Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jezioro Maggiore

Jezioro Maggiore – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Stresy: wycieczka łodzią Hop-On Hop-Off na 3 Wyspy Boromejskie

1. Ze Stresy: wycieczka łodzią Hop-On Hop-Off na 3 Wyspy Boromejskie

Zachwyć się pięknem jeziora Maggiore i Wysp Boromejskich podczas tego rejsu łodzią hop-on hop-off. Wyrusz w rejs z miejscowości Stresa w kierunku 3 spośród Wysp Boromejskich – Isola Bella, Isola dei Pescatori i Isola Madre. Zdecyduj, na ilu z nich się zatrzymasz – na 2 czy na wszystkich 3 wyspach. Po dotarciu na miejsce zbiórki wsiądź do nowoczesnej łodzi, która zabierze Cię w podróż po najsłynniejszych zakątkach jeziora Maggiore. Odpręż się podczas rejsu, podziwiając piękno jeziora. W trakcie rejsu słuchaj fascynujących faktów na temat zabytków dzięki audioprzewodnikowi po angielsku i włosku. Wyrusz na wycieczkę statkiem ze Stresa Piazza Marconi i odkryj trzy Wyspy Boromejskie na jeziorze Maggiore. Najpierw odwiedź Isola Madre, która znajduje się najdalej od Stresy. Odkryj tą, słynącą z ogrodów botanicznych, wyspę. Zobacz żyjące na wolności ptaki oraz podziwiaj pawie i bażanty, które spokojnie przechadzają się po ogrodach. Poznaj wyjątkowe rośliny, takie jak słynne drzewo kaszmirowe i bugenwilla. Możesz też odwiedzić willę i zobaczyć znajdującą się tam kolekcję lalek. Następnie odwiedź Isola dei Pescatori, jedyną spośród Wysp Boromejskich, która jest zamieszkała przez cały rok. Odkryj wiele uroczych uliczek i zatrzymaj się, by spróbować typowych potraw w jednej z licznych restauracji. Zwiedzanie wyspy zakończysz przystankiem na Isola Bella. Wyspa ta słynie z pałacu, wspaniałych jaskiń i ogrodów w stylu włoskim. Podziwiaj widoki ze słynnych tarasów, rób zakupy w eleganckich butikach lub odwiedź lokalny targ rękodzieła, a następnie wróć do Stresy. Odkryj atrakcje i naturalne piękno wysp w swoim tempie.

Isola dei Pescatori i Isola Bella Hop-on Hop-off Boat

2. Isola dei Pescatori i Isola Bella Hop-on Hop-off Boat

Odkrycie wioski rybackiej Isola dei Pescatori, jedynej z Wysp Borromei zamieszkanej przez cały rok. Poznaj wiele urokliwych uliczek i zatrzymaj się, by skosztować typowych potraw jeziora w jednej z licznych restauracji. Następnie przejdź do Isola Bella, królowej Wysp Borromee, gdzie oprócz pięknej starożytnej wioski pełnej typowych sklepów z rękodziełem możesz zdecydować się na zwiedzenie Palazzo Borromeo ze wspaniałymi ogrodami i pawiami gotowymi do sfotografowania.

Baveno: Wycieczka łodzią Hop-On Hop-Off na 3 Wyspy Boromejskie

3. Baveno: Wycieczka łodzią Hop-On Hop-Off na 3 Wyspy Boromejskie

Odwiedź wyspy Borromee na jeziorze Maggiore podczas wycieczki łodzią w stylu hop-on hop-off z Baveno. Przeskakuj między wyspami Madre, Bella i Pescatori i spędź czas na ich odkrywaniu. Wejdź na pokład łodzi i wypłyń z Baveno, płynąc do jeziora w kierunku swojej pierwszej wyspy. Przyjedź na wyspę Madre, gdzie możesz podziwiać słynne angielskie ogrody botaniczne i Palazzo Borromeo. Wyjedź z Madre na wyspę Bella. Zachwyć się jego barokowym pałacem, włoskimi ogrodami i 10 tarasami, które opadają w kierunku jeziora. Udaj się na wyspę Pescatori, aby poczuć urok malowniczej wioski rybackiej z krętymi uliczkami i wielopiętrowymi budynkami. Z Pescatori zakończ swoją wycieczkę powrotem do Baveno.

