Jatiluwih – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

1. Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu, rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w XVIII-wiecznej świątyni królewskiej Pura Taman Ayun – wg UNESCO największej i najbardziej imponującej budowli tego typu na wyspie. Następnie udaj się do świątyni na wodzie – Ulun Danu Beratan, leżącej nad brzegiem jeziora Bratan. Zachwyć się wspaniałymi widokami, stojąc przed jeziorem kraterowym, uważanym za źródło każdego źródła i rzeki na Bali. Zjedz obiad w lokalnej restauracji, po czym udaj się do pól ryżowych Jatiluwih, będących jednym z najstarszych i najlepszych przykładów krajobrazów z tarasowymi polami ryżowymi. Zobacz na własne oczy, jak miejscowa ludność nadal praktykuje zrównoważone rolnictwo i doświadcz odporności i żywotności kultury balijskiej. Na koniec obejrzyj ognisty zachód słońca oraz niesamowitą świątynię Tanah Lot, której nazwa oznacza w miejscowym języku „ziemia na morzu". Stań przed XVI-wieczną budowlą nad wodą i zanurz się w atmosferę świątyni, w której ludzie od wieków oddają cześć bogom morza.

Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

2. Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

Podziwiaj oszałamiającą świątynię Tanah Lot, na północ od Densapar, podczas wycieczki z przewodnikiem po Bali. Podziwiaj imponującą formację skalną, na której znajduje się świątynia, i poznaj jej starożytną historię. Poznaj sakralny kompleks i odkryj wokół niego urocze stragany. Tanah Lot to jedna z siedmiu świątyń oceanicznych na Bali i od wieków stanowi centrum mitologii. Ta hinduska świątynia, poświęcona bogom morza, której początki sięgają XVI wieku, ma duże znaczenie dla mieszkańców, ale obecnie jest równie uwielbiana przez turystów odwiedzających wyspę. To idealne miejsce na relaks i podziwianie nieba zmieniającego kolor na tle oceanu, z Tanah Lot dumnie stojącą na czele. Przyjdź więc i spędź czas na zwiedzaniu świątyni i jej dramatycznego otoczenia oraz poznaj bogatą historię Tanah Lot i jej wierzenia religijne. Wiele lokalnych straganów otacza także świątynię Tanah Lot. Przejdź się po pobliskich sklepach oferujących ręcznie robione bibeloty, instrumenty balijskie, tekstylia i nie tylko.

Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

3. Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

Obejmij swoją miłość do przygód i spędź pół dnia lub cały dzień odkrywając Bali podczas prywatnej, dostosowywanej wycieczki. Poczuj się bezpiecznie jako samotna podróżniczka lub grupa podróżujących kobiet z przewodniczką, która rozumie Twoje potrzeby i zna kraj na wylot, od najciekawszych miejsc do odwiedzenia po najwygodniejsze miejsca na pobyt. Dostosuj swoją wycieczkę do swoich zainteresowań i ciesz się pełną swobodą w tworzeniu planu podróży, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto 3 przykładowe propozycje tras: Wycieczka do Kintamani 1. Tradycyjny dom balijski: odwiedź tradycyjny dom, aby zapoznać się z kulturą Bali. 2. Świątynia Batuan Village: zobacz charakterystyczną architekturę i rzeźby świątyni3. Mount and Lake Batur: uchwyć malownicze widoki na góry i jezioro w jednym z najpopularniejszych miejsc na Bali. 4. Balijskie zioła i plantacja kawy: skosztuj słynnej kawy Arabica i Robusta firmy Kintamani. Odkryj tradycyjny proces parzenia kawy kopi luwak (cyweta). 5. Święta świątynia Gunung Kawi: doświadcz spokojnej i spokojnej atmosfery Świątynia Gunung Kawi, zbudowana na cześć króla Udayana i położona na brzegu rzeki. Wycieczka Tanah Lot 1. Uprawiaj sporty wodne w Tanjung Benoa. 2. Odwiedź świątynię Tanah Lot, położoną na dużej przybrzeżnej skale. 3. Zobacz zachód słońca na plaży Canggu i wybierz się na spacer po złotych piaskach. Wycieczka Bedugul i Jatiluwih 1. Odwiedź świątynię Taman Ayun, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz, jak królewska świątynia, zbudowana w czasach Imperium Mengwi, wydaje się dryfować po wodach dużego stawu rybnego. 2. Ciesz się górskimi krajobrazami w Bedugul. Odwiedź świątynię Ulundanu i podziwiaj lustrzane wody jeziora Beratan. 3. Doświadcz wyjątkowego piękna tarasów ryżowych Jatiluwih, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o metodach nawadniania stojących za tymi słynnymi polami. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

