Atrakcje i wycieczki
Jatiluwih

Jatiluwih – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

1. Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu, rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w XVIII-wiecznej świątyni królewskiej Pura Taman Ayun – wg UNESCO największej i najbardziej imponującej budowli tego typu na wyspie. Następnie udaj się do świątyni na wodzie – Ulun Danu Beratan, leżącej nad brzegiem jeziora Bratan. Zachwyć się wspaniałymi widokami, stojąc przed jeziorem kraterowym, uważanym za źródło każdego źródła i rzeki na Bali. Zjedz obiad w lokalnej restauracji, po czym udaj się do pól ryżowych Jatiluwih, będących jednym z najstarszych i najlepszych przykładów krajobrazów z tarasowymi polami ryżowymi. Zobacz na własne oczy, jak miejscowa ludność nadal praktykuje zrównoważone rolnictwo i doświadcz odporności i żywotności kultury balijskiej. Na koniec obejrzyj ognisty zachód słońca oraz niesamowitą świątynię Tanah Lot, której nazwa oznacza w miejscowym języku „ziemia na morzu". Stań przed XVI-wieczną budowlą nad wodą i zanurz się w atmosferę świątyni, w której ludzie od wieków oddają cześć bogom morza.

Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

2. Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

Podziwiaj oszałamiającą świątynię Tanah Lot, na północ od Densapar, podczas wycieczki z przewodnikiem po Bali. Podziwiaj imponującą formację skalną, na której znajduje się świątynia, i poznaj jej starożytną historię. Poznaj sakralny kompleks i odkryj wokół niego urocze stragany. Tanah Lot to jedna z siedmiu świątyń oceanicznych na Bali i od wieków stanowi centrum mitologii. Ta hinduska świątynia, poświęcona bogom morza, której początki sięgają XVI wieku, ma duże znaczenie dla mieszkańców, ale obecnie jest równie uwielbiana przez turystów odwiedzających wyspę. To idealne miejsce na relaks i podziwianie nieba zmieniającego kolor na tle oceanu, z Tanah Lot dumnie stojącą na czele. Przyjdź więc i spędź czas na zwiedzaniu świątyni i jej dramatycznego otoczenia oraz poznaj bogatą historię Tanah Lot i jej wierzenia religijne. Wiele lokalnych straganów otacza także świątynię Tanah Lot. Przejdź się po pobliskich sklepach oferujących ręcznie robione bibeloty, instrumenty balijskie, tekstylia i nie tylko.

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

3. Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Odbierz się z hotelu przez kierowcę/przewodnika i rozpocznij swoją prywatną przygodę. Najpierw udaj się do sanktuarium Sacred Monkey Forest. Podczas zwiedzania i poszukiwania żyjących tu makaków długoogonowych dowiesz się, dlaczego zwierzęta te są uważane za święte. Następnie udaj się do wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Tarasu Ryżowego Tegalalang. Spaceruj wśród żywej zieleni tarasów, usiądź w cieniu palm i podziwiaj krajobrazy. Kontynuuj podróż do świątyni Tirta Empul, świątyni wodnej w pobliżu Tampaksiring. Poznaj bogatą historię świątyni podczas zwiedzania. Zakończ swoją całodniową wycieczkę, zatrzymując się przy rwącym wodospadzie Tegenungan. Podziwiaj malowniczy widok na dżunglę, chropowate formacje skalne i popływaj w basenie poniżej wodospadu. Jeśli chcesz dodać opcjonalny przystanek, udaj się na plantację kawy w Ubud i poznaj pełny cykl życia kawy.

Ubud: Małpi Las, Taras Ryżowy, Świątynia i Ukryty Wodospad

4. Ubud: Małpi Las, Taras Ryżowy, Świątynia i Ukryty Wodospad

Przedstawiamy wybrane miejsca, które są znane na Bali. Ciesz się najlepszymi rzeczami do zrobienia w Ubud, takimi jak zwiedzanie starożytnych świątyń hinduistycznych, degustacja lokalnej kawy i herbaty, oglądanie gęstych lasów z zielonymi zboczami, które dają początek przyjaznym małpom! spacer po polach ryżowych i pięknych naturalnych wodospadach. Ta wycieczka jest bardzo elastyczna, możesz zatrzymać naszego kierowcę i wybrać restaurację, jeśli chcesz zjeść lunch, bankomat / kantor po drodze. Testowanie kawy Ubud Degustacja kawy to bardzo dobry wybór na poranek, tutaj możesz zrozumieć, jak zrobić kawę na Bali, zobaczyć plantacje kawy i drzewa herbacianego z lokalnym przewodnikiem, czas trwania 30 minut do 45 minut. Sanktuarium Świętego Małpiego Lasu Ubud Monkey Forest ma tysiące przyjaznych małp, gatunek małpy to Macaca Fascicularis. Małpy są karmione 3 razy dziennie przez personel małpiego lasu, więc nie są niegrzeczne wobec odwiedzających turystów, ciekawą atrakcją jest to, że możesz zrobić sobie selfie z małpami! Zabierzemy Cię dookoła, aby cieszyć się tym małpim lasem przez około 40 minut do 1 godziny Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz piękne widoki na pola ryżowe ze starannie ułożonymi tarasami i otoczone majestatycznymi palmami kokosowymi. Oprowadzimy Cię po polach ryżowych, zobaczysz rolników, drzewa ryżowe, wodę do nawadniania pól i wiele pięknych miejsc do robienia zdjęć. czas trwania 40 minut do 1 godziny Pura Tirta Empul / Świątynia Świętej Wody Ta świątynia UNESCO jest popularnym miejscem w pobliżu Ubud, a także otwarta dla turystów, którzy chcą poznać strukturę balijskiej świątyni. Świątynia ta jest szczególnie używana przez balijskich hinduistów do modlitwy / rytuałów, a teraz turyści mogą również wykonywać rytuały oczyszczania / oczyszczania. zabierzemy Cię dookoła świątyni, aby zobaczyć strukturę świątyni i wyjaśnić o świątyni (opcjonalnie do rytuału oczyszczania) czas trwania 40 minut do 1 godziny Wodospad Ulu Petanu Jest to najbardziej naturalny wodospad w porównaniu do innych w pobliżu Ubud. Nie ma zbyt wielu schodów do wodospadu, co nie sprawi, że będziesz zbyt zmęczony, możesz pływać i cieszyć się pięknem bujnych drzew. czas trwania 40 minut do 1 godziny

