Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jordania

Jordania – nasze najbardziej polecane atrakcje

Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

1. Amman: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 2 dni

Odkryj niektóre z najbardziej spektakularnych miejsc Jordanii podczas 2-dniowej prywatnej wycieczki z Ammanu. Dzień 1: Amman - Petra Wyjedź z Ammanu i udaj się na południe do Petry. Założona przez Nabatejczyków Petra jest uważana za jeden z cudów świata. Położona 139 mil (225 kilometrów) od Ammanu Petra została wykuta w kamieniu ponad 2000 lat temu. Dominował na szlakach handlowych starożytnej Arabii. Po przyjeździe przejdź wąską ścieżką Siq, aby odkryć główne wejście do miasta. Na końcu Siq zobacz skarbiec (al-Khazneh), w którym wierzono, że zawiera niezliczone skarby. Kontynuuj do klasztoru i Ołtarza Ofiarnego. Następnie przejazd do Wadi Rum po południu. Spędź noc w obozie Beduinów i ciesz się kolacją oraz nocnymi zajęciami. Dzień 2: Wadi Rum – Morze Martwe Po śniadaniu przejazd jeepem z napędem na 4 koła do Wadi Rum. Wadi Rum („Dolina Księżyca”) to miejsce, w którym kręcono legendarny film „Lawrence z Arabii”. Podziwiaj wyjątkowy kształt góry, która wznosi się z różowoczerwonego piasku pustyni. Zobacz wysokie klify w brązowawych, czerwonawych i złotych kolorach. Wybierz jeden z 2 stylów namiotów: styl Deluxe z prywatną łazienką i klimatyzacją/ogrzewaniem oraz styl klasyczny ze wspólną łazienką i bez klimatyzacji. Następnie przejazd nad Morze Martwe, znane z biblijnej historii Sodomy i Gomory. Położone 400 metrów poniżej poziomu morza Morze Martwe jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Jordanii. Podziwiaj spokojne wody lśniące w palącym słońcu. Legendarne ze względu na wysokie stężenie soli i minerałów Morze Martwe ma właściwości terapeutyczne i zapewnia wyjątkowe doznania podczas pływania. Po czasie wolnym na pływanie wróć do hotelu w Ammanie.

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

2. Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Wybierz jedną z prywatnych wycieczek z Ammanu do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i zamku Aljoun lub prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i Umm Qais. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i zwiedź miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Forum, Oval Plaza i Łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe. Wybierz wycieczkę do Umm Qais i odwiedź jedno z najbardziej oszałamiających grecko-rzymskich miast w regionie. Poznaj ruiny dekapolskiego miasta Gadara, znanego obecnie jako Umm Qais. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Jordanię, Syrię, Izrael i Palestynę. Na koniec spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka zakończy się odbiorem w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu.

Z Ejlatu, Jerozolimy, Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum – 3 dni

3. Z Ejlatu, Jerozolimy, Tel Awiwu: Petra i Wadi Rum – 3 dni

Dzień 1: W zależności od wybranej opcji rozpocznij wycieczkę w Jerozolimie, Tel Awiwie lub Ejlacie. Przejedź przez granicę z Jordanią i udaj się do portowego miasta Akaba. Skorzystaj z czasu wolnego na odpoczynek w mieście, a następnie kontynuuj podróż do Wadi Rum. Gdy dotrzesz do beduińskiego obozowiska w Wadi Rum, rozejrzyj się po okolicy i podziwiaj malownicze widoki. Po południu, gdy słońce zacznie zachodzić, a temperatura zacznie spadać, wyrusz na safari jeepem. Spędź noc w obozie, gdzie na kolację podany zostanie autentyczny jordański posiłek. Dzień 2: Wraz ze wschodem słońca zjedz śniadanie i podziwiaj widoki, a następnie udaj się do Petry. Po dotarciu na miejsce weź udział w wycieczce z przewodnikiem po tej słynnej atrakcji i dowiedz się więcej o historii starożytnego miasta Nabatejczyków. Zobacz najważniejsze budowle, w tym słynny skarbiec Al-Chazna. Spędź noc w hotelu w Petrze. Dzień 3:  Wyrusz rano z Wadi Rum i zwiedź Petrę w swoim tempie. Odwiedź ponownie atrakcje z poprzedniego dnia lub odkryj nowe. Wybierz się na wędrówkę do klasztoru i zobacz mniej znane części kompleksu. Na koniec wyrusz w kierunku granicy i wróć do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

