Jerez de la Frontera – nasze najbardziej polecane atrakcje

Jerez de la Frontera: Jak tańczą konie andaluzyjskie

1. Jerez de la Frontera: Jak tańczą konie andaluzyjskie

Podziwiaj umiejętności jeździeckie hiszpańskich koni i jeźdźców podczas wyjątkowego baletu „Jak tańczą konie andaluzyjskie” w Fundacion Real Escuela Andaluza Del Arte Ecuestre (Fundacja Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej) w Jerez de la Frontera. Choreografia, której towarzyszy typowa hiszpańska muzyka i XVIII-wieczne kostiumy, wykorzystuje ruchy oparte na klasycznym ujeżdżeniu, Doma Vaquera (jazda konna w wiejskim stylu) i tradycyjnych pracach jeździeckich. Każde przedstawienie składa się z 6-8 różnych choreografii, zaplanowanych przez szkołę według następującego repertuaru: Doma Vaquera: Doma Vaquera to hiszpańska dyscyplina jeździecka, oparta na tradycyjnej hodowli bydła. Jeździec jeździ na koniu po arenie tylko jedną ręką, najpierw kłusem, a później galopem, zmieniając rytm i wykonując piruety i arreony (przechodząc w galop). Ujeżdżenie klasyczne: Zobacz różne choreografie, takie jak „The Colts”, „Airs on Horseback”, „Pas de Deux”, „Passage and Piaffer”, „Domino on Horseback”, „Airs Above the Ground” i „Fantasy”. Konie wykonują zaawansowane ćwiczenia do muzyki klasycznej. Prowadzenie bryczką: Podziwiaj, jak konie demonstrują swoją umiejętność ciągnięcia powozów. Te powozy konne były pierwotnie używane do transportu, ale obecnie są relegowane do sportu i wystaw, przy użyciu klasycznych uprzęży i prowadzone przez woźniców, którzy zręcznie demonstrują ekscytujące umiejętności. Praca w ręku: Podziwiaj umiejętności konia, który jest posłuszny jeźdźcowi, nawet gdy jeździec nie siedzi w siodle. Wykonają klasyczne ćwiczenia ujeżdżeniowe Haute École, takie jak lewady, capriole, courbettes, piaffe (między filarami) czy stęp hiszpański. Karuzela: Zobacz, jak grupa koni i jeźdźców wspólnie wykonuje zaawansowane ćwiczenia jeździeckie, zapewniając odpowiednie zakończenie występu. Gala V Schools z okazji 50-lecia 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 21:00 po raz pierwszy wspólnie wystąpią Cztery Europejskie Szkoły Jeździeckie: Austria, Francja, Hiszpania i Portugalia. Zupełnie nowa Międzynarodowa Szkoła Jeździecka w Abu Dhabi dołączy do tego wydarzenia opracowanego pod nadzorem i szkoleniem naszej Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej. Będzie to historyczne wydarzenie, podczas którego każda Szkoła wystawi swoje najlepsze i najwybitniejsze numery. Aby spełnić ogromne oczekiwania, 4000 miejsc zostanie udostępnionych na trybunach, które zostaną zainstalowane na arenie zewnętrznej Szkoły Królewskiej, znajdującej się obok ujeżdżalni „Álvaro Domecq”, a także przestrzeń rekreacyjna i gastronomiczna. Możesz kupić bilety, wybierając odpowiednią opcję we wspomnianych terminach.