Północne Bali: Ulun Danu, wodospad Banyumala i wycieczka do Jatiluwih

5. Północne Bali: Ulun Danu, wodospad Banyumala i wycieczka do Jatiluwih

Rozpocznij swoją podróż, gdy przewodnik odbierze Cię z hotelu, zapewniając komfortowe wrażenia od samego początku. Przez cały dzień wszystkie bilety są wliczone w cenę, dzięki czemu możesz skupić się wyłącznie na zwiedzaniu. Pierwszym punktem planu zwiedzania są tarasy ryżowe Jatiluwih, obiekt z listy UNESCO słynący z zapierających dech w piersiach tarasów ryżowych. Podziwiaj bujne krajobrazy i skomplikowane systemy nawadniające, które definiują tradycyjne balijskie rolnictwo. Udaj się do wodospadu Banyumala, ukrytego klejnotu położonego w samym sercu dżungli. Odwiedź idealne miejsce do robienia wspaniałych zdjęć z ukochaną osobą. Następnie możesz odświeżyć się pływając w naturalnym basenie. Udaj się do świątyni Ulun Danu Beratan, położonej nad brzegiem jeziora Beratan. To święte miejsce jest nie tylko świadectwem bogatego dziedzictwa kulturowego Bali, ale także oferuje oszałamiającą panoramę z kultowym otoczeniem jeziora. Poznaj skomplikowaną architekturę świątyni i dowiedz się o jej duchowym znaczeniu. Otrzymaj opcję dodatku do lunchu w formie bufetu w restauracji Ulun Danu, oferującej wybór lokalnych potraw z pięknym widokiem na jezioro i góry. Kontynuuj podróż do punktu widokowego Twin Lake, skąd roztacza się panoramiczny widok na jezioro Buyan i jezioro Tamblingan. Uchwyć piękno bliźniaczych jezior i otaczających je gór. Aby wzbogacić swoje doświadczenie kulturowe, wycieczka obejmuje wizytę w lokalnym warungu w celu degustacji tradycyjnej balijskiej kawy. Zanurz się w kawowej kulturze wyspy, delektując się bogatymi smakami balijskiej kawy. Ta autentyczna sesja degustacyjna doda zachwycającego akcentu do Twojej eksploracji. Na zakończenie dnia Twój kierowca zapewni Ci bezpieczną i wygodną podróż powrotną do hotelu.

Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

6. Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

Wybierz się na prywatną, całodniową wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych obiektach światowego dziedzictwa UNESCO na Bali, w tym kultowej świątyni Pura Ulun Danu Beratan nad brzegiem jeziora Beratan. Po odebraniu z hotelu lub miejsca zakwaterowania przejazd do ogrodu i świątyni Taman Ayun, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 roku i słynącej z majestatycznych, przypominających pagody świątyń wież meru. Jedź dalej do jeziora Beratan i zatrzymaj się w Pura Ulun Danu Beratan, oszałamiającej świątyni zbudowanej pośrodku wody jako miejsce kultu wodnej bogini dobrobytu, Dewi Danu. Następnie udaj się do jednej z najpopularniejszych restauracji w okolicy, położonej na zboczu góry Batukaru, z widokiem na taras ryżowy Jatiluwih. Zrelaksuj się w chłodnym klimacie wyżyn Bali Subak, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 r. subak system irygacyjny. Zakończ wycieczkę przy Bramie Handara, skąd będziesz mieć zapierające dech w piersiach widoki na bujną zieloną scenerię Bedugul Caldera i piękną tradycyjną balijską bramę. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Tanah Lot, Jatiluwih Terrace i Ulundanu Beratan Tour

