Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jezioro Como

Jezioro Como – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

1. Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się podczas dwóch prywatnych rejsów po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Odkryj neoklasycystyczną Villa Olmo z uroczym włoskim ogrodem. Następnie udaj się nad jezioro na dwa spokojne prywatne rejsy. Podziwiaj rozległe widoki na okolicę z ekskluzywnej prywatnej łodzi.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

2. Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

Wsiądź do luksusowego autokaru i udaj się do historycznego miasta Lecco, a następnie udaj się nad brzeg jeziora Como. Wejdź na prywatną łódź i popłyń po spokojnych wodach tuż po wschodzie słońca. Podczas rejsu podziwiaj widok na malowniczą wioskę, taką jak Bellagio i kilka słynnych willi. Jedź autokarem do St. Moritz i podziwiaj wspaniałe widoki na doliny i zapierające dech w piersiach krajobrazy, takie jak Chiavenna i Bregaglia. Przejdź przez alpejskie doliny Gryzonii i dramatyczną przełęcz Maloja w Alpach Szwajcarskich. Przyjedź do St Moritz i zyskaj trochę wolnego czasu na zwiedzanie oraz zjedzenie lunchu lub przekąski we własnym tempie. Przeglądaj ekskluzywne sklepy z modą, wybierz się na promenadę wzdłuż jeziora lub napij się gorącej czekolady w jednej z wiejskich kawiarni. Następnie wsiądź do malowniczego czerwonego pociągu Bernina i wybierz się na zapierającą dech w piersiach przejażdżkę jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Przyjedź do wioski Tirano, aby przekroczyć Valtellinę w drodze powrotnej do Mediolanu.

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

3. Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Podczas tej całodniowej wycieczki zanurz się w najlepszej kulturze szwajcarskiej i włoskiej. Wyruszając z Mediolanu, po drodze wysłuchaj pouczającego komentarza na temat zabytków i spektakularnego krajobrazu. Dotrzyj do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzenie centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady. Udaj się do małej wioski Cadenabbia, gdzie często odwiedzali angielską królową Wiktorię i Zara Mikołaja z Rosji, a następnie grupa dotrze do wioski Tremezzo. Stamtąd rozpoczyna się nasz ekskluzywny rejs prywatną łodzią do Bellagio, znanego również jako „Perła Jeziora Como”. Podczas tego rejsu będziesz miał okazję zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, rozejrzeć się dookoła i dostrzec harmonię pomiędzy naturą i architekturą. Prześlizguj się obok willi z ich pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Będąc w Bellagio, skorzystaj z wolnego czasu, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch przed rejsem powrotnym do Tremezzo Twoim ostatnim przystankiem będzie malownicze i wciąż popularne miasto Como. Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście i dotrzyj do gotyckiej katedry w towarzystwie profesjonalnego pilota, który pomoże Ci odkryć sztukę i historię tego uroczego miasta.

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

4. Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Podziwiaj wspaniałe górskie krajobrazy wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu do Varenny i Bellagio. Rozpocznij podróż autobusem bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne perełki. Wskocz na prywatną łódź wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo, podkreślającego najważniejsze wille, ogrody i inne miejsca. Zejdź na ląd w Varenna, przespaceruj się brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Wsiądź na kolejny prom do kolorowego Bellagio, uważanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i skosztuj regionalnego posiłku w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec wsiądź do autobusu powrotnego do Mediolanu, gdzie możesz usiąść wygodnie i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianego dnia.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

5. Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Poznaj jeden z najbardziej malowniczych regionów północnych Włoch podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej nad ulubione miejsce celebrytów - jezioro Como. Odwiedź piękne miasta Como i Bellagio, wybierz się w rejs po jeziorze i podziwiaj malownicze widoki regionu. Podczas podróży autobusem z Mediolanu otrzymasz pouczający komentarz na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Po przybyciu do Como wybierz się na pieszą wycieczkę po malowniczym centrum miasta, w którym zderzają się natura, sztuka i lokalne tradycje. Dowiedz się o wielu wielkich poetach i pisarzach, którzy zostali oczarowani i zainspirowani pięknem willi, ogrodów i bajkowej atmosfery Como. Następnie wejdź na pokład łodzi, aby popłynąć w górę jeziora do Bellagio, znanego jako "Perła Jeziora". Na pokładzie możesz zjeść lunch. Następnie udaj się do Sanktuarium Madonna del Ghisallo, patronki rowerzystów. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc dla entuzjastów kolarstwa i cel podróży tysięcy sportowców z całego świata. Wewnątrz kościoła będziesz mógł podziwiać pamiątki, kultowe koszulki i rowery najbardziej lubianych kolarzy na świecie, w tym Coppi, Bartali, Merckx, Motta i Pantani. Od 2 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. wizyta w Ghisallo nie odbędzie się; grupa popłynie promem z Bellagio do Cadenabbia, a następnie wróci do Mediolanu.