Jerez de la Frontera: andaluzyjski taniec konny i muzea

2. Jerez de la Frontera: andaluzyjski taniec konny i muzea

Podziwiaj umiejętności jeździeckie hiszpańskich koni i jeźdźców podczas wyjątkowego baletu „Jak tańczą konie andaluzyjskie” w Królewskiej Andaluzyjskiej Szkole Sztuki Jeździeckiej w Jerez de la Frontera. Choreografia, której towarzyszy typowa hiszpańska muzyka i XVIII-wieczne kostiumy, wykorzystuje ruchy oparte na klasycznym ujeżdżeniu, Doma Vaquera i tradycyjnych pracach jeździeckich. Konie wykonują zaawansowane ćwiczenia do muzyki klasycznej. Każdy pokaz składa się z 6-8 różnych choreografii, takich jak „The Colts”, Airs on Horseback, Pas de Deux, Passage and Piaffer, „Domino on Horseback”, Airs Above the Ground i „Fantasy”. Zobacz, jak konie demonstrują swoją umiejętność ciągnięcia powozów, które pierwotnie były używane do transportu, ale obecnie są wykorzystywane do celów sportowych i wystawowych, przy użyciu klasycznych uprzęży i prowadzone przez woźniców, którzy zręcznie demonstrują swoje umiejętności. Zobacz klasyczne ćwiczenia ujeżdżeniowe „Haute École”, takie jak lewady, capriole, courbettes, piaffe (między filarami) i chód hiszpański. Zobacz, jak grupa koni i jeźdźców wspólnie wykonuje zaawansowane ćwiczenia jeździeckie, zapewniając odpowiednie zakończenie występu. Wejście na teren obiektu prowadzi przez Visitor Reception Centre, gdzie do godziny 11:00 znajduje się cyfrowe kino, w którym można obejrzeć spektakularną audiowizualną prezentację historii sztuki jeździeckiej w Andaluzji. Obszar ten prowadzi do ogrodów, w których znajduje się wiele egzotycznych roślin. Sam Pałac wznosi się majestatycznie nad ogrodami i jest pięknym przykładem XIX-wiecznej architektury. W piwnicy znajdziesz Muzeum Sztuki Jeździeckiej, które składa się z 11 sal, w których odkryjesz początki i historię sztuki jeździeckiej oraz konia w Andaluzji. Podziwiaj Siodlarnię, miejsce, w którym powstają i naprawiane są uprzęże. Muzeum powozów to koniec Twojej podróży, w którym zobaczysz uprzęże i kostiumy jeździeckie.

Jerez: pokaz flamenco i opcjonalna kolacja w Tablao Puro Arte

3. Jerez: pokaz flamenco i opcjonalna kolacja w Tablao Puro Arte

Weź udział w autentycznym pokazie flamenco w Jerez, położonym w regionie znanym jako miejsce narodzin flamenco. Spektakl odbywa się w Tablao Flamenco Puro Arte, winiarni z 1739 roku. Będziesz miał okazję obejrzeć flamenco w różnych stylach, takich jak martinetes, soleá i bulerías. Spektakl trwa około godziny i dziesięciu minut. Jest prowadzony przez grupę pięciu artystów i jest specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy szukają wysokiej jakości pokazu flamenco. Masz możliwość ulepszenia swojego doświadczenia dzięki opcji kolacji. Istnieją dwie różne opcje menu, które oferują jedne z najlepszych specjałów regionalnych. Można także skosztować lokalnych win z regionu.

Jerez: Wycieczka z przewodnikiem po winnicy z degustacją wina

4. Jerez: Wycieczka z przewodnikiem po winnicy z degustacją wina

Zanurz się w kulturze winiarskiej Jerez de la Frontera, andaluzyjskiego miasta słynącego z produkcji sherry i brandy. Przejdź obok białych bodeg, wysadzanych kwiatami alei i bujnych winnic do najbardziej znanej hiszpańskiej bodegi z sherry, Tio Pepe w González Byass. Zwiedź jego piwnice i skosztuj degustacji wina. Udaj się do winnicy położonej w sercu Jerez, w pobliżu katedry i Alcazaru. Dołącz do przewodnika w podróży w czasie, począwszy od XIX wieku, kiedy Jerez zostało przekształcone w światową stolicę wina, a młody Manuel Mª González Ángel położył pierwszy kamień pod obecną Winiarnię Tío Pepe . Spaceruj po winnicach, tarasach i starych brukowanych uliczkach, aby odkryć system dojrzewania win i brandy z Jerez. Dowiedz się o tradycyjnych procesach związanych z produkcją jednych z najlepszych win na świecie. Po zwiedzaniu piwnic czas na delektowanie się aromatami i smakami produkowanych tu win. Popijaj wzmocnione białe wina i ciesz się ich charakterystycznym orzechowym smakiem.

Wstęp do Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jeździeckiej

5. Wstęp do Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jeździeckiej

Z biletem wstępu wejdziesz do Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej w centrum obsługi gości, gdzie obejrzysz audiowizualną prezentację na temat historii sztuki jeździeckiej w Andaluzji (dostępna do 11:00 ). Recepcja prowadzi do ogrodów z różnorodnymi egzotycznymi roślinami. Zwróć uwagę na wielką fontannę, która zdobi centrum ogrodów i której strumienie wody zapraszają gości do wejścia w głąb terenu Szkoły Królewskiej. Po drugiej stronie fontanny pałac wznosi się majestatycznie nad ogrodami. To piękny przykład XIX-wiecznej architektury, zaprojektowany przez Charlesa Garniera. Na parterze można podziwiać kajuty, urządzone zgodnie z pierwotnym założeniem. W podziemiach znajduje się Muzeum Sztuki Jeździeckiej, które składa się z 11 sal poświęconych początkom i historii sztuki jeździeckiej oraz koniom w Andaluzji. Później zobaczysz, gdzie powstają i naprawiane są uprzęże. Ta mozolna praca jest wykonywana w rymarstwie przez mistrza rymarskiego i jego uczniów. Obejrzyj trening, który odbywa się na zewnętrznych ringach do ćwiczeń i zobacz halę sportową, budynek zaprojektowany w autentycznym andaluzyjskim stylu. Z pojemnością 1600 osób jest to idealne miejsce do oglądania codziennego treningu koni i jeźdźców. W stajniach, ośmiokątnym kompleksie, zobaczysz najbardziej charakterystyczne konie szkoły. W centrum stajni znajduje się siodlarnia, w której przechowywane są wszystkie uprzęże używane do codziennych treningów i pokazów. Wizyta w muzeum powozów to koniec wizyty. Podziwiaj pojazdy, konie, uprzęże i stroje jeździeckie w kolekcji muzeum.

