Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jerapetra

Jerapetra – nasze najbardziej polecane atrakcje

Agios Nikolaos: Rejs statkiem na Spinalongę z przystankiem na pływanie

1. Agios Nikolaos: Rejs statkiem na Spinalongę z przystankiem na pływanie

Spinalonga to niezwykła wyspa z twierdzą, sięgającą czasów weneckich. To wyspa legend i triumfu z powodu przetrwania epidemii trądu na początku XX wieku, a obecnie miejsce o wielkim znaczeniu archeologicznym i historycznym. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić centrum edukacyjne i dowiedz się o kolonii ofiar trądu i o ludziach, którzy przetrwali tę dawną chorobę. Zwiedzaj fortyfikacje weneckie i poznaj długą i fascynującą historię wyspy.Udaj się na spacer i podziwiaj widoki na zatokę i fortyfikację. Kontynuuj rejs, mijając ciekawe miejsca w zatoce Mirabello: jaskinię legendarnego pirata Barbarosy, zatopione starożytne miasto Olous i wyspę, na której żyją wytrzymałe kreteńskie kozy Kri Kri. Zrelaksuj się i pływaj w fantastycznych turkusowych wodach zatoki Kolokitha. 40-metrowa łódź wyposażona jest w dwa bary i salon i restaurację serwującą dania kuchni greckiej i międzynarodowej w przystępnych cenach. Lokal zapewnia wysokiej jakości serwis zapewniony przez załogę.

Rejs z Ajos Nikolaos na Spinalongę i grill na Kolokytha

2. Rejs z Ajos Nikolaos na Spinalongę i grill na Kolokytha

Ciesz się zabawnym rejsem w greckim słońcu z grillem nad morzem. Poznaj zatokę Kolokytha i historyczną wyspę Spinalonga. Rozpocznij dzień od wejścia na pokład łodzi w pięknym porcie Agios Nikolaos. Rejs po pięknej Zatoce Mirabello przed przybyciem na legendarną wyspę Spinalonga. Na wyspie Spinalonga będziesz miał półtorej godziny na zwiedzanie weneckich fortyfikacji i starych domów ofiar trądu. Dowiedz się o historii i ludziach, którzy żyli na wyspie w pierwszej połowie XX wieku z drukowanego przewodnika, który otrzymasz bezpłatnie. Później łódź zabierze Cię na drugą stronę wyspy Kolokytha i zacumuje przy plaży o tej samej nazwie. Kolokytha to piękna zatoka z krystalicznie czystą turkusową wodą. Zrelaksuj się, popływaj i opalaj się, podczas gdy załoga łodzi przygotuje dla Ciebie obfite grillowanie. Zapraszamy na grillowane kotlety schabowe, surówkę z kapusty, pieczywo, wino i sezonowe owoce.

Z Ierapetry: Rejs po wyspie Chrissi z pływaniem

3. Z Ierapetry: Rejs po wyspie Chrissi z pływaniem

Rozpocznij rejs statkiem z portu Ierapetra i udaj się do egzotycznego Chrissi. Żegluj po szmaragdowych wodach Morza Libijskiego w towarzystwie mew i delfinów. Samoobsługowy bar na statku pozostaje otwarty podczas rejsu i oferuje lekkie posiłki, w tym sałatki, wino, napoje bezalkoholowe, kawę i lody. Zeskocz z łodzi i popływaj w orzeźwiającej wodzie u wybrzeży wyspy Chrissi. Po relaksującej kąpieli osusz się na pokładzie i podziwiaj widoki na błękitne i zielone wody wyspy, złote plaże i chroniony las cedrowy. Las cedrowy rozciąga się do centrum Chrissi, zajmując powierzchnię 350 000 metrów kwadratowych. Kolory skał są spektakularne, a prawie całą wyspę pokrywa złoty piasek.