7. Bali: Tanah Lot, Jatiluwih Terrace i Ulundanu Beratan Tour

Weź udział w urzekającej, całodniowej prywatnej wycieczce z przewodnikiem, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez duchowe i historyczne dziedzictwo Bali. Przygotuj się na zahipnotyzowanie wspaniałymi widokami i cudami kultury, które Cię czekają. Na początek udamy się do kultowej Tanah Lot, budzącej podziw świątyni hinduskiej położonej na solidnej skale morskiej. Stojąc zdumiony imponującym pięknem architektury i wspaniałymi widokami na wybrzeże, doświadczysz otaczającego cię głębokiego poczucia duchowości. Podczas spokojnego spaceru po terenie świątyni poznaj jej intrygującą historię i znaczenie, a także skorzystaj z okazji, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia jako pamiątkę swojej wizyty. Kontynuując naszą eksplorację, udamy się do malowniczej zielonej krainy Jatiluwih, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznanej za zapierające dech w piersiach tarasowe pola ryżowe. Zanurz się w urzekającym uroku tego cudu natury, wędrując przez bujny las tropikalny. Pozwól, aby delikatny wietrzyk pieścił Twoją skórę, jednocześnie chłonąc spokój i ciszę, która Cię otacza. Niech tętniąca życiem zieleń i kaskady tarasów ryżowych przeniosą Cię w stan czystego szczęścia. W Jatiluwih będziesz mieć możliwość zjedzenia pysznego lunchu, dostępnego jako dodatek. Delektuj się smakami kuchni balijskiej, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na tarasy ryżowe. Będzie to wspaniała przerwa, aby zregenerować siły i nabrać sił przed dalszą podróżą. W miarę upływu dnia możesz także wybrać dodatkową wizytę w Bramie Handara lub wodospadzie Banyumala. Handara Gate to malownicze miejsce ozdobione balijską architekturą i piękną bramą, dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia zdjęć godnych Instagrama. Z drugiej strony wodospad Banyumala oferuje orzeźwiające i urzekające wrażenia, gdy zanurzysz się w krystalicznie czystej wodzie otoczonej bujną zielenią. Na koniec zakończymy naszą wycieczkę wizytą w słynnej świątyni Ulun Danu Beratan, położonej w spokojnej okolicy nad brzegiem jeziora Beratan. Ta balijska świątynia hinduistyczna to widok, który warto zobaczyć ze względu na wykwintną architekturę i misterne kamienne rzeźby oddające cześć bogini jeziora. Poświęć chwilę, aby zanurzyć się w spokojnej atmosferze i kontemplować duchowe znaczenie tego świętego miejsca. I oczywiście nie przegap okazji, aby uchwycić najbardziej zapadające w pamięć zdjęcia, które na zawsze będą Ci przypominać o tym niezwykłym doświadczeniu.

Najlepsza prywatna wycieczka na Bali

8. Najlepsza prywatna wycieczka na Bali

Twój uprzejmy kierowca z wybranymi przez Ciebie umiejętnościami językowymi będzie gotowy odebrać Cię z hotelu na Bali między 08:00 a 10:00 rano. Będzie on posiadał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem, zapewniając bezproblemowy proces identyfikacji w hotelowym lobby. Na początek uprzejmie podziel się preferowanymi miejscami do zwiedzania. Następnie Twój wykwalifikowany kierowca zaoferuje fachowe sugestie i oceni możliwość włączenia tych miejsc do kompleksowej jednodniowej wycieczki dostosowanej do Twoich potrzeb. Gdy lista miejsc docelowych zostanie sfinalizowana, Twój kierowca rozpocznie wycieczkę, przestrzegając zaplanowanego planu podróży. Możesz mieć pewność, że Twój kierowca będzie umiejętnie zarządzał harmonogramem, zapewniając wskazówki dotyczące optymalnego czasu trwania postojów i czasów przejścia między miejscami. Wycieczka zachowuje wysoki poziom elastyczności; zachęcamy do zatrzymania się w dowolnym miejscu na trasie w dogodnym dla Ciebie czasie. Twój kierowca będzie w pełni zaangażowany w poprawę wrażeń z wycieczki, optymalizację wydajności, promowanie spokojnego tempa i zapewnienie bezpieczeństwa przez cały czas. Pojazd wyznaczony na Twoją wycieczkę będzie wygodną opcją, taką jak Toyota Avanza, minivan Apv, minibus Elf lub Toyota Hiace Commuter, wybraną na podstawie wielkości Twojej grupy. Możesz wybrać odpowiednią opcję pojazdu w zależności od liczby uczestników wycieczki. Pamiętaj, że podane ceny dotyczą zarówno usług odbioru, jak i dowozu wyłącznie w głównych obszarach turystycznych, w tym Nusa Dua, Kuta, Seminyak, Sanur, Denpasar, Ubud (obszar południowej i środkowej Bali). ** W przypadku odbioru i dowozu z hotelu lub miejsc docelowych wycieczek poza środkową i południową częścią Bali będą naliczane dodatkowe opłaty: W przypadku północnej Bali dodatkowe opłaty są następujące: 1. *North Bali Tier 1* (Bedugul, Jatiluwih, Batukaru, Penelokan, Kintamani): - Dodatkowa opłata: 250 000 IDR (około 17 USD). 2. *North Bali Tier 2* (Munduk, Gitgit, Sekumpul, Banyumala, Aling-Aling, Lovina, Singaraja): - Dodatkowa opłata: 350 000 IDR (około 25 USD). 3. *North Bali Tier 3* (Gilimanuk, Pemuteran, Menjangan): - Dodatkowa opłata: 450 000 IDR (około 30 USD). W przypadku Bali Wschodniego dodatkowe opłaty są następujące: 1. *East Bali Tier 1* (Besakih, Lempuyang, Tirta Gangga, Sidemen): - Dodatkowa opłata: 250 000 IDR (około 17 USD). 2. *East Bali Tier 2* (Tulamben, Tejakula, Kubu, Amed): - Dodatkowa opłata: 350 000 IDR (około 35 USD).

Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

9. Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

Obejmij swoją miłość do przygód i spędź pół dnia lub cały dzień odkrywając Bali podczas prywatnej, dostosowywanej wycieczki. Poczuj się bezpiecznie jako samotna podróżniczka lub grupa podróżujących kobiet z przewodniczką, która rozumie Twoje potrzeby i zna kraj na wylot, od najciekawszych miejsc do odwiedzenia po najwygodniejsze miejsca na pobyt. Dostosuj swoją wycieczkę do swoich zainteresowań i ciesz się pełną swobodą w tworzeniu planu podróży, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto 3 przykładowe propozycje tras: Wycieczka do Kintamani 1. Tradycyjny dom balijski: odwiedź tradycyjny dom, aby zapoznać się z kulturą Bali. 2. Świątynia Batuan Village: zobacz charakterystyczną architekturę i rzeźby świątyni3. Mount and Lake Batur: uchwyć malownicze widoki na góry i jezioro w jednym z najpopularniejszych miejsc na Bali. 4. Balijskie zioła i plantacja kawy: skosztuj słynnej kawy Arabica i Robusta firmy Kintamani. Odkryj tradycyjny proces parzenia kawy kopi luwak (cyweta). 5. Święta świątynia Gunung Kawi: doświadcz spokojnej i spokojnej atmosfery Świątynia Gunung Kawi, zbudowana na cześć króla Udayana i położona na brzegu rzeki. Wycieczka Tanah Lot 1. Uprawiaj sporty wodne w Tanjung Benoa. 2. Odwiedź świątynię Tanah Lot, położoną na dużej przybrzeżnej skale. 3. Zobacz zachód słońca na plaży Canggu i wybierz się na spacer po złotych piaskach. Wycieczka Bedugul i Jatiluwih 1. Odwiedź świątynię Taman Ayun, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz, jak królewska świątynia, zbudowana w czasach Imperium Mengwi, wydaje się dryfować po wodach dużego stawu rybnego. 2. Ciesz się górskimi krajobrazami w Bedugul. Odwiedź świątynię Ulundanu i podziwiaj lustrzane wody jeziora Beratan. 3. Doświadcz wyjątkowego piękna tarasów ryżowych Jatiluwih, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o metodach nawadniania stojących za tymi słynnymi polami. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

10. Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

Zacznij od bezpośredniego odbioru z hotelu i zabierz Cię w niezapomnianą podróż do czarującego cudu natury Bali z wizytą w Sanktuarium Świętego Małpiego Lasu w Ubud w wiosce Padang Tegal, gdzie będziesz miał okazję obserwować ponad 500 uroczych makaków długoogoniastych, które swobodnie wędrują w swoim oszałamiającym i spokojnym środowisku naturalnym. Kontynuuj wizytę w świątyni Tirta Empul. To niesamowite miejsce jest najbardziej znane ze świętego stawu ze świętym źródłem, w którym można wziąć udział w duchowym rytuale oczyszczenia znanym jako Melukat. Można go kupić jako dodatki. Nie spiesz się zwiedzając tę cudowną świątynię i zanurz się w jej bogatym dziedzictwie kulturowym, a wszystko to w otoczeniu oszałamiającego krajobrazu Tampak Siring. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji w Ubud, gdzie możesz skosztować pysznych i autentycznych lokalnych potraw, podziwiając oszałamiający tropikalny widok na Ubud. To prawdziwa uczta dla zmysłów! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zjeść posiłek na świeżym powietrzu, czy w środku, ciepła i przyjazna atmosfera restauracji z pewnością sprawi, że Twoje doznania kulinarne będą niezapomniane. Zrób szybkie zdjęcie na tarasie ryżowym Tegalalang w Ceking Ubud, który jest naprawdę wartym zobaczenia. Skomplikowane wzory pól ryżowych i bujna zieleń krajobrazu tworzą spokojny i spokojna atmosfera, niepodobna do żadnej innej. To niesamowite, jak Balijczycy zdołali zachować swój starożytny system irygacyjny, znany jako Subak, przez tyle wieków, a Balijczycy w ten sposób okazują głęboki szacunek i szacunek dla środowiska. Obecność balijskich świątyń hinduistycznych dodaje jeszcze warstwę duchowej głębi do lokalizacji. To idealne miejsce do zanurzenia się w bogatej kulturze i naturalnym pięknie Bali. Ukończono wycieczkę, aby zwiedzić Pura Tanah Lot, najsłynniejszą świątynię morską na Bali, w której najlepiej oglądać żywe kolory zachodu słońca oświetlające Ocean Indyjski. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak degustacja kawy Luwak, duchowe oczyszczenie w Tirta Empul, zestaw obiadowy w lokalnej restauracji, tradycyjny balijski masaż i wiele innych.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 122
Sortuj wg::

Jatiluwih – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu, rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w XVIII-wiecznej świątyni królewskiej Pura Taman Ayun – wg UNESCO największej i najbardziej imponującej budowli tego typu na wyspie. Następnie udaj się do świątyni na wodzie – Ulun Danu Beratan, leżącej nad brzegiem jeziora Bratan. Zachwyć się wspaniałymi widokami, stojąc przed jeziorem kraterowym, uważanym za źródło każdego źródła i rzeki na Bali. Zjedz obiad w lokalnej restauracji, po czym udaj się do pól ryżowych Jatiluwih, będących jednym z najstarszych i najlepszych przykładów krajobrazów z tarasowymi polami ryżowymi. Zobacz na własne oczy, jak miejscowa ludność nadal praktykuje zrównoważone rolnictwo i doświadcz odporności i żywotności kultury balijskiej. Na koniec obejrzyj ognisty zachód słońca oraz niesamowitą świątynię Tanah Lot, której nazwa oznacza w miejscowym języku „ziemia na morzu". Stań przed XVI-wieczną budowlą nad wodą i zanurz się w atmosferę świątyni, w której ludzie od wieków oddają cześć bogom morza.

Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

Podziwiaj oszałamiającą świątynię Tanah Lot, na północ od Densapar, podczas wycieczki z przewodnikiem po Bali. Podziwiaj imponującą formację skalną, na której znajduje się świątynia, i poznaj jej starożytną historię. Poznaj sakralny kompleks i odkryj wokół niego urocze stragany. Tanah Lot to jedna z siedmiu świątyń oceanicznych na Bali i od wieków stanowi centrum mitologii. Ta hinduska świątynia, poświęcona bogom morza, której początki sięgają XVI wieku, ma duże znaczenie dla mieszkańców, ale obecnie jest równie uwielbiana przez turystów odwiedzających wyspę. To idealne miejsce na relaks i podziwianie nieba zmieniającego kolor na tle oceanu, z Tanah Lot dumnie stojącą na czele. Przyjdź więc i spędź czas na zwiedzaniu świątyni i jej dramatycznego otoczenia oraz poznaj bogatą historię Tanah Lot i jej wierzenia religijne. Wiele lokalnych straganów otacza także świątynię Tanah Lot. Przejdź się po pobliskich sklepach oferujących ręcznie robione bibeloty, instrumenty balijskie, tekstylia i nie tylko.

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Odbierz się z hotelu przez kierowcę/przewodnika i rozpocznij swoją prywatną przygodę. Najpierw udaj się do sanktuarium Sacred Monkey Forest. Podczas zwiedzania i poszukiwania żyjących tu makaków długoogonowych dowiesz się, dlaczego zwierzęta te są uważane za święte. Następnie udaj się do wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Tarasu Ryżowego Tegalalang. Spaceruj wśród żywej zieleni tarasów, usiądź w cieniu palm i podziwiaj krajobrazy. Kontynuuj podróż do świątyni Tirta Empul, świątyni wodnej w pobliżu Tampaksiring. Poznaj bogatą historię świątyni podczas zwiedzania. Zakończ swoją całodniową wycieczkę, zatrzymując się przy rwącym wodospadzie Tegenungan. Podziwiaj malowniczy widok na dżunglę, chropowate formacje skalne i popływaj w basenie poniżej wodospadu. Jeśli chcesz dodać opcjonalny przystanek, udaj się na plantację kawy w Ubud i poznaj pełny cykl życia kawy.

Ubud: Małpi Las, Taras Ryżowy, Świątynia i Ukryty Wodospad

Ubud: Małpi Las, Taras Ryżowy, Świątynia i Ukryty Wodospad

Przedstawiamy wybrane miejsca, które są znane na Bali. Ciesz się najlepszymi rzeczami do zrobienia w Ubud, takimi jak zwiedzanie starożytnych świątyń hinduistycznych, degustacja lokalnej kawy i herbaty, oglądanie gęstych lasów z zielonymi zboczami, które dają początek przyjaznym małpom! spacer po polach ryżowych i pięknych naturalnych wodospadach. Ta wycieczka jest bardzo elastyczna, możesz zatrzymać naszego kierowcę i wybrać restaurację, jeśli chcesz zjeść lunch, bankomat / kantor po drodze. Testowanie kawy Ubud Degustacja kawy to bardzo dobry wybór na poranek, tutaj możesz zrozumieć, jak zrobić kawę na Bali, zobaczyć plantacje kawy i drzewa herbacianego z lokalnym przewodnikiem, czas trwania 30 minut do 45 minut. Sanktuarium Świętego Małpiego Lasu Ubud Monkey Forest ma tysiące przyjaznych małp, gatunek małpy to Macaca Fascicularis. Małpy są karmione 3 razy dziennie przez personel małpiego lasu, więc nie są niegrzeczne wobec odwiedzających turystów, ciekawą atrakcją jest to, że możesz zrobić sobie selfie z małpami! Zabierzemy Cię dookoła, aby cieszyć się tym małpim lasem przez około 40 minut do 1 godziny Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz piękne widoki na pola ryżowe ze starannie ułożonymi tarasami i otoczone majestatycznymi palmami kokosowymi. Oprowadzimy Cię po polach ryżowych, zobaczysz rolników, drzewa ryżowe, wodę do nawadniania pól i wiele pięknych miejsc do robienia zdjęć. czas trwania 40 minut do 1 godziny Pura Tirta Empul / Świątynia Świętej Wody Ta świątynia UNESCO jest popularnym miejscem w pobliżu Ubud, a także otwarta dla turystów, którzy chcą poznać strukturę balijskiej świątyni. Świątynia ta jest szczególnie używana przez balijskich hinduistów do modlitwy / rytuałów, a teraz turyści mogą również wykonywać rytuały oczyszczania / oczyszczania. zabierzemy Cię dookoła świątyni, aby zobaczyć strukturę świątyni i wyjaśnić o świątyni (opcjonalnie do rytuału oczyszczania) czas trwania 40 minut do 1 godziny Wodospad Ulu Petanu Jest to najbardziej naturalny wodospad w porównaniu do innych w pobliżu Ubud. Nie ma zbyt wielu schodów do wodospadu, co nie sprawi, że będziesz zbyt zmęczony, możesz pływać i cieszyć się pięknem bujnych drzew. czas trwania 40 minut do 1 godziny