Jerez: Yeguada de la Cartuja Carthusian Horses Tour

6. Jerez: Yeguada de la Cartuja Carthusian Horses Tour

Udaj się do historycznego stanu Fuente del Suero w Andaluzji, aby zobaczyć najbardziej znaną na świecie stado koni Cartujano. Od czasów starożytnych te szlachetne bestie odgrywały ważną rolę w kulturze hiszpańskiej, a stadnina koni Yeguada de la Cartuja, obok klasztoru La Cartuja, jest idealnym miejscem do ich hodowli, dzięki klimatowi i żyznym ziemiom. Region stał się sławny, gdy w XV wieku klasztor kartuzów stał się niekwestionowanym ośrodkiem hodowli koni Jerezano. Tradycja ta trwa nieprzerwanie do dziś, a stadnina może pochwalić się ponad 200 końmi pełnej krwi angielskiej. Weźmiesz udział w wycieczce z przewodnikiem po farmie, aby dowiedzieć się o jej zaangażowaniu w zachowanie i doskonalenie rasy Cartujano. Zobacz swobodnie biegające ogiery i klacze, wolno biegające ogiery, wystawę ujeżdżenia, aktualną partię źrebiąt i nie tylko Przyjrzyj się wdziękowi i sile prestiżowej rasy i odkryj, dlaczego są one dumą narodową Hiszpanii.

Z Sewilli: jednodniowa wycieczka do Kadyksu i Jerez de la Frontera

7. Z Sewilli: jednodniowa wycieczka do Kadyksu i Jerez de la Frontera

Poznaj historię Kadyksu i Jerez podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Sewilli. Ciesz się lokalnymi tapas, zrelaksuj się na plaży i zwiedzaj urocze uliczki zabytkowego centrum Kadyksu. Rozpocznij w Zatoce Kadyksu i zobacz jej piękne wybrzeże Costa de la Luz. Najpierw zatrzymaj się w Jerez de la Frontera, gdzie będziesz miał okazję odwiedzić tradycyjną bodegę i skosztować słynnych win z południa Hiszpanii. Następnie przejazd do Kadyksu, miasta z zachwycającymi plażami i smacznymi tapas, którego mieszkańcy słyną na całym świecie ze swojego radosnego nastawienia. Odwiedź centrum miasta i wspaniałą katedrę i stopniowo odkrywaj najstarsze miasto w Europie z ponad 3 tysiącleciami historii. Następnie spędź popołudnie na jednej z plaż lub spaceruj wąskimi uliczkami Barrio de la Viña lub El Pópulo, najbardziej urokliwych i tradycyjnych dzielnic miasta.

Jerez: wycieczka z przewodnikiem po Bodegas Fundador z sesją degustacyjną

8. Jerez: wycieczka z przewodnikiem po Bodegas Fundador z sesją degustacyjną

Podczas tej pouczającej wycieczki dowiesz się, jak od podstaw przygotować Sherry i Brandy. Dowiedz się, jak alkohol zaczyna się w winnicy i kończy w Bodegas Fundador, i ciesz się degustacją Sherry i Brandy w Bodega. Zapraszamy do odwiedzenia najbardziej wyjątkowej i najstarszej bodegi w Jerez, założonej w 1730 roku. Zacznij od charakterystycznej bodegi o wyjątkowej architekturze zwanej „La Mezquita”; jego ogrody, uważane za zasób o znaczeniu kulturalnym. Odwiedź muzeum, w którym możesz poznać historię Bodegas Fundador i jego marek. Dowiedz się o procesie produkcji sherry i brandy, a także spróbuj i ciesz się nimi. Poznaj historię najlepiej sprzedającej się marki sherry na świecie. Skosztuj win najbardziej docenianych przez największych sommelierów i szefów kuchni na świecie.

