Dodaj daty

Jupiter's Temple

Jupiter's Temple – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

1. Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka w sposób See, Hear & Feel, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce spotkania na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

2. Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

Early Bird Walking Tour jest idealny dla osób, które chcą uniknąć tłumów i bezstresowo cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu światowego dziedzictwa podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i wspaniałym Pałacem Dioklecjana.

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

3. Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

Odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto w Splicie i sąsiednią zieloną oazę Wzgórza Marjan podczas tej pieszej wycieczki. Zaczynając od wykonanego z brązu modelu historycznego centrum Splitu, podzielę się historią rzymskiego i średniowiecznego Starego Miasta. Poprowadzę Cię przez Pałac Dioklecjana i malownicze place, w tym Pjaca, Fruit i Prokurative, zanim zabiorę Cię wzdłuż Splitu Riva i Promenady. Po drodze dowiesz się, jak wyglądał ten obszar pod panowaniem weneckim, francuskim, austriacko-węgierskim i jugosłowiańskim. Po zwiedzeniu zgiełku Starego Miasta w Splicie pokażę Ci urocze wzgórze Marjan, skąd możesz podziwiać rozległe widoki na całe miasto. Wzgórze Marjan było świętym miejscem dla mieszkańców, niegdyś wypełnionym starożytnymi świątyniami, które zostały zastąpione chrześcijańskimi kościołami, które do dziś są rozsiane po zalesionym terenie. Po drodze będziesz miał okazję: • Zwiedź Pałac Dioklecjana, wspaniałą rezydencję cesarza rzymskiego Dioklecjana z IV wieku • Zobacz podziemia Pałacu wraz z jego podbudówkami i dowiedz się, dlaczego są one tak dobrze zachowane • Usiądź i zrelaksuj się na placu Peristil z widokiem na Mauzoleum, katedrę św. Domniusza i Świątynię Jowisza i posłuchaj o rytuałach, które miały tam miejsce • Przejdź przez Złotą Bramę i postępuj zgodnie z lokalną tradycją na szczęście • Dowiedz się więcej o dawnym getcie żydowskim i synagodze nadal używanej w okolicy • Poznaj Varoš, uroczą dzielnicę rybacką z XVII-XIX wieku, wspinając się po schodach na stary cmentarz żydowski i wzgórze Marjan Pod koniec tej jednogodzinnej wycieczki lepiej zrozumiesz bogatą historię, lokalny styl życia i osobliwe szczegóły, które sprawiają, że Split jest tak wyjątkowy. Otrzymasz również zalecenia dotyczące tego, co robić i co zobaczyć po wycieczce.

Split: Stare Miasto podkreśla Early Bird Walking Tour

4. Split: Stare Miasto podkreśla Early Bird Walking Tour

Early Bird Walking Tour jest idealny dla osób, które chcą uniknąć tłumów i bezstresowo cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i imponującym Pałacem Dioklecjana.

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

5. Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

6. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Odkryj Miejsce Dioklecjana w Splicie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez pałac do Placu Perystylu, podziemnych piwnic, Świątyni św. Jowisza i Katedry św. Duje. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź godzinę z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i imponującym Pałacem Dioklecjana. Zatrzymaj się przy katedrze Domniusa i kościele św. Franciszka.

Split: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po Starym Mieście

7. Split: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po Starym Mieście

Wieczorna wycieczka piesza jest idealna dla osób, które lubią romantyzm i chcą uniknąć gorących letnich temperatur, aby móc w pełni cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i imponującym Pałacem Dioklecjana.

Prywatna wycieczka piesza - Stare Miasto w Splicie Pałac Dioklecjana

8. Prywatna wycieczka piesza - Stare Miasto w Splicie Pałac Dioklecjana

Odkryj Miejsce Dioklecjana w Splicie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez pałac do Placu Perystylu, podziemnych piwnic, Świątyni św. Jowisza i Katedry św. Duje. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź godzinę z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i imponującym Pałacem Dioklecjana. Zatrzymaj się przy katedrze Domniusa i kościele św. Franciszka.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

9. Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Doświadcz dwóch klejnotów UNESCO Chorwacji, starożytnego Splitu i średniowiecznego Trogiru z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj i odkryj jego najważniejsze atrakcje, ciekawe historie i ukryte klejnoty! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z niesamowitą średniowieczną architekturą i Split, miejsce, w którym pewien rzymski cesarz postanowił zbudować swój pałac i gdzie później powstało jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża Adriatyku! Trogir to niezwykle piękne i urokliwe małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Jego plac z ciągłym życiem od ponad 2000 lat, katedra św. Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą szczególnego znaczenia opowieściom lokalnego profesjonalnego przewodnika, gdy będziesz spacerować po jego uroczych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się, gdy historia "ożywa" podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić "żywy zabytek", Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Konstrukcje, Mauzoleum-Katedra i wiele innych. Podczas gdy "wchłaniasz" historie z lokalnego profesjonalnego przewodnika, który sprawi, że historia ponownie ożyje, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Secret Garden, Lost Sphinx Head, Narrowest Street i inne. Odkryjesz także sekrety ukryte w otaczających budynkach dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, jednego z centrów życia na przestrzeni dziejów. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez Zobacz, Usłysz i Poczuj sposób, w jaki historia ożywa!

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

10. Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Jupiter's Temple: najlepsze atrakcje w pobliżu

Jupiter's Temple: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jupiter's Temple? Kliknij tutaj.