Atrakcje i wycieczki
Jezioro Como

Jezioro Como – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się na prywatnej wycieczce po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Poznaj uroczy włoski ogród Villa Olmo. Następnie udaj się na spokojny, prywatny rejs po jeziorze. Zanurz się w rozległych widokach okolicy na ekskluzywnej prywatnej łodzi, która zabierze Cię do zaczarowanej wioski Bellagio. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta, a następnie wróć prywatną łodzią.

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Zanurz się w najlepszej szwajcarskiej i włoskiej kulturze podczas tej całodniowej wycieczki. Wyruszając z Mediolanu, ciesz się pouczającym komentarzem na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Dotrzyj do malowniczego i zawsze popularnego miasta Como. Ciesz się pieszą wycieczką po mieście i dotrzyj do gotyckiej katedry w towarzystwie profesjonalnego pilota wycieczki, który pomoże Ci odkryć sztukę i historię tego uroczego miasta. Udaj się do małej wioski Tremezzo i ciesz się panoramiczną przejażdżką autobusem. Stamtąd rozpocznie się nasz ekskluzywny rejs na pokładzie prywatnej łodzi, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Podczas tego rejsu masz szansę zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, nie spiesz się, aby się rozejrzeć i zobaczyć harmonię między naturą a architekturą. Przepłyń obok willi z pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch, zanim wyruszysz w rejs powrotny do Tremezzo. Twoim ostatnim przystankiem będzie szwajcarskie miasto Lugano, gdzie będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

Wsiądź do luksusowego autokaru i udaj się nad brzeg jeziora Como. Wejdź na pokład prywatnej łodzi i wypłyń na spokojne wody tuż po wschodzie słońca. Podczas rejsu podziwiaj widoki na malownicze wioski, takie jak Bellagio i słynne wille. Pojedziemy autobusem do St. Moritz, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić niektóre z uroczych sklepów i zwiedzić miasto przed wejściem na pokład pociągu. Kontynuuj podróż panoramicznym czerwonym pociągiem Bernina. Podróżuj najwyżej położoną linią kolejową w Alpach, wspinając się na lśniące lodowce do wysokości 2256 metrów nad poziomem morza. Rób wspaniałe zdjęcia niesamowitych krajobrazów, przez które przejeżdżasz. Zapierająca dech w piersiach podróż pociągiem zanurzonym w górskiej scenerii, gdy pociąg wije się i wspina po tym dziewiczym krajobrazie. Gdy dotrzemy do celu, nasz autobus będzie czekał na nas, aby wrócić do Mediolanu. Pamiętaj, że plan zwiedzania może ulec zmianie, aby zagwarantować najlepsze wrażenia.

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Podziwiaj wspaniałe górskie krajobrazy wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu do Varenny i Bellagio. Rozpocznij podróż autobusem bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne perełki. Wskocz na prywatną łódź wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo, podkreślającego najważniejsze wille, ogrody i inne miejsca. Zejdź na ląd w Varenna, przespaceruj się brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Wsiądź na kolejny prom do kolorowego Bellagio, uważanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i skosztuj regionalnego posiłku w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec wsiądź do autobusu powrotnego do Mediolanu, gdzie możesz usiąść wygodnie i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianego dnia.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Poznaj jeden z najbardziej malowniczych regionów północnych Włoch podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej nad ulubione miejsce celebrytów - jezioro Como. Odwiedź piękne miasta Como i Bellagio, wybierz się w rejs po jeziorze i podziwiaj malownicze widoki regionu. Podczas przejażdżki autobusem z Mediolanu otrzymasz pouczający komentarz na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Po dotarciu do małej wioski Cadenabbia, odbędziesz szybką 15-minutową przeprawę promową do Bellagio, znanego jako "Perła Jeziora". Będziesz cieszyć się czasem spędzonym w tym idyllicznym i relaksującym miejscu. Następnie wejdź na pokład łodzi grupowej na rejs w górę jeziora do Como, zachwycającej podróży, która przemierza wspaniałe jezioro, znane z malowniczych krajobrazów i uroczych miasteczek. Podczas tej malowniczej podróży będziesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczające góry, eleganckie wille rozsiane po linii brzegowej i krystalicznie czyste wody jeziora. Po przybyciu do Como wybierz się na pieszą wycieczkę po malowniczym centrum miasta, w którym zderzają się natura, sztuka i lokalne tradycje. Dowiedz się o wielu wielkich poetach i pisarzach, którzy zostali oczarowani i zainspirowani pięknem willi, ogrodów i bajkowej atmosfery Como.