Jerez: Wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum

9. Jerez: Wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po Jerez de la Frontera, najważniejszym mieście w prowincji Kadyks, gdzie znajduje się legendarna hiszpańska produkcja sherry i wyróżnia się dziedzictwem historycznym i artystycznym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Plaza del Arenal i wyrusz na zwiedzanie dzielnicy San Miguel, z oszałamiającym gotyckim kościołem i typową architekturą. Odkryj bogatą mieszankę islamskich i chrześcijańskich zabytków otaczających Alkazar i podziwiaj gotyckie, barokowe i neoklasyczne fasady katedry. Dowiedz się o tajemniczych Tartezjanach, uważanych za pierwszych osadników tego obszaru. Podróżuj przez czasy Fenicjan, Rzymian, Wizygotów i Maurów i dowiedz się, jak każdy z nich wywarł głębokie kulturowe wrażenie na Jerez. Podziwiaj ozdobne place i pałace, w tym miejsce starego ratusza, i udaj się do kościoła San Dionisio, jedynego kościoła mudejar w mieście.

Sewilla: degustacja wina w Jerez i Kadyksie oraz jednodniowa wycieczka do pokazu koni

10. Sewilla: degustacja wina w Jerez i Kadyksie oraz jednodniowa wycieczka do pokazu koni

Ciesz się połączoną 10-godzinną wycieczką po Jerez de la Frontera i Kadyksie i poznaj słynne na całym świecie wina i jeden z najbardziej spektakularnych pokazów jeździeckich na świecie. Twój przewodnik wprowadzi Cię w świat wina w jednej z najlepszych piwnic winiarskich w Jerez, znanej na całym świecie z produkcji sherry. Poznaj proces produkcji słynnych win, od gleby po światło słoneczne, oraz głęboko zakorzenione techniki produkcji. Skosztuj kilku rodzajów sherry w typowej winiarni. Jeśli wybrano taką opcję, przejdź do Royal Andalucían School of Equestrian Art Foundation, aby obejrzeć pokaz „How the Andalucían Horses Dance”, uważany za jeden z najlepszych baletów jeździeckich, z choreografią opartą na tradycyjnych i kowbojskich metodach oswajania dzikich koni. Jedź wzdłuż Costa de la Luz do Kadyksu, gdzie lokalny przewodnik oprowadzi Cię po centrum miasta, aby zobaczyć neoklasycystyczną XVII-wieczną katedrę. Następnie będziesz mieć trochę wolnego czasu na lunch i zwiedzanie najstarszego miasta Europy na własną rękę.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jerez de la Frontera

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 44
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Jerez de la Frontera: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Jerez de la Frontera

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Jerez de la Frontera?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Jerez de la Frontera dla osób z dziećmi?

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Jerez de la Frontera?

Jerez de la Frontera: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jerez de la Frontera? Kliknij tutaj.

Jerez de la Frontera: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 4485 opinii

Ciekawe przedstawienie, w którym prezentowane są najróżniejsze sekwencje kroków, jakie ćwiczył jeździec i koń. Spektaklu zawsze towarzyszy typowa hiszpańska muzyka. Niestety poszczególne występy odbywają się bez wyjaśnień, wszystko jest tylko po hiszpańsku. Chcielibyśmy kilka notatek w języku angielskim, aby lepiej zrozumieć trening koni i prezentacje. W przerwach masz możliwość obserwowania i fotografowania koni i jeźdźców na terenie zewnętrznym. Ogólnie nam się podobało.

Personel jest uprzejmy i pomocny. Teren jest piękny i warto przyjechać godzinę wcześniej, żeby się pospacerować. Spektakl to widok do zobaczenia. Konie i jeźdźcy są ze sobą zjednoczeni, a zsynchronizowane wyświetlacze są cudem. Jeśli masz jakieś doświadczenie i/lub wiedzę na temat ujeżdżenia, będziesz zdumiony, ale jeśli nie, pokaz nadal jest niesamowitym i podnoszącym na duchu przeżyciem. Można też spotkać konie i uważam to za wspaniałe przeżycie.

Nie mam nic wspólnego ze sportami „końskimi” natomiast - zwierzęta sa piękne, sama instytucja bardzo elegancka, pokaz wzorowy. Nie można nie zobaczyć tzw hiszpańskiej szkoły jazdy u samego źródła :) Uwaga: wstęp na 30-45 min przed pokazem, pokaz 1,5 h. Jeśli ktoś specjalnie przyjeżdża spoza Jerez na pokaz (jak ja) ma później relatywnie mało czasu na obejrzenie zabytków i wizytę w wytwórni sherry!

Piękne przedstawienie. Dostępne są tam napoje i lekkie przekąski. Jest przerwa. Parking trochę trudny do znalezienia, ale po prostu szukaj. Budynek jest ciepły/chłodny, więc na wszelki wypadek weź ze sobą mały wentylator.

Piękne miejsce, szczególnie dla tych którzy kochoją konie.