Z Jerapetra: jaskinia Zeusa i płaskowyż Lasiti - 1 dzień

4. Z Jerapetra: jaskinia Zeusa i płaskowyż Lasiti - 1 dzień

Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru klimatyzowanym Land Roverem z miejsca zakwaterowania o 10 rano i udaj się do pasma górskiego Dikti. Przejedziesz przez kilka tradycyjnych i bardzo malowniczych górskich wiosek. Będzie mnóstwo okazji, by zatrzymać się na zdjęcia lub napić się kawy w prawdziwej tawernie. Na płaskowyżu Lassithi możesz zobaczyć orły i sępy, ponieważ oba gniazdują na tym obszarze. Następnie dotrzesz do podstawy góry Spathi. Jaskinia Psychro, miejsce narodzin greckiego boga Zeusa, znajduje się na północnej ścianie Spathi. Przejdziesz 15 minut po stromym wzgórzu do wejścia do jaskini, a stamtąd ścieżką w dół do spektakularnej jaskini. Następnie zjedz tradycyjny kreteński lunch meze z lokalnym winem. Po obiedzie będziesz kontynuować podróż wokół płaskowyżu, a następnie zejść, podziwiając widoki na północne wybrzeże i imponującą zaporę Aposelemis. Następnie odwiedzisz 2400-letni platan, najstarszy na wyspie, a także klasztor Selinari.

Heraklion: Rejs na wyspę Chrissi i Ierapetrę z lunchem

5. Heraklion: Rejs na wyspę Chrissi i Ierapetrę z lunchem

Odkryj jedne z najlepszych plaż i miejsc do pływania na Morzu Libijskim podczas rejsu z przewodnikiem z Heraklionu. Rejs do Lerapetry, plaż Belegrina i Vougiou Mati, podziwiając krajobrazy wzdłuż wybrzeża. Ciesz się wliczonym w cenę lunchem na pokładzie. Rozpocznij swoją podróż po starcie z miejsca spotkania na malowniczą przejażdżkę do Lerapetry. Po przyjeździe odkryj najbardziej wysunięte na południe i najcieplejsze miasto w Europie, Lerapetra, z 1,5 godziny wolnego czasu, zanim łódź wypłynie w czarujący rejs. Powitaj szmaragdowe wody Morza Libijskiego podczas rejsu w kierunku północnej plaży wyspy, Belegrina, znanej również jako Golden Beach. Ustaw kotwicę i pływaj w turkusowych wodach. Kontynuuj żeglugę wzdłuż wybrzeża wyspy, aby dotrzeć do południowej strony. Na plaży Vougiou Mati zrób kolejny przystanek na kąpiel (alternatywne plaże można odwiedzać w zależności od warunków pogodowych). Przed końcem wycieczki wróć do Lerapetry i zakotwicz 50 metrów od brzegu, aby móc zanurkować i popłynąć na dziewicze plaże wyspy.

Samodzielna wycieczka Jeepem do gór Thripti i małych wiosek

6. Samodzielna wycieczka Jeepem do gór Thripti i małych wiosek

Poznaj „dzikie serce” wschodniej Krety, nieodkryte przez turystykę, gdzie wydaje się, że „czas”. zastój. Połączenie smoły i bezdroży poprowadzi Cię z Ierapetry do gór Thripti. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest przystanek na szczycie Afentis (850 m) z niezapomnianym panoramicznym widokiem na oba morza (Libijskie/Egejskie). Jedziemy dalej do Kavousi, gdzie można podziwiać najstarsze drzewo oliwne na świecie (3250 lat). W Mochlos można skosztować „kuchni greckiej” w typowej tawernie. Kontynuujemy naszą podróż przez winnice i pola oliwne, wśród małych kapliczek, w kierunku autentycznych wiosek z ich prostym stylem życia (Sfaka, Lastros – zwana „kocią wioską”). Aby zakończyć dzień pełen przygód, odśwież się w krystalicznie czystej wodzie w zatoce Tholos. Niezapomniany dzień dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód

Z Krety: 1-dniowa wycieczka łodzią na wyspę Chrissi z przystankiem na kąpiel

7. Z Krety: 1-dniowa wycieczka łodzią na wyspę Chrissi z przystankiem na kąpiel

Podróżuj z wybranych miejsc na Krecie autobusem do miasta Ierapetra i wsiądź na wygodną łódź. Popłyń w kierunku wyspy Chrissi i ciesz się przystankami pływania w głębokich wodach w pobliżu dziewiczych plaż. Wybierz spośród opcji wycieczek, które oferują odbiór z hotelu z wielu miast na Krecie. Wskocz na pokład przestronnego autobusu i zrelaksuj się podczas jazdy do Ierapetry. Wejdź do wspaniałego portu, wchodząc na pokład łodzi i rozpocznij przygodę wokół wyspy Chrissi. Rejs na tę bezludną wyspę, która znajduje się około 15 kilometrów na południe od Ierapetry. Ta mała wyspa ma tylko 7 kilometrów długości i zajmuje powierzchnię 4743 kilometrów. Zacumuj zarówno po południowej, jak i północnej stronie wyspy, popływaj w najpiękniejszych turkusowych wodach wyspy Chrissi i rozkoszuj się słońcem w tym magicznym miejscu o naturalnym pięknie. Wróć łodzią do portu w Ierapetrze, podziwiając widok na fort po wylądowaniu. Transfer autobusem z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Wycieczka do wodospadu Richtis i północnego wybrzeża