Z Mediolanu: Pociąg Bernina, Alpy Szwajcarskie i 1-dniowa wycieczka do St. Moritz

Z Mediolanu: Pociąg Bernina, Alpy Szwajcarskie i 1-dniowa wycieczka do St. Moritz

Spotkanie uczestników w miejscu spotkania (obok Excelsior Hotel Gallia). Wyjazd do St. Moritz. Rozpoczyna się ta fantastyczna 1-dniowa wycieczka z Mediolanu! Po drodze krótki postój na kawę. Po drodze podziwiaj piękny krajobraz jeziora Como. Przyjazd na ST. Moritz i krótka wizyta w mieście - Położone w Górnej Engadynie i zbudowane w IXX wieku St. Moritz jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie. Elegancja i ekskluzywność charakteryzują to położone na 1856 m n.p.m. miasto. wysokości pośrodku wspaniałego krajobrazu jezior Engadyny. Wczesnym popołudniem wyjazd pociągiem powrotnym. Znany jako najpiękniejszy pociąg na świecie. Pociąg, który „wspina się na górę”, stykając się ze zboczami o nachyleniu 70 na tysiąc, dotyka nieba do wysokości 2253 metrów, najwyższego punktu, do którego dojeżdża pociąg w Europie. Trasa St. Moritz-Tirano to ścieżka, która daje możliwość zachwytu różnorodnością, jaką oferuje nam przyroda. Wieczorem przyjazd do Tirano i powrót autokarem/minibusem do Mediolanu Przylot do Mediolanu spodziewany jest wieczorem. uwaga HISTORIA PROGRAMU MOŻE BYĆ ODWRÓCONA. Wysiądź w hotelu Gallia Piazza Duca d'Aosta, 9

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Poznaj najsłynniejsze jezioro Włoch podczas 10-godzinnej wycieczki z przewodnikiem w małej grupie (maks. 12 osób). Unikaj pułapek turystycznych, tłumów i kolejek podczas dobrze zaplanowanej wycieczki z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj Alpy, lokacje filmowe i wille celebrytów, najpiękniejsze historyczne wille i dołącz do rejsu statkiem po jeziorze. Swoją przygodę rozpoczniesz w pobliżu Piazza Duomo lub Dworca Centralnego w Mediolanie, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem - możesz wybrać jedno z dwóch różnych miejsc zbiórki. Następnie pojedziesz pociągiem ekspresowym nad jezioro Como (50 min). Będziesz cieszyć się wspaniałym rejsem promem wzdłuż jeziora z niesamowitymi malowniczymi widokami. Zanurz się w słynnym "złotym trójkącie" jeziora, znanym z niezwykłych willi i zapierających dech w piersiach wiosek, takich jak Bellagio i Varenna. Odkryj urocze butiki z lokalną sztuką i zatrzymaj się w restauracji nad jeziorem, aby skosztować autentycznej włoskiej kuchni. Twój przewodnik zasugeruje Ci kilka wspaniałych restauracji z widokiem na jezioro i zjesz lunch w Bellagio. Wycieczka obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem różnych części jeziora Como, w tym Bellagio i Varenna, wraz z przewodnikiem, aby podziwiać malownicze brukowane drogi, wypielęgnowane ogrody, piękne historyczne wille i panoramiczne widoki. Na koniec wycieczki wraz z przewodnikiem wsiądź do pociągu ekspresowego z powrotem do Mediolanu. Wycieczka zakończy się około godziny 18:30 na Dworcu Centralnym w Mediolanie. W okresie zimowym (od listopada do lutego) podczas tej wycieczki przejedziesz się kolejką linową na wzgórze Brunate, podczas gdy w sezonie (od połowy marca do listopada) będziesz cieszyć się większą ilością wolnego czasu, a także spacerem z przewodnikiem po Bellagio i Varenna, aby podziwiać piękne uliczki i wille.