4. Miejsca z listy UNESCO na Bali: prywatne 1-dniowe zwiedzanie

Wybierz się na prywatną, całodniową wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych obiektach światowego dziedzictwa UNESCO na Bali, w tym kultowej świątyni Pura Ulun Danu Beratan nad brzegiem jeziora Beratan. Po odebraniu z hotelu lub miejsca zakwaterowania przejazd do ogrodu i świątyni Taman Ayun, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 roku i słynącej z majestatycznych, przypominających pagody świątyń wież meru. Jedź dalej do jeziora Beratan i zatrzymaj się w Pura Ulun Danu Beratan, oszałamiającej świątyni zbudowanej pośrodku wody jako miejsce kultu wodnej bogini dobrobytu, Dewi Danu. Następnie udaj się do jednej z najpopularniejszych restauracji w okolicy, położonej na zboczu góry Batukaru, z widokiem na taras ryżowy Jatiluwih. Zrelaksuj się w chłodnym klimacie wyżyn Bali Subak, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 r. subak system irygacyjny. Zakończ wycieczkę przy Bramie Handara, skąd będziesz mieć zapierające dech w piersiach widoki na bujną zieloną scenerię Bedugul Caldera i piękną tradycyjną balijską bramę. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Odosobnienie Duszy i Oczyszczanie Aury

5. Bali: Odosobnienie Duszy i Oczyszczanie Aury

Doprowadź się do świadomości podczas po prostu pięknego połączenia cichego, naturalnego spaceru, porannej medytacji w dżungli i doświadczenia oczyszczającego aurę na Bali. Wzbogać swoje życie i popraw swoje zdrowie na tym wyjątkowym odosobnieniu i przejdź od obfitości do równowagi od rana do popołudnia w przyjaznym i pielęgnującym środowisku. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania rozpocznij poranek od cichego spaceru po bujnej dżungli Bukit Penulisan. Bądź miły dla siebie i witaj poranne słońce, siedząc w kręgu, aby medytować i zrelaksować umysł i ciało, usunąć stres i znaleźć wewnętrzną równowagę. Trenuj umysł, aby osiągnąć wyższą świadomość, aby uzdrowić ciało, wzbogacić duszę i znaleźć duchową świadomość. Kontynuuj podróż rytuałem rozmazywania dżungli, w którym dym z kadzidła oczyszcza energię ze świata zewnętrznego i usuwa niechciane wpływy i negatywne emocje. Oczyszcza i wiąże się z leczeniem, oczyszczaniem i poprawą nastroju. Przekształć swoją osobistą energię i zacznij pracować ze swoją aurą, aby uzdrowić i poprawić swoje życie. Oba są niezbędne w twoim rozwoju duchowym, a pracując z aurą, łączysz medytację i modlitwę w coś, co jest zasadniczo modlitwą medytacyjną. Zakończ dzień świętym rytuałem kąpieli znanym jako Melukat w jednej ze świętych wiosennych świątyń na Bali. Oczyść swoją aurę i ulecz się psychicznie, zanim zakończysz oświecające odosobnienie z powrotem do hotelu. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Trekking do wodospadu Banyumala, Bedugul i wycieczka po jeziorze Beratan

