którym mówi się, że jest jednym z możliwych miejsc chrztu Jezusa. Dziś co roku przyjmuje setki tysięcy pielgrzymów, którzy gromadzą się nad wodami Jordanu. Poznaj wszystkie atrakcje, które region Galilei ma do zaoferowania podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem, dostępnej w każdy wtorek i sobotę z ustalonymi odjazdami. Dołącz do nas na wycieczkę, która odkrywa zarówno Nazaret, jak i atrakcje Galilei i wróć do Tel Awiwu z niezapomnianymi wspomnieniami. Plan podróży: 07:15 – Odbiór z Tel Awiwu 09:30 – Przyjazd do obszaru Jeziora Galilejskiego; odwiedzić Kafarnaum i Tabghę 12:00 – Przyjazd do rzeki Jordan w Yardenit 14:00 – Przyjazd do miejsc z okolic Nazaretu 17:00 – Wyjazd do Tel Awiwu

Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

9. Z Tel Awiwu: Wycieczka po atrakcjach biblijnych z transferem

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Biblijne relikwie Izraela są godne waszej pielgrzymki. Dziś odwiedzisz wiele najbardziej znanych zabytków i pójdziesz śladami tych mitologicznych postaci. Wyjeżdżając z Tel Awiwu, pojedziesz Drogą Nadbrzeżną przez krajobraz dolnej Galilei do Nazaretu. Tutaj, gdzie Jezus spędził dzieciństwo, będziesz miał okazję zwiedzić Kościół Zwiastowania oraz Kościół św. Józefa. Te dwie wspaniałe budowle zadziwią Cię swoim historycznym znaczeniem na świecie. Następnie udamy się do uroczej miejscowości wypoczynkowej Tyberiada, gdzie można trochę odpocząć przed jazdą wzdłuż jeziora Kineret, aby odwiedzić Kafarnaum. Tutaj wciąż stoją starożytne ruiny synagogi, w której nauczał Jezus, i znowu można poczuć moc tego miejsca. Po wycieczce udamy się do Tabgha, która słynie z cudownej historii o tym, jak Jezus upiekł pięć chlebów i dwie ryby, które mogą nakarmić tysiące ludzi. Tutaj, u podnóża Wzgórz Golan, możesz zastanawiać się, jak mogły wyglądać te starożytne czasy, robiąc kilka zdjęć i przygotowując się do dalszej podróży. Na koniec udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. To piękna kraina pełna cudów, a my zadbamy o to, abyś miał mnóstwo czasu na naukę i zabawę przed powrotem do naszego punktu wyjścia.

Prywatna, konfigurowalna wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Galilei

10. Prywatna, konfigurowalna wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Galilei

Rozpocznij od odbioru rano z hotelu w Tel Awiwie, Jerozolimie, Hajfie lub gdziekolwiek indziej w środkowym lub północnym Izraelu. Jeśli przybywasz statkiem wycieczkowym, zostaniesz odebrany z portu w Hajfie po wyjściu ze statku. Po odebraniu po prostu wyjaśnij, co chciałbyś robić lub jakie są Twoje zainteresowania, a zostaniesz zabrany do wszystkich miejsc, które chcesz zobaczyć. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi miejscami interesującymi chrześcijaństwo, otrzymasz fachowy przewodnik, który zabierze Cię do wszystkich głównych miejsc. Odkryj Kościół Zwiastowania w Nazarecie, Jezioro Galilejskie, rzekę Jordan, Kafarnaum i Górę Błogosławieństw. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany judaizmem, przewodnik eksperta zabierze Cię do Tzippori, Jeziora Galilejskiego, Tyberiady, Safed i wielu innych miejsc, w zależności od miejsca przybycia. Cokolwiek chcesz robić, jesteś szefem, a my jesteśmy do Twojej dyspozycji. Ciesz się całodniową podróżą prywatnym klimatyzowanym pojazdem. Istnieje również możliwość uzgodnienia języków innych niż angielski. Do zobaczenia w ziemi świętej!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Kafarnaum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kafarnaum? Kliknij tutaj.

Kafarnaum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1125 recenzji)

Podczas naszej wizyty Dorit okazała się wyjątkowo kompetentnym przewodnikiem. Od samego początku było widać, że rozumie ten obszar i jego historię. Tym, co sprawiło, że nasza wycieczka była szczególnie przyjemna, były ciekawe anegdoty, które płynnie włączyła do swoich wyjaśnień. Te historie dodały osobistego charakteru, nadając głębi i kontekstu odwiedzanym przez nas miejscom. Było jasne, że Dorit traktowała swoją pracę z prawdziwą pasją. Z uwagą odpowiadała na pytania naszej grupy, udzielając szczegółowych odpowiedzi, które często zawierały nutę historii, dzięki czemu informacje były bardziej wiarygodne. Połączenie wiedzy opartej na faktach z narracjami sprawiło, że pozostaliśmy zaangażowani przez cały czas. Pod koniec wycieczki mieliśmy wrażenie, jakbyśmy nie tylko odwiedzili szereg miejsc, ale przebyli bogatą narrację wydarzeń i historii, a wszystko to dzięki wyjątkowemu podejściu Dorit. Dla każdego, kto szuka kompleksowej i przyjemnej wycieczki, Dorit jest bardzo polecany

Naszym przewodnikiem i kierowcą byli Daniel i Ahmed. Różnych wyznań, ale tak dobrze współpracowali, służąc klientom Bein Hamin. Świetni przedstawiciele firmy zatrudniającej. Jechaliśmy na Sukkot, nie zdając sobie sprawy, że jest to także główny izraelski okres wakacji, kiedy szkoły są zamknięte na tydzień. Drogi były bardzo ruchliwe – czasami blokowane, a często w ślimaczym tempie. Współpracowali, aby znaleźć dla nas najlepszą trasę powrotną i zapewnić nieplanowany postój na potrzeby klientów. Byli twarzą Bein Hamin dla klientów i wykonali świetną robotę. Chciałbym, żeby wiedzieli, jak bardzo jesteśmy wdzięczni.

Orion, nasz przewodnik, był wyjątkowy. Jasno podawał szczegóły. Nasz kierowca był również godny pochwały za zapewnienie nam bezpieczeństwa przez całą podróż. Trasa była wystarczająco dobra. Polecany z Jerozolimy!

Uwielbialiśmy Roya, naszego przewodnika, jego wiedzę i wszystko, co nam pokazał. Autobus mógłby mieć lepsze połączenie Wi-Fi, ale i tak było wygodnie. Gorąco polecamy doświadczenie rzeki Jordan.

spacer po historii jest zawsze niesamowity, a nasz przewodnik Abe był bardzo pomocny i kompetentny w tej dziedzinie. . uwielbiał każdą sekundę tego toudu