Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kadriorg Park, Tallinn

Kadriorg Park, Tallinn – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

1. Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Tallinn: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

2. Tallinn: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Estońskie miasto nadmorskie Tallinn jest naprawdę jednym z klejnotów Europy Północnej. Stare miasto zostało zadziwiająco dobrze zachowane i w 1997 roku zostało wpisane na listę obiektów z listy UNESCO. Na obrzeżach starego miasta znajduje się również nowe centrum miasta, zwane Vabaduse Valjak lub Plac Wolności. W pobliżu znajduje się gigantyczne pudełko zapałek Hotelu Viru, dawnego flagowego obiektu turystycznego i osławionej jaskini zimnowojennych intryg. W tej epoce każdy pokój był podsłuchiwany i monitorowany przez KGB! Miasto było pod wpływem Niemiec, Włoch, Rosji i Skandynawii. Kalendarz Tallina jest pełen festiwali celebrujących muzykę, film, sztukę, teatr, kulturę i jedzenie. Festiwale morskie, festiwal operowy i maraton w Tallinie również zajmują ważne miejsce w kalendarzu. Poznaj to kuszące miasto i skorzystaj ze wszystkiego, co można zobaczyć i zrobić podczas pobytu. Wybierz się na wycieczkę autobusową na stare miasto i podziwiaj XIV i XV-wieczną architekturę oraz wąskie, kręte uliczki. Możesz także spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu tutejszych restauracji. Przystanki wycieczki: Zabytkowe centrum i Stare Miasto Przystanek 1 - Mere Pst. 5 / Centrum miasta Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie Przystanek 4 - City Harbour D- Terminal (Tallink) Przystanek 5 - Terminal ABC w porcie miejskim Przystanek 6 - Terminal statków wycieczkowych City Harbour (tylko rejsy wycieczkowe) Pirita i historyczne przedmieścia Przystanek 1 - Mere Pst. 5 (przed Rosyjskim Centrum Kultury) Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Dworzec kolejowy / Towers Park Przystanek 4 - Wieża Fat Margareth Przystanek 5 - Teren Festiwalu Piosenki Przystanek 6 - Tereny Festiwalu Piosenki / promenada plażowa Przystanek 7 - Zamek Maarjamae Przystanek 8 - Pirita Przystanek 9 - Rummu / Pirita TOP Spa Hotel Przystanek 10 - Park Kadriorg Przystanek 11 - Terminal D w porcie miejskim (Tallink) Przystanek 12 - Port miejski ABC- Terminale Przystanek 13 - Terminal statków wycieczkowych Coty Harbour (tylko rejsy wycieczkowe)

Najlepsze w Tallinie 2-godzinna wycieczka rowerowa

3. Najlepsze w Tallinie 2-godzinna wycieczka rowerowa

Ta „Welcome to Tallinn Bike Tour” jest rzeczywiście mile widziana. Poznaj malownicze miasto w łatwy sposób dzięki wycieczce rowerowej z przewodnikiem, która jest odpowiednia dla osób indywidualnych, grup lub całej rodziny, którzy chcą zobaczyć więcej niż tylko Stare Miasto. Wycieczki są przeznaczone dla podróżników, którzy lubią się dobrze bawić, odkrywając i uzyskując prawdziwy wgląd w Estonię wczoraj, dziś i jutro. Wycieczki odbywają się codziennie i o każdej porze roku, zaczynając od biura Roweru Miejskiego na Starym Mieście. Grupy są małe, aby zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia, a łatwe trasy umożliwiają niedoświadczonym lub młodym rowerzystom. Rowery dziecięce, foteliki i przyczepki są dostępne na życzenie. Podczas zwiedzania miasta będziesz trzymać się głównie ścieżek rowerowych i cichych dróg. Zobaczysz także niektóre z jego nowoczesnych budynków, Pomnik II Wojny Światowej i Centrum Olimpijskie. Latem rejs po promenadzie i wyskocz na piaszczyste plaże Zatoki Fińskiej. Trasa odbywa się również zimą, kiedy rower będzie wyposażony w specjalne kolce, a Ty możesz nauczyć się jeździć na śniegu.

Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

4. Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

Pobierz naszą poręczną aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru Twojej wycieczki. To malownicze miasto Tallin, stolica Estonii, zapewni Ci jedne z najlepszych widoków w kraju. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o jej historii z Niemcami i odwiedzisz obszary miasta z różnymi wpływami historycznymi, takie jak Wielka Brama Nadbrzeżna i Plac Wolności. Zobaczysz także kościół św. Olafa, Tower Square, Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Ratuszowy, klasztor Dominikanów z Pasażem św. Katarzyny, Wzgórze i Zamek Toompea, Kiek in de Kok oraz Park Tammsaare z Statua Tammsaare. Istnieje również dodatkowa opcja zobaczenia Parku i Pałacu Kadriorg. Z tak bogatą historią i tak wieloma historiami do opowiedzenia, ta wizyta w starożytnym mieście Tallinn jest czymś, czego można się delektować. Nie spiesz się i wędruj po brukowanych uliczkach, ciesząc się wszechobecną uliczną muzyką.

Tales of Tallinn 2-godzinna wycieczka samochodowa

5. Tales of Tallinn 2-godzinna wycieczka samochodowa

Poznaj niesamowite miejsca zbudowane w XV-XVIII wieku w Tallinie - poznaj najciekawsze historie z historii Estonii. Ciesz się opowieściami o cesarzu Piotrze I i tym, jak zdecydował się zbudować park Kadriorg, dlaczego klasztor św. Brygidy nie został w pełni odrestaurowany i dlaczego pomnik „Syreny” wygląda jak anioł. Zobaczysz wiele historycznej architektury, która jest nadal w codziennym użyciu. Może będziesz miał szczęście zobaczyć naszego prezydenta lub premiera! Uwaga! Ta wycieczka jest świadczona samochodem z naszym przewodnikiem jako kierowcą. Maksymalna pojemność - 3 pasażerów. Bagażnik nie jest zbyt duży, więc nie możemy zagwarantować, że zmieści się w nim Twój bagaż lub wózek inwalidzki. Przygotuj ciepłe ubrania, jeśli przyjeżdżasz zimą - zazwyczaj na zewnątrz jest dość zimno, a podczas wycieczki wyjdziesz z samochodu na 15-30 minut, aby pospacerować. To jest prywatna wycieczka / aktywność. Tylko Twoja grupa weźmie udział.

Tallinn: Wycieczka audio z przewodnikiem

6. Tallinn: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w czarującym mieście Tallinn, gdzie historia i nowoczesność płynnie łączą się, tworząc urzekający gobelin kultury i uroku. Ta audiowycieczka z przewodnikiem zaprasza Cię w podróż po brukowanych uliczkach stolicy Estonii, odkrywając sekrety średniowiecznego Starego Miasta i tętniącego życiem ducha, który definiuje ten bałtycki klejnot. Spacerując po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, pozwól, aby bogata narracja audiowycieczki przeniosła Cię w czasie. Od imponujących wież zamku Toompea po tętniący życiem Raekoja Plats (Plac Ratuszowy), każdy krok odkrywa opowieści o rycerzach, kupcach i odpornym duchu mieszkańców Tallina. Zanurz się w architektonicznych cudach na przestrzeni wieków, od gotyckich iglic kościoła św. Olafa po bajkową katedrę Aleksandra Newskiego. Po drodze audioprzewodnik oświetli historyczne znaczenie każdego punktu orientacyjnego, malując żywy obraz ewolucji Tallina od średniowiecznego hanzeatyckiego centrum handlowego do nowoczesnej stolicy Europy. Zanurz swoje zmysły w tętniącej życiem atmosferze lokalnych rynków, uroczych kawiarni i sklepów rzemieślniczych, które ciągną się wzdłuż urokliwych uliczek. Podczas zwiedzania zyskasz wgląd w unikalne połączenie średniowiecznych i współczesnych wpływów, które definiują tożsamość Tallina. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, ciekawskim podróżnikiem, czy kimś, kto szuka idealnego połączenia przeszłości i teraźniejszości, Tallinn Self-Guided Audio Tour obiecuje wciągające i edukacyjne doświadczenie. Dowiedz się więcej o 12 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Tallinie. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec Bałtycki 2. Zamek Toompea 3. Katedra Aleksandra Newskiego 4. Muzeum Fortyfikacji Kiek in de Kök 5. Stare Miasto w Tallinie 6. Plac Ratuszowy 7. Pasaż Świętej Katarzyny 8. Kościół św. 9. Estońska Opera Narodowa 10. Park Kadriorg 11. Telliskivi Creative City 12. Estoński Skansen Załóż więc słuchawki, wciśnij play i pozwól, aby historie Tallina rozwijały się przed Tobą, zmieniając każdy zakręt w nowy rozdział odkryć.

Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

7. Tallinn: Półdniowa wycieczka po mieście

Wycieczka składa się z 2 elementów. Po spotkaniu w porcie/hotelu odbędziesz panoramiczną wycieczkę samochodem/autobusem do Tallinna. Stamtąd kontynuuj zwiedzanie Starego Miasta pieszo. Podczas jazdy poczuj puls codziennego życia. Odkryj rozwijające się miasto i dowiedz się, dlaczego jest ono wygodne do życia, odkryj, jak rozwija się gospodarka Tallina i gdzie miejscowi pracują i lubią spędzać wolny czas. Odwiedź Park Kadriorg, letnią rezydencję rosyjskich cesarzy. Podczas półgodzinnej pieszej wycieczki zobacz Pałac Kadriorg, Muzeum Sztuki Kumu i ogród w stylu francuskim. Odwiedź Song Festival Ground, symbol jedności narodowej wpisany na niematerialną listę UNESCO. Poznaj romantyczną okolicę i prywatną dzielnicę domków letniskowych nad morzem w Pirita. Odwiedź klasztor Pirita z 1400 roku i wioskę olimpijską z lat 80. XX wieku. Na Starym Mieście poznaj historię poprzez ciekawe opowieści i legendy. Obserwuj miasto z platform widokowych i odwiedź katedrę Aleksandra Newskiego i kościół kopułowy, domy cechowe, średniowieczne kościoły, solidne mury twierdzy, najstarszy ratusz w Europie i aptekę. Główne zabytki Starego Miasta: - Zamek Toompea - Katedra Aleksandra Newskiego - Cerkiew Kopułowa - Dziedziniec duńskiego króla - Kościół św. - Kościół św. - Kościół Świętego Ducha - Dom Wielkiej Gildii - Dom Bractwa Czarnogłowych - Shot Leg Street i Long Leg Street - Ratusz - Apteka ratuszowa - Kocia Studnia - Fat Margaret Stout - Viru Gates

Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Tallinie

8. Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Tallinie

Podziwiaj budynki parlamentu i wysoką wieżę Hermanna, która jest symbolem siły i odporności. Odwiedź budzącą podziw katedrę Aleksandra Newskiego i podziwiaj panoramiczne widoki miasta z platformy widokowej. Zwiedź Plac Wolności, jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście, i odkryj Estońską Operę Narodową, klejnot kultury ukazujący artystyczny geniusz. Przejedź obok parku Kadriorg, zanim dotrzesz do Pirita Seaside, gdzie spokojne fale Morza Bałtyckiego pieszczą brzegi. Zrelaksuj się i rozkoszuj spokojną atmosferą, zanim udasz się do pobliskiego Olympic Yachting Centre, będącego świadectwem organizacji prestiżowych imprez sportowych w Tallinie. Dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży, zanurzając się w ponadczasowym pięknie Tallina, tętniącej życiem kulturze i urzekającej historii.

