Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jezioro Taupo

Jezioro Taupo

Jezioro Taupo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

1. Jezioro Taupo: Żeglarska wycieczka do maoryskich rzeźb skalnych

Ciesz się prawdziwym żeglarskim doświadczeniem na pokładzie klasycznej żaglówki podczas rejsu po jeziorze Taupo. Poznaj piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji, jego zapierające dech w piersiach czyste wody i wspaniałe otoczenie gór, ukryte zatoki oraz bujną zieleń krzewów i drzew. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora, maoryskich rzeźbach skalnych i ich znaczeniu kulturowym. Zaangażuj się w żeglarską stronę i pomóż załodze lub po prostu usiądź, zrelaksuj się i ciesz się wygodą i przestrzenią na tej klasycznej żaglówce. Posłuchaj muzyki i szumu wody podczas szybowania po jeziorze, korzystając tylko z siły wiatru, gdy tylko jest to możliwe. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkiej wodzie, a następnie przytul się pod kocami w drodze powrotnej na brzeg.

Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

2. Jezioro Taupo: Maoryskie rzeźby skalne 10:30 1,5-godzinny rejs

Wyrusz w rejs po krystalicznie czystych, turkusowych wodach jeziora Taupo, podziwiając podczas rejsu tętniącą życiem kulturę Maorysów. Poznaj oszałamiające otoczenie jeziora, otoczone surowymi górami i bujnymi drzewami na brzegach. Ciesz się opcjonalną demonstracją wędkarstwa. Płynąc przez jezioro swoim luksusowym katamaranem, dojdziesz do ogromnej rzeźby przedstawiającej tradycyjne tatuaże twarzy Maorysów. Zainspirowany wielowiekową bogatą tradycją Maorysów, artysta Matahi Brightwell wyrzeźbił w 1980 roku misterną płaskorzeźbę na zboczu klifu bezpośrednio nad dziewiczymi wodami jeziora. Przedstawiająca jednego z przodków jego babki rzeźba reprezentuje triumf maoryskiego artyzmu i nieustanne zachowanie rdzennej kultury. Po wizycie w maoryskich rzeźbach skalnych obserwuj, jak załoga pokazuje pokaz łowienia pstrągów, ustawiając kilka żyłek i rozmawiając o różnych opcjach wędkowania dozwolonych na jeziorze Taupo (jeśli wybrano taką opcję). Pod koniec podróży wrócisz do doku, aby zejść na ląd.

Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

3. Jezioro Taupo: Rejs łodzią z rzeźbami skalnymi Maorysów

Podziwiaj piękne rzeźby skalne Maorysów ustawione na oszałamiającym górskim tle podczas 1,5-godzinnej podróży po wodach jeziora Taupo na pokładzie łodzi z komentarzem audio na żywo. Zrelaksuj się i napij się kawy lub herbaty oraz domowej roboty babeczki, podziwiając panoramiczne widoki Nowej Zelandii, malownicze szczyty górskie i historyczne rzeźby skalne inspirowane wielowiekową bogatą tradycją i sztuką Maorysów. Zbadaj otwarte pokłady, które pozwalają poczuć chłodną bryzę na zewnątrz lub przytulnie wtul się w jedną z wewnętrznych budek i ciesz się pokazem łowienia pstrągów przez załogę - możesz nawet „posmakować Taupo”, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

4. Jezioro Taupo: 1,5-godzinne rzeźby naskalne Maorysów 17:00 Rejs

Ciesz się letnim wieczorem rejsem po jeziorze Taupo. Chris Jolly zabawia gości od 40 lat, a jego wycieczka do Maori Rock Carvings jest znana na całym świecie. Te niedawno odrestaurowane rzeźby naskalne powstały w latach 80. XX wieku i nadal górują nad wodą, co jest naprawdę warte zobaczenia. Dzięki rodzinnym zajęciom na pokładzie i dwupoziomowemu komfortowi ta wycieczka jest obowiązkowa dla osób odwiedzających region. Ciesz się pełnym barem podczas rejsu po zatokach jeziora Taupo, ucząc się na pokładzie z komentarza na żywo. Z widokiem na Park Narodowy Tongariro i spektakularną scenerią, jest to jeden wieczór, którym wszyscy będą się cieszyć.

Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

5. Taupo: Rejs żeglarski po Maoryskich rzeźbach skalnych po jeziorze Taupo

Podróżuj na pokładzie wysokiej klasy statku czarterowego, aby zapewnić płynną żeglugę podczas wycieczki z przewodnikiem po jeziorze Taupo z Taupo. Podczas rejsu do zapierających dech w piersiach Maoryskich rzeźb skalnych zapewnij sobie wygodę dzięki kocom i pufom. Wskocz na pokład katamaranu z przestronnym salonem, zadaszonym kokpitem i wysokiej klasy wyposażeniem, które zapewnia zarówno komfort, jak i klasę. Ciesz się dużym tarasem i zrelaksuj się na fotelu z fasolą. Dzięki łodzi przystosowanej do każdych warunków pogodowych możesz schronić się przed deszczem, wiatrem i słońcem w salonie i kokpicie. Szybuj po wodzie, aby odkryć piękno największego słodkowodnego jeziora w Australazji. Rób zdjęcia zapierającej dech w piersiach czystej wody i zachwycającego otoczenia gór, ukrytych zatok oraz bujnej zieleni krzewów i drzew. Kupuj przekąski i napoje w licencjonowanym barze na łodzi. Dowiedz się od lokalnego i doświadczonego przewodnika o historii jeziora i maoryskich rzeźb skalnych oraz ich znaczeniu kulturowym. Zatrzymaj się, aby popływać w słodkich wodach, a następnie w drodze powrotnej na brzeg przytul się pod kocami.

Z Rotorua: Jezioro Taupo i park geotermalny Orakei Korako

6. Z Rotorua: Jezioro Taupo i park geotermalny Orakei Korako

Przeżyj fantastyczne wrażenia geotermalne bez zatłoczonych tłumów podczas tej jednodniowej wycieczki do Orakei Korako z Rotorua. Odkryj park geotermalny z najbardziej aktywnymi gejzerami w Nowej Zelandii. Po zwiedzeniu Orakei Korako odwiedź wodospady Huka i obszar Taupo. Wyjedź z Rotorua po odebraniu z hotelu między 9:00 a 9:15 i udaj się do Orakei Korako. Nieco na uboczu, Orakei Korako, znana również jako Ukryta Dolina, położona jest w Strefie Wulkanicznej Taupo między Taupo i Rotorua. Po 45 minutach jazdy, aby się tam dostać, wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią po jeziorze, a następnie ciesz się 2 godzinami zwiedzania obszaru termalnego z 23 naturalnymi gejzerami w ciągle zmieniającym się krajobrazie. Podziwiaj liczbę wrzących gorących źródeł i żywe kolory wokół ciebie lub wybierz się na spacer po tym nietkniętym raju geotermalnym. Następnie przejdź do wodospadów Huka i obszaru Taupo. Lunch jest na własny koszt, ale istnieje wiele miejsc, w których można zjeść. W Taupo, kieruj się kierowcą i odwiedź brzeg jeziora i inne ciekawe zabytki. Twój kierowca dowie się, co Cię interesuje i, jeśli to możliwe, dostosuje dzień, aby zmaksymalizować postoje zgodnie z Twoimi zainteresowaniami. Wróć do Rotorua po Taupo, aby wysiąść w miejscu zakwaterowania między 15:30 a 16:30.