Jezioro Maggiore: bilety na Wyspy Boromejskie z transferem łodzią

4. Jezioro Maggiore: bilety na Wyspy Boromejskie z transferem łodzią

Odkryj wyspy Isola Bella, Isola Madre i Isola dei Pescatori z łodzią motorową z możliwością wsiadania i wysiadania ze Stresy nad jeziorem Maggiore. Wejdź na wyspy z wejściówką wliczoną w bilet wahadłowy i spędź czas na zwiedzaniu w wolnym czasie. Wybierz, ile wysp chcesz odwiedzić. Rozpocznij dzień od spotkania ze sternikiem i wejścia na pokład łodzi w Stresie. Ciesz się malowniczymi górskimi panoramami podczas krótkiej wycieczki po spokojnych wodach na wyspy. Wskocz na wybraną wyspę (bilety wstępu zależą od zarezerwowanej opcji) i od razu rozpocznij zwiedzanie. Spędzaj czas na poznawaniu wysp we własnym tempie. Zobacz atrakcje, takie jak barokowe muzeum Palazzo Borromeo i przylegające do niego tereny z dziesięcioma tarasowymi ogrodami. Podziwiaj fontanny, posągi i architekturę ogrodów. Zakończ podróż powrotnym transferem łodzią z powrotem do Stresy.

Ze Stresy: Wycieczka łodzią hop-on hop-off Isola Bella

5. Ze Stresy: Wycieczka łodzią hop-on hop-off Isola Bella

Podziwiaj wspaniałe widoki na jezioro Maggiore oraz małe wyspy i wysepki Wysp Borromee podczas ekskluzywnego rejsu łodzią między Stresą a Isola Bella. Podróżuj we własnym tempie i zgodnie z preferowanym harmonogramem. Zostaw łódź na dowolnej wyspie i wskocz z powrotem na następną łódź, gdy chcesz kontynuować. Zrelaksuj się na pokładzie nowoczesnych statków, które przewożą Cię między najbardziej charakterystycznymi miejscami na jeziorze Maggiore. Wysiądź na romantycznej wyspie Isola Bella, aby odwiedzić Muzeum Pałacowe i jego włoskie ogrody na własny koszt. Wybierz się na spacer po wiosce rybackiej po drugiej stronie maleńkiej wyspy. Wróć do Stresy, gdzie możesz udać się na wzgórza, aby w wolnym czasie odwiedzić ogrody botaniczne Giardino Botanico Alpinia.

Stresa: Rejs łodzią na wyspy Madre i Bella Borromee

6. Stresa: Rejs łodzią na wyspy Madre i Bella Borromee

Wyrusz w rejs statkiem ze Stresy i odkryj dwie wyspy Borromee na jeziorze Maggiore. Najpierw odwiedź Isola Madre, która jest najdalszą wyspą od Stresy. Poznaj wyspę, która słynie z ogrodów botanicznych. Zobacz wolno żyjące ptaki i podziwiaj pawie i bażanty, które spokojnie przechadzają się po ogrodach. Odkryj unikalne rośliny wyspy, takie jak słynne drzewo kaszmirowe. Możesz także odwiedzić willę z kolekcją lalek. Następnie kontynuuj wycieczkę do Isola Bella, najbardziej znanej z pałacu, wspaniałych jaskiń i ogrodów w stylu włoskim. Podziwiaj widoki ze słynnych tarasów, zrób zakupy w eleganckich butikach lub odwiedź lokalny targ rękodzieła, zanim wrócisz do Stresy.