Z Como: Lugano i Bellagio z czarującym rejsem statkiem

Z Como: Lugano i Bellagio z czarującym rejsem statkiem

Odkryj piękne jeziora i wioski Szwajcarii i Włoch z Como z pilotem wycieczki. Podziwiaj małą wioskę Cadenabbia, ciesz się rejsem z Bellagio i podziwiaj panoramiczne widoki na jezioro Como podczas całodniowej wycieczki. Najpierw rozpocznij nasz czarujący rejs na pokładzie publicznej łodzi, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Podczas tego rejsu masz szansę zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, nie spiesz się, aby się rozejrzeć i zobaczyć harmonię między naturą a architekturą. Rejs oferuje wyjątkową perspektywę na urokliwe miasteczka nad jeziorem, bujne ogrody i eleganckie wille, które ciągną się wzdłuż brzegów. Podczas rejsu po jeziorze możesz zrelaksować się na pokładzie, rozkoszować się słońcem i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch. Następnym przystankiem będzie mała wioska Cadenabbia, w której częstymi gośćmi byli zarówno królowa Anglii Wiktoria, jak i car Rosji Mikołaj. Po wyjeździe stamtąd udaj się wygodnym autokarem do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie malowniczego centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady.

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Podziwiaj rzeźby i obrazy w Villa Carlotta, która została przekształcona w muzeum i odkryj piękno włoskiego ogrodu dzięki temu biletowi wstępu. Podziwiaj wspaniałe widoki na góry otaczające jezioro Como z ogrodu ze schodami, fontannami i rzeźbami w Tremezzinie. Daj się zahipnotyzować, podziwiając ponad 20 akrów ogrodu z kilkoma różnymi sekcjami. Przejdź się pod drzewami pomarańczy i kamelii, zobacz egzotyczne rośliny, zrób zdjęcia 150 odmian azalii, które olśniewają podczas kwitnienia, i odwiedź bambusowy ogród. Cofnij się w czasie wewnątrz willi, oglądając arcydzieła sztuki. Na początku XIX wieku Giovanni Battista Sommariva kupował obrazy i rzeźby od największych artystów swojej epoki, w tym od takich mistrzów jak Antonio Canova, Francesco Hayez i Bertel Thorvaldsen. Udaj się na drugie piętro, aby odwiedzić prywatne apartamenty ozdobione meblami i przedmiotami księżniczki Charlotte, która otrzymała willę w połowie XIX wieku jako prezent ślubny, kiedy poślubiła Jerzego II, wielkiego księcia Saksonii -Meiningen.

Bellagio: grupowy rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Bellagio: grupowy rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Wybierz się w niezapomnianą podróż przez najbardziej urokliwe miejsca nad jeziorem Como. Podziwiaj słynne atrakcje, takie jak Villa Carlotta z ogrodami botanicznymi i Villa del Balbianello, uwiecznione w filmach Star Wars i Casino Royale. Zobacz malownicze historyczne rezydencje, takie jak Villa La Cassinella i Villa Balbiano, które pojawiły się w filmie House of Gucci. Na koniec odkryj Isola Comacina i podziwiaj Villa Melzi, otoczoną pięknymi ogrodami. W zależności od własnego harmonogramu możesz wysiąść w Tremezzo lub wrócić do Bellagio.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 459
Sortuj wg::

Prowincja Como: Najciekawsze atrakcje

Jezioro Como: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Jezioro Como: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jezioro Como? Kliknij tutaj.

Jezioro Como: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2115 recenzji)

Elena jest z pewnością najlepszym przewodnikiem, jakiego kiedykolwiek miałem! Zna wiele języków i udziela bardzo interesujących informacji historycznych i praktycznych. Świetnie się bawiliśmy z córką w Bellagio i Como i zdecydowanie warto je odwiedzić. To jest bardzo piękne! Wolałem wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem autobusem i ten pomysł był słuszny, zwłaszcza że droga może być ruchliwa i nie jest łatwa do przejechania. Roni, kierowca autobusu, jechał znakomicie i wszystko poszło gładko.

Wycieczka była świetna. Piękna sceneria. Anna, nasz przewodnik, była bardzo kompetentna i przyjemna. Upewniła się, że wszyscy są zaangażowani, co było miłe jako podróżujący samotnie. Kochałem Bellagio. Wolałbym mieć tam więcej czasu na spacery. Jedynym minusem był chaos na początku. Podałem swoje dane – nie mogłem znaleźć swojego nazwiska na liście. został przekazany około 4 różnym osobom, zanim znalazłem mój przewodnik.

Wspaniała przejażdżka pociągiem z zapierającymi dech w piersiach widokami. Gorąco polecam to zrobić, jeśli masz czas.

Wspaniały przewodnik i kierowca. Michele i Simona sprawili, że nasz dzień!

Fantastycznie, jestem pod wrażeniem. Polecam każdemu. Rewelacja.