6. Trekking do wodospadu Banyumala, Bedugul i wycieczka po jeziorze Beratan

Odkryj wiejskie tereny Bali podczas podróży po wyspie i podróżuj przez środkowe góry do wodospadu Banyumala i ciesz się wygodą prywatnego przewodnika i samochodu. Podziwiaj zmiany krajobrazu od upraw warzywnych na nizinach po alpejskie mchy i pnącza na wyższych wysokościach. Kontynuuj widok na bliźniacze jezioro z Want Giri, a następnie udaj się do Bali Handara Gate. Zatrzymaj się na targu owoców i kwiatów w Candi Kuning, a następnie udaj się do wodospadu Banyumala, aby wybrać się na spacer po tropikalnym lesie deszczowym. Uzyskaj zapierające dech w piersiach widoki na spadające wody i baseny chłodzące. Odwiedź atrakcyjny górski kurort Bedugul, położony 850 metrów nad poziomem morza. Poczuj spokojną atmosferę jeziora Beratan przed udaniem się na tarasy ryżowe Jatiluwih

Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

7. Bali: 8-godzinne atrakcje Ubud i wycieczka o zachodzie słońca do świątyni Tanah Lot

Zacznij od bezpośredniego odbioru z hotelu i zabierz Cię w niezapomnianą podróż do czarującego cudu natury Bali z wizytą w Sanktuarium Świętego Małpiego Lasu w Ubud w wiosce Padang Tegal, gdzie będziesz miał okazję obserwować ponad 500 uroczych makaków długoogoniastych, które swobodnie wędrują w swoim oszałamiającym i spokojnym środowisku naturalnym. Kontynuuj wizytę w świątyni Tirta Empul. To niesamowite miejsce jest najbardziej znane ze świętego stawu ze świętym źródłem, w którym można wziąć udział w duchowym rytuale oczyszczenia znanym jako Melukat. Można go kupić jako dodatki. Nie spiesz się zwiedzając tę cudowną świątynię i zanurz się w jej bogatym dziedzictwie kulturowym, a wszystko to w otoczeniu oszałamiającego krajobrazu Tampak Siring. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji w Ubud, gdzie możesz skosztować pysznych i autentycznych lokalnych potraw, podziwiając oszałamiający tropikalny widok na Ubud. To prawdziwa uczta dla zmysłów! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zjeść posiłek na świeżym powietrzu, czy w środku, ciepła i przyjazna atmosfera restauracji z pewnością sprawi, że Twoje doznania kulinarne będą niezapomniane. Zrób szybkie zdjęcie na tarasie ryżowym Tegalalang w Ceking Ubud, który jest naprawdę wartym zobaczenia. Skomplikowane wzory pól ryżowych i bujna zieleń krajobrazu tworzą spokojny i spokojna atmosfera, niepodobna do żadnej innej. To niesamowite, jak Balijczycy zdołali zachować swój starożytny system irygacyjny, znany jako Subak, przez tyle wieków, a Balijczycy w ten sposób okazują głęboki szacunek i szacunek dla środowiska. Obecność balijskich świątyń hinduistycznych dodaje jeszcze warstwę duchowej głębi do lokalizacji. To idealne miejsce do zanurzenia się w bogatej kulturze i naturalnym pięknie Bali. Ukończono wycieczkę, aby zwiedzić Pura Tanah Lot, najsłynniejszą świątynię morską na Bali, w której najlepiej oglądać żywe kolory zachodu słońca oświetlające Ocean Indyjski. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak degustacja kawy Luwak, duchowe oczyszczenie w Tirta Empul, zestaw obiadowy w lokalnej restauracji, tradycyjny balijski masaż i wiele innych.

Jatiluwih (obiekt UNESCO) na rowerze elektrycznym, 2 godz.

