Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jukatan

Ten meksykański półwysep słynie ze swoich karaibskich wód, ruin Majów i systemów podwodnych jaskiń.

Jukatan – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

1. Wycieczka all inclusive do Chichen Itza, Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Majów w Chichén Itzá podczas wycieczki z przewodnikiem. Połącz się z naturą, pływając w lazurowych wodach Cenote. Zjedz przepyszny lunch w formie bufetu i wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub pobliskiego miejsca spotkania, a następnie udaj się do jednego z najważniejszych zabytków na półwyspie Jukatan. Po przybyciu do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulcan, znaną z gry świateł podczas równonocy, która rzuca cienie na każdym stopniu, tworząc obraz schodzącego węża. Udaj się do świętej Cenote i poznaj jedną z zapadlisk, które stanowią część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów. Zjedz pyszny posiłek w formie bufetu i wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia.

Chichen Itza, Cenote, Valladolid - jednodniowa wycieczka z lunchem

2. Chichen Itza, Cenote, Valladolid - jednodniowa wycieczka z lunchem

Zanurz się w kulturze Majów podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, uznanego za jeden z 7 Nowych Cudów Świata jako jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Ciesz się meksykańskim bufetem i degustacją tequili, a następnie zatrzymaj się w Valladolid i cenocie. Zabawa rozpocznie się od panoramicznej wizyty w uroczym miasteczku Valladolid, słynącym z ozdobnego XVI-wiecznego klasztoru San Bernardino ze Sieny i barokowej katedry San Gervasio. Następnie wizyta w okolicy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się przy cenocie, orzeźwiającym, czarującym podziemnym zapadlisku, świętym dla ludu Majów. Następnie zjedz meksykański lunch w formie bufetu i degustację tequili. Wreszcie, będąc w Chichén Itzá, podążaj za przewodnikiem, poznając najważniejsze budynki. Od budzącej podziw piramidy Kukulcana po ruiny, w których kiedyś mieszkały dziesiątki tysięcy Majów, piramidę El Castillo czy El Caracol, ta wizyta jest wypełniona rzadko słyszanymi historiami, niesamowitymi szczegółami i wspaniałymi możliwościami robienia zdjęć. Dowiedz się, dlaczego ogromne miasto odgrywało tak ważną rolę od późnego okresu klasycznego (600 rne) do wczesnej części okresu postklasycznego (1200 rne) i dlaczego pozostało ogromnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

3. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i jednodniowa wycieczka do Valladolid

4. Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i jednodniowa wycieczka do Valladolid

Cofnij się w czasie z przewodnikiem po ruinach Majów Chichen Itza. Pływaj po lazurowych wodach Cenote Ik Kil i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie uroczego miasteczka Valladolid. Obejrzyj pokaz gotowania na żywo Majów i usiądź przy pysznym lunchu w formie bufetu. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Cancun. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej jazdy do Chichen Itza, aby doświadczyć jednego z 7 cudów świata. Zapłać lokalny podatek i podążaj za swoim przewodnikiem na wycieczkę po starożytnych świętych miejscach Majów. Zaangażuj swoje zmysły dzięki pokazowi gotowania na żywo. Zachwyć się, gdy szef kuchni przygotowuje pyszne dania Majów z lokalnymi warzywami i fauną. Przekrocz granice i poznaj kulinarną różnorodność Meksyku. Delektuj się lunchem w formie bufetu wypełnionym apetycznymi smakami. Udaj się do Cenote Ik Kil i zejdź po schodach wykutych w kamieniu, aby wejść do głębokiego basenu. Zanurz się w chłodnych wodach tego miejsca, które niegdyś było święte dla Majów. Kontynuuj podróż po mieście Valladolid i miej trochę wolnego czasu na spacer po ulicach, aby chłonąć kolonialną architekturę. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Cancun.

Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

5. Z Playa del Carmen: Jednodniowa wycieczka do Tulum, Coba i Cenotes

Pierwszym przystankiem jest Tulum, starożytne miasto Majów położone na klifie z widokiem na meksykańskie Morze Karaibskie. Twój doświadczony dwujęzyczny przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami na temat stanowiska archeologicznego, jego znaczenia w historii i codziennego życia jego mieszkańców u szczytu. Posłuchaj wszystkiego o dawnych kulturach i teoriach ich upadku. Następna w kolejce jest wizyta w Cenote Kuxtal na kąpiel. Cenoty są unikalne dla Półwyspu Jukatan, naturalne leje krasowe w wapiennych jaskiniach, które były święte dla starożytnego ludu Majów. Następnie delektuj się autentycznym regionalnym lunchem w formie bufetu, aby naładować się na ostatni przystanek dnia. Ostatnią częścią tej niesamowitej podróży jest wycieczka z przewodnikiem po ruinach Majów w Coba. Wciąż w większości ukryta pod listowiem dżungli, Coba jest miejscem najwyższej piramidy na Jukatanie, wspinaj się na szczyt, aby podziwiać widoki nie z tego świata. Posłuchaj swojego przewodnika o odkryciu tej strony. Podziwiaj granice między naturą a strukturami stworzonymi przez człowieka, a dżungla łączy się z ruinami.

Chichen Itza: Wycieczka piesza z przewodnikiem

6. Chichen Itza: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Dołącz do certyfikowanego przewodnika podczas wycieczki z przewodnikiem po słynnym Chichen Itza, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obiekcie na półwyspie Jukatan. Poznaj starożytny świat Majów i odkryj jego intrygującą historię, odwiedzając najważniejsze zabytki tego miejsca. Wybierz między opcjami grupowymi i prywatnymi i podróżuj przez dawne centrum handlu, polityki, wojska i religii Majów. Zanurz się w fascynujących historiach El Caracol, El Observatorio i El Castillo, znanej również jako Świątynia Kukulcán, centralnej piramidy Chichén Itzá. Wędrując przez tysiącletnie ruiny tego świętego stanowiska archeologicznego, pozwól swojemu przewodnikowi odkryć urzekającą historię i kulturę cywilizacji Majów. Przygotuj się, aby zagłębić się w tajemnice Chichén Itzá i zyskać głębsze zrozumienie ludu Majów. Nie przegap równonocy 19, 20 i 21 marca. Dostępne będą specjalne godziny, aby doświadczyć tego zjawiska! Jeśli pogoda na to pozwoli, światło i cienie pokażą węża schodzącego z piramidy.

Z Meridy: Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i wycieczka do cenoty

7. Z Meridy: Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i wycieczka do cenoty

Spędź dzień pełen kultury, historii i kuchni podczas wielostopniowej wycieczki z przewodnikiem z Méridy do Izamal, Valladolid, Cenote Chichikan i Chichén Itzá, jednego z 7 cudów świata. Odkryj tradycyjną kuchnię podczas pokazu na żywo. Ciesz się śniadaniem, lunchem w formie bufetu i biletami wstępu. Po spotkaniu z przewodnikiem w Méridzie udaj się do stanowiska archeologicznego Chichén Itzá. Przejdź przez centrum tego tysiącletniego miejsca i zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak Świątynia Wojowników. Później przenieś swoje zmysły do korzeni regionalnej kuchni, jednego z największych dziedzictw kultury Majów, podczas pokazu wyjątkowej gastronomii regionu. Poznaj tradycję i innowacje w wykorzystaniu roślin, warzyw i dzikiej fauny. Zjedz lunch w formie bufetu z lokalnych produktów, a następnie daj się oczarować historii i bogactwu kulturowemu dwóch magicznych miast Jukatanu podczas kolejnych przystanków. Odkryj Valladolid, znane z naturalnego piękna, brukowanych uliczek, kawiarni, restauracji i pysznego jedzenia. Zatrzymaj się na głównym placu, aby spędzić trochę wolnego czasu, a następnie udaj się do Izamal. Dowiedz się, dlaczego wszystkie domy w mieście są pomalowane na żółto i zakochaj się w jego kolonialnej architekturze z XVI wieku. Spędź czas przy głównym punkcie orientacyjnym: klasztorze San Antonio de Padua. Pomiędzy przystankami w Valladolid i Izamal skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w chłodnych wodach Chichikan Cenote.

Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

8. Riviera Maya: Ruiny Tulum i 2 Cenoty - półdniowa wycieczka

Wyrusz na wycieczkę do Tulum, malowniczego stanowiska archeologicznego Majów, które trzeba zobaczyć, położonego nad turkusowym morzem. Ciesz się odbiorem i dowozem do hotelu na Riwierze Maya i odwiedź dwie zapierające dech w piersiach cenoty. Odbierz z hotelu i udaj się do strefy archeologicznej Tulum na malowniczym wybrzeżu Karaibów. Wybierz się na kompleksowy spacer z przewodnikiem. Miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie starożytnego obserwatorium słonecznego w Świątyni Fresków i nadmorskiej Świątyni Boga Wiatru. Rób jedyne w swoim rodzaju zdjęcia piramidy El Castillo i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Zatrzymaj się przy cenocie Mariposa i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie jaskini. Podczas pływania spójrz w górę, aby podziwiać bujny baldachim dżungli i spróbuj dostrzec dziką przyrodę żyjącą wśród gałęzi. Zatrzymaj się w cenocie Chen-Ha przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Chichén Itzá: bilet wstępu bez kolejki

9. Chichén Itzá: bilet wstępu bez kolejki

Uniknij długich kolejek w jednym z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych w Meksyku dzięki temu biletowi wstępu bez kolejki do Chichén Itzá. Wejdź bezpośrednio do stanowiska archeologicznego i spędź dzień zwiedzając ruiny Majów we własnym tempie. Odkryj, jak to duże prekolumbijskie miasto odegrało ważną rolę w cywilizacji Majów od około 600 do 1200 r. i pozostało centrum kultu i pielgrzymek aż do przybycia Hiszpanów. Nawet dzisiaj jest nadal uważany za święty przez lud Majów z półwyspu Jukatan. Podobnie jak wiele innych miast starożytnego Meksyku, miejsce to zostało opuszczone, a jego ruiny ukryto w dżungli. Poznaj jego bogatą historię i oszałamiające ruiny.

Z Riviera Maya: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid

10. Z Riviera Maya: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie dzięki wycieczce z przewodnikiem po ruinach Chichen Itza. Popływaj w lazurowych wodach Ik Kil Cenote i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie uroczego miasta Valladolid. Obejrzyj pokaz gotowania Majów na żywo i zjedz pyszny lunch w formie bufetu. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Riviera Maya. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Chichen Itza, aby doświadczyć jednego z 7 cudów świata. Zapłać lokalny podatek i podążaj za swoim przewodnikiem podczas wycieczki po starożytnych świętych miejscach Majów. Zaangażuj swoje zmysły podczas pokazu gotowania na żywo. Zachwyć się, jak szef kuchni przygotowuje wspaniałe dania Majów z lokalnych warzyw i fauny. Przekrocz granice i poznaj kulinarną różnorodność Meksyku. Skosztuj lunchu w formie bufetu pełnego przepysznych smaków. Następnie udaj się do Ik Kil Cenote i zejdź po wykutych w kamieniu schodach, aby wejść do głębokiego basenu. Zanurz się w chłodnych wodach tego miejsca, które niegdyś było święte dla Majów. Kontynuuj podróż do miasta Valladolid i miej trochę wolnego czasu na spacer ulicami, aby rozkoszować się kolonialną architekturą. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania.

Najciekawsze atrakcje

Jukatan: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 308
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Jukatan

Jukatan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jukatan? Kliknij tutaj.

Jukatan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 4866 opinii

Naprawdę mieliśmy świetną trasę z Ramiro, miły i bardzo kompetentny. Nasz kierowca Alexis również był naprawdę miły i mieliśmy płynną jazdę zi do Cancun. Przystanek w Valladolid był naprawdę krótki, ale mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się innymi miejscami. Bufet meksykański był również dobry. Do wyboru były różne opcje. Zdecydowanie polecam!

Odbiór o świcie (6:30), który jednak został nagrodzony organizacją wycieczki: kilka przystanków na zakup lokalnych produktów i przerwa na toaletę/kawę, wspaniałe objaśnienie ruin Chichen Itza, piękne połączone cenote, z różnorodnością lunch w formie bufetu, krótki postój w Valladolid przed dalszą podróżą autobusem. Absolutnie ma to związek z Sat Mexico.

Uwielbialiśmy naszą wycieczkę! Nasz przewodnik Carmen był taki słodki i kompetentny w historii Majów. Wszystko było dobrze zorganizowane! Dziękuję za wspaniałe przeżycie!

Marcela z przyjaciółmi organizuje najlepsze wycieczki w okolicy Cancun, powszechnie polecane

Polecam ! super organizacja , przewodnik i atrakcje sprawnie bardzo dobry lunch