Ze Stresy: Rejs statkiem Hop-on Hop-off na 2 wyspy Borromee

7. Ze Stresy: Rejs statkiem Hop-on Hop-off na 2 wyspy Borromee

Odkryj piękne jezioro Maggiore i wyspy Borromee podczas tej wycieczki łodzią typu Hop-on Hop-Off. Rejs ze Stresy na 2 wyspy Borromee, albo Isola Madre i Isola Bella, albo Isola dei Pescatori i Isola Bella. Po dotarciu na miejsce spotkania wsiądź do nowoczesnej łodzi i wypłyń do najbardziej charakterystycznych miejsc jeziora Maggiore. Zrelaksuj się i ciesz się pięknem jeziora podczas podróży. Podczas rejsu słuchaj fascynujących faktów o zabytkach dzięki geolokalizowanemu przewodnikowi audio w języku angielskim i włoskim. Kiedy łódź dotrze do każdej wyspy, po prostu zeskocz z łodzi i wskocz z powrotem na następną łódź, gdy chcesz kontynuować wycieczkę. Odkrywaj atrakcje i naturalne piękno wysp we własnym tempie. Isola Madre i Isola Bella Wyrusz w rejs statkiem ze Stresa Piazza Marconi i odkryj dwie najczęściej odwiedzane wyspy Borromee na jeziorze Maggiore. Najpierw odwiedź Isola Madre, która jest najdalszą wyspą od Stresy. Poznaj wyspę, która słynie z ogrodów botanicznych. Zobacz wolno żyjące ptaki i podziwiaj pawie i bażanty, które spokojnie przechadzają się po ogrodach. Odkryj unikalne rośliny wyspy, takie jak słynne drzewo kaszmirowe i Bougainville. Możesz także odwiedzić willę z kolekcją lalek. Następnie odwiedź Isola Bella, najbardziej znaną z pałacu, wspaniałych jaskiń i ogrodów w stylu włoskim, zanim wrócisz do Stresy. Isola dei Pescatori i Isola Bella Najpierw odwiedź Isola dei Pescatori, jedyną zamieszkałą przez cały rok wyspę Borromee. Poznaj wiele urokliwych uliczek i zatrzymaj się, by skosztować typowych potraw jeziora w jednej z licznych restauracji. Zakończ wycieczkę po wyspie, zatrzymując się na wyspie Isola Bella, która słynie z pałacu, wspaniałych jaskiń i ogrodów w stylu włoskim. Podziwiaj widoki ze słynnych tarasów, zrób zakupy w eleganckich butikach lub odwiedź lokalny targ rękodzieła, zanim wrócisz do Stresy.

Ze Stresy: Isola Pescatori Hop-on Hop-off Boat Tour (wycieczka łodzią Hop-on Hop-off)

8. Ze Stresy: Isola Pescatori Hop-on Hop-off Boat Tour (wycieczka łodzią Hop-on Hop-off)

Podziwiaj wspaniałe widoki na jezioro Maggiore i zatrzymaj się na małych wyspach i wysepkach Borromee podczas rejsu łodzią typu hop-on hop-off między Stresą a Isola Superiore Pescatori. Dostępny jest również prywatny serwis łodzi. Zrelaksuj się i podróżuj we własnym tempie dzięki elastycznemu harmonogramowi. Zostaw łódź na dowolnej wyspie i wskocz z powrotem na następną łódź, gdy chcesz kontynuować. Odwiedź uroczą wioskę rybacką na Isola Superiore Pescatori. Ciesz się urokliwym lokalnym targiem rękodzieła i zatrzymaj się na lunch lub drinka w jednej z restauracji lub barów z widokiem na jezioro Maggiore. Tutaj możesz skosztować lokalnych potraw, które obejmują ryby z jeziora, takie jak okoń, sieja, sieja i wiele innych. Następnie wybierz się na spacer i odkryj uroki tej maleńkiej wyspy. Wróć do Stresy, gdzie możesz udać się na wzgórza, aby odwiedzić ogrody botaniczne Villa Pallavicino.