Z Mediolanu: Jezioro Como, Bellagio, Lugano - jednodniowa wycieczka z rejsem

6. Z Mediolanu: Jezioro Como, Bellagio, Lugano - jednodniowa wycieczka z rejsem

Ucieknij od zgiełku Mediolanu na relaksującą wycieczkę po wiejskich terenach północnych Włoch i południowej Szwajcarii, podróżując w klimatyzowanym komforcie. Zrelaksuj się, podziwiając alpejskie widoki, wspaniałe jeziora i wille. W niecałą godzinę przekroczysz włoską granicę i dotrzesz do Szwajcarii, a następnie przejedziesz malowniczą trasą do podnóża Alp. Pierwszym celem Twojej wielkiej ucieczki jest Lugano, z zapierającymi dech w piersiach panoramami i doskonałymi możliwościami zakupów. Jeśli pragniesz kultury artystycznej, wybierz się na relaksujący spacer po mieście do kościoła Chiesa di Santa Maria di Loreto. Aby skorzystać z terapii detalicznej, udaj się do pięknej dzielnicy handlowej w centrum miasta, pełnej zachęcających sklepów, bogatej szwajcarskiej czekolady i doskonałych towarów luksusowych. Następnie dotrzyj do słynnego miasta Bellagio, "Perły Jeziora Como". Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta i zakupy lub zrelaksuj się i zjedz lokalne jedzenie w najbardziej nostalgicznych barach i restauracjach. Po zrobieniu kilku zdjęć i cieszeniu się uroczą atmosferą miasta, kontynuuj podróż autokarem nad jezioro Como. Po przyjeździe ciesz się rejsem wzdłuż jeziora, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy i zobaczyć wille bogatych i sławnych. Jezioro Como jest znanym miejscem wypoczynku dla gwiazd i celebrytów. Podczas rejsu Twój przewodnik wskaże willę George'a Clooneya, a także wille, które niegdyś gościły plany filmowe Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda. Następnie autobus zabierze Cię z powrotem do centrum Mediolanu na kolację.

Z Mediolanu: Pociąg Bernina, Alpy Szwajcarskie i 1-dniowa wycieczka do St. Moritz

7. Z Mediolanu: Pociąg Bernina, Alpy Szwajcarskie i 1-dniowa wycieczka do St. Moritz

Spotkanie uczestników w miejscu spotkania (obok Excelsior Hotel Gallia). Wyjazd do St. Moritz. Rozpoczyna się ta fantastyczna 1-dniowa wycieczka z Mediolanu! Po drodze krótki postój na kawę. Po drodze podziwiaj piękny krajobraz jeziora Como. Przyjazd na ST. Moritz i krótka wizyta w mieście - Położone w Górnej Engadynie i zbudowane w IXX wieku St. Moritz jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie. Elegancja i ekskluzywność charakteryzują to położone na 1856 m n.p.m. miasto. wysokości pośrodku wspaniałego krajobrazu jezior Engadyny. Wczesnym popołudniem wyjazd pociągiem powrotnym. Znany jako najpiękniejszy pociąg na świecie. Pociąg, który „wspina się na górę”, stykając się ze zboczami o nachyleniu 70 na tysiąc, dotyka nieba do wysokości 2253 metrów, najwyższego punktu, do którego dojeżdża pociąg w Europie. Trasa St. Moritz-Tirano to ścieżka, która daje możliwość zachwytu różnorodnością, jaką oferuje nam przyroda. Wieczorem przyjazd do Tirano i powrót autokarem/minibusem do Mediolanu Przylot do Mediolanu spodziewany jest wieczorem. uwaga HISTORIA PROGRAMU MOŻE BYĆ ODWRÓCONA. Wysiądź w hotelu Gallia Piazza Duca d'Aosta, 9