Północne Bali: Ulun Danu, wodospad Banyumala i wycieczka do Jatiluwih

Północne Bali: Ulun Danu, wodospad Banyumala i wycieczka do Jatiluwih

Rozpocznij swoją podróż, gdy przewodnik odbierze Cię z hotelu, zapewniając komfortowe wrażenia od samego początku. Przez cały dzień wszystkie bilety są wliczone w cenę, dzięki czemu możesz skupić się wyłącznie na zwiedzaniu. Pierwszym punktem planu zwiedzania są tarasy ryżowe Jatiluwih, obiekt z listy UNESCO słynący z zapierających dech w piersiach tarasów ryżowych. Podziwiaj bujne krajobrazy i skomplikowane systemy nawadniające, które definiują tradycyjne balijskie rolnictwo. Udaj się do wodospadu Banyumala, ukrytego klejnotu położonego w samym sercu dżungli. Odwiedź idealne miejsce do robienia wspaniałych zdjęć z ukochaną osobą. Następnie możesz odświeżyć się pływając w naturalnym basenie. Udaj się do świątyni Ulun Danu Beratan, położonej nad brzegiem jeziora Beratan. To święte miejsce jest nie tylko świadectwem bogatego dziedzictwa kulturowego Bali, ale także oferuje oszałamiającą panoramę z kultowym otoczeniem jeziora. Poznaj skomplikowaną architekturę świątyni i dowiedz się o jej duchowym znaczeniu. Otrzymaj opcję dodatku do lunchu w formie bufetu w restauracji Ulun Danu, oferującej wybór lokalnych potraw z pięknym widokiem na jezioro i góry. Kontynuuj podróż do punktu widokowego Twin Lake, skąd roztacza się panoramiczny widok na jezioro Buyan i jezioro Tamblingan. Uchwyć piękno bliźniaczych jezior i otaczających je gór. Aby wzbogacić swoje doświadczenie kulturowe, wycieczka obejmuje wizytę w lokalnym warungu w celu degustacji tradycyjnej balijskiej kawy. Zanurz się w kawowej kulturze wyspy, delektując się bogatymi smakami balijskiej kawy. Ta autentyczna sesja degustacyjna doda zachwycającego akcentu do Twojej eksploracji. Na zakończenie dnia Twój kierowca zapewni Ci bezpieczną i wygodną podróż powrotną do hotelu.

Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

Wybierz się na prywatną, całodniową wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych obiektach światowego dziedzictwa UNESCO na Bali, w tym kultowej świątyni Pura Ulun Danu Beratan nad brzegiem jeziora Beratan. Po odebraniu z hotelu lub miejsca zakwaterowania przejazd do ogrodu i świątyni Taman Ayun, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 roku i słynącej z majestatycznych, przypominających pagody świątyń wież meru. Jedź dalej do jeziora Beratan i zatrzymaj się w Pura Ulun Danu Beratan, oszałamiającej świątyni zbudowanej pośrodku wody jako miejsce kultu wodnej bogini dobrobytu, Dewi Danu. Następnie udaj się do jednej z najpopularniejszych restauracji w okolicy, położonej na zboczu góry Batukaru, z widokiem na taras ryżowy Jatiluwih. Zrelaksuj się w chłodnym klimacie wyżyn Bali Subak, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 r. subak system irygacyjny. Zakończ wycieczkę przy Bramie Handara, skąd będziesz mieć zapierające dech w piersiach widoki na bujną zieloną scenerię Bedugul Caldera i piękną tradycyjną balijską bramę. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Tanah Lot, Jatiluwih Terrace i Ulundanu Beratan Tour

Bali: Tanah Lot, Jatiluwih Terrace i Ulundanu Beratan Tour

Weź udział w urzekającej, całodniowej prywatnej wycieczce z przewodnikiem, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez duchowe i historyczne dziedzictwo Bali. Przygotuj się na zahipnotyzowanie wspaniałymi widokami i cudami kultury, które Cię czekają. Na początek udamy się do kultowej Tanah Lot, budzącej podziw świątyni hinduskiej położonej na solidnej skale morskiej. Stojąc zdumiony imponującym pięknem architektury i wspaniałymi widokami na wybrzeże, doświadczysz otaczającego cię głębokiego poczucia duchowości. Podczas spokojnego spaceru po terenie świątyni poznaj jej intrygującą historię i znaczenie, a także skorzystaj z okazji, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia jako pamiątkę swojej wizyty. Kontynuując naszą eksplorację, udamy się do malowniczej zielonej krainy Jatiluwih, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznanej za zapierające dech w piersiach tarasowe pola ryżowe. Zanurz się w urzekającym uroku tego cudu natury, wędrując przez bujny las tropikalny. Pozwól, aby delikatny wietrzyk pieścił Twoją skórę, jednocześnie chłonąc spokój i ciszę, która Cię otacza. Niech tętniąca życiem zieleń i kaskady tarasów ryżowych przeniosą Cię w stan czystego szczęścia. W Jatiluwih będziesz mieć możliwość zjedzenia pysznego lunchu, dostępnego jako dodatek. Delektuj się smakami kuchni balijskiej, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na tarasy ryżowe. Będzie to wspaniała przerwa, aby zregenerować siły i nabrać sił przed dalszą podróżą. W miarę upływu dnia możesz także wybrać dodatkową wizytę w Bramie Handara lub wodospadzie Banyumala. Handara Gate to malownicze miejsce ozdobione balijską architekturą i piękną bramą, dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia zdjęć godnych Instagrama. Z drugiej strony wodospad Banyumala oferuje orzeźwiające i urzekające wrażenia, gdy zanurzysz się w krystalicznie czystej wodzie otoczonej bujną zielenią. Na koniec zakończymy naszą wycieczkę wizytą w słynnej świątyni Ulun Danu Beratan, położonej w spokojnej okolicy nad brzegiem jeziora Beratan. Ta balijska świątynia hinduistyczna to widok, który warto zobaczyć ze względu na wykwintną architekturę i misterne kamienne rzeźby oddające cześć bogini jeziora. Poświęć chwilę, aby zanurzyć się w spokojnej atmosferze i kontemplować duchowe znaczenie tego świętego miejsca. I oczywiście nie przegap okazji, aby uchwycić najbardziej zapadające w pamięć zdjęcia, które na zawsze będą Ci przypominać o tym niezwykłym doświadczeniu.