8. Wycieczka do wodospadu Richtis i północnego wybrzeża

Wybierz się na wycieczkę na plażę Richtis po drugiej stronie zatoki Mirabello i przejdź przez las do oszałamiającego wodospadu Richtis. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania podziwiaj piękne krajobrazy podczas 1-godzinnej jazdy samochodem do zatoki Mirabello. Zjedź z asfaltu i zjedź z drogi na plażę Richtis, tuląc się do zbocza góry. Zaparkuj na dole i wejdź do wąwozu Richtis, aby rozpocząć 30-minutowy spacer do wodospadów. Podążaj ścieżką przez las, słuchając odgłosów ptaków i płynącej wody. Zatrzymaj się, aby podziwiać niesamowite wodospady, z czasem na wejście po schodach na szczyt wodospadu, zrobienie zdjęć lub popływanie w chłodnych wodach. Kiedy będziesz gotowy do wyjścia, wróć na plażę tym samym szlakiem. Podczas wycieczki zjesz tradycyjny lunch w lokalnej tawernie z winem i wodą w cenie. Pod koniec wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w rejonie Elounda.

Kreta: wąwóz Sarakina, lasy i safari na południowym wybrzeżu

9. Kreta: wąwóz Sarakina, lasy i safari na południowym wybrzeżu

Ta wycieczka zabierze Cię wysoko w góry Lassithi Range (lub Dikti Range), oferując mnóstwo wspaniałych panoramicznych widoków. Odbierając cię z miejsca zakwaterowania o 10:00, rozpoczniesz wspinaczkę przez kilka bardzo malowniczych tradycyjnych wiosek, z których jedna zatrzyma się na krótką przerwę na zakupy lub kawę. Następnie zjedziesz z drogi i ruszysz w górę przez las Kroustas do punktu położonego około 1000 metrów nad poziomem morza. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć zarówno Morze Libijskie (południowe wybrzeże), jak i Morze Egejskie (północne wybrzeże). Będziesz także mógł zobaczyć wspaniałe szczyty ośnieżonej góry Spathi (2140 metrów nad poziomem morza, druga najwyższa na wyspie), której północna ściana jest domem dla Jaskini Psychro, miejsca narodzin greckiego boga Zeusa. Widoki, które napotkasz podczas swojej wycieczki, są nie do pobicia, a okazji do zrobienia zdjęć będzie mnóstwo. Podczas pobytu w górach zostaniesz zabrany do tradycyjnej greckiej tawerny na lunch meze z lokalnym winem, a na zakończenie wycieczki wrócisz do miejsca pochodzenia.