Stresa: Rejs o zachodzie słońca po jeziorze Maggiore i Wyspach Boromejskich

9. Stresa: Rejs o zachodzie słońca po jeziorze Maggiore i Wyspach Boromejskich

Żegluj po wodach jeziora Maggiore z grupą rodziny lub przyjaciółmi podczas rejsu o zachodzie słońca ze Stresy. Przeglądaj Zatokę Borromee, podziwiaj widoki i krajobrazy z wody, mijając Isola Madre, Isola dei Pescatori i Isola Bella. Łódź, z której korzystasz podczas tej aktywności, jest odpowiednia dla małych grup ludzi na imprezy lub romantyczny wypad z partnerem. Większe grupy mogą być również zakwaterowane wewnątrz łodzi, chronione przed warunkami pogodowymi, a jednocześnie można podziwiać rozległe widoki na jezioro przez duże okna łodzi i otwarty taras. Zakończ rejs wycieczką po najsłynniejszej wyspie Isola Bella z widokiem na jezioro. Popłyń wokół Pałacu Borromeo i zobacz włoskie ogrody i tarasy, z których przy odrobinie szczęścia zobaczysz wychylające się białe pawie.

Z Mediolanu: Stresa, Alpy i jezioro Maggiore - całodniowa wycieczka

10. Z Mediolanu: Stresa, Alpy i jezioro Maggiore - całodniowa wycieczka

Na granicy Piemontu, Lombardii i Szwajcarii, spektakularne jezioro Maggiore jest drugim co do wielkości jeziorem we Włoszech i słynie z niesamowitego piękna. Twoja wycieczka zabierze Cię z Mediolanu do malowniczej Stresy, na zachodnim brzegu jeziora Maggiore. Stresa to urocze miasteczko z pięknymi willami i ogrodami, z których niektóre są otwarte dla publiczności. Dzięki komfortowemu klimatowi Stresa oferuje wspaniałe widoki na jezioro, a także możesz wjechać kolejką linową na Monte Mottarone, aby podziwiać widoki na Alpy i jeziora. Następnie wskocz na pokład prywatnej łodzi pływającej po jeziorze Maggiore i podziwiaj wspaniałe krajobrazy, gdy łódź zabierze Cię na Wyspy Borromejskie. Odwiedzisz Isola Bella, czyli "piękną wyspę", tuż przy brzegu Stresy. Na tej bogatej historycznie wyspie odwiedzisz Palazzo Borromeo, wspaniały pałac z XVII wieku. Będziesz także mógł zwiedzić piękne ogrody pałacowe.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 54
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Jezioro Maggiore

Jakie są najlepsze atrakcje w: Jezioro Maggiore dla osób z dziećmi?

Jezioro Maggiore: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jezioro Maggiore? Kliknij tutaj.

Jezioro Maggiore: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1723 opinii

Fantastycznie piękne wyspy. Zwłaszcza Isola Madre i Bella... Bella wyróżnia się wspaniałym ogrodem i wspaniałym, dużym pałacem oraz wspaniałymi skarbami. Wyspa rybacka jest rzeczywiście bardzo turystyczna. Transport z wyspy na wyspę działał cudownie. Na wyspach też było wystarczająco dużo czasu. Zdecydowanie polecam!

Uwielbiam wygodę dokonywania rezerwacji za pośrednictwem GetYourGuide. Dostarczone instrukcje były jasne, a dostarczone usługi były świetne!

Dobrze zorganizowany transport, bardzo punktualna, miła i przyjemna oraz szybka podróż. Absolutnie warto to zrobić ponownie

Niełatwo znaleźć, spójrz uważnie na mapę, parkuj w pobliżu lub wzdłuż bezpłatnej białej linii, w przeciwnym razie zapłać

Punktualna i sprawna obsługa, która umożliwia zwiedzanie 3 wysp boromejskich przez cały dzień.