Najlepsza prywatna wycieczka na Bali

Najlepsza prywatna wycieczka na Bali

Twój uprzejmy kierowca z wybranymi przez Ciebie umiejętnościami językowymi będzie gotowy odebrać Cię z hotelu na Bali między 08:00 a 10:00 rano. Będzie on posiadał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem, zapewniając bezproblemowy proces identyfikacji w hotelowym lobby. Na początek uprzejmie podziel się preferowanymi miejscami do zwiedzania. Następnie Twój wykwalifikowany kierowca zaoferuje fachowe sugestie i oceni możliwość włączenia tych miejsc do kompleksowej jednodniowej wycieczki dostosowanej do Twoich potrzeb. Gdy lista miejsc docelowych zostanie sfinalizowana, Twój kierowca rozpocznie wycieczkę, przestrzegając zaplanowanego planu podróży. Możesz mieć pewność, że Twój kierowca będzie umiejętnie zarządzał harmonogramem, zapewniając wskazówki dotyczące optymalnego czasu trwania postojów i czasów przejścia między miejscami. Wycieczka zachowuje wysoki poziom elastyczności; zachęcamy do zatrzymania się w dowolnym miejscu na trasie w dogodnym dla Ciebie czasie. Twój kierowca będzie w pełni zaangażowany w poprawę wrażeń z wycieczki, optymalizację wydajności, promowanie spokojnego tempa i zapewnienie bezpieczeństwa przez cały czas. Pojazd wyznaczony na Twoją wycieczkę będzie wygodną opcją, taką jak Toyota Avanza, minivan Apv, minibus Elf lub Toyota Hiace Commuter, wybraną na podstawie wielkości Twojej grupy. Możesz wybrać odpowiednią opcję pojazdu w zależności od liczby uczestników wycieczki. Pamiętaj, że podane ceny dotyczą zarówno usług odbioru, jak i dowozu wyłącznie w głównych obszarach turystycznych, w tym Nusa Dua, Kuta, Seminyak, Sanur, Denpasar, Ubud (obszar południowej i środkowej Bali). ** W przypadku odbioru i dowozu z hotelu lub miejsc docelowych wycieczek poza środkową i południową częścią Bali będą naliczane dodatkowe opłaty: W przypadku północnej Bali dodatkowe opłaty są następujące: 1. *North Bali Tier 1* (Bedugul, Jatiluwih, Batukaru, Penelokan, Kintamani): - Dodatkowa opłata: 250 000 IDR (około 17 USD). 2. *North Bali Tier 2* (Munduk, Gitgit, Sekumpul, Banyumala, Aling-Aling, Lovina, Singaraja): - Dodatkowa opłata: 350 000 IDR (około 25 USD). 3. *North Bali Tier 3* (Gilimanuk, Pemuteran, Menjangan): - Dodatkowa opłata: 450 000 IDR (około 30 USD). W przypadku Bali Wschodniego dodatkowe opłaty są następujące: 1. *East Bali Tier 1* (Besakih, Lempuyang, Tirta Gangga, Sidemen): - Dodatkowa opłata: 250 000 IDR (około 17 USD). 2. *East Bali Tier 2* (Tulamben, Tejakula, Kubu, Amed): - Dodatkowa opłata: 350 000 IDR (około 35 USD).

Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

Obejmij swoją miłość do przygód i spędź pół dnia lub cały dzień odkrywając Bali podczas prywatnej, dostosowywanej wycieczki. Poczuj się bezpiecznie jako samotna podróżniczka lub grupa podróżujących kobiet z przewodniczką, która rozumie Twoje potrzeby i zna kraj na wylot, od najciekawszych miejsc do odwiedzenia po najwygodniejsze miejsca na pobyt. Dostosuj swoją wycieczkę do swoich zainteresowań i ciesz się pełną swobodą w tworzeniu planu podróży, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto 3 przykładowe propozycje tras: Wycieczka do Kintamani 1. Tradycyjny dom balijski: odwiedź tradycyjny dom, aby zapoznać się z kulturą Bali. 2. Świątynia Batuan Village: zobacz charakterystyczną architekturę i rzeźby świątyni3. Mount and Lake Batur: uchwyć malownicze widoki na góry i jezioro w jednym z najpopularniejszych miejsc na Bali. 4. Balijskie zioła i plantacja kawy: skosztuj słynnej kawy Arabica i Robusta firmy Kintamani. Odkryj tradycyjny proces parzenia kawy kopi luwak (cyweta). 5. Święta świątynia Gunung Kawi: doświadcz spokojnej i spokojnej atmosfery Świątynia Gunung Kawi, zbudowana na cześć króla Udayana i położona na brzegu rzeki. Wycieczka Tanah Lot 1. Uprawiaj sporty wodne w Tanjung Benoa. 2. Odwiedź świątynię Tanah Lot, położoną na dużej przybrzeżnej skale. 3. Zobacz zachód słońca na plaży Canggu i wybierz się na spacer po złotych piaskach. Wycieczka Bedugul i Jatiluwih 1. Odwiedź świątynię Taman Ayun, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz, jak królewska świątynia, zbudowana w czasach Imperium Mengwi, wydaje się dryfować po wodach dużego stawu rybnego. 2. Ciesz się górskimi krajobrazami w Bedugul. Odwiedź świątynię Ulundanu i podziwiaj lustrzane wody jeziora Beratan. 3. Doświadcz wyjątkowego piękna tarasów ryżowych Jatiluwih, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o metodach nawadniania stojących za tymi słynnymi polami. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