4. Amman/Morze Martwe: Wycieczka 1-dniowa Petra & Wadi Rum z odbiorem z hotelu

Czy jesteś gotowy na wycieczkę po klejnotach koronnych Jordanii? Ta jednodniowa przygoda łączy starożytne cuda Petry z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Wadi Rum, gwarantując niezapomniane wrażenia. Oto, czego możesz się spodziewać: Petra: Wczesnym rankiem odbiór z hotelu w Ammanie lub Akabie. Podróżuj przez dramatyczną pustynię Wadi Musa, której kulminacją jest kultowe wejście Siq do Petry. Spaceruj po Siq, wąskim wąwozie wyrzeźbionym przez tysiąclecia wiatru i wody, czując narastające oczekiwanie. Wejdź do Skarbca, najsłynniejszego zabytku Petry, i zachwyć się jego skalą i skomplikowanymi rzeźbieniami. Poznaj starożytne miasto, odkrywając grobowce, świątynie i amfiteatry wykute w różowoczerwonych klifach z piaskowca. Dowiedz się więcej o cywilizacji Nabatejczyków, którzy zbudowali to niesamowite miasto ponad 2000 lat temu. Zjedz pyszny lunch w lokalnej restauracji w Petrze. Wadi Rum: Po obiedzie przejedź do oszałamiającego Wadi Rum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z nieziemskich krajobrazów. Wskocz do jeepa 4x4 na ekscytującą przejażdżkę po marsjańskim terenie, mijając wysokie formacje piaskowca i ukryte doliny. Poznaj styl życia Beduinów, odwiedzając tradycyjny namiot i popijając autentyczną herbatę. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu Jebel Khaz'ali, znanego również jako Lawrence Spring. Zobacz, jak słońce zanurza się pod horyzontem, malując pustynię w kalejdoskopie kolorów. Wieczorem wróć do hotelu w Ammanie, pełen wspomnień i zdjęć.

Z Akaby: 1-dniowa wycieczka po Petrze

5. Z Akaby: 1-dniowa wycieczka po Petrze

Odkryj miejsce, które zostało opisane przez UNESCO jako „jedno z najcenniejszych skarbów dziedzictwa kulturowego". Miasto Petra, jeden z siedmiu nowych cudów świata, powstało w III wieku p.n.e. Znajdziesz tam szereg masywnych świątyń, grobowców i budowli wykutych w skałach na czerwonej pustyni. Nie ma żadnych innych miejsc na świecie, które mogą równać się z tym ogromem, starożytną sztuką i czystym pięknem ruin Petry. Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru z Twojego hotelu w Akabie, skąd przewieziemy Cię bezpośrednio na stanowisko archeologiczne. Po spacerze pośród ogromnych formacji skalnych, które tworzą baldachim nad pustynnym niebem, po raz pierwszy zobaczysz starożytne miasto. Weź udział w wycieczce po monolitycznym skarbie, halach, jaskiniach, grobowcach, świątyniach, a także wielu innych zapierających dech w piersiach zabytkach tego miejsca.  Po zakończeniu zwiedzania i przystanku w sklepie z pamiątkami możesz zjeść lunch w restauracji, która serwuje lokalne przysmaki. Do swojego hotelu powróć około godz. 19.00. Jest to idealny czas na rozmyślanie o zabytkach przy kolacji.

Z Jerozolimy: Wycieczka jednodniowa do Petry

6. Z Jerozolimy: Wycieczka jednodniowa do Petry

Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru w hotelu David Citadel w Jerozolimie. Następnie przejedź przez pustynię wygodnym pojazdem, aż dotrzesz do granicy Arava. Przekrocz granicę z asystentami, co może zająć nawet godzinę. O 8:30 przejazd z granicy do Petry nowym, klimatyzowanym pojazdem. Ta przejażdżka trwa około 2-3 godzin. Ciesz się malowniczą trasą wzdłuż zbocza góry, zanim dotrzesz do historycznego miejsca Petry, znanego jako jeden z Nowych 7 Cudów Świata. Około godziny 11:30 rozpocznij zwiedzanie Petry przy wejściu do tego miejsca z grupą o maksymalnej wielkości 25 osób. Poznaj najważniejsze atrakcje tej imponującej witryny ze swoim przewodnikiem. Następnie rozpocznij podróż w kierunku Akaby o 16:30. Po drodze zatrzymaj się w kilku punktach obserwacyjnych, aby docenić piękne krajobrazy, które ma do zaoferowania Wadi Rum. O 19:30 wróć na terytorium Izraela z pomocą swojego przewodnika i wróć do miejsca odbioru w Jerozolimie przed północą.

Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

7. Z Tel Awiwu: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta pełna atrakcji wycieczka rozpocznie się w Tel Awiwie, skąd wyruszysz w kierunku granicy z Jordanią. Przekrocz granicę na moście Króla Husajna i wjedź do Jordanii, jadąc przez Pustynię Judzką przez około godzinę. Kontynuuj podróż w kierunku Madaby, starożytnego jordańskiego miasta, i dotrzyj do punktu widokowego na Górze Nebo. Następnie zjesz lunch. Stąd udaj się do obozowiska beduinów w pobliżu Petry, gdzie doświadczysz beduińskiej gościnności, w tym kolacji w stylu arabskim i wygodnego łóżka. Przed pójściem spać usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając filiżankę pysznej beduińskiej herbaty. Drugiego dnia zwiedzisz Petrę. Jest to jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii. Miejsce to zostało wykute w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i było ukryte pod piaskiem pustyni przez wieki i dopiero niedawno zostało ponownie udostępnione. Przejdź przez wąski wąwóz Al-Siq i zobacz skarbiec i amfiteatr. Przewodnik opowie Ci o mijanych atrakcjach i historii tego miejsca. Następnie wykorzystaj czas wolny według własnych upodobań: udaj się na wędrówkę do grobowców królewskich, zejdź w dół ulicą rzymską Cardo, odwiedź klasztor lub odkrywaj inne atrakcje. Zatrzymaj się na lunch w Wadi Musa, a następnie wróć do Jerozolimy przez przejście graniczne Allenby. Ta wycieczka obejmuje usługi przewodnika, transport i wyczerpujące informacje przez cały czas jej trwania, ale możesz ją dodatkowo wzbogacić o aplikację podróżniczą na smartfony i tablety. Aplikacja oferuje mapy, informacje i zdjęcia. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony organizatora przed wyruszeniem w podróż, więc połączenie z internetem nie będzie konieczne. Jeśli wolisz, możesz zwiedzać atrakcje samodzielnie, bez przewodnika. Aby uzyskać więcej informacji o miejscach, które będziesz mijać, pobierz na swój smartfon naszą bezpłatną aplikację podróżniczą.

Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

8. Z Ammanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Petry i Wadi Rum

Poznaj niesamowite zabytki Jordanii podczas jednej, pełnej akcji jednodniowej wycieczki z Ammanu. Ta przygoda pozwala podróżnym przebywającym w Ammanie odkryć dwa z najbardziej inspirujących miejsc na świecie. Wyrusz w podróż, która rozpoczyna się w klejnocie koronnym Jordanii, legendarnym "zaginionym mieście" Petra. Jako jeden z siedmiu cudów świata, Petra odsłania tysiącletnie miasto Nabatejczyków, doskonale zachowane pod warstwami piasku, aż do ponownego odkrycia zaledwie 200 lat temu. Wędruj przez skomplikowaną architekturę Petry, podziwiaj kultowy Skarbiec i zanurz się w bogatej historii, która emanuje z każdego starożytnego kamienia. Kontynuuj podróż do hipnotyzujących krajobrazów Wadi Rum. Przygotuj się na urzeczenie majestatyczną pustynną scenerią z wysokimi klifami z piaskowca, dramatycznymi formacjami skalnymi i rozległymi złotymi wydmami. Doświadcz ponadczasowego piękna tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca, zapuszczając się głęboko w serce Wadi Rum, zanurzając się w jego nieziemskim spokoju i kulturze Beduinów. Zakończ tę niezapomnianą podróż wygodnym transferem z powrotem do hotelu w Ammanie.

Aqaba: Prywatne nurkowanie w Morzu Czerwonym dla początkujących lub doświadczonych

9. Aqaba: Prywatne nurkowanie w Morzu Czerwonym dla początkujących lub doświadczonych

Ta wycieczka jest przeznaczona dla nurków na wszystkich poziomach, od początkujących po doświadczonych entuzjastów, i jest idealnym sposobem na poznanie krystalicznie czystych wód Morza Czerwonego. Zapewniamy cały niezbędny sprzęt do nurkowania, w tym pianki, butle i automaty oddechowe, dzięki czemu możesz po prostu skupić się na czerpaniu przyjemności z nurkowania. Nasi doświadczeni i certyfikowani instruktorzy nurkowania będą z Tobą na każdym kroku, zapewniając bezpieczne i ekscytujące doświadczenie. Podczas wycieczki będziesz miał okazję zrobić niesamowite zdjęcia dokumentalne i filmy z oszałamiającej podwodnej scenerii, którą możesz pielęgnować przez wiele lat. To prywatna wycieczka, więc będziesz mieć swobodę odkrywania miejsc nurkowych we własnym tempie, bez martwienia się o innych nurków. Podczas jednego nurkowania odwiedzisz 2 różne miejsca nurkowe, oferując różnorodne podwodne krajobrazy do odkrycia. Nasze miejsca nurkowe są starannie wybierane, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia nurkom na wszystkich poziomach. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym nurkiem, znajdziesz coś dla siebie. Spotkasz niesamowitą gamę życia morskiego, od kolorowych ryb tropikalnych po zanurzone wraki. Nie przegap okazji, aby doświadczyć cudów Morza Czerwonego w Akabie. Zarezerwuj z nami wycieczkę nurkową już dziś i odkryj piękno tego niesamowitego podwodnego świata!

