Johnsbach – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wiedeń: rejs po Kanale Dunajskim z opcjonalnym lunchem

1. Wiedeń: rejs po Kanale Dunajskim z opcjonalnym lunchem

Wybierz się na wycieczkę łodzią przez zabytkowy i nowoczesny Wiedeń, podążając wzdłuż Kanału Dunajskiego, niegdyś znanego jako „wiedeńska woda”, „ręka Wiednia” lub „mały Dunaj”. Wybierz opcję z pysznym lunchem na łodzi lub z usługami przewodnika opowiadającego o sztuce ulicznej (tylko w niedziele). Zobacz ważne miejsca i budynki, włącznie z wieżą Uniqa, obserwatorium Urania, hotelami i budynkami komercyjnymi zaprojektowanymi przez Jean Nouvel oraz wieżę Media projektu Hansa Holleina. Podziwiaj Schützenhaus Otta Wagnera, Ringturm, koszary Rossauer oraz spalarnię odpadów Spittelau zaprojektowaną przez Friedensreicha Hundertwassera. Wybierz opcję z 2-daniowym lunchem lub sznyclem. Przy zaporze, łódź zawraca i wyrusza z powrotem do punktu początkowego. Daj się oczarować nowoczesnemu obliczu Wiednia i niezliczonym graffiti oraz modnym okolicom. W niedziele można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem śladami sztuki ulicznej.

Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

2. Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

Wybierz się na romantyczną wycieczkę autobusem i statkiem z Wiednia, podczas której poznasz piękno dolin Wachau i Dunaju w Dolnej Austrii. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk z przewodnikiem. Odkryj Dunaj, który przepływa wokół malowniczych wiosek i stromych winnic. Przechodząc obok wielu starożytnych zamków świadczy o dawnym znaczeniu rzeki. Jednymi z nich są ruiny zamku Dürnstein, gdzie według legendy przetrzymywano Ryszarda Lwie Serce, który ostatecznie został uwolniony przez swojego wiernego minstrela Blondela. W takim razie wybierz się na romantyczny rejs statkiem po legendarnym Dunaju tylko latem. Na starym mieście Krems udaj się do serca regionu winiarskiego Wachau, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na historię architektury i rolnictwa. Następnie podążaj zgodnie ze wskazówkami do naddunajskiego miasta Melk. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk, jeden z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii oraz jego kulturalne i duchowe centrum.

Wycieczka autobusem i łodzią z Wiednia do Bratysławy

3. Wycieczka autobusem i łodzią z Wiednia do Bratysławy

Tę całodniową wycieczkę rozpoczniesz o poranku. Podróżuj nowoczesnym autobusem do Bratysławy – pięknej stolicy Słowacji. Po przyjeździe na miejsce spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po malowniczym Starym Mieście. Wyrusz na spacer po mieście lub zrób zakupy. Po dniu spędzonym w Bratysławie udaj się na przystań, pomost HUMA 6 przy nabrzeżu Razus na godzinę rejsu powrotnego. Ciesz się dużą prędkością rozwijaną na wodzie podczas komfortowej podróży klimatyzowanym katamaranem. 

Wiedeń: wieczorny rejs po Dunaju

4. Wiedeń: wieczorny rejs po Dunaju

Niech dzień zakończy się relaksem na wodzie i podziwianiem zachodu słońca na pokładzie MS Wien. Przejdź obok pięknego krajobrazu i ciesz się widokiem miasta w wieczornym świetle. Przepłyń kanałem Dunaju przez oświetlone centrum Wiednia i przejedź przez zabytkowy kompleks śluz Nußdorf, aby dotrzeć do Reichsbrücke (tylko do października). Ciesz się nie tylko przytulną atmosferą na pokładzie, ale także przysmakami w restauracji na pokładzie. Uzyskaj wspaniały widok z górnego pokładu i zobacz wrażenia i obrazy, które zostaną przeniesione na ekran bezpośrednio za pośrednictwem kamery na żywo.

Z Wiednia: jednodniowy rejs do Bratysławy

5. Z Wiednia: jednodniowy rejs do Bratysławy

Odkryj piękno Dunaju z wody podczas rejsu z Wiednia do Bratysławy. Podróżuj eleganckim MS Kaiserin Elisabeth i podziwiaj widoki 360° z jej pokładu słonecznego. Ten nowy statek oferuje jasne wnętrza z 2 pokładami, 2 barami i różnorodną ofertą gastronomiczną. Podróżuj wygodnie dzięki pełnej klimatyzacji i przytulnym siedzeniom. Podczas podróży z Wiednia do Bratysławy zjedz rozszerzone śniadanie kontynentalne. W drodze powrotnej zjedz lekką przekąskę. Po przybyciu do Bratysławy poświęć 4 godziny na samodzielne zwiedzanie. Spaceruj po starym centrum lub zwiedzaj jedno z wielu muzeów w mieście. Po wizycie pasażerowie ponownie wejdą na pokład na podróż powrotną do Wiednia.