Zacznij od bezpośredniego odbioru z hotelu i zabierz Cię w niezapomnianą podróż do czarującego cudu natury Bali z wizytą w Sanktuarium Świętego Małpiego Lasu w Ubud w wiosce Padang Tegal, gdzie będziesz miał okazję obserwować ponad 500 uroczych makaków długoogoniastych, które swobodnie wędrują w swoim oszałamiającym i spokojnym środowisku naturalnym. Kontynuuj wizytę w świątyni Tirta Empul. To niesamowite miejsce jest najbardziej znane ze świętego stawu ze świętym źródłem, w którym można wziąć udział w duchowym rytuale oczyszczenia znanym jako Melukat. Można go kupić jako dodatki. Nie spiesz się zwiedzając tę cudowną świątynię i zanurz się w jej bogatym dziedzictwie kulturowym, a wszystko to w otoczeniu oszałamiającego krajobrazu Tampak Siring. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji w Ubud, gdzie możesz skosztować pysznych i autentycznych lokalnych potraw, podziwiając oszałamiający tropikalny widok na Ubud. To prawdziwa uczta dla zmysłów! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zjeść posiłek na świeżym powietrzu, czy w środku, ciepła i przyjazna atmosfera restauracji z pewnością sprawi, że Twoje doznania kulinarne będą niezapomniane. Zrób szybkie zdjęcie na tarasie ryżowym Tegalalang w Ceking Ubud, który jest naprawdę wartym zobaczenia. Skomplikowane wzory pól ryżowych i bujna zieleń krajobrazu tworzą spokojny i spokojna atmosfera, niepodobna do żadnej innej. To niesamowite, jak Balijczycy zdołali zachować swój starożytny system irygacyjny, znany jako Subak, przez tyle wieków, a Balijczycy w ten sposób okazują głęboki szacunek i szacunek dla środowiska. Obecność balijskich świątyń hinduistycznych dodaje jeszcze warstwę duchowej głębi do lokalizacji. To idealne miejsce do zanurzenia się w bogatej kulturze i naturalnym pięknie Bali. Ukończono wycieczkę, aby zwiedzić Pura Tanah Lot, najsłynniejszą świątynię morską na Bali, w której najlepiej oglądać żywe kolory zachodu słońca oświetlające Ocean Indyjski. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak degustacja kawy Luwak, duchowe oczyszczenie w Tirta Empul, zestaw obiadowy w lokalnej restauracji, tradycyjny balijski masaż i wiele innych.

Często zadawane pytania dotyczące: Jatiluwih

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Jatiluwih?

Najlepsze atrakcje to:

Jatiluwih: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jatiluwih

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Jatiluwih to:

Jatiluwih – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jatiluwih: Najciekawsze atrakcje

Jatiluwih: Wycieczki i bilety

Indonezja: Ciekawe miejsca

Jatiluwih: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jatiluwih? Kliknij tutaj.

Jatiluwih: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(911 recenzji)

To był wspaniały dzień, który spędziliśmy z naszym przewodnikiem Putu. Komunikacja przed i w trakcie podróży była świetna. Udało nam się z nim porozmawiać po angielsku i bardzo dobrze wyjaśnił nam wszystko, co ważne na temat świątyń. Na naszą prośbę zatrzymał się przy kolejnym stoisku z owocami na ulicy i wynegocjował dla nas bardzo dobre ceny oraz sam ponownie sprawdził jakość towaru. To było naprawdę wspaniałe!!!

Przewodnik Alit był bardzo profesjonalny. Przekazał nam wiele bardzo interesujących informacji na temat świątyń i ich kultury. Sprawił, że czuliśmy się bardzo komfortowo i przez cały czas upewniał się, że czujemy się dobrze. Gorąco polecam, jeśli chcesz bez obaw odwiedzić piękne świątynie nieco dalej od Ubud.

Dzięki świetnej pogodzie mogliśmy zobaczyć wszystkie atrakcje. Duży ruch uliczny powoduje że jazda trwa dłużej niż powinna ale tak już jest na Bali. Najbardziej podobały nam się tarasy ryżowe oraz ogród, w którym mogliśmy napić się kawy. Ogólnie dużo ciekawsze są miejsca w których brak turystów.

Wycieczka przerosła nasze oczekiwania.Dzięki życzliwemu i kompetentnemu prowadzeniu naszego kierowcy otrzymaliśmy wiele informacji. Nasze osobiste życzenia zostały wzięte pod uwagę.Wszystko było super, super. Dzięki jeszcze raz. l.

Alit to świetny przewodnik! Zawsze był bardzo przyjazny i pomocny. Odwiedzane miejsca były niesamowite!