Taupo: Lot wulkaniczny na wulkan Mt Ruapehu

7. Taupo: Lot wulkaniczny na wulkan Mt Ruapehu

Wyrusz w ekscytującą podróż przez cuda natury Nowej Zelandii z 1-godzinnym lotem hydroplanem. Wyruszając z molo w zatoce Taupo, wystartujesz i udasz się na południe, rozpoczynając zwiedzanie wulkanu od góry Pihanga, zanim wzniesiesz się nad Błękitne i Szmaragdowe Jeziora w kierunku masywnego szczytu góry Ruapehu, wznoszącego się prawie 10 000 stóp nad poziomem morza. Okrążając szczyt, zobaczysz Jezioro Kraterowe, które zwęża się w dół do szerokich stoków narciarskich wulkanu. Skręcając na północ, polecisz w kierunku góry Ngauruhoe, z możliwością spojrzenia w dół na jej ogromne centrum. Kontynuując podróż, szybuj nad górą Tongariro, oglądając Czerwony Krater, Niebieskie Jezioro i starożytne strumienie lawy, zanim rozpoczniesz zejście nad jezioro Taupo, aby wylądować wzdłuż jeziora.

Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

8. Taupo: Spływ kajakowy z maoryskimi rzeźbami naskalnymi

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie organizatora atrakcji i udaj się nad jezioro. Otrzymaj wszystkie niezbędne instrukcje bezpieczeństwa przed wejściem na pokład kajaka, aby rozpocząć przygodę. Płyń po krystalicznie czystych wodach jeziora Taupo i podziwiaj widok na 3 żywe wulkany. Posłuchaj historii rzeźb, różnych legend maoryskich i faktów na temat lokalnego przewodnika. Zatrzymaj się, aby cieszyć się skokami ze skał i popływać w największym słodkowodnym jeziorze Australazji. Dopłyń do imponujących maoryskich rzeźb skalnych i podziwiaj te fascynujące starożytne dzieła przed powrotem do brzegu.

Kinloch: Rejs katamaranem po jeziorze Taupo z paddleboardingiem

9. Kinloch: Rejs katamaranem po jeziorze Taupo z paddleboardingiem

Podczas wycieczki Adventurer odkryjesz dalsze zachodnie zatoki jeziora Taupo. Zachwyć się wodospadami, które wpadają do jeziora. Odkryjesz ukryte wąwozy i będziesz rozkoszować się wiedzą kapitana na temat tego obszaru, który podzieli się z Tobą swoimi ulubionymi miejscami. Kierując się na południe, będziesz zachwycony potężnymi klifami Karangahape, które wznoszą się setki stóp nad jeziorem, jakby strzegły południowego krańca zachodnich zatok. Ciesz się krótkim spacerem po rodzimym lesie i zrelaksuj się z dodatkowym czasem na pływanie, wiosłowanie (sezonowo), a nawet piknik na zacisznej plaży dostępnej tylko łodzią. Lekkie przekąski są wliczone w cenę, ale możesz przynieść własny piknik.

Taupo: Wycieczka katamaranem Lake Taupo Western Bays z Bush Walk

10. Taupo: Wycieczka katamaranem Lake Taupo Western Bays z Bush Walk

Ciesz się tą małą grupą, wielką przygodą na jeziorze Taupo, odkrywając nieodkryte zachodnie zatoki. Rozpoczniesz swoją podróż na biegu jałowym z przystani Kinloch, zanim kapitan popchnie przepustnicę do przodu, a łódź wpadnie do samolotu. Zbliż się do wodospadu Otupotu, majestatycznego wodospadu, który spływa rynną wykutą w skalistym klifie do jeziora. Jest miejsce, aby stanąć na dziobie łodzi i poczuć szum wody, a może nawet trochę się zmoczyć! Następnie popłyniesz skalistą linią brzegową, gdzie klify spadają pod powierzchnię w głąb jeziora. Tutaj odkryjesz ukryte wodospady i zachwycającą scenerię. Następnie wycieczka zabierze Cię na ustronną plażę, do której można dotrzeć tylko łodzią, gdzie można wybrać się na krótki spacer po krzakach do ostatniego wodospadu dnia. Podczas wycieczki przejedziesz około 30 km i zabierzesz do domu wspomnienia na całe życie.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Jezioro Taupo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jezioro Taupo? Kliknij tutaj.