Z Heraklionu: Plaża Palm Forest w Vai, Ierapetra i Sitia

10. Z Heraklionu: Plaża Palm Forest w Vai, Ierapetra i Sitia

Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od uroczego miasta Ierapetra, położonego na południu Europy, znanego z ciepłej pogody i lokalnych produktów. Kontynuuj wycieczkę, aby odkryć piękną wschodnią część Krety. Odwiedź największy las palmowy w Europie, Vai Palm Beach. Las palmowy co roku przyciąga tysiące turystów. Przyjeżdżają nie tylko ze względu na wspaniały las palmowy, ale także na rozległą piaszczystą plażę rozciągającą się u jego podnóża. Jednodniowa wycieczka obejmuje wizytę w Toplou, XV-wiecznym klasztorze położonym na suchym i jałowym terenie. Klasztor Toplou jest jednym z najważniejszych klasztorów na Krecie, poświęconym Panagii (Maryi Dziewicy) i św. Janowi Teologowi. Ostatni przystanek dnia, przytulne miasteczko Sitia, z uroczą plażową drogą i weneckim zamkiem. Szczegółowy harmonogram: Poranny odbiór Odbiór uczestników z punktów odbioru rozpoczniemy w godzinach porannych. W zależności od miejsca Twojego hotelu/apartamentu dojazd autobusem będzie się różnił. Autobus Dojazd do Ierapetry: prawie 1,5 – 2 godziny Pierwszy przystanek: Ierapetra. 40 minut Odwiedź najbardziej wysunięte na południe i ciepłe miasto Europy, słynące na całym świecie z produktów rolnych rozprowadzanych przez cały rok. Ciesz się wolnym czasem na spacer uroczą plażową drogą. Dojazd autobusem: 1 godzina 30 minut 2. przystanek: Klasztor Toplou – 40 minut Nasi uczestnicy będą mieli przyjemność z wizyty w historycznym i pięknym klasztorze Toplou. Tam spędzą około 40 minut czasu z przewodnikiem i czasu wolnego, aby zrobić zdjęcia wyjątkowej architektury i naturalnego krajobrazu Krety na świeżym powietrzu. Autobusem do plaży Vai: 20 minut 3. przystanek: Vai Beach – 2 godziny Zatrzymaj się w Vai, największym naturalnym lesie palmowym w Europie. Ciesz się 2 godzinami wolnego czasu na pływanie, opalanie się, lunch i fotografowanie tego egzotycznego krajobrazu Krety. Dojazd autobusem do Sitia: 30 minut 4. przystanek: Sitia – 40 minut Uczestnicy będą mieli trochę wolnego czasu na zwiedzanie miasta we własnym tempie, spacer kosmopolityczną plażową drogą, wypicie kawy w tradycyjnej kawiarni lub skosztowanie pysznych lokalnych słodyczy domowej roboty. Zakończenie wycieczki – Przyjazd do ośrodków: Wsiadanie w autokary i powrót do hoteli, gdzie rano zbieraliśmy uczestników. W zależności od natężenia ruchu i miejsc odbioru każdego z nich, czas podróży powrotnej do hotelu będzie się różnić. Powrót autobusem do Heraklionu: około 2 – 3 godziny

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Jerapetra

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jerapetra

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jerapetra to:

Ajos Nikolaos

Jerapetra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jerapetra? Kliknij tutaj.

Jerapetra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 2423 opinii

Nasz przewodnik Petra był niesamowity i oprowadził nas po Krecie i jaskini Zeusa, wyjaśniając całą historię. A także znajdowanie kóz, owiec, sępów i orłów. Jedzenie było wspaniałe, a druga para, z którą dzieliliśmy Jeepa, była cudowna i zabawna. Warte wycieczki i mniej zatłoczone jak inne z pełnym autokarem. Jeep jako bardziej osobisty. Wędrówka po jaskini trwała około 12-15 minut i jest trochę męcząca, jednak warto zabrać ze sobą wodę i kapelusz w wygodnych tenisówkach, bo warto zobaczyć widoki i wnętrze jaskini. Zejście w dół jest łatwe, plus dodatkowo jedzenie i wino 😉. Petra jest naprawdę kompetentna, mówi wieloma różnymi językami i jest uroczą damą. 😊

Michael był świetnym przewodnikiem. Był zabawny i miał dużą wiedzę na temat okolicy. Sprawił, że podróż była przyjemna i zaangażowała wszystkich pasażerów. Sugeruję noszenie butów sportowych/odzieży sportowej, ponieważ wycieczka obejmuje krótką wędrówkę, a wejście i wyjście z jaskini wymaga stromego spaceru. Gorąco polecam tę wycieczkę. Dobry stosunek jakości do ceny, a lunch również był świetny (i sycący)

Bardzo miło spędzony czas. Zabierz ze sobą dobre buty, aby odwiedzić Spinalongę. Przewodnik wyjaśnia historię odwiedzanego miejsca, naprawdę interesującą. Wstęp kosztuje 8 euro i jest bezpłatny dla osób niepełnosprawnych, poniżej 25. roku życia i powyżej 60. Naprawdę przyjemny przystanek na pływanie.

To był wspaniały dzień w Petrze, przewodnik był niesamowity. Jaskinie były niesamowite, ale zdecydowanie trzeba się tam dostać wędrówką lub można dostać osła na wzgórze

Nasz przewodnik Dimitri opowiedział tę historię z pasją. Był szczery i nasza grupa milczała, kiedy mówił. Gratulacje.