Zimowa wycieczka rowerowa po Tallinie z przystankiem na kawę

9. Zimowa wycieczka rowerowa po Tallinie z przystankiem na kawę

Rozpocznij wycieczkę, udając się najpierw do uroczego parku Kadriorg i zobacz jego Pałac oraz Muzeum Sztuki Kumu. Jedź wzdłuż nadmorskiej ścieżki rowerowej i mijaj modną dzielnicę drewnianych domów Kalamaja, lokalny rynek i stare miasto. Rozgrzej się w kawiarni podczas tej relaksującej i łatwej wycieczki.

Z Rygi: jednodniowa wycieczka do Tallina lub transfer z lotniska

10. Z Rygi: jednodniowa wycieczka do Tallina lub transfer z lotniska

Magiczne rzeczy do zrobienia na Starym Mieście w Tallinie Zatrzymaj się na: Stare Miasto w Tallinie, centrum miasta, Tallin Estonia Każdy odwiedzający Tallin powinien przejść przez Raekoja Plats, centrum Starego Miasta od czasów średniowiecznych. Nic dziwnego, że jest to miejsce, w którym znajduje się Ratusz Tallina, najstarszy ratusz w krajach bałtyckich i Skandynawii: stał tam już w 1322 r., choć w obecnym kształcie został przebudowany na przełomie XV i XV wieku. Nawet teraz Raekoja Plats jest sercem życia kulturalnego miasta – latem zapełnia się małymi kawiarenkami i jest gospodarzem wielu targów i festiwali. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Toompea Hill, Lossi Plats, Tallinn Estonia Duża część Starego Miasta znajduje się na wzgórzu znanym jako Toompea, ściśle związanym z historią i legendami Estonii. Dziś jest ośrodkiem rządowym kraju i siedzibą parlamentu (Riigikogu) – nazywa się go nawet Toompea, tak jak administrację amerykańskiego prezydenta nazywa się czasem Białym Domem. Ale poza swoim politycznym znaczeniem, Toompea Hill jest po prostu pięknym miejscem do odwiedzenia: większość budynków pochodzi z XVIII i XIX wieku, a elewacja zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na resztę miasta, zwłaszcza ze specjalnie zaaranżowanych platform widokowych . Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się na: Tallinn Town Wall, Stare Miasto, Tallinn 10133 Estonia Najstarsze odcinki murów miejskich Tallina powstały w XIII wieku. W ciągu następnych trzech stuleci stał się jednym z największych i najsilniejszych systemów obronnych w całej północnej Europie. Platforma widokowa Patkuli jest dobrym miejscem do zwiedzania murów miejskich, a dla zwiedzających udostępniono kilka wież. Masz szansę przejść się po niewielkim odcinku muru, który łączy wieże Nunne, Sauna i Kuldjala. Ze ściany roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto i Toompea. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Viru Gates, Viru tn, Tallinn Estonia Główne wejście na Stare Miasto, bliźniacze wieże Bramy Viru zostały zbudowane w XIV wieku i były kiedyś częścią bardziej rozbudowanego systemu bram i wież. Wejście na Stare Miasto przez porośnięte bluszczem kamienne wieże z pewnością stanowi niezapomniane wprowadzenie do Tallina i na pewno pozostawi niezatarte wrażenie. Czas trwania: 15 minut Zatrzymaj się w: Kadriorg Park, A. Weizenbergi 33, Tallinn 10127 Estonia Położony na obrzeżach miasta, zaledwie rzut kamieniem od Morza Bałtyckiego, ogromny Park Kadriorg jest bardzo ładnym i malowniczym miejscem na spacery. Zlecony przez Piotra Wielkiego już w 1718 roku, park jest domem dla wielu uroczych drzew i klombów, z rzeźbami, fontannami i stawami znalezionymi tu i tam. Wśród zachwycającej przyrody ukryty jest wspaniały barokowy pałac Kadriorg Piotra, w którym obecnie mieści się muzeum sztuki i inne fantastyczne instytucje, takie jak Muzeum Kumu i Mikkel. Czas trwania: 1 godzina

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Kadriorg Park, Tallinn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kadriorg Park, Tallinn? Kliknij tutaj.