Z Como: Lugano i Bellagio z ekskluzywnym rejsem łodzią

8. Z Como: Lugano i Bellagio z ekskluzywnym rejsem łodzią

Przeglądaj piękne jeziora i wioski Szwajcarii i Włoch z Como z przewodnikiem. Podziwiaj małą wioskę Cadenabbia, wybierz się na rejs z Bellagio i podziwiaj panoramiczne widoki na jezioro Como podczas całodniowej wycieczki. Po wyjeździe z Como udaj się wygodnym autokarem do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie malowniczego centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady. Następnym przystankiem będzie mała wioska Cadenabbia, gdzie częstymi gośćmi byli zarówno królowa Anglii Wiktoria, jak i Zar Mikołaj z Rosji, a następnie grupa dotrze do wioski Tremezzo. Stamtąd rozpoczyna się nasz ekskluzywny rejs prywatną łodzią do Bellagio, znanego również jako „Perła Jeziora Como”. Podczas tego rejsu będziesz miał okazję zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, rozejrzeć się dookoła i dostrzec harmonię pomiędzy naturą i architekturą. Prześlizguj się obok willi z ich pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Będąc w Bellagio, skorzystaj z wolnego czasu, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch przed rejsem powrotnym do Tremezzo. Następnie dotrzesz do Como malowniczą wycieczką autobusową brzegiem jeziora.

Z Como: Wycieczka 1-dniowa do Lugano i Bellagio oraz rejs prywatną łodzią

9. Z Como: Wycieczka 1-dniowa do Lugano i Bellagio oraz rejs prywatną łodzią

Daj się oczarować wspaniałej panoramie, odwiedzając dwa kraje i dwa jeziora podczas tej 1-dniowej wycieczki z Como do Lugano, Cadenabbia i Bellagio. Ciesz się pouczającymi komentarzami i rejsem po jeziorze Como. Wsiądź do autobusu z Como i po około 1 godzinie jazdy dotrzyj do Lugano. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie zachwycającego centrum miasta i romantyczny spacer brzegiem jeziora. Przejedź autobusem do Cadenabbia, małej wioski nad brzegiem jeziora Como i popularnego miejsca wypoczynku dla wielu arystokratów, takich jak królowa Wiktoria i Mikołaj z Rosji. Z Cadenabbia wejdź na pokład rejsu, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Spędź trochę wolnego czasu w tej malowniczej wiosce. Później podziwiaj niesamowity krajobraz z wody podczas kolejnego rejsu łodzią po jeziorze. Podziwiaj fascynujące wille ze wspaniałymi ogrodami, wracając do Como.

Como: Wynajem łodzi motorowej nad jeziorem Como

10. Como: Wynajem łodzi motorowej nad jeziorem Como

Wynajmij własną łódź i odkryj jezioro Como we własnym tempie. Stwórz własną przygodę, odkrywając piękne jezioro i urokliwe miasteczka na wybrzeżu. Spotkaj się w Sant'Agostino su Lungo Lario Trieste. Zostaniesz odprowadzony do łodzi i otrzymasz krótkie wyjaśnienie zasad i funkcji statku. Otrzymasz również sugestie dotyczące tego, co warto zobaczyć.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 205
Sortuj wg::

Jezioro Como: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jezioro Como? Kliknij tutaj.

Jezioro Como: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2115 opinii

Wszystko było idealne, spotkałem też niesamowitych ludzi, ale ze względu na napięty harmonogram musiałem biec i nie dostałem danych kontaktowych, aby pozostać w kontakcie!

Trochę spóźniłem się na miejsce spotkania i prawie mogłem przegapić wycieczkę, ale czekali na mnie i to świetny sposób, aby zobaczyć Como w jeden dzień.

Wszystko było bardzo dobre i dobrze zorganizowane. Marina była bardzo przyjazna i wycieczka przebiegła bardzo dobrze. Gratulacje dla wszystkich.

wszystko było świetnie, jedną rzecz, którą chciałbym móc zrobić, to móc naładować telefon w autobusie

Wszystko było bardzo dobrze, wycieczka była bardzo przyjazna, a widoki były piękne.