Linz: rejs po porcie

6. Linz: rejs po porcie

Na pokładzie MS Linzerin zobaczysz z bliska centrum Linzu z jego oszałamiającą mieszanką nowoczesnej architektury, takiej jak ARS Electronica i Muzeum Sztuki Lentos, historycznych budynków i miejsc kulturalnych, takich jak Brucknerhaus i porty. Atrakcją jest krótka przejażdżka do portu handlowego Linz. Z wody możesz podziwiać imponujący pierwszy przegląd największej galerii graffiti w Europie - w rejonie portu można zobaczyć ponad 300 fragmentów graffiti, niektóre z nich są ponadwymiarowe, autorstwa artystów z całego świata.

Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

7. Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

Poznaj oszałamiające piękno Doliny Wachau i skosztuj jej białych win podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Wiednia. Wskocz na rejs po Dunaju ze Spitz do Melk. Odwiedź opactwo Melk i Weissenkirchen. Zatrzymaj się w rodzinnej tawernie w Dürnstein, aby skosztować likierów, win i lokalnych przysmaków. Rozpocznij podróż z Wiednia i jedź vanem wąskimi wiejskimi drogami do serca doliny Wachau. W towarzystwie kierowcy/przewodnika poznaj produkcję wina oraz fascynującą historię i kulturę regionu. Skosztuj różnych wytrawnych i owocowych białych win z doliny oraz spróbuj innych lokalnych przysmaków, takich jak dżemy morelowe i likiery. Latem wybierz się na przejażdżkę łodzią po Dunaju ze Spitz do Melk, aby rozkoszować się pięknem doliny Wachau. Zimą wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknym opactwie Melk. Będąc w Dürnstein, ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie średniowiecznego miasta i jego kolorowej architektury. Dowiedz się o zamku, w którym kiedyś więziono Ryszarda Lwie Serce. Na koniec odwiedź heuriger, tradycyjną rodzinną austriacką winiarnię, na degustację wina.

Wiedeń: Go City Explorer Pass na maksymalnie 7 atrakcji

8. Wiedeń: Go City Explorer Pass na maksymalnie 7 atrakcji

Dzięki Vienna Explorer Pass masz swobodę wyboru od 2 do 7 najlepszych atrakcji Wiednia, a wszystko to w ramach jednego, łatwego w użyciu karnetu cyfrowego. Wybieraj spośród ponad 45 starannie wyselekcjonowanych atrakcji i wycieczek i zaoszczędź do 50%* w porównaniu z zakupem oddzielnych biletów. Jest tak wiele do zobaczenia i będziesz mieć mnóstwo czasu, aby to zrobić, mając 60 dni na wykorzystanie karnetu od pierwszej wizyty w atrakcji. Po prostu pobierz swój karnet na urządzenie mobilne, przejrzyj cyfrowy przewodnik po atrakcjach i instrukcje przed wizytą (niektóre wycieczki lub atrakcje mogą wymagać wcześniejszej rezerwacji) i okaż go przy każdej atrakcji lub wycieczce, aby uzyskać wstęp. Zobacz wystawne życie austriackiej rodziny królewskiej w Pałacu Esterhazy, Zamku Forchtenstein lub Pałacu Schönbrunn (nie zapomnij wyjść bez zwiedzania Ogrodów Schönbrunn). Spędź dzień w zoo Schönbrunn lub Madame Tussauds. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się z Big Bus Tours Vienna. Wycieczki i doświadczenia - Wycieczka z przewodnikiem po pałacu Schönbrunn (R) - Big Bus Tour Wiedeń 1-dniowa klasyczna wycieczka - Wycieczka piesza z cesarzową Sissi (R) - Wycieczka historyczna Time Travel Magic Vienna (R) - Degustacja piwa rzemieślniczego - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem (R) - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Wiedniu (R) - Wycieczka po Wiedniu Freuda (R) - Wiedeń pod przykrywką i wycieczka winiarska (R) - Niesamowita podróż Sisi (R) - Hollywood w Wiedniu - wycieczka piesza (R) - Wycieczka rowerowa z przewodnikiem (R) - Street Art Tour (R) - Wycieczka piesza z cesarzową Sisi i apartamenty cesarskie Hofburg - Wycieczka po winiarni Esterhazy i degustacja klasyczna (R) - Wycieczka VR autobusem przyszłości (R) - Spacer edukacyjny - inicjatywa na rzecz bezdomności (R) - Koncert klasyczny w Haus der Musik (R) Muzea i ciekawe miejsca - Zoo Schönbrunn (wiedeńskie zoo) - Diabelski młyn (Wiener Riesenrad) - MAK Wiedeń - Muzeum Sztuki Użytkowej - Wiedeńskie Muzeum Techniki - Madame Tussauds Wiedeń - Muzeum Zygmunta Freuda - Skarbiec cesarski Wiedeń - Pałac Hofburg - Muzeum Teatralne - Muzeum powozów cesarskich - Weltmuseum Wien - Pałac Esterhazy - Zamek Forchtenstein (od kwietnia do października) - Mythos Mozart Czas wolny - Lekcja tańca walca (1 godzina) (R) - Wypożyczalnia rowerów elektrycznych Scootseeing Vienna (1 godzina) - Ohmm! Masaż przyszłości (R) - Treasure Hunt Vienna (od kwietnia do listopada) - Escape Game - Relaks w jaskini solnej Salzquelle (50 minut) (R) - Hiszpańska szkoła jazdy konnej (R) Wymagana rezerwacja Atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Sprawdź dołączony przewodnik cyfrowy dostępny wraz z voucherem potwierdzającym, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, w tym pełną listę atrakcji, godziny otwarcia i zaawansowane instrukcje dotyczące rezerwacji. *Oszczędności na podstawie planów podróży na stronie Go City.

Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

9. Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

Wyrusz w "Complete Austria Tour", skrupulatnie wyselekcjonowaną podróż z Wiednia do Hallstatt, która rozwija bogaty gobelin Austrii. Zanurz się w kulturalnej symfonii Salzburga, podziwiaj architektoniczne splendory Melku i zobacz zapierające dech w piersiach piękno Hallstatt, tworząc niezapomnianą historię różnorodnego uroku Austrii. To nie jest zwykła wycieczka; to wciągająca odyseja, która uchwyci esencję Austrii w każdej chwili, zapewniając, że Twoje doświadczenie będzie niczym niezwykłym.

Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

10. Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

Wyrusz w fascynującą jednodniową wycieczkę z Wiednia do wyjątkowych austriackich zabytków. Poznaj zabytkowe opactwo Melk, urocze miasto Salzburg, malownicze jezioro Wolfgang i malowniczy Hallstatt. Dostosuj swój plan podróży w zależności od potrzeb i zainteresowań. Opactwo Melk Zapoznaj się z historią opactwa benedyktynów. Imponujące opactwo w stylu barokowym z widokiem na miasto Melk i Dunaj jest domem dla słynnej biblioteki opactwa Melk i zawiera grób św. Kolomana ze Stockerau, a także szczątki kilku członków rodu Babenberg. Podczas zwiedzania można również zwiedzić kościół opactwa i pawilon ogrodowy. Po około 1-godzinnej wizycie w Melk Twoja podróż będzie kontynuowana przez austriacką wieś w kierunku Salzburga. Salzburg Przenieś się do miasta Salzburg. Po przyjeździe samodzielnie zwiedzaj piękne ogrody Pałacu Mirabell, które były wykorzystywane jako miejsce kręcenia popularnego filmu „Dźwięki muzyki”, Muzeum Mozarta, Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i podziwiaj spektakularny widok na miasto z twierdzy Hohensalzburg. Otoczony górami Salzburg jest dobrze znany jako miejsce narodzin Mozarta, a jego architektura jest mocno inspirowana włoskimi wzorami. Kontynuuj malowniczą przejażdżkę przez Pojezierze Salzburskie do Hallstatt. Hallstatt Hallstatt leży bezpośrednio nad jeziorem Hallstattersee. Hallstatt jest znane jako jedna z najczęściej fotografowanych wiosek w Europie. Spaceruj promenadą do kolorowego centrum miasta z licznymi sklepikami, kawiarniami i restauracjami. Aby uczynić swoją wizytę w Hallstatt bardziej niezapomnianą, masz możliwość odwiedzenia Skydeck bezpośrednio nad miastem, a także Kopalni Soli, aby uzyskać więcej malowniczych okazji do zrobienia zdjęć. Późnym popołudniem wróć przez piękne austriackie krajobrazy do miejsca zakwaterowania w Wiedniu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Johnsbach

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Johnsbach: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Johnsbach: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Johnsbach? Kliknij tutaj.

Johnsbach: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.9 / 5

na podstawie 4646 opinii

Wycieczka do Doliny Wachau była bardzo interesująca i dobrze zorganizowana. Rejs statkiem dodał jej dodatkowej atrakcji.

Świetna lekka jazda - bardzo relaksująca jazda i pyszne jedzenie. Bardzo, bardzo miła kelnerka ;-) Bardzo dziękuję :-)

Fajna przejażdżka w dolinie Dachau, z częścią łodzią po Dunaju i popołudniem w opactwie Melk, bardzo piękna.

wspaniały, uwielbiałem przechodzić przez wandali i zamki. Wieczór Neutrogeny

Za mało czasu w durnnstein, zaplanuj może pół godziny więcej.