Z Tel Awiwu: 1-dniowa wycieczka po Petrze z transferem

10. Z Tel Awiwu: 1-dniowa wycieczka po Petrze z transferem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnym punkcie odbioru w Tel Awiwie. Rozpocznij swoją podróż o 2:00 w nocy, kierując się na południe przez Jerozolimę, abyś mógł dotrzeć do Petry wystarczająco wcześnie, aby móc cieszyć się całym dniem zwiedzania. Podróż do granicy Arava. Na granicy Twój przewodnik pomoże Ci w wjeździe do Jordanii. Jedź od granicy do Petry wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Ciesz się przejażdżką rozległą autostradą zwaną „drogą pustynną”. Wybierz się w podróż malowniczą górską trasą wzdłuż zbocza góry. Przyjedź do Petry około 11:30 i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po tym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednym z 7 cudów świata. Poznaj miasto z piaskowca zbudowane w III wieku przez Nabatejczyków. Odkryj pałace, świątynie, grobowce, magazyny i stajnie wykute w miękkich kamiennych klifach. Podziwiaj filary Skarbca w stylu greckim – arcydzieło murarstwa. Przejdź się po grobowcach znanych jako Ulica Fasad. Odwiedź teatr na 7000 miejsc. Wyrusz w podróż powrotną do Akaby o 16:30. Zatrzymaj się po drodze w punktach obserwacyjnych i podziwiaj piękny krajobraz Wadi Rum. O 19:30 powrót do Izraela.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 508
Sortuj wg::

Jordania: Ciekawe miejsca

Jordania: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jordania? Kliknij tutaj.

Jordania: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 1841 opinii

Wzięło w nim udział dwóch Japończyków. Przewodnik był wspaniałą osobą, wyjaśniającą różne interesujące miejsca podczas wycieczki i uważnie odpowiadającą na pytania. Pobyt w ruinach Petry będzie trwał około 4 godzin, a powrót do Ammanu nastąpi około godziny 19:00 następnego dnia. Kierowca furgonetki poprowadzi samochód i zapewni krótki przewodnik, a po drodze nie dołączą nowi przewodnicy z miejsc turystycznych. Ponadto nasz przewodnik nigdy nie prosił nas o napiwki i nigdy nie musieliśmy martwić się o pieniądze podczas podróży. Mam nadzieję, że ta recenzja będzie pomocna chociaż jednej osobie, która rozważa tę wycieczkę.

To wspaniały sposób na poznanie południowej części Jordanii. Petra - nic nie może się równać, jazda na czterech kołach po deserze WadiRum o zachodzie słońca i przebywanie w środku deseru są czymś wyjątkowym. Wizyta w Morzu Czerwonym – i dla mnie najważniejsza atrakcja – pływanie w Morzu Martwym – rozkosz. Nasz kierowca (nie potrafię przeliterować jego imienia) był bardzo sympatyczny i dobrze poinformowany - wykonał świetną robotę. Jedyny drobny minus - wielkość pojazdu była trochę ciasna i nieco niewygodna na długich trasach - do czterech godzin. Ogólnie rzecz biorąc, wyjątkowe dwa dni - nie można ich przegapić

Uwielbiałem chodzić po szóstce, a skarbiec spełnił oczekiwania. Odległość do spaceru nie jest zbyt duża, aby udać się do rzymskiego teatru, a następnie wejść schodami lub ścieżką do grobowców królewskich. Wziąłem elektryczny wózek golfowy za 15 JD za sztukę. Potrzebujesz co najmniej 4 godzin, aby to zrobić bez pośpiechu, nie pozwól, aby ktokolwiek mówił ci inaczej. Nasz kierowca był doskonały, bezpieczny, bardzo miły i dobrze poinformowany.

To było po prostu fantastyczne przeżycie. wynajęliśmy przewodnika osobno po Petrze, ale lunch w kurorcie nad Morzem Martwym był wspaniały, a zakwaterowanie i jazda na pustynię były zdecydowanie naszą ulubioną częścią.

- szybko, sprawnie, 1/4 wadi rum obejrzana, przy okazji stara stacja kolejowa po drodze - warto, jak nie chcecie dużo wydać i zgłębiać każdego kawałka wadi rum, bo czasu mało