8. Jatiluwih (obiekt UNESCO) na rowerze elektrycznym, 2 godz.

Ta 2-godzinna wycieczka na rowerze elektrycznym rozpoczyna się w pobliżu świątyni Batukaru i prowadzi przez wspaniałe krajobrazy do Jatiluwih, skąd pojedziesz do centrum tego miejsca. Prowadzony przez doświadczonego lokalnego przewodnika rowerowego, będziesz cieszyć się kompetentnym komentarzem na temat tego obszaru chronionego przez UNESCO. Droga z Batukaru do Jatiluwih oferuje piękne krajobrazy, ale bardzo różni się od centralnej części Jatiluwih. Przejedź łatwym w użyciu e-rowerem przez gęstą dżunglę, gigantyczne lasy bambusowe, lokalne wioski, tarasy ryżowe i rozległe doliny. Samo Jatiluwih obejmuje ponad 300 hektarów bujnej tropikalnej roślinności i soczyście zielonych tarasów ryżowych. Po porannej wycieczce rowerowej zjesz smaczny, autentyczny indonezyjski lunch w pobliskiej restauracji, a jeśli zdecydujesz się na popołudniową wycieczkę, po wycieczce będzie obfita balijska popołudniowa herbata.

Bali: Tarasy ryżowe Jatiluwih na rowerze elektrycznym

9. Bali: Tarasy ryżowe Jatiluwih na rowerze elektrycznym

Podziwiaj wpisane na listę UNESCO tarasy ryżowe Jatiluwih podczas wycieczki na łatwym w obsłudze rowerze elektrycznym. Zobacz oszałamiające piękno bujnej balijskiej roślinności i gęstej dżungli z zupełnie innej perspektywy. Otoczone ponad 300 hektarami pięknej przyrody, żyznych pól ryżowych i tropikalnej roślinności tarasy Jatiluwih pokrywają obszar wokół wyżynnej wioski o tej samej nazwie, która leży w zachodniej części Bali i słynie z tradycyjnego subak, czyli systemu nawadniania. Ucieknij od tłumów i weź udział w rowerowej przejażdżce w towarzystwie przewodników, którzy z radością podzielą się swoją wiedzą o tym niesamowitym miejscu, z którego pochodzą. Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył przez cały czas trwania wycieczki i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Po zakończeniu wycieczki możesz wrócić do swoich spraw lub zostać na miejscu i chłonąć naturalne krajobrazy, ciszę oraz spokój.

Bali: Wypożyczalnia samochodów z własnym napędem

10. Bali: Wypożyczalnia samochodów z własnym napędem

Wynajmij prywatny samochód i poznaj wszystko, co ma do zaoferowania wyspa Bali we własnym tempie. Operator dostarczy samochód do miejsca zakwaterowania. Będzie to samochód 4- lub 7-osobowy z automatyczną skrzynią biegów, więc jest to idealna opcja dla par lub rodzin podróżujących razem. Uwaga: Wymagana opłata depozytowa w wysokości 100 USD (zostanie zwrócona, jeśli nie będzie problemu z pojazdem) Bali to duża wyspa z wieloma atrakcjami, ale z ograniczonymi możliwościami transportu publicznego dla odwiedzających. Wypożyczenie samochodu otwiera świat możliwości na wakacje. Sprawdź scenę artystyczną w Ubud lub surfuj po najlepszych ukrytych plażach w Uluwatu. Odwiedź wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Jatiluwih i zobacz słynne tarasy ryżowe. Jedz i pij w najnowszych gorących miejscach na wyspie. Jedź samochodem w dowolne miejsce na wyspie, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Jatiluwih

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 61
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Jatiluwih: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Jatiluwih

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Jatiluwih?

Jatiluwih: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Jatiluwih? Kliknij tutaj.

Jatiluwih: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 911 opinii

We really enjoyed our trip